• Identyczna statystyka strzałów. Obie drużyny uderzały po 7 razy, w tym po 2 razy celnie

• Kornel Osyra zmienił Tomasza Podgórskiego. Ostatnia zmiana w zespole z Gliwic

• Znowu Włodyka miał okazję na gola kontaktowego, ale fatalnie uderzył nad bramką

• Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda 6800 widzów

• Błąd Szumskiego, który źle odbił piłkę, przed siebie po dośrodkowaniu, ale dobitka Włodyki prosto w bramkarza Piasta. To powinien być gol dla Ruchu!

• Szumski kradnie czas, czeka z piłką przy nodze, aż któryś z piłkarzy Ruchu do niego przybiegnie. Dopiero wtedy bramkarz Piasta łapie piłkę. Chorzowianie są bezradni

• Kamil Włodyka na boisko, a murawę opuścił Marek Szyndrowski. Trener Kocian ryzykuje i w ostatnim kwadransie zagra ofensywnie

• Jurado poczekał chwilę, aż w pole karne wbiegną jego koledzy, zagrał płasko, ale prosto pod nogi obrońców Ruchu

• Matej Izvlot zmienił Kamila Wilczka

• Smektała do Kuświka, którego wyprzedził Matras. Kolejna akcja Ruchu kończy się bardzo szybko, chorzowianie nie potrafią zagrozić bramce Piasta. Chwilę wcześniej na 5. metrze skiksował Szyndrowski

• Łatwa strata Starzyńskiego, coraz bardziej poirytowany trener Ruchu Jan Kocian rozkłada tylko ręce bezradnie

• Dwa dośrodkowania Podgórskiego. Najpierw z rzutu wolnego, potem z narożnika boiska. Ale oba niezbyt udane, bo spokojnie wybijali piłkę dwukrotnie chorzowianie

• Ruch Chorzów - Piast GliwiceRuch Chorzów - Piast Gliwice

• Po pierwsze świetne podanie Hanzela ze środka pola do Kędziory, po drugie zaspali obrońcy Ruchu, a po trzecie w sytuacji sam na sam Kędziora zachował spokój, wyczekał Buchalika i podcinką pokonał bramkarza Ruchu

• Gol! Gol! 2:0 dla Piata w Chorzowie! Wojciech Kędziora!

• Dwójkowa akcja Wilczek-Podgórski na początek, ale Wilczek nie zdołał oddać strzału an bramkę gospodarzy, został zablokowany

• Początek drugiej połowy! Obie drużyny bez zmian

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Ruch przegrywa z Piastem 0:1

• Dośrodkowanie Podgórskiego w pole karne, gdzie wrócił Jankowski i wybił piłkę

• Jak tego nie trafił Wilczek? Świetne dogranie Podgórskiego po ziemi z prawej strony, kompletnie zaskoczeni obrońcy Ruchu nie przecięli podania, zapomnieli o Wilczku, który strzelił wślizgiem wysoko nad bramką. Gdyby strzelał lepszy zawodnik to byłoby 0:2 w Chorzowie.

• Matras do przodu na uwolnienie, w ciemno w poszukiwaniu Kędziory. Wszystko zakończyło się na tym, że Buchalik spokojnie złapał piłkę

• Rzut wolny dla gliwiczan. Spod linii bocznej, z lewej strony dośrodkowywał Podgórski wprost w ręce Buchalika

• Walka Horvatha z Kuświkiem przy linii bocznej, obaj piłkarze gonili piłkę, przepychali się. Walkowerem przegrał ten pojedynek napastnik Ruchu, który zrezygnował z gonienia futbolówki

• Z drugiej strony jeszcze jeden rzut rożny, ostre dośrodkowanie Starzyńskiego. Piłkę przejęli piłkarze Piasta, wyprowadzili kontrę, którą zakończyli niecelnym uderzeniem Nikiemy

• A z rożnego też dobrze centrował Zieńczuk, tym razem dobrze ustawiony Matras wybił futbolówkę

• Starzyński centrował z rzutu wolnego. Dobre dośrodkowanie, ale też był w odpowiednim miejscu Horvath, który wybił piłkę

• Szyndrowski do Kowalskiego za mocno, niedokładnie. Akcja na prawej stronie nieudana. Chorzowianie po stracie gola nie potrafią zagrozić bramce Piasta

• Victor Nikiema po faulu w środku boiska na Starzyńskim

• Płaski strzał Zieńczuk, jednak dobrze ustawiony Szumski spokojnie złapał piłkę. A sam strzał do najmocniejszych na pewno nie należał

• Kolejna długa piłka zagrana przez Szumskiego do przodu, na Kędziorę. Ale z takich akcji nic dobrego dla gliwiczan nie wynika, bo napastnik Piasta jest dobrze pilnowany przez stoperów Ruchu

• Kędziora na siedemnastym metrze kiwał się ze wszystkimi, nawet ze sobą, zrobił kilka obrotów, ale nie zobaczył nikogo komu mógłby podać piłkę, aż ostatecznie ją stracił

• Pograli w środku gliwiczanie, potem Hanzel szybko chciał rozciągnąć grę na lewe skrzydło do Króla, ale podał za mocno i przyjezdni stracili piłkę

• Dziwniel zagrał "klepkę" z Zieńczukiem, ale złe odegranie tego drugiego i cała akcja zakończyła się bardzo szybko

• Szumski na 25. metrze interweniował tak jak chciał, czyli wybił piłkę daleko na połowę gospodarzy

• Marek Zieńczuk z rzutu wolnego obok słupka. Szumski kontrolował sytuację. Pomocnik Ruch miał sporo problemów z ustawieniem piłki, przeszkadzał mu silny wiatr

• Radosław Murawski za faul na Surmie. Chwilę wcześniej pomocnik Piasta strzelał, ale został zablokowany

• Zaskoczeniem jest prowadzenie gości, bo to chorzowianie prezentowali się lepiej i wydawało się, że mają kontrolę nad meczem. Tymczasem pierwsza dobra akcja Piasta i od razu gol