Ruch Chorzów

2

Piast Gliwice

0

• Pewne i zasłużone zwycięstwo Ruchu Chorzów, który zadał dwa zabójcze ciosy tuż po przerwie i bez trudu dowiózł trzy punkty do samego końca. Piast rozegrał naprawdę słabe spotkanie. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Jeszcze jeden korner źle wykonany przez Piast.

• Schodzi z boiska Kuświk, a w jego miejsce Efir.

• Chorzowianie wybronili się po kornerze dla Piasta. Zespół Fornalika wygra ten mecz.

• Jeszcze rzut rożny dla Piasta po odbitym uderzeniu z dystansu Wilczka. Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Jurado ostro potraktował Grodzickiego. Zmiana w Ruchu. Schodzi Kowalski, wchodzi Kwiatkowski.

• Słaby strzał głową Zivca bez większego problemu łapie Putnicky.

• Starzyński! Pomocnik Ruchu dostał dobre podanie od Zieńczuka, ale jego strzał z 16 metrów świetnie broni Szmatuła!

• Starzyński nieźle uderzył z rzutu wolnego, ale Szmatuła przeniósł piłkę ponad bramką!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Vassiljeva za faul taktyczny na Kowalskim! Piast w dziesiątkę!

• Nieźle zza pola karnego uderzył teraz Wilczek, ale piłka poszybował jednak tuż obok bramki!

• 6 650 kibiców dzisiaj zgromadziło się w Chorzowie.

• Zieńczuk z rzutu wolnego uderza wyraźnie obok bramki Piasta.

• Żółta kartka dla Vassiljeva.

• Jurado z kolei zastępuje Badię.

• Stawarczyk zmienia Malinowskiego.

• Z kontrą ruszył teraz Piast, ale Badia katastrofalnie dośrodkowywał piłkę w pole karne gospodarzy.

• Szansa dla gości! Po niezłej centrze Ziveca bardzo nieczysto uderza jednak z powietrza Szeliga! Piłka ledwo dotoczyła się do bramkarza Ruchu!

• Zivec zmienia Hanzela w drużynie gości.

• W odpowiedzi niecelnie z dystansu uderza Murawski.

• Mocny strzał z dystansu Zieńczuka poszybował ponad bramką Szmatuły.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Zieńczuka, Kuświk zagrał piłkę przed bramkę do Kowalskiego, ten przegrał pierwszy pojedynek ze Szmatułą, ale dobitka głową juz wpadła do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Kowalski!!!

• Wilczek chciał teraz wyjść sam na sam z bramkarzem Ruchu, ale był jednak na wyraźnym spalonym.

• Ruch podobnie jak w pierwszej połowie rozpoczął intensywnie i tym razem przyniosło to gola. Jak zareaguje Piast?

• Ruch na prowadzeniu! Długa piłka od Zieńczuka niespodziewanie dotarła do Kuświka, który wygrał pojedynek biegowy z Hebertem i pokonał Szmatułę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!

• Gigołajew znowu zderzył się z Szeligą i potrzebuje interwencji medycznej.

• Wznawiamy grę!

• Zmiana w przerwie w Piaście. Murawski za Martineza.

• Bardzo dobry początek, sytuacje i okazje z obu stron, ale po pierwszym kwadransie tempo tego meczu mocno spadło i bezbramkowy remis nie jest żadnym zaskoczeniem.

• Koniec pierwszej połowy!

• Starzyński z rzutu wolnego uderza w sam środek bramki, prosto w ręce Szmatuły. W odpowiedzi bardzo niecelnie strzela z dystansu Szeliga.

• Teraz z kolei to Hanzel doszedł nieoczekiwanie do strzału z 10 metrów, jednak strzelił nieczysto, a stojący przed bramką Wilczek też się tego nie spodziewał i nie ruszył do piłki!

• Żółta kartka dla Wilczka.

• Dobra okazja dla Ruchu! Surma dopadł do bezpańskiej piłki na 14. metrze przed bramką, ale został zablokowany!

• Starzyński zagrał w pole karne do Kuświka, ale ten pod naporem obrońców nie zdołał oddać strzału.

• Szeliga ostro teraz potraktował Gigołajewa, bo Rosjanin potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

• W równolegle rozgrywanym spotkaniu GKS Bełchatów przegrywa z Podbeskidziem 0:2 po dwóch bramkach Iwańskiego. LIVE TUTAJ.

• Chorzowianie wyszli z zupełnie nieudaną kontrą. Wcześniej jednak Martinez ostro potraktował Malinowskiego. Żółta kartka.

• Dwa dośrodkowania z prawego skrzydła Hanzela i Klepczyńskiego zostały zablokowane przez gospodarzy.

• Malinowski dobrze zatrzymał w polu karnym Wilczka. Po chwili obrońca Ruchu miał drobny problem zdrowotny, ale szybko się po nim pozbierał.

• Mocne i bardzo nieudane uderzenie z dystansu Babiarza poszybowało daleko od bramki Szmatuły.

• Żółta kartka dla Grodzickiego za faul taktyczny na Wilczku.

• Kowalski zdołał wywalczyć rzut rożny dla gospodarzy.

• Dwadzieścia minut gry. Na początek tego spotkania nie można było narzekać. Tempo w ostatnich minutach jednak nieco osłabło.

• Żółta kartka dla Gigołajewa za ostry faul na Vassiljevie.

• Putnocky przejął długą piłkę zagraną w kierunku Kamila Wilczka.

• Starzyński odważnie popędził środkiem pola w kierunku pola karnego, ale przed oddaniem strzału z 20 metrów został uprzedzony przez obrońcę Piasta.

• Putnocky!!! Bramkarz Ruchu doskonale broni naprawdę precyzyjne uderzenie głową Kamila Wilczka! Mogło być 0:1!

• Stały fragment gry przyniósł teraz dobry strzał z woleja Grodzickiego, który z 20 metrów uderzył minimalnie obok bramki Szmatuły!

• Kowalski z rzutu wolnego dośrodkował prosto na głowę jednego z rywali, a po chwili po jego podaniu w ostatnim momencie Grodzickiego uprzedził obrońca Piasta.

• Teraz akcja Piasta przerwana przez sędziego liniowego, którego zdaniem Badia dośrodkował piłkę w pole karne już zza linii końcowej.

• Ruch od pierwszych minut stara się odważnie atakować bramkę Piasta. Niebiescy lepiej weszli w to spotkanie.

• Powinno być 1:0!!! Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska Zieńczuk z siedmiu metrów uderza ponad poprzeczką!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Sędzią tego spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Wojciech Skaba, Marek Szyndrowski, Michał Helik, Maciej Urbańczyk, Mateusz Kwiatkowski, Michał Efir, Eduards Visnakovs.

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Tomasz Podgórski, Ruben Jurado, Dawid Janczyk, Radosław Murawski, Sasa Zivec, Csaba Horvath.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W pierwszym meczu obu drużyn Piast Gliwice przegrał u siebie z Ruchem Chorzów 0:1, a jedynego gola dla Niebieskich strzelił Grzegorz Kuświk.

• Sytuacja Piasta Gliwice jest zdecydowanie lepsza, bowiem zespół Angela Pereza Garcii raczej nie jest uwikłany w grę o utrzymanie, lecz w walkę o pierwszą ósemkę. Gliwiczanie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

• Zarówno Ruch Chorzów, jak i Piast Gliwice po jesieni zajmują miejsca w dolnej połowie stawki. Niebiescy jesień mieli katastrofalną. Udział w europejskich pucharach okazał się mieć bardzo kiepski wpływ na zespół Jana Kociana, któremu szybko zapomniano zeszłoroczne sukcesy i zastąpiono go Waldemarem Fornalikiem. Ten nie zdołał wyprowadzić klubu ze strefy spadkowej i Ruch na razie jest piętnasty z dorobkiem ledwie 17 punktów.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Piastem Gliwice.