Ruch Chorzów 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• To wszystko ze stadionu w Chorzowie. Za uwagę dziękuje Wam serdecznie Przemysław Drewniak.

• Chociaż z przebiegu gry zespołem lepszym był Ruch, to Podbeskidzie wywozi z Chorzowa komplet punktów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił z rzutu karnego Marek Sokołowski. Jedenastka została podyktowana po faulu Michała Buchalika na Janie Blażku, choć ten drugi był chwilę wcześniej na spalonym. Ruch przegrywa swój trzeci mecz z rzędu, a "Górale" sięgają po pierwszy w tym sezonie wyjazdowy triumf.

• KONIEC MECZU. Podbeskidzie wygrywa na wyjeździe z Ruchem 1:0!

• Dośrodkowanie Starzyńskiego nie minęło nawet pierwszego obrońcy...

• Faul Łatki na drugą żółtą kartkę! Niebiescy mają rzut wolny na wysokości pola karnego, to już chyba ostatnia szansa.

• Richard Zajac tak długo celebrował wykonanie "piątki", że został ukarany żółtą kartką.

• Bezradnie wyglądają próby gospodarzy. Teraz główkował Jankowski, ale uderzył słabo i bardzo niecelnie.

• Trzy minuty nadziei dla Ruchu!

• Ostatnia zmiana Ruchu. W miejsce Babiarza Jakub Smektała.

• Wychodzi na pozycję Zieńczuk, ale sędzia odgwizduje spalonego. Podbeskidzie coraz bliższe zwycięstwa.

• Podbeskidzie kradnie czas. Z boiska schodzi Piotr Malinowski, w jego miejsce Damian Chmiel.

• Czy trzecia z rzędu porażka Ruchu stanie się faktem? Do zakończenia spotkania pozostało już tylko kilka minut!

• Korner dla Podbeskidzia niczego nie przyniósł, ale Ruch nie potrafił skutecznie skontrować "Górali".

• Blażek wywalczył rzut rożny dla bielszczan. Kibice znów mają pretensje do sędziego, bo ich zdaniem Czech zagrywał piłkę ręką.

• Z około 40. metrów dośrodkowywał z rzutu wolnego Starzyński, ale obrońcy Podbeskidzia zażegnali niebezpieczeństwo. Teraz bielszczanie zwlekają z wznowieniem gry.

• Gol dla Podbeskidzia podciął skrzydła gospodarzom. Ruch jak na razie nie rzucił się do frontalnych ataków na bramkę gości.

• Kibice Niebieskich coraz bardziej zniecierpliwieni. Ostatnie minuty staną pod znakiem stałego naporu gospodarzem.

• Goście wychodzą na prowadzenie, ale na nie nie zasłużyli. Jak pokazały telewizyjne powtórki, tuż przed faulem Buchalika, w momencie podania Jan Blażek był na spalonym.

• GOOOOL, MAREK SOKOŁOWSKI!

• RZUT KARNY DLA PODBESKIDZIA! Faulowany Jan Blażek

• Adu Kwame nie radzi sobie z rywalem w narożniku boiska, ratuje się faulem i ogląda zasłużoną żółtą kartkę.

• Anton Sloboda zmienia największego pechowca w obozie gospodarzy, Fabiana Pawelę.

• Żółtą kartką ukarany Marek Zieńczuk.

• Fatalny błąd Dariusza Łatki, który traci piłkę na własnej połowie i prowokuje groźną okazję dla Ruchu. Starzyński do spółki z Kowalskim nie zdołali jednak skorzystać z prezentu.

• Pierwsza zmiana także w Ruchu. Debiut zaliczy Sebastian Janik, który został uprawniony do gry zaledwie kilka godzin przed meczem!

• Mamy pierwszą zmianę. Bezbarwny debiut w Ekstraklasie zaliczył Mikołaj Lebedyński, którego zastępuje Jan Blażek.

• Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-BiałaRuch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Żałosna próba wymuszenia faulu w wykonaniu Piotra Malinowskiego. Sędzia niewzruszony.

• Jeśli ktoś miał jako pierwszy ujrzeć tu kartkę, to oczywiście... Dariusz Łatka. Pomocnik Podbeskidzia ukarany za przewinienie w środku pola.

• Podbeskidzie znów gra tak, jak przez pierwsze pół godziny. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego cofnęli się na własną połowę i nieudolnie próbują kontratakować.

• Głową uderzał Malinowski, ale bez zagrożenia dla bramki drużyny z Bielska.

• Od początku drugiej połowy znów przeważają Niebiescy. Teraz będą wykonywać kolejny rzut rożny.

• I była! Po dośrodkowaniu Starzyńskiego tuż przed bramką znalazł się Stawarczyk, próbował głową, poprawił nogą, ale obrońcy zdołali odbić piłkę na rzut rożny.

• Sokołowski fauluje Dziwniela w lewym narożniku. To może być dobra okazja dla Ruchu.

• Z dystansu próbował Zieńczuk - mocno niecelnie...

• Kibice Ruchu widzieli piłkę w siatce! Po dośrodkowaniu Kowalskiego z woleja przymierzył Włodyka, ale źle trafił w piłkę i ostatecznie uderzył niecelnie.

• Użytkownikowi "kawa", który pyta o kibiców gości polecam wpis z 4. minuty meczu :) Tymczasem mamy już dane dotyczące frekwencji na stadionie w Chorzowie - spotkanie ogląda 6200 widzów.

• Tym razem od środka Niebiescy i druga połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na boisku bez zmian w składach.

• W pierwszej połowie lepszym zespołem był Ruch, ale groźniejsze okazje do zdobycia bramki mieli goście. Fabian Pawela najpierw przegrał pojedynek 1 na 1 z Buchalikiem, a chwilę później strzałem głową ostemplował słupek chorzowskiej bramki.

• W ostatnich minutach nie zdarzyło się już nic ciekawego i sędzia zakończył pierwszą połowę. Do przerwy w Chorzowie bez bramek.

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu na krótki słupek próbował szczęścia Kowalski, ale uderzył obok bramki.

• Pierwsze pół godziny to dominacja Ruchu, ale w ostatnich dziesięciu minutach inicjatywa należała do Podbeskidzia. Zobaczymy, czy któraś z drużyn zdoła zadać cios jeszcze przed przerwą.

• Znowu strzałem głową próbował Pawela, ale tym razem daleko od celu.

• PAWELA! Po dośrodkowaniu Iwańskiego napastnik Podbeskidzia uderzył głową po krótkim rogu, ale piłka trafiła w słupek. Bielszczanie budzą się do życia!

• Pierwszy rzut rożny będą wykonywali piłkarze Podbeskidzia.

• Próbowali odpowiedzieć Niebiescy, ale z prostopadłą piłką Zieńczuka poradzili sobie obrońcy bielszczan.

• Wywołaliśmy wilka z lasu! Ależ okazję mieli goście! Do prostopadle zagranej piłki wyszedł Lebedyński, podał do Paweli, ale jego strzał z bliskiej odległości świetnie wybronił Buchalik.

• Wciąż czekamy, aż goście uraczą nas jakąś ciekawą akcją ofensywną. Jak na razie Mikołaj Lebedyński miał może trzy kontakty z piłką...

• Zza pola karnego uderzał Babiarz, ale piłka trafiła wprost w ręce Richarda Zajaca.

• Po akcji Jankowskiego rzut rożny będą wykonywać gospodarze. Bramka dla Ruchu wisi w powietrzu.

• Podbeskidzie nie ma żadnej koncepcji na to, jak zaatakować gospodarzy. Z kolei Ruch spokojnie, cierpliwie rozgrywa akcję na połowie rywala.

• Przycisnęli teraz gospodarze. Podbeskidzie zamknięte na własnej połowie.

• Starzyński strzelał z rzutu wolnego, a piłka z całym impetem trafiła w stojącego w murze Telichowskiego. Obrońca "Górali" przez chwilę leżał na boisku, ale już wznowił grę.

• Kibice domagają się rzutu karnego! Jankowski walczył o pozycję w polu karnym z obrońcą Podbeskidzia, po kilku sekundach padł na murawę, ale sędzia Paweł Pskit nie dopatrzył się przewinienia.

• Jak na razie brakuje dokładności obu drużynom. Teraz z prawej strony dośrodkowywał Kowalski, ale piłka wpadła prosto w ręce Zajaca.

• W wyjściowym składzie na pozycji numer dziesięć znalazł się Marek Zieńczuk, tymczasem na boisku widać, że to Filip Starzyński pełni rolę rozgrywającego. "Zieniu" gra na pozycji defensywnego pomocnika.

• Po niemrawym początku bielszczanie trochę się ocknęli i próbują grać w piłkę. Na razie jednak bez efektu.

• Groźne wejście w pole karne Kamila Włodyki. Skrzydłowy Ruchu szukał prostopadłego podania do Jankowskiego, ale piłkę zatrzymał Zajac.

• Ładnie piłkę rozprowadzili goście, Pawela zagrał na lewą stronę do Franka Adu Kwame, ale piłkarz z Ghany uderzył bardzo niecelnie.

• Zza pola karnego uderzał Maciej Iwański, ale piłka wylądowała... na aucie.

• Mamy pierwszy strzał na bramkę. Po dośrodkowaniu Zieńczuka główkował jeden z zawodników gospodarzy, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Zajaca.

• Strzelał Jankowski, ale piłkę na rzut rożny odbił Pietrasiak.

• Jednak nie jest tak źle z frekwencją. Najwięcej kibiców przybyło na stadion tuż przed pierwszym gwizdkiem i jak na taką porę meczu jest całkiem nieźle. W sektorze gości znajduje się tylko kilka osób. Przypomnijmy, że stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia jakiś czas temu zawiesiło działalność.

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka pozostawiony bez opieki obrońców Konczkowski odegrał piłkę głową do tyłu, ale nie było tam żadnego z jego partnerów. Ostatecznie nie było zagrożenia pod bramką Zajaca.

• Ostry wślizg Paweli w Babiarza i Ruch będzie wykonywał rzut wolny na własnej połowie.

• Od środka zaczęli "Górale"!

• Zawodnicy wychodzą na boisko! Podbeskidzie zagra na czerwono, gospodarze oczywiście na niebiesko.

• Piłkarze obu drużyn już za chwilę pojawią się na boisku. Frekwencja przy Cichej nie rzuca na kolana - na stadionie jest póki co sporo wolnych miejsc.

• Liczymy na to, że w dzisiejsze spotkanie dostarczy nam tyle emocji, co poprzednie starcia Ruchu z Podbeskidziem. O historii tych pojedynków piszemy TUTAJ..

• A tak prezentują się ławki rezerwowych obu zespołów:

Rezerwowi Ruchu: Krzysztof Kamiński, Maciej Urbańczyk, Marek Szyndrowski, Jakub Smektała, Sebastian Janik, Maciej Sadlok, Roland Gigołajew.

Rezerwowi Podbeskidzia: Ladislav Rybansky, Damian Chmiel, Anton Sloboda, Krzysztof Chrapek, Bartłomiej Konieczny, Sebastian Bartlewski, Jan Blażek

• Dziś w barwach Podbeskidzia jak i w Ekstraklasie zadebiutuje pozyskany zimą napastnik, Mikołaj Lebedyński. Na lewą stronę obrony wraca zaś Frank Adu Kwame, a Przemysława Pietruszki nie ma nawet na ławce rezerwowych.

• W ekipie gospodarzy brakuje kontuzjowanych Grzegorza Kuświka i Łukasza Surmy. W roli "dziesiątki" wystąpi tym razem Marek Zieńczuk, a na lewym skrzydle znalazło się miejsce dla Kamila Włodyki.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej w Chorzowie! To tutaj na otwarcie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zmierzą się ze sobą Ruch i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po lewej stronie znajdziecie składy, jakie desygnowali do gry Jan Kocian i Leszek Ojrzyński.