Ruch Chorzów

1

Pogoń Szczecin

1

• Skutecznie broni się w końcówce Pogoń. Koniec meczu! Podział punktów przy Cichej. Obie drużyny dzięki temu remisowi awansują o jedną pozycję w ligowej tabeli. Za uwagę dziękuje Państwu Marek Stefańczyk.

• Frączczak po raz kolejny dzisiaj fauluje Dziwniela i dośrodkuje w pole karne Zieńczuk. Fatalnie zagrał pomocnik Ruchu.

• Milimetry obok bramki Marek Zieńczuk! O dużym szczęściu może mówić Janukiewicz i Pogoń. 3 minuty doliczył Szymon Marciniak.

• Ouedraogo ukarany żółtą kartką za zagranie ręką po strzale Babiarza. Będzie rzut wolny sprzed pola karnego bramki Pogoni.

• Grzegorz Kuświk wchodzi na boisko za strzelca bramki dla gospodarzy- Mateusza Kwiatkowskiego.

• Uderza na bramkę Babiarz z blisko 30 metrów, ale nie mógł mieć kłopotów z obroną tego strzału Janukiewicz. Zmiana w ekipie gospodarzy.

• Zieńczuk dośrodkowuje piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Bardzo nieprecyzyjnie zagrał pomocnik Niebieskich. Wznowi grę Janukiewicz.

• Starzyński wywalczył rzut rożny po indywidualnej akcji. Strzał Helika mija jednak bramkę. Na boisko zaraz wejdzie Marek Zieńczuk. Zmienia Łukasza Janoszkę.

• Remis w posiadaniu piłki, remis w golach. Naprawdę równy mecz dzisiaj przy Cichej. Bezpośredniego zagrożenia czy to jednej, czy drugiej bramki jednak brakuje od kilku minut.

• Starzyński uderza z dystansu! Minimalnie obok bramki Janukiewicza! Nikt nie atakował pomocnika Ruchu!

• Djousse do Murayamy, ten uderza na bramkę! Zablokowany!

• Djousse fauluje Janoszkę. Jest rzut wolny dla Ruchu i okazja do zmiany w Pogoni Szczecin. Bąk opuszcza plac gry, a w jego miejsce melduje się Tchami.

• Oto statystyka posiadania piłki po siedemdziesięciu minutach gry.

• 50% Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 50%

• Ależ sytuację mieli Portowcy. Akahoshi dośrodkował piłkę w pole karne Ruchu. Ta spadła pod nogi Jakuba Bąka. Zawodnik Pogoni trafił w poprzeczkę!

• Djousse był bliski pokonania Buchalika, ale jego strzał zablokowali obrońcy i będzie korner dla gości.

• Bartosz Ława schodzi z boiska. Zastępuje go Mustapha Ouedraogo.

• Jan Kocian wprowadza na boisko Martina Konczkowskiego. Plac gry opuścił mało aktywny dzisiaj Jakub Smektała.

• Akahoshi próbuje z dystansu zaskoczyć Buchalika! Piłka trafia pod nogi Bąka, ale ten jest na spalonym!

• Donald Djousse zastępuje Maksymiliana Rogalskiego. To pierwsza personalna roszada trenera Dariusza Wdowczyka.

• Ława brutalnie fauluje Babiarza i ogląda za to zagranie żółtą kartkę. To już czwarty żółty kartonik dla kapitana Portowców w tym sezonie. To oznacza, że Ława nie zagra w najbliższej kolejce.

• Od dobrych kilku minut Pogoń nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką chorzowian.

• Dobrą okazję miał Filip Starzyński, ale jego strzał zablokował Wojciech Golla.

• Frączczak fauluje Dziwniela i będzie kolejny rzut wolny dla podopiecznych Jana Kociana. Ponownie Filip Starzyński. Ponownie jednak dobrze spisuje się Janukiewicz i piąstkuje piłkę na aut.

• Robak dośrodkowuje piłkę na piąty metr. Próbował interweniować Buchalik, ale futbolówka minęła światło bramki.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Będzie wrzucał Filip Starzyński, ale bez problemu łapie piłkę Janukiewicz.

• Zaostrzyła się gra w Chorzowie. Wychodzącego na dobrą pozycję Bąka sfaulował Malinowski i jest żółta kartka dla obrońcy Ruchu.

• Koniec pierwszej połowy! W Chorzowie 1:1

• Robak świetnie przyjął piłkę w polu karnym, zagrał do Murayamy, który miał dużo miejsca w polu karnym, strzelił mocno obok Buchalika, ale sprzed linii bramkowej wybił futbolówkę Malinowski

• Już przymierzał się do strzału Bąk, ale jego zamiary przerwał sędzia, bo pomocnik Pogoni był na spalonym

• Stracił piłkę w środku pola Surma (gospodarze sugerowali, że był faulowany). Futbolówka trafiła do Robaka, który poradził sobie ze Stawarczykiem, ale już Malinowski zdołał mu wygarnąć piłkę. Tyle że ta trafiła jeszcze pod nogi Murayamy, który wpakował ją niemal do pustej bramki

• Goool! 1:1 Murayama zdobywcą wyrównującej bramki!

• Robak wygarnął piłkę w środku pola, ruszył do przodu, ale miał za bardzo komu zagrać, więc poszedł "na przebój" i zakończył swój rajd na Malinowskim

• Kilka podań wymienili szczecinianie, przenieśli ciężar gry z lewej strony na prawą, wykorzystując stoperów. Wszystko zakończyło się na zagraniu ręką przez Akahosiego

• Sporo walki w środku pola, wszystko zakończyło się na rzucie wolnym dla Pogoni

• Rzut rożny dla gości też nie przyniósł Pogoni bramkowej okazji. Znowu dobrze i skutecznie interweniowali chorzowianie

• Centra Akahosiego z rzutu wolnego, jednak w polu karnym Ruchu najwyżej wyskoczył Stawarczyk i wybił piłkę

• I jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy. Znowu jednak chorzowianie nie byli w stanie zagrozić bramce Pogoni. Strzelał niecelne głową Janoszka

• Kolejna udana akcja Dziwniela i wywalczył rzut wolny, po którym Ruch wywalczył rzut rożny

• W odpowiedzi nie popisał się Robak, który uderzył niecelnie, daleko obok słupka

• Ruszył lewą stroną Dziwnel, ograł dwóch rywali i dośrodkował w pole karne, gdzie obrońcy Pogoni pozostawili bez opieki Kwiatkowskiego. Młody napastnik Ruchu mocnym strzałem z woleja zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie

• Goool! Mateusz Kwiatkowski i Ruch wygrywa 1:0!

• Uderzenie Babiarza zza linii pola karnego obok bramki

• Akahosi zagrał prostopadłą piłkę do Robaka, ale za mocno i spokojnie na szesnastym metrze przejął futbolówkę Buchalik

• Robak cofnął się po piłkę, z lewej strony zszedł do środka, ale źle podał i Pogoń straciła piłkę

• Dużo problemów w obronie sprawa Ruchowi Robak. Na razie jego akcje nie przynoszą jednak rezultatu.

• Starzyński z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.

• Żółta kartka dla Akahoshiego za faul przed polem karnym Pogoni.

• Akahoshi świetnie ograł rywala na lewym skrzydle, ale jego dośrodkowanie w pole karne nie znalazło adresata.

• Całkiem pokaźna grupa kibiców Pogoni zjawiła się na meczu. Teraz wyraźnie słychać ich doping.

• W ataku Pogoń, ale niewiele z tego wynikło. Od bramki Buchalik.

• Na dobrą pozycję wychodził Smektała, ale w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał go Dąbrowski.

• Atak Ruchu, ale piłka po strzale jednego z zawodników minęła bramkę Janukiewicza.

• Od początku gra w środku pola. Oba zespoły próbują przedrzeć się pod pole karne przeciwnika, ale na razie bez efektu.

• Rozpoczęli! Ofensywnie usposobieni gospodarze już od tych pierwszych minut.

• W ekipie Portowców nie zagra również Mateusz Lewandowski. Młody reprezentant Polski jest kontuzjowany.

• Trener gości, Dariusz Wdowczyk nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z usług Ediego Andradiny. Piłkarz Pogoni w poprzedniej kolejce obejrzał czerwoną kartkę i zmuszony jest pauzować.

• Już za kilka minut arbiter spotkania, Pan Szymon Marciniak z Płocka wyprowadzi obie jedenastki na murawę.

• Dzisiejsze spotkanie to szansa dla gospodarzy na podtrzymanie serii 4 meczów bez porażki. Święto przy Cichej będą chcieli im zepsuć przyjezdni Portowcy, którzy otwarcie zapowiadają walkę o komplet punktów. Szykują się zatem duże emocje. Marek Stefańczyk, witam serdecznie i zapraszam na spotkanie zamykające zmagania w 12. kolejce T- Mobile Ekstraklasy.

• Rezerwowi Pogoń: Dawid Kudła, Donald Djousse, Hernani, Wojciech Lisowski, Abdul Moustapha Ouedraogo, Herve Tchami, Radosław Wiśniewski

• Rezerwowi Ruch: Krzysztof Kamiński, Maciej Jankowski, Martin Konczkowski, Grzegorz Kuświk, Adrian Mrowiec, Łukasz Tymiński, Marek Zieńczuk