• Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie i Buchalik wypuszcza piłkę z rąk! Pierwszy do niej dopadł jednak gracz Ruchu i zażegnał niebezpieczeństwo

• Surma przechwycił piłkę lecz natychmiast ją stracił. Była bardzo dobra okazja do wyjścia z szybkim atakiem przez drużynę Ruchu

• Stevanović nieprzepisowo powstrzymał atak gospodarzy i został ukarany żółtą kartką

• Druga połowa jak na razie przyniosła wiele emocji i dwie bramki

• Natychmiastowa odpowiedź Niebieskich! Dośrodkowanie Włodyki i Kuświk zamknął akcje strzałem głową rehabilitując się w ten sposób.

• Bramka dla Śląska Wrocław! Piłkę uderzył Paixao. Piłka odbiła się od dwóch zawodników i kompletnie zaskoczyła Buchalika. Niewykorzystana sytuacja Kuświka właśnie się zemściła

• Stawarczyk był bliski strzelenia samobójczego gola swym niecelnym wybiciem! Piłka jednak wybita na rzut rożny

• Napastnik Niebieskich widać bardzo żałuje niewykorzystanej szansy na zdobycie bramki

• Kuświk ukarany żółtą kartką za domniemany faul na bramkarzu

• Gikiewicz zwija się z bólu. Potrzebna jest pomoc medyczna

• Na spalonym Paixao

• Tym razem Janoszka dostał prostopadłe podanie lecz było ono odrobinę za mocne

• Co zrobił Kuświk! Miał przed sobą puste boisko pognał kilkadziesiąt metrów i po chwili namysłu starał się lobować bramkarza! Zrobił to jednak bardzo nieudolnie i Gikiewicz złapał piłkę. Prostopadłym podaniem popisał się Starzyński

• Jankowski nie wyszedł w drugiej połowie na boisko gdyż zgłosił uraz kolana

• Niebiescy starają sie przejąć inicjatywę lecz ich poczynania są bardzo chaotyczne

• Bardzo ładna akcja Śląska! Goście długo przygotowywali ten atak aż w końcu okazję sam na sam zmarnował Plaku. Celował po krótkim słupku i nie trafił w bramke

• Początek drugiej połowy. Liczymy na emocje i bramki.

• Mamy jedną zmianę. W drużynie Ruchu nie zobaczymy już Jankowskiego. W jego miejsce Kuświk

• Oba zespoły wychodzą już na murawę.

• Za chwile rozpocznie się druga połowa. Zobaczymy jak zmotywuje zawodników w swym pierwszym meczu w ekstraklasie Jan Kocian. Przekonamy się czy efekt "nowej miotły" przyniesie oczekiwane w Chorzowie rezultaty

• Akcja Dziwniel - Janoszka następnie do Jankowskiego który wystawił Surmie ale temu zeszła piłka z nogi i strzelił bardzo niecelnie

• Groźnie pod bramką Ruchu! Piłkę w pole karne dorzucił Mila, a tuż obok słupka, po idealnej centrze, głową uderzył Kaźmierczak!

• Dziwniel ładnie powstrzymał Hołotę w walce bark w bark a potem wybił mu piłkę wślizgiem

• Gospodarze na polu karnym Śląska ale poza dośrodkowaniami i bardzo niecelnym strzałem nic z tego nie wynika

• Buchalik wybiegł z własnego pola karnego i powstrzymał atak gości. Bramkarz wiele ryzykował ale zażegnał niebezpieczeństwo

• Strzał z dystansu ale bardzo niecelny

• Kolejna wyśmienita okazja Ruchu zmarnowana! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilku metrów piłki do bramki nie zdołał wepchnąć Michał Helik! To musiał być gol, jednak Gikiewicz zdołał wybić piłkę!

• Drugi rożny dla Ruchu

• Straszne zamieszanie w polu karnym Śląska ale żaden z gospodarzy nie zdołał wbić piłki do siatki.

• Chorzowianie powstrzymali wrocławian przy wykonywaniu rzutu wolnego

• Janoszka zmarnował fantastyczną okazję! Wyszedł sam na sam z bramkarzem ale nie trafił w bramkę. Starzyński mógł zaliczyć asystę.

• Aut dla Ruchu na wysokości pola karnego Śląska

• Mocno zaczął Śląsk! Kaźmierczak sprzed pola karnego uderzył mocno po indywidualnej akcji, ale obił tylko poprzeczkę. Mogła być piękna bramka!

• W Śląsku nieobecni to Saphić i Menzel. Dobrą wiadomością jest powrót Sylwestra Patejuka który rozpocznie mecz na ławce rezerwowych

• Rezerwowi Śląska: Marian Kelemen, Mateusz Cetnarski, Jakub Więzik, Odeh Gavish, Rafał Grodzicki, Sylwester Patejuk i Tadeuzs Socha.

• Do składu po odbyciu kary za nadmiar żółtych kartek wraca Malinowski co jest niewątpliwie wzmocnieniem dla drużyny zdziesiątkowanej przez kontuzje

• W drużynie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Adriana Mrowca, Marka Szyndrowskiego, Macieja Sadloka, Artura Gieragi oraz Marka Zieńczuka. Ponad to rozwiązano kontrakt z Sultesem przez co Ruch jest drużyną złożoną z samych Polaków.

• Rezerwowi Ruchu: Krzysztof Kamiński, Bartosz Brodziński, Jakub Kowalski, Mateusz Kwiatkowski, Grzegorz Kuświk, Jakub Smektała i Łukasz Tymiński

• Zobaczymy jak te zamieszania wpłyną na zawodników obu ekip. Faworytem spotkania jest Śląsk który na wyjeździe jeszcze nie przegrał ale w sporcie wszystko jest możliwe

• Ostatni tydzień obfitował w wydarzenia w obu klubach. Śląsk jest bliski upadłości, natomiast w Ruchu nastąpiła zmiana trenera. Nowym szkoleniowcem został Jan Kocian