2

Widzew Łódź

1

• To wszystko ze stadionu przy ulicy Cichej 6. Za śledzenie relacji serdecznie dziękuje Marcin Tabor.

• "Niebiescy" zachowują miejsce na trzecim stopniu podium natomiast sytuacja Widzewa jest nie do pozazdroszczenia.

• I koniec spotkania! Ruch Chorzów pokonuję drużynę Widzewa Łódź 2-1 po bramkach Starzyńskiego i Kuświka. Gości stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Cetnarskiego.

• Malinowski zagrał bark w bark i wygarnął piłkę napastnikowi Widzewa w polu karnym. Goście domagają się jedenastki jednak gwizdek arbitra milczy.

• Szansa ta jednak została niewykorzystana

• Chorzowianie chyba za szybko uwierzyli że ten mecz jest już wygrany. Rzut rożny dla Widzewa i kolejna szansa na wyrównanie.

• Do zakończenia spotkania pozostało kilka minut. Widzew rozpaczliwie stara się doprowadzić do wyrównania.

• Surma faulowany w strefie środkowej. Chorzowianie nie spieszą się ze wznowieniem gry.

• "Niebiescy" zgotowali swoim fanom nerwową końcówkę w zeszłotygodniowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Tym razem może być podobnie.

• Lecz teraz mamy bramkę dla Widzewa! Kontaktową bramkę zdobywa Cetnarski który z łatwością ograł Malinowskiego. Końcówka może być ciekawa!

• Starania graczy Widzewa nadal są dalekie od ideału. Buchalik raz po raz spokojnie wznawia grę od bramki.

• Zmiana również w drużynie Widzewa. Stępińskiego zastępuje Gela. Była to ostatnia roszada jaką mógł wykonać trener Skowronek.

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Smektała zastępuje Kuświka.

• Ruch Chorzów - Widzew Łódź

• Efektowny lecz bardzo niecelny strzał Mariusza Rybickiego

• Rzut rożny dla łodzian

• Widzew od razu zabrał się do pracy. Chce wykorzystać ostatnie 20 minut kiedy to będzie grał w przewadze. Na razie próby zawodników gości są nieskuteczne.

• Czerwona kartka dla Kowalskiego! Zawodnik otrzymał drugie upomnienie tym razem za symulowanie faulu w polu karnym! Gracz schodzi z boiska przy wsparciu kibiców.

• Na boisku co raz więcej wolnej przestrzeni i chorzowianie starają się to wykorzystać. Zagrali jednak teraz bardzo lekceważąco i zgubili piłkę w polu karnym Widzewa.

• Na stadionie raz po raz słychać brawa. Kibice "Niebieskich" są zdecydowanie zadowoleni z gry swoich ulubieńców.

• Jankowskiemu niewiele brakowało a sięgnąłby piłkę głową.

• Jakub Kowalski faulowany na połowie gości.

• Ruch cofnął się na własną połowę i broni wyniku próbując kontratakować natomiast Widzew nie potrafi znaleźć sposobu na stworzenie zagrożenia bramki strzeżonej przez Buchalika.

• Grzegorz Kuświk nieprzepisowo zatrzymywany przez Mrozińskiego. Gracz Widzewa otrzymuje żółta kartkę

• Znowu groźnie pod bramką Widzewa! Mocny strzał Kowalskiego paruje jednak Wolański.

• Widzew przedostał się w pole karne gospodarzy lecz Buchalik spokojnie wyłapuje piłkę

• Sporo niedokładności w grze gości. Od autu Ruch

• Po strzelonej bramce "Niebiescy" dostali wiatru w żagle i atakują coraz śmielej. W grze Widzewa natomiast nie widać żadnej poprawy w stosunku do pierwszej połowy.

• Jakub Kowalski ukarany żółtą kartką.

• Druga bramka dla Ruchu! Po szybko wykonanym rzucie wolnym Marek Zieńczuk podał do Jankowskiego ten dośrodkował w pole karne a tam strzałem głową bramkarza pokonuje Grzegorz Kuświk!

• Malinowski z rzutu wolnego dośrodkowuje piłkę w pole karne lecz spokojnie łapie ją Wolański

• To spotkanie ogląda z trybun 6800 widzów.

• Lafrance faulowany w środkowej strefie boiska

• Chorzowianie wznawiają od rzutu z autu na własnej połowie

• W przerwie nastąpiła zmiana w drużynie Widzewa. Kikuta zastąpił Aleksejs Visnakovs

• Gospodarze rozpoczęli drugą połowę spotkania.

• Zawodnicy Widzewa już na murawie. Czekamy jeszcze na "Niebieskich" i rozpoczynamy drugą połowę spotkania

• Na razie "Niebiescy" mają mecz pod kontrolą. Jeśli Widzew nie zmień czegoś w swojej grze w drugiej połowie to ciężko oczekiwać aby wywiózł z Chorzowa chociaż punkt.

• Ruch do przerwy prowadzi z Widzewem 1-0 po bramce Starzyńskiego z rzutu karnego. Jednak gdyby Jankowski w dwóch wybornych okazjach zachował taką samą formę strzelecką jak w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław to chorzowianie prowadziliby większą różnicą bramek.

• Arbiter nie dolicza nic do pierwszej części spotkania i zaprasza zawodników do szatni.

• To chyba najgroźniejsza okazja dla Widzewa w pierwszej połowie. Z dystansu lecz minimalnie niecelnie uderzał Lafrance

• Akcje Widzewa kończą się na obrońcach Ruchu natomiast starania gospodarzy czynią więcej zamieszania w polu karnym gości.

• Składna akcja chorzowian zaowocowała kolejnym rzutem rożnym

• Surma faulował w okolicach pola karnego Widzewa. Niebiescy chcieli szybko dobić przeciwnika.

• I goooooool! Filip Starzyński pewnie egzekwuje jedenastkę!

• Rzut karny dla Ruchu! Wolański fauluje Kowalskiego!

• I znowu Jankowski w sytuacji sam na sam! Po podaniu Starzyńskiego nieatakowany przez nikogo chciał przelobować bramkarza jednak Wolański nie dał się oszukać!

• Teraz to Widzew przejął inicjatywę i konstruuje swoje akcje na własnej połowie

• Kuświk fauluje Lafranca w kole środkowym

• Nic z niego nie wyszło jednak gospodarze nadal przy piłce

• Kontratak Ruchu zakończony rzutem rożnym

• Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego gospodarzy

• Starzyński uderzał z pół obrotu jednak jego strzał został zablokowany

• Zakotłowało się w polu karnym Ruchu jednak sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z graczy Widzewa.

• Kowalski z lewej nogi uderza na bramkę lecz piłka ląduje w okolicach trybun.

• Dziwniel nie opanował piłki w boisku. Od autu rozpocznie Widzew

• Buchalik wyjściem z własnego pola karnego zażegnał niebezpieczeństwo

• Bardzo niecelne uderzenie Rybickiego. Piłka o kilka metrów minęła bramkę

• Kuświk był bliski znalezienia się w sytuacji sam na sam lecz został powstrzymany przez obrońców.

• Dośrodkowanie wprost w ręce Buchalika

• Od kilku chwil Widzew utrzymuje się z piłką na połowie Ruchu co zaowocowało rzutem rożnym

• Ruch rozpocznie od rzutu z autu na własnej połowie

• Ależ okazja dla Niebieskich! Malinowski przejął piłkę w środkowej strefie boiska i wypuścił w bój Jankowskiego. Ten w sytuacji sam na sam z Wolańskim nie wykorzystał swej szansy!

• Pierwszy rzut rożny dla Ruchu.

• Na trybunach wspólny doping. W sektorze numer osiem powiewają niebieskie oraz czerwone flagi.

• Drużyny spokojnie rozpoczęły spotkanie. Od bramki grę wznowi Wolański

• Arbiter Paweł Gil zagwizdał po raz pierwszy. Rozpoczęli goście

• Na ciepłe przyjęcie w Chorzowie na pewno nie będzie mógł liczyć były gracz "Niebieskich" a obecnie zawodnik Widzewa Marcin Kikut. Gracz nie jest mile wspominany na Cichej i na pewno nie będzie miał dzisiaj łatwo z kibicami "Niebieskich".

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Ruch na niebiesko, Widzew na czerwono.

• Ewentualna wygrana Ruchu pozwoli mu zachować trzecią pozycję w tabeli. Natomiast zwycięstwo Widzewa nie wydostanie go z ostatniego miejsca w tabeli. Jednak w obecnej sytuacji każdy punkt zdobyty przez widzewiaków jest na wagę złota.

• Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Początek spotkania za niecały kwadrans.

• Dzisiejszy pojedynek jest 60. w historii spotkań Ruchu z Widzewem. Dotychczasowy bilans to 22 zwycięstwa Ruchu, 21 remisów oraz 27 zwycięstw Widzewa.

• Mecz Ruch - Widzew jest pierwszym spotkaniem w 24 kolejce. Przed tym spotkaniem Ruch zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Widzew zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 "oczek".

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Pan Paweł Gil. Na liniach pomagać mu będą Piotr Sadczuk oraz Marcin Borkowski. Tą trójkę uzupełnia sędzia techniczny Mateusz Złotnicki.

• Widzew dziś chce przerwać fatalną passę 23 meczy wyjazdowych bez zwycięstwa. Jednak patrząc na obecną formę obu drużyn ciężko mu będzie wywieźć komplet punktów z Chorzowa.

• W osiemnastce Ruchu sami Polacy natomiast w drużynie Widzewa pięciu obcokrajowców.

• Ławka rezerwowych Ruchu : Krzysztof Kamiński, Martin Konczkowski, Konrad Mularczyk, Maciej Sadlok, Bartłomiej Babiarz, Kamil Włodyka, Jakub Smektała

Ławka rezerwowych Widzewa : Maciej Mielcarz, Rafał Augustyniak, Veljko Batrović, Xhevdet Gela, Arkadiusz Kasparkiewicz, Aleksejs Visnakovs, Marek Wasiluk

• Na trybunach niebiesko-czerwony transparent "W&R" który oznajmia nam, że czeka nas dziś przyjaźni. Na trybunach na pewno będzie panowała zgoda lecz mamy nadzieję, że na boisku obejrzymy sporo walki.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie gdzie już za 30 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Widzewem Łódź!