Ruch Chorzów

1

Wisła Kraków

1

• Koniec spotkania w Chorzowie! Goście po przerwie byli zupełnie inną drużyną i zdołali odrobić jedną bramkę straty. Jan Kocian może być zadowolony ze swoich zawodników.

• Ostatnia zmiana: Tymiński za Starzyńskiego.

• Wyżej podchodzą wiślacy i teraz defensywa Ruchu jest w opałach.

• Trzy minuty doliczone.

• Ambitnie poczynają sobie gracze Kociana, nie potrafią jednak stworzyć sytuacji podbramkowej.

• Coraz mocniej naciska Ruch. W ostatnich minutach gra toczy się głównie na połówce krakowian.

• Dośrodkowanie Starzyńskiego nie nie przyniosło zagrożenia w polu karnym gości.

• Ładnie zabrał się z piłką na prawym skrzydle Smektała, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Przed nami końcówka. Czy jedna ze stron zdoła zadać decydujący cios?

• Jakub Smektała za Mateusza Kwiatkowskiego.

• Tym razem rzut wolny dla Wisły. Garguła posłał dobrą piłkę, ale szybszy od gracza Wisły okazał się Buchalik.

• Ależ pech chorzowian! Dobre dośrodkowanie Starzyńskiego, nieudana interwencja Miśkiewicza i piłka jakimś cudem przeszła nad poprzeczką.

• Ewidentny faul Chaveza, który wdał się w dyskusję z arbitrem. Będzie okazja do dośrodkowania.

• Będzie także zmiana w Ruchu. Jakub Kowalski zastępuje Kamila Włodykę.

• Dawid Kamiński wchodzi za Emmanuela Sarkiego.

• Obie drużyny już chyba opadły z sił. Wyraźnie pachnie remisem przy Cichej. Wygląda też na to, jakby punkt odpowiadał zarówno Ruchowi jak i Wiśle.

• Indywidualna akcja Małeckiego, ale zabrakło napastnika w polu karnym.

• Więcej z gry ma Ruch Chorzów. Druga połowa meczu pod dyktando zespołu gospodarzy.

• Groźne uderzenie spoza pola karnego w wykonaniu Rafała Boguskiego, ale piłka przeleciała obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Michała Buchalika.

• Wisła nie potrafi przenieść ciężaru gry pod pole karne Ruchu Chorzów. Słabe ostatnie minuty w wykonaniu piłkarzy gości.

• Ruch Chorzów - Wisła Kraków

• Bardzo groźne uderzenie Babiarza, ale piłka leci nad poprzeczką!

• Fantastyczna oprawa w wykonaniu kibiców Ruchu Chorzów.

• Zmiana w Wiśle Kraków. Na boisku pojawia się Patryk Małecki w miejsce Pawła Brożka.

• Czy chorzowianie pójdą za ciosem? Druga połowa jak na razie dla Ruchu.

• Kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Filip Starzyński. Michał Miśkiewicz rzucił się jak długi w lewy róg bramki, ale nie sięgnął futbolówki. Ruch- Wisła 1:1

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!

• Żółtą kartką ukarany Michał Nalepa.

• Coraz groźniej atakuje Ruch.

• Z dystansu uderzał Starzyński, ale piłkę pewnie wyłapał golkiper Białej Gwiazdy.

• Żółtą kartką ukarany Janoszka.

• Groźne dośrodkowanie z prawej strony Babiarza, ale piłkę wybija Miśkiewicz.

• Było groźnie po rzucie rożnym pod bramką Wisły, ale nie przymierzył jeden z chorzowian.

• Michał Nalepa zastępuje Ostoję Stjepanovicia.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Póki co Wisła wygrywa 1:0 po golu Arkadiusza Głowackiego.

• Krzysztof Jakubik dołożył minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

• Burliga dośrodkował z prawej strony, ale piłka opuściła boiska przed zagraniem.

• Co za sytuacja... Burliga przypadkiem w wyskoku tyłkiem uderzył w głowę Stjepanovića i niezbędna będzie interwencja klubowych lekarzy.

• Na 20 metrze faulowany Dziwniel, ale po rzucie wolnym wykonanym przez Starzyńskiego piłka została wybita na rzut rożny.

• Atakowany Miśkiewicz z problemami wybił piłkę pod nogi Starzyńskiego, który mało, że za późno oddał strzał, to jeszcze jego próba była zupełnie niecelna.

• Z rzutu wolnego Starzyński wrzucał piłkę wprost na głowę Głowackiego.

• Kolejny faul, tym razem poszkodowanym Janoszka.

• Babiarz faulował Brożka który przez moment pracował w obronie.

• GOOOOL! GŁOWACKI STRZELA BRAMKĘ GŁOWĄ Z 6 METRÓW PO DOŚRODKOWANIU GARGUŁY Z RZUTU WOLNEGO. JEST TO PIERWSZA BRAMKA OBROŃCY GOŚCI W TYM SEZONIE!

• Sarki dośrodkowując przerzucił piłkę nad polem karnym, ale jego partnerzy wciąż utrzymują się przy piłce.

• Guerrier przez moment leżał na murawie, ale już raczej może kontynuować spotkanie.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego piłka wpada w ręce Miśkiewicza.

• Malinowski najpierw wybił piłkę głową poza boisko, by po chwili w ten sam sposób zablokować centrę z rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie Starzyńskiego z lewej strony, ale nikt z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Włodyki została mądrze zablokowana przez Burligę.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego bliski strzelenia bramki był Włodyka, ale z narożnika pola bramkowego uderzył nad bramką.

• Sarki faulował Janoszkę i został ukarany żółtą kartką.

• Po kwadransie w groźnych sytuacjach 1:1, ale wciąż mamy bezbramkowy remis.

• Groźny strzał w wykonaniu Janoszki z 20, metrów ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

• Ruch od dłuższego czasu rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Z 18 metrów uderzał Starzyński, ale Miśkiewiczowi udało się z ogromnym trudem odbić piłkę przed siebie.

• Stjepanović stracił w środku pola piłkę, ale nie sprokurowało to żadnej groźnej sytuacji.

• Brożek minął Buchalika i z 6 metra trafił w słupek!

• Pierwsze dośrodkowanie w tym meczu - z lewej strony Guerrier, ale wprost w ręce Buchalika.

• Początek spotkania wyrównany.

• Chorzowianie rozpoczęli mecz!

• Sektor Wisły Sektor kibiców gości pęka w szwach.

• W zespole prowadzonym przez Franciszka Smudę najskuteczniejszym strzelcem jest Paweł Brożek, który trafił do bramki rywali pięciokrotnie. W drużynie "Niebieskich" trzech zawodników ma na swoim koncie po dwa gole, a są to: Kuświk, Zieńczuk i Malinowski. Z tej trójki tylko trzeciego zobaczymy od pierwszej minuty.

• Bilans ostatnich spotkań Ruchu z Wisłą to 15 zwycięstw gości i tylko 9 gospodarzy. W bramkach 53 - 29 dla krakowian.

• Do meczu pozostało zaledwie kilkanaście minut. Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, a kibice stopniowo zapełniają trybuny stadionu przy ulicy Cichej.

• Rezerwowi Wisła: Gerard Bieszczad, Dawid Kamiński, Patryk Małecki, Michał Nalepa, Patryk Fryc, Paweł Stolarski

• Rezerwowi Ruch: Krzysztof Kamiński, Bartosz Brodziński, Jakub Kowalski, Jakub Smektała, Łukasz Tymiński, Miłosz Trojak

• Szkoleniowiec Ruchu Jan Kocian z "Niebieskimi" jeszcze nie doznał porażki, a Wisła jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Możliwe, że któraś passa zakończy się w Chorzowie. Arbitrem spotkania które rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

• Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Zajmuje 2. miejsce w tabeli i do tej pory nie przegrała żadnego meczu. Ponadto jest drużyną która straciła najmniej bramek.

• Witamy z Chorzowa! Dzisiaj miejscowy Ruch podejmie Wisłę Kraków w ramach 10. kolejki Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo!