Ruch Chorzów

1

Wisła Kraków

2

• Po niezłym meczu Wisła Kraków zwycięża i to jej zawodnicy w lepszych nastrojach zakończą ten rok. Z mojej strony to wszystko, za wspólnie spędzony czas dziękuje Krzysztof Orzeł.

• Koniec meczu!

• Burliga faulowany przez Dziwniela na wysokości pola karnego Wisły.

• Kolejna zmiana w szeregach Wisły. Boisko opuszcza Paweł Brożek, w jego miejsce Zając.

• Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Garguła, w jego miejsce Sarki.

• Kowalski doskonale dośrodkował wprost do Chovanca, ale ten stojąc tuż przed bramką uderzył niecelnie!

• Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Podopieczni Franciszka Smudy kontrolują grę, gospodarze w ostatnim czasie nie mają pomysłu na zagrożenie bramki Michała Buchalika.

• Sędzia nie poczekał na końcowy efekt akcji i niesłusznie odgwizdał spalonego Stilićowi. Mogło być groźnie.

• Wisła wyszła z kontratakiem. Stilić podał do Garguły, jednak zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

• Żółta kartka dla Malinowskiego za faul taktyczny.

• ...Murawę opuszcza także Kuświk, w jego miejsce Chovanec.

• Zmiany w drużynie Ruchu. Boisko opuszcza Zieńczuk, w jego miejsce Visnakovs...

• Dośrodkowanie Stilića mija bramkę Kamińskiego. Od bramki gospodarze.

• Stępiński faulowany na 30. metrze. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.

• Zieńczuk sprytnie podał do Dziwniela, jednak ten był na spalonym.

• Na stadionie w Chorzowie dzisiejsze spotkanie obserwuje 6 tysięcy 827 widzów.

• Babiarz ostro faulował Stilića, ale obyło się bez kartki.

• Doskonała akcja Wiślaków! Stlić podał do Garguły, ten efektownie wrzucił w pole karne i Brożek głową uderzył nie do obrony! Wisła na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Brożek!

• Stilić był w dobrej sytuacji na 18. metrze,ale zdecydował się na podanie, które nie trafiło do żadnego z jego kolegów.

• Burliga brzydko faulował Efira, zasłużona żółta kartka.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Starzyński, w jego miejsce Efir.

• Burliga trzymany przez Zieńczuka upada w polu karnym, sędzia nie dyktuje karnego.

• Kuświk przeszkodzić Buchalikowi w złapaniu piłki, jednak bramkarz Wisły nie popełnił błędu.

• Starzyński upada w polu karnym Wisły, sędzia pozostaje niewzruszony.

• Dobre dośrodkowanie Kowalskiego w kierunku Kuświka, piłkę w ostatniej chwili wybija Dudka!

• Zmiana w drużynie Wisły. Schodzi Uryga, w jego miejsce Stępiński.

• Cała sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Babiarz ma rozcięte czoło, Uryga będzie musiał opuścić boisko.

• Bardzo groźne zderzenie głowami Urygi i Babiarza.

• Kolejne ofensywne wyjście Wiślaków, Stilić próbował podaniem znaleźć Brożka, lecz piłka znalazła się za plecami napastnika gości.

• Stilić dobrze podał do Burligi, ten wrzucił w pole karne, jednak piłkę wybił jeden z obrońców Ruchu.

• Starzyński doskonale podał do Kuświka, ale świetnie interweniował Guzmics!

• Głowacki w indywidualnej akcji poradził sobie z kilkoma zawodnikami Ruchu, dośrodkował, lecz piłka wyszła za linię końcową.

• Dziwniel ucierpiał w starciu ze Stilićem. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

• Potężne uderzenie Zieńczuka bezpośrednio z rzutu wolnego minimalnie mija bramkę Buchalika!

• Guzmics nadepnął na stopę Surmy, który wyraźnie to odczuł. Rzut wolny z 35. metrów dla Ruchu.

• Kolejne świetne podanie do Brożka, napastnik Wisły znów na pozycji spalonej.

• Głowacki naciskany przez Kuświka wybił piłkę na aut.

• Stilić świetnie dograł do Brożka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Sędzia dopatrzył się spalonego i piłka dla Ruchu.

• Zieńczuk ostro faulował Stilića. Sędzia nie pokazał jednak żółtej kartki.

• Od środka goście. Gramy dalej!

• Zawodnicy wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Wyrównane, choć nie porywające spotkanie w Chorzowie. Oba zespoły zdobyły po jednej bramce i z pewnością w drugiej części gry powalczą o zwycięstwo. Wracamy po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy.

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części gry.

• Ruch Chorzów - Wisła KrakówRuch Chorzów - Wisła Kraków

• Źle wykonany rzut rożny, przy piłce piłkarze Ruchu.

• Niezła akcja zawodników Białej Gwiazdy. Brożek podał do Dudki, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców gospodarzy.

• Dudka faulowany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny.

• Ładna akcja Garguły, Brożka i Stilića. Piłka ostatecznie trafia w ręce Kamińskiego.

• Sadlok dobrze dośrodkował wzdłuż pola karnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do piłki.

• Starzyński prostopadle podał do Kuświka, ten jednak był na pozycji spalonej.

• Brożek dośrodkował wprost na głowę Garguły, jednak świetnie interweniował Kamiński.

• Piłkarze Ruchu przejęli piłkę i wychodzili z kontratakiem. Zieńczuk podał jednak niecelnie i nic z tej akcji nie wynikło.

• Stilić faulowany na linii środkowej. Rzut wolny.

• Zawodnicy Białej Gwiazdy długo rozgrywali piłkę, ale ta ostatecznie znalazła się w rękach Kamińskiego.

• Głowacki ciałem przepchnął Kuświka we własnej szesnastce. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Z Zieńczukiem wszystko w porządku, gramy dalej.

• Dudka przypadkowo kopnął Zieńczuka w okolice żeber. Chwilowa przerwa w grze.

• Dudka nastrzelił Burligę w polu karnym Ruchu i sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Po dużej dawce emocji, gra nieco się uspokoiła.

• Kowalski uderzył z narożnika pola karnego, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę Michała Buchalika.

• Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Głowacki za faul na Babiarzu.

• Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego w pole karne, piłkę głową świetnie uderzył Surma i mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Łukasz Surma!

• Rzut wolny dla Ruchu z 16. metrów. Zieńczuk uderza na bramkę i piłka zatrzymuje się na obrońcach.

• Starzyński świetnie podał w pole karne do Kuświka, sprawę wyjaśnił Sadlok.

• Kamiński podał do Stawarczyka, który fatalnie odegrał do swojego bramkarza. Do piłki dopadł Boguski, podał do Brożka, a temu nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Brożek!

• Garguła ucierpiał w starciu z Kowalskim, ale jest w stanie kontynuować grę.

• Długie podanie do Kuświka, sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

• Słabe dośrodkowanie Garguły. Do piłki doszedł jednak Głowacki, ale uderzył wysoko ponad bramką.

• Malinowski nie poradził sobie z przyjęciem piłki, która wyszła za boisko. Rzut rożny dla Wisły.

• Garguła faulował Surmę w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Dudka uderzył z 30. metrów bardzo niecelnie. Od bramki Kamiński.

• Co ciekawe piłka przed dośrodkowaniem Kowalskiego wyraźnie wyszła za linię końcową. Ogromny błąd sędziego.

• Ależ zmarnowana sytuacja przez gospodarzy! Kowalski podał do Starzyńskiego, świetnie interweniował Buchalik. Do piłki dopadł jeszcze Kuświk, ale uderzył nad poprzeczką!

• Strzał Urygi z dystansu wyraźnie mija bramkę Kamińskiego.

• Kuświk naciskał na Guzmicsa, który został zmuszony do wybicia piłki za boisko.

• Pierwszy gwizdek sędziego Złotka i zaczynamy!

• Trójka sędziowska z Mariuszem Złotkiem na czele zaprasza zawodników na murawę. Za chwilę losowanie i początek spotkania!

• W wyjściowej jedenastce Białej Gwiazdy zobaczymy kliku zawodników, którzy w ubiegłym sezonie występowali w Ruchu Chorzów. Są to Maciej Sadlok i Michał Buchalik.

• Zawodnicy właśnie zakończyli rozgrzewkę i powoli zmierzają do szatni.

• Według bukmacherów zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu jest Wisła Kraków. Czy podopieczni Franciszka Smudy, będą potrafili udowodnić to na boisku?

• mecz

• We wczorajszych spotkaniach Cracovia przerwała niezłą passę meczów u siebie Korony, wygrywając na wyjeździe 1:2, a Śląsk pokonał GKS Bełchatów, również w stosunku 2:1.