Ruch Chorzów

0

Zagłębie Lubin

2

• Koniec meczu. Zagłębie odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie. Udany powrót do Ekstraklasy i na Cicha zaliczył Arkadiusz Piech, który zdobył drugą bramkę dla Miedziowych!

• Kontra Zagłębia ale niecelny strzał Rymaniaka

• Aż trzy minuty doliczone.

• Kolejny rzut rożny dla Ruchu

• Po dośrodkowaniu Konczkowskiego Oleksy zagrał ręką przed polem karnym. Rzut wolny, wrzucił piłkę Starzyński, ale szybko została wybita.

• Ruch jeszcze próbuje, ale to już akty desperacji, Zagłębie mądrze broni wyniku.

• Coraz bliżej drugiej porażki Ruchu w tym sezonie

• Ruch ciągle bez pomysłu, a czasu coraz mniej. Po kolejnej wrzutce w pole karne łapie piłkę Gliwa.

• Zmiana. Za Woźniaka wchodzi Rymaniak. Trener Adam Buczek wykorzystał komplet zmian

• Malinowskiego zmienia Starzyński. Malinę żegnają brawa kibiców.

• Kolejne niecelne dośrodkowanie zawodnika Ruchu

• Szarżującego lewą stroną Oleksego powstrzymał teraz Mrowiec. Ale Ruch ciągle bezradny w ataku.

• Zanosi się na to, że Zagłębie w końcu odniesie w tym sezonie pierwsze zwycięstwo. Do tej pory strzelili tylko jedną bramkę, dzisiaj dodali już dwie kolejne.

• Strzał Kwieka po ziemi broni Kamiński

• Zółta kartka dla Malinowskiego

• Zmiana w zespole Ruchu. Smektała za Sultesa

• Ruch Chorzów - Zagłębie LubinRuch Chorzów - Zagłębie Lubin

• Od kilku chwil Ruch posiadał optyczną przewagę ale wystarczył jeden kontratak aby Zagłębie zdobyło drugiego gola

• Z lewej strony spod linii końcowej dośrodkował Cotra, na 5. metrze niekryty Piech nie miał problemu z pokonaniem Kamińskiego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka.

• Goooool! Arkadiusz Piech!

• Kartka dla Janoszki.

• Próbował dorzucić piłkę przed pole karne Sultes, ale została wybita. Z lewej strony poprawił Janoszka, ale za mocno.

• Bilek skosił Konczkowskiego. Od razu żółta kartka dla zawodnika Zagłębia.

• Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Sultes, ale piłka minęła słupek.

• Wrzutka Cotry, ale piłka znowu opuszcza pole karne. Z kontrą wychodził Sultes, ale ściął go jeden z zawodników Zagłębia. Żółta kartka dla Vidanowa!

• Wrzutka i... kolejny korner.

• Rzut rożny dla Zagłębia po dośrodkowaniu z lewej strony. Na piłkę czyhał już Piech.

• Pierwszy kontakt Piecha z piłką, wystawił ją wzdłuż bramki do Woźniaka, ale jego imiennik nie doszedł do futbolówki,

• W drużynie Ruchu Kuświk zmienił Dziwniela.

• Do wejścia gotowy już też Kuświk. A następuje pierwsza zmiana Piech w miejsce Papadopoulosa! Arka witają oklaski!

• Dobra wrzutka Sultesa w pole karne i Widanow pięknym szczupakiem o mało nie strzelił samobója. Rzut rożny dla Ruchu.

• Do wejścia gotowy Arkadiusz Piech!

• Nieudana wrzutka z rzutu rożnego, wybił piłkę Szyndrowski.

• Dośrodkowanie z prawej strony. Zamykał akcję Cotra, ale uprzedził go Konczkowki i wybił mocno na rzut rożny.

• Na trybunach 6800 widzów. Przy Cichej dzisiaj komplet.

• Piłka trafiła na prawą stronę do Konczkowskiego, który świetnie dorzucił w pole karne Zagłębia, ale dobrze głową wybił piłkę Bilek.

• Wrzucił piłkę Cotra, ale została wybita przed pole karne. Ponownie trafiła do Cotry, jednak jego kolejna wrzutka nieudana.

• Woźniak na prawej stronie rozegrał akcję z Bilkiem i wywalczyli rzut rożny.

• Włodyka dośrodkował z rzutu wolnego z 40 metrów, ale wyszedł mu strzał pod poprzeczkę. Był jednak słaby i pewnie złapał piłkę Gliwa.

• Widanow wycofał piłkę do Gliwy, a ten musiał ją wybijać. Znowu zrobił to jednak nie najlepiej i w efekcie Ruch wywalczył kolejny rzut wolny przed polem karnym gości.

• Rzut wolny dla Ruchu z boku boiska przed polem karnym. Włodyka dorzucił w pole karne, ale głową wybili na aut obrońcy. Po dorzucie z autu piłka w rękach Gliwy.

• W przerwie przybyło kibiców gości w ich sektorze. Widocznie część dojechała z opóźnieniem, teraz jest ich około 50.

• Ruch rozpoczął od ataku i wywalczył rzut rożny, Wrzucił piłkę Włodyka, ale za mocno i głową wybił Widanow. Piłka wróciła na prawą stronę do Włodyki, ale jego ponowna wrzutka w pole karne wybita. Po chwili faul gospodarzy przed polem karnym Zagłębia.

• Początek drugiej połowy.

• Zmiana w Zagłębiu w przerwie: Bilek za Rakowskiego.

• Jako pierwsi na murawę wybiegają piłkarze Zagłębia, za nimi Ruchu. Za moment druga połowa.

• W przerwie mieliśmy występ cheerleaderek, teraz trwa konkurs rzutów karnych dla kibiców.

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi do przerwy z Ruchem 1:0!

• Rzut rożny dla Ruchu, Gliwa minął się z piłką, ale żaden z Niebieskich tego nie wykorzystał!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Bardzo niecelne uderzenie Malinowskiego minęło wysoko bramkę.

• Ależ okazja Ruchu! Najpierw Jankowski trafił po uderzeniu głową w poprzeczkę, a dobitka Janoszki poleciała nad poprzeczką.

• Cotra przedarł się pod pole karne Ruchu, założył "siatkę" Konczkowskiemu i oddał strzał na bramkę, ale ponad poprzeczką.

• Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym, piłka wybita przed pole karne, gdzie mocno uderzył Szyndrowski, ale ponad poprzeczką.

• W końcu okazja dla Ruchu, ale w polu karnym uprzedzony Włodyka i tylko rzut rożny.

• Cały czas trwa kopanina, bo tak to trzeba nazwać, w środku pola. Od pola karnego do pola karnego, bez jakiejkolwiek namiastki strzału czy innej próby wykończenia akcji.

• Okres gry w środku pola. Na boisku niewiele się dzieje. Ci niecierpliwsi kibice Ruchu zaczynają się irytować na taki obrót spraw.

• Po zdobyciu bramki Zagłębie wyraźnie przejęło inicjatywę. Coraz śmielej poczyna sobie na połowie Ruchu. Niebiescy nie potrafią pozbierać się po stracie bramki i grają chaotycznie.

• Kamiński wybija piłke po zamieszaniu w polu karnym Ruchu

• Rzut rożny dla Zagłębia po próbie wrzutki Widanowa. W ataku Zagłębie.

• Ruch jest zaskoczony obrotem spraw. Czy wykorzysta to Zagłębie?

• Gol z niczego dla Zagłębia! Dorzucenie piłki w pole karne Kwieka, wyskoczył od niechcenia Papadopoulos i głową skierował piłkę w okienko!

• Papadopoulos wyszedł za obrońców i w dobrej sytuacji uderzył fatalnie, tak że piłka poszła wzdłuż bramki!

• Spotkanie na razie nie porywa. Okazji bramkowych jak na lekarstwo. Inicjatywę utrzymuje Ruch, ale też nie bardzo ma pomysł na stworzenie zagrożenia pod bramką Gliwy.

• Daleka piłka do przodu z pola karnego Zagłębia, ale na spalonym wracający Kwiek.

• Na trybunie najzagorzalszych sympatyków Ruchu zawisł transparent o treści: "Medialna nagonka jak za komuny, lecz prawda stoi po stronie tej trybuny".

• Ależ okazja Sultesa! Dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, przyjął ją i miał mnóstwo czasu na oddanie strzału, ale zwlekał tak długo, aż został zablokowany!

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia po tym jak Szyndrowski zablokował dośrodkowanie Woźniaka. Wrzucił piłkę Kwiek, ale znowu bez efektu po stałym fragmencie.

• Rzut wolny dla Zagłębia! Wrzucał w pole karne Cotra, ale piłka wybita przez obrońcę.

• Na połowie Ruchu goście w ogóle nie istnieją. Po przechwycie piłki przez Kwieka próba uruchomienia Vidanova na skrzydle, ale ten gdy oszacował, że podanie było za mocne, nawet nie próbował gonić piłki i walczyć o nią z obrońcą.

• Kibice pozdrawiają rozgrzewającego się Arkadiusza Piecha

• Rajd Sultesa przez 20 metrów zakończył się strzałem z pola karnego. Dobrze interweniował jednak Gliwa, który wybił piłkę przed siebie, gdzie asekurował go obrońca.

• Zagłębie ma wyraźne problemy z wyjściem z akcją ofensywną. Ruch kontroluje przebieg spotkania. Gra toczy się głównie na połowie gości, nawet jeśli oni są przy piłce.

• Świetna okazja Ruchu! Jankowski odegrał piłkę na prawo do Janoszki, ten oddał ją w pole karne, gdzie Jankes uderzył po ziemi, ale dobrze interweniował Gliwa!

• Na trybunach trwa doping piłkarzy Ruchu. Garstka kibiców Zagłębia na razie siedzi cicho. Wyraźnie do Chorzowa przybyli najwytrwalsi fani, nie zrażeni słabą grą Miedziowych.

• Papadopoulos pogonił trochę obrońców i bramkarza Ruchu, którzy wymieniali piłkę między sobą, ale ostatecznie Kamiński wybił ją daleko do przodu, nie popełniając błędu.

• Po starciu z Konczkowskim przez dłuższą chwilę na boisku leżał Paweł Oleksy, Na chwilę musi opuścić boisko, potrzebna jest interwencja medyczna.

• Konczkowski ukarany żółtą kartką za faul.

• Papadopulos wszedł nakładką w Szyndowskiego, rzut wolny dla Ruchu.

• Długa piłka w pole karne Zagłębia, ale pewnie łapie Gliwa.

• Malinowski próbował oddać strzał z 18 metrów, ale piłka zablokowana. Mogła być ładna bramka.

• Naciskany Gliwa wybił piłkę niecelnie spod bramki i od autu na połowie gości Ruch. Po chwili piłka wybita przez Miedziowych już na wysokości ich pola karnego.

• Dwa rzuty rożne dla Ruchu nie przyniosły rezultatu. W ataku ciągle jednak Niebiescy. Lewą stroną poszedł Dziwniel, ale jego dośrodkowanie wybite na aut.

• W ataku ciągle Ruch. Jankowski dobrze wyszedł do prostopadłej piłki w polu karnym i próbował dogrywać do Sultesa wzdłuż bramki, ale Banaś wybił na rzut rożny, przecinając zagranie.

• Piłkarze Ruchu wymienili kilka podań w środku pola i piłka powędrowała na lewe skrzydło do Dziwniela. Boczny obrońca Ruchu wrzucił piłkę w pole karne, ale za mocno.

• Pierwszy atak Zagłębia, ale Miedziowi nie utrzymali piłki w boisku i od bramki rozpocznie Kamiński.

• Od środka Zagłębie. Gramy!

• Zespoły już się przywitały i zajmują swoje miejsca na boisku. Za moment zaczynamy.

• Oba zespoły wychodzą już na murawę. Ruch w niebieskich kompletach, Zagłębie w pomarańczowych koszulkach z białymi rękawami i czarnych spodenkach.

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę, trwa zraszanie murawy. Trybuny powoli zapełniają się kibicami Niebieskich. W sektorze gości garstka kibiców Miedziowych w pomarańczowych koszulkach.

• Na ławce rezerwowych Zagłębia nowy nabytek Miedziowych, były napastnik Ruchu Chorzów, Arkadiusz Piech. Czy otrzyma szansę debiutu przeciwko zespołowi, z którego odszedł do ligi tureckiej?

• Znamy już składy obu zespołów. Rezerwowi Ruchu: Bartosz Soliński, Bartłomiej Babiarz, Bartosz Brodziński, Grzegorz Kuświk, Jakub Smektała, Filip Starzyński i Jakub Kowalski. Rezerwowi Zagłębia: Tomasz Ptak, Piotr Azikiewicz, Jiri Bilek, Adrian Błąd, Arkadiusz Piech, Denis Rakels i Bartosz Rymaniak.

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO z Chorzowa. Na początek 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy chorzowski Ruch zmierzy się z ligowym outsiderem Zagłębiem Lubin!