1

Zawisza Bydgoszcz

2

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację na naszym portalu!

• Koniec! Zawisza odnosi czwarte zwycięstwo z rzędu i zbliża się do Ruchu na 4 punkty!

• Sandomierski kapitalnie broni strzał głową zawodnika Ruchu!

• Świerczok strzela z ostrego kąta obok bramki.

• Kolejny niepotrzebny faul Alaverdashvilego, który bardzo denerwował trenera Rumaka

• Bardzo ważna interwencja Majewskiego, który uprzedził Efira!

• Żółtą kartką ukarany Iwan Majewskij

• Dośrodkowanie na osamotnionego Majewskiego, ale Białorusin nie sięgnął piłki

• Świerczok umiejętnie się zastawił i wywalczył rzut wolny z ok. 35 metrów. Faulował Malinowski

• Zieńczuk na głowę Efira, a ten głową uderza obok bramki!

• Efir wpadł w pole karne, ale Micael bardzo umiejętnie go wypychał, będzie rożny

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Za Pawłowskiego wchodzi Kamiński

• Kolejna akcja Ziajki lewą stroną. Dośrodkowanie zablokowane, będzie korner. Źle wykonany stały fragment, nie było zagrożenia

• Była szansa dla Ruchu po rzucie wolnym. Zieńczuk nieźle dośrodkował, Efir zamykał akcję, ale nie zdołał dobrze uderzyć wślizgiem

• Alaverdashvili zmienia Mikę

• Ależ oblężenie bramki Zawiszy! Gigołajew dograł do Visnakovsa, ten nie zdołał czysto uderzyć, potem piłka jeszcze kilka razy przeszyła pole karne, ale Niebiescy nie mieli czystej szansy

• Mica wrzucał z rożnego, najwyżej wyskoczył Malinowski, piłka spadła pod nogi Ziajki a ten uderzył w trybuny

• Ziajka kapitalnie dośrodkował, Pawłowski miał dobrą okazję, ale dość szczęśliwie zablokował go Oleksy!

• Zieńczuk zszedł do środka i uderzył z dystansu! Strzał był jednak zbyt lekki i nie mógł zaskoczyć bramkarza

• Już wydawało się, że Pawłowski dobrze dograł do Świerczoka, jednak został on złapany na ofsajdzie

• Było groźnie pod bramką gości! Helik był o krok od sięgnięcia piłki kilka metrów przed bramką!

• Drygas wymienił piłkę z Miką, chciał dograć do wbiegającego Ziajki. Zupełnie mu to nie wyszło i od bramki zaczyna Putnocky

• Kuświk pod nogi Pawłowskiego, Pawłowski pod nogi Malinowskiego, a ten do Sandomierskiego. Kto pierwszy opanuje nerwy i uspokoi grę?

• Od początku drugiej połowy przeważa Ruch, ale gra jest bardzo szarpana, nikt nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce

• Zdecydowane za mocne zagranie, piłka przeszła przez całe pole karne. Po chwili niezłe zagranie z wolnego, ale świetnie interweniował Wójcicki

• Dośrodkowanie Konczkowskiego zablokowane i będzie korner dla ruchu

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Trener Fornalik już od początku drugiej połowy wzmacnia ofensywę. Visnakovs wchodzi za Babiarza

• Obie ekipy już z powrotem na murawie!

• I to już koniec pierwszej połowy! Wracamy za kwadrans!

• Konczkowski miał świetną szansę na uderzenie z woleja, ale nie trafił w piłkę

• Jak żółta kartka w meczu Zawiszy, to wiadomo, że Kamil Drygas. Słuszna, to był niebezpieczny wślizg w nogi Babiarza. To już jego 12. kartka w sezonie i teraz czekają go 2 mecze pauzy

• Ziajka wrzucił w pole karne, ale Drygas nie mógł brać udziału w akcji, więc Helik spokojnie zgrał klatką do bramkarza

• Barisić ponownie złapany na spalonym

• To pierwsza bramka stracona w tym roku przez Zawiszę. Seria Grzegorza Sandomierskiego zatrzymała się na 505 minutach.

• Kuświk sprytnie zagrał w pole karne, piłka dość szczęśliwie trafiła do Konczkowskiego, który dobrze odnalazł się w szesnastce i sprytnym strzałem z czuba posłał piłkę między nogami Sandomierskiego!

• GOOOOOOOOOOL! Konczkowski strzela bramkę kontaktową!

• Starzyński szukał prostopadłego zagrania do Kuświka, ale trafił w Micaela

• Starzyński próbował z wolnego, ni to strzał ni to dośrodkowanie. Piłka przeszła dwa metry obok bramki, Sandomierski miał wszystko pod kontrolą

• Ładna dwójkowa akcja z prawej strony Wójcickiego z Pawłowskim, ten drugi wstrzelił piłkę w pole karne. Putnocky próbował przejąć to dośrodkowanie, ale nie utrzymał jej w rękach. Barisić tylko na to czekał i podwyższył na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Putnocky wypuszcza piłkę i Barisić wbija ją do bramki z 5. metrów!

• Gigołajew za długo holował piłkę i w końcu łatwo zabrał mu ją Wójcicki

• Kuświk ograł Micaela i uderzył z kilku metrów tuż obok bramki! Sandomierski nie miałby nic do powiedzenia!

• Alvarinho wykonywał rzut wolny z około 40 metrów. Dobrze dograł na 5. metr do zupełnie niepilnowanego Drygasa, a ten zgrał głową wzdłuż bramki do Micaela. Portugalczykowi pozostało już tylko dostawić głowę i wbić piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL! Micael na 1:0 dla Zawiszy!

• Odskoczyła piłka Micaelowi, przejął ją Kuświk i szukał w polu karnym Starzyńskiego. Niezła próba, ale pomocnik Ruchu był dobrze pilnowany i został uprzedzony przez Sandomierskiego

• Kowalski fałszem w szesnastkę, ale ponownie świetnie ustawiony Majewskij

• Pawłowski wrzucał z prawej strony, ale nie znalazł kolegów w polu karnym. Mariusz Rumak rozkłada bezradnie ręce

• Starzyński dośrodkowywał z rożnego. Było groźnie, ale ostatecznie bydgoszczanie oddalają zagrożenie

• Po kwadransie Ruch się jakby przebudził. Teraz wymienili kilka podań na połowie rywala, jednak Babiarz dośrodkował prosto w ręce Sandomierskiego

• Kowalski dośrodkowuje w pole karne, ale tam najlepiej ustawiony był Majewskij

• Pierwszy strzał "Niebieskich" w dzisiejszym meczu. Chodź strzał to chyba za dużo powiedziane, bo piłka po kopnięciu Surmy ledwo dotoczyła się do linii końcowej 10 metrów obok bramki

• Pierwszy gwizdek! Zaczyna Zawisza.

• Arbitrem głównym tego meczu jest pan Paweł Gil. Sporo było kontrowersji wobec tego wyboru, gdyż ten sędzia prowadził także pierwszy mecz Zawisza - Ruch i robił to dość kiepsko. Zawisza odwołał się, nic to nie dało. Zobaczymy jak dziś będzie prowadził ten mecz sędzia z Lublina

• Eduards Visnakovs
  • Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip. Defensywa Ruchu została dziś dość eksperymentalnie ustawiona, zobaczymy jak poradzi sobie młody Michał Helik. W Zawiszy bez zmian, co zrozumiałe. Uwagę zwraca powrót po 197 dniach do meczowej osiemnastki Wojciech Kaczmarka.

• Witamy i zapraszamy na relację live z arcyważnego meczu w kontekście walki o utrzymanie - Ruch Chorzów vs. Zawisza Bydgoszcz!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów

Po jesiennej części sezonu takie słowa byłyby czystą abstrakcją, ale patrząc na to, co dzieje się z Zawiszą w rundzie wiosennej należy zadać sobie pytanie, czy ktoś jest w stanie zatrzymać bydgoski zespół? Drużyna Mariusza Rumaka jest jedną z nielicznych, europejskich zespołów, która po przerwie zimowej nie straciła jeszcze ani jednego gola. Jakby tego było mało, bydgoszczanie poza dwoma remisami (z Lechią i Górnikiem Łęczna) zanotowali trzy zwycięstwa, pokonując kolejno Piasta Gliwice, Wisłę Kraków, a przed tygodniem nawet Lecha Poznań. Ci, którzy zesłali Zawiszę do 1. ligi muszą wstrzymać się z osądami, bowiem jeśli drużyna Rumaka nadal będzie prezentowała tak wysoką formę, ma szanse na utrzymanie.

W sobotę mecz w Chorzowie zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż Zawisza zagra na wyjeździe z innym zespołem, który bije się o utrzymanie w Ekstraklasie - Ruchem. "Niebiescy" walczą o wydostanie się z przedostatniego miejsca w tabeli j i w ostatnim czasie idzie im to całkiem nieźle. Podopieczni Waldemara Fornalika wiosną przegrali tylko jeden mecz, z Lechem Poznań, zanotowali także remis i trzy wygrane.