0

Cracovia

3

• Dziękujemy za uwagę. Z Wrocławia żegna Maciek Jakubski.

• Koniec meczu. Grający w dziesiątkę Śląsk grał dobrze w I połowie, ale w drugiej został rozjechany przez, napiszmy to szczerze, słabą Cracovię.

• Piękna akcja Cracovii, Steblecki wypuszcza w uliczkę Budzińskiego i jest już 0:3

• Kelemen broni sytuację sam na sam Boljeviciem.

• Mila kapitalnie z wolnego, ale lepszy Pilarz.

• Dudzic za Nowaka.

• Budziński wreszcie doprosił się o kartkę za faul na Patejuku.

• Paixao przewrotką z 16 metrów. Ciekawe rozwiązanie.

• Boljević za strzelca dwóch bramek Saidiego.

• Więzik również gotowy do gry.

• Spalony? Sędzia nie gwiżdże i Saidi strzela drugą bramkę pokonując Kelemena w pojedynku sam na sam.

• Patejuk zmienia słabego w sumie Sochę.

• Paixao głową w róg bramki Pilarza, ale ten świetnie broni. Po chwili przed polem karnym podcięty jest Mila, ale sędzia Stefański sędziuje dziś w świecie równoległym.

• Kosanović kolejny raz powalił Paixao.

• Patejuk ponownie w dresie rozgrzewa się za linią boczną.

• Akcja, która powinna wylądować w "piłkarskich jajach". Cracovia przez dłuższą chwilę rozgrywała sobie piłkę w polu bramkowym Śląska aż w końcu Kelemen mógł obronić nogami strzał z kilku metrów.

• Danielewicz brzydko z tyłu fauluje Stevanovicia. Sędzia Stefański jednak wygląda jakby chciał wręczyć jeszcze nagrodę fair play krakowiakowi.

• Patejuk gotowy do gry.

• Hołota przedarł się skrzydłem, ale do jego wrzutki nikt nie doszedł.

• Steblecki bardzo ładnie do Nowaka, ten do Saidiego, ale strzał tego ostatniego niecelny.

• Długie piłki na Paixao raczej pożytku nie przyniosą. Chyba, że Portugalczyk wygra pojedynek główkowy, a następnie minie trzech obrońców.

• Naprawdę nic się nie dzieje. Śląsk atakuje, Cracovia kontruje, ale sytuacji z tego nie ma żadnych.

• Po wrzutce Sebastiana Mili, do piłki doszedł Marco Paixao, któy chciał zaskoczyć Pilarza strzałem z przewrotki, ale był on nieudany.

• Śląsk chce, ale nie bardzo może. Nic się ciekawego nie dzieje.

• Kosanović fauluje Paixao.

• Pinball w polu karnym Śląska, skiksował Nowak i do bezpańskiej piłki dopadł Saidi, który pokonał Kelemena.

• Kapitalna akcja Hołoty na skrzydle, który minął obrońcę zakładając mu siatkę, ale dośrodkowanie przecięli stoperzy. Po rzucie rożnym Paixao głową nad bramką.

• Budziński z daleka wprost w ręce Kelemena.

• Dziwny faul odgwizdał Stefański. Jego zdaniem Paixao faulował Żytkę.

• Mila do Paixao i gramy.

• Niezły mecz we Wrocławiu, choć duża w tym zasługa Rafała Gikiewicza, który już w 5. minucie dostał czerwoną kartkę. Osłabiony Śląsk z czasem zdobył przewagę i miał chyba więcej okazji do zdobycia prowadzenia niż goście. Swoje okazje mieli Paixao, Hołota i Stevanović. Po drugiej stronie najbliżej strzelenia gola był Saidi.

• Koniec pierwszej połowy. Pomimo kilku świetnych sytuacji dla obu zespołów do przerwy 0:0.

• Kelemen fantastycznie broni w sytuacji sam na sam z Saidim. Inna sprawa, że chyba zaspał liniowy, bo z tej wysokości było widać spalonego.

• Budziński po ziemi obok bramki.

• Sędzia dolicza cztery minuty.

• Sebastian Mila dziś zaskakuje. Już dwukrotnie widzieliśmy go jako ostatniego stopera.

• Piaxao łatwo odebrał piłkę Kosanoviciowi.

• Żytko fauluje Paixao, który ładnie się zabrał z piłką.

• Kokoszka znalazł się w polu karnym i oddał silny strzał. Ponownie w Pilarza.

• Stevanović z 5 metrów głową wprost w ręce Pilarza.

• Praktycznie po każdym dośrodkowaniu Mili lub Dudu w szeregach gości panika, jakby pod wrota Krakowa zawitała armia Dżingis hana.

• Tym razem Budziński fauluje Paixao.

• Pierwsze minuty dla Cracovii, później Śląsk uspokoił grę i miał swoje okazje. W chwili obecnej Śląsk cofnął się i czeka.

• Dudu brutalnie wyciął Saidiego, ale kartki nie ma.

• Tomek Hołota to dziwny okaz na skrzydle. Nie biega, nie drybluje, nie dośrodkowuje, ale jeśli znajdzie się w polu karnym to jest bardzo groźnie.

• Steblecki głową tuż obok bramki Kelemena!

• Powinno być 1:0! Hołota trafia z główki w poprzeczkę!

• Ależ okazja Śląska! Stevanović zanotował przechwyt 40 metrów od bramki Cracovii, Paixao zagrał do Mili, ten wrzucił w pole karne na głowę Portugalczyka i Pilarz popisał się świetną paradą.

• Najpierw do prostopadłej piłki nie doszedł Nowak, a po chwili po drugiej stronie boiska za wolny był Mila.

• Kibice Śląska muszą czuć deja vu. Niemal rok temu Śląsk potykał się Flotą w Pucharze Polski i tamten mecz rozpoczął się niemal identycznie - Gikiewicz zarobił czerwoną kartkę w pierwszym kontakcie z piłką.

• Z dystansu uderza Stevanović, strzał blokuje obrońca, a dobitka Paixao jest tak słaba, że Pilarz łapie piłkę bez większego trudu.

• Przed chwilą Mila uciekł lewą stroną i wrzucił na głowę Paixao. Strzał jednak niecelny.

• Śląsk póki co zszokowany. Cofnięty czeka na własnej połowie na przyjezdnych. Zresztą zmiana Kelemena za Plaku pokazuje, że Śląsk będzie grał z kontry.

• Kelemen jednak w formie. Pierwszy kontakt z piłką i wybronił stuprocentową sytuację!

• I od razu pierwsza kapitalna interwencja Kelemena! Rykoszet w polu karnym Śląska, Danielewicz płasko dośrodkowuje do Nowaka, który strzela piętą, jednak Kelemen instynktownie broni nogami!

• Marian Kelemen zmienia Sabino Plaku. Co za koszmarny początek Śląska!

• Dawid Nowak wychodzi sam na sam z Gikiewiczem, ten zatrzymuje piłkę ręką przed polem karnym!! Czerwona kartka dla bramkarza Wrocławian!

• Znakomita okazja Cracovii! Budziński kapitalnie zagrywał do Saidiego Ntibazonkizy, jednak ten nie dał rady pokonać Gikiewicza w sytuacji sam na sam.

• Zaczynamy spotkanie we Wrocławiu!

• Rezerwowi Cracovia: Matko Perdijić, Vladimir Boljević, Sławomir Szeliga, Przemysław Kita, Bartłomiej Dudzic, Rok Straus, Paweł Jaroszyński

• Prezentujemy ławki rezerwowych: Rezerwowi Śląska: Marian Kelemen, Lubos Adamec, Mateusz Cetnarski, Jakub Więzik, Sylwester Patejuk, Oded Gavish, Krzysztof Ostrowski

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i Cracovią. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkiem dobrego ligowego pojedynku.