Śląsk Wrocław

1

Górnik Zabrze

1

• Śląsk zasłużył w tym meczu na zwycięstwo, a ostatecznie kończy tylko z jednym punktem. Wrocławianie byli nieskuteczni pod bramką rywala, a bardzo dobrze po stronie Górnika spisywał się Kasprzik. Goście mieli tak naprawdę jedną dobrą okazję na zdobycie gola i zamienili ją na wyrównanie. Piłkarze obu drużyn podziękowali swoim kibicom za doping, a za relację z wrocławskiego stadionu dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Śląsk jeszcze próbuje, ale obrońcy Górnika wybijają piłkę.

• Zupełnie niepotrzebny faul Oziębały na własnej połowie. Słuszna żółta kartka.

• Co najmniej trzy minuty potrwa jeszcze ten pojedynek.

• Ostatnia zmiana także w Górniku, Drewniak zamiast Łuczaka. Rzut wolny przez Śląsk zmarnowany.

• Ostatnia zmiana w Śląsku, Plauku za Picha. Gospodarze będą mieli rzut wolny po faulu na Mili.

• Ostrowski dośrodkowuje w pole karne, ale piłka ląduje poza linią końcową. Czasu do końca coraz mniej, czyżby czwarty mecz z sędzią Marciniakiem i czwarty remis wrocławian stał się niedługo faktem?

• Jeden z piłkarzy Górnika leży na murawie, będziemy mieli krótka przerwę. Z pewnością przyda się ona gościom, którzy bronią się przed stratą gola wszelkimi możliwymi sposobami.

• Kolejny strzał Śląska, to powinno być 2:1! Uderzenie Stevanovicia trafia jednak tylko w słupek, a po zamieszaniu w polu karnym obrońcy gości zażegnują niebezpieczeństwo.

• Podrażniony Śląsk ruszył do ataku. Sprzed pola karnego uderzał teraz Patejuk, ale obronną ręką wychodzi z te sytuacji Kasprzik!

• Pierwsza naprawdę groźna sytuacja pod bramką Śląska i od razu gol! Najpierw goście zaatakowali prawą stroną, ale dobrze interweniował Ostrowski. Piłka po wybiciu wróciła jednak do graczy Górnika, z lewej strony znalazł się Iwan, "nawinął" obrońcę Śląska i oddał strzał obok prawego słupka bramki Kelemena. To się nazywa wejście!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! Iwan!

• Groźne kontry wyprowadza Śląsk. Po podaniu od Picha na strzał z dystansu zdecydował się Mila, ale trafił wprost w ręce Kasprzika.

• Druga zmiana w ekipie trenera Pawłowskiego, po dłuższej przerwie znów oglądamy na boisku Sebastiana Milę.

• Na trybunach trochę światła, na boisku mnóstwo dymu. Fani Śląska wyciągnęli flagi, odpalili race, efektowna oprawa najzagorzalszych fanów wrocławskiej drużyny.

• Dwójkowa akcja Paixao i Patejuka zakończona strzałem tego drugiego. Kasprzik z problemami, ale ostatecznie łapie piłkę.

• Jak już wspominaliśmy, strzały z dystansu z pewnością nie sa dziś domeną piłkarzy obu drużyn. Nakoulma obok słupka, w ten sposób na pewno nie zaskoczy Kelemena.

• Mogła być szansa dla gospodarzy. Ambitnie powalczył mający sporo sił Patejuk, odzyskał piłkę i wyprowadził atak, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Paixao.

• Druga zmiana w Górniku. Zamiast Łukasza Madeja na murawie Bartosz Iwan.

• Pierwsza zmiana także w ekipie Śląska. Boisko opuszcza żegnany przez kibiców brawami Flavio Paixao, zamiast niego Sebastian Petejuk.

• Pich drybluje w polu karnym, traci piłkę, lecz po chwili znów ją odzyskuje. Strzał blokują jednak obrońcy gości.

• Obrona Śląska zaczyna się gubić. Uaktywnił się Madej, dośrodkował w pole karne, a piłka omal nie trafiła do Nakoulmy. Ostatecznie błąd defensorów pozostał bez konsewencji.

• Po raz pierwszy w tym meczu goście zmusili do poważniejszego wysiłku Kelemena. Kolejny kontratak przeprowadzony lewą stroną boiska, Madej do Oziębały, napastnik Górnika z ostrego kąta trafił wprost w golkipera Śląska.

• Groźnie także pod druga bramką. Paixao w polu karnym zagrywa do Stevanovicia, lecz ten jest na spalonym.

• Groźnie wyglądająca kontra Górnika. Nakoulma na lewą stronę do Madeja, strzał tego drugiego dobrze blokują defensorzy Śląska. Gdyby nie tom Kelemen mógłby mieć spore problemy.

• Mamy pierwszą zmianę w ekipie Górnika. Tomas Majtan,który zastępuje Małkowskiego, w meczu z Pogonią zmarnował znakomitą szansę na gola. W tym pojedynku zabrzanie jakąś szansę chcieliby najpierw stworzyć.

• Pierwsza dobra okazja dla Śląska w drugiej części gry. Stevanović trafił jednak tylko w boczną siatkę, choć część kibiców widziała już piłkę w bramce.

• Sporo fauli na początku drugiej połowy. Tym razem faulował Małkowski i obejrzał za to żółta kartkę.

• Teraz mamy już faul na Nakoulmie. Małkowski z rzutu wolnego, piłka znów trafia do Nakoulmy (a w zasadzie to w niego) i pewnie łapie ją Kelemen.

• Nakoulma przewrócił się pod polem karnym Śląska i domagał się rzutu wolnego. Sędzia Marciniak pozostał nieugięty.

• Od ataków zaczął Śląsk. Najpierw lewą stroną Marco Paixao, potem prawą Zieliński, oba dośrodkowania nie sprawił problemu obrońcom i bramkarzowi Górnika.

• Piłkarze obu drużyn znów na murawie, zaczyna Śląsk. Nie mamy żadnych zmian w składach.

• Tradycyjny konkurs dla par w przerwie i... oświadczyny! Przyjęte :)

• Śląsk całkowicie zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie z Górnikiem 1:0 po bramce Marco Paixao. Gospodarze mogli prowadzić wyżej, lecz Flavio Paixao zmarnował doskonałą okazję, a w kilku sytuacjach dobrze spisał się Grzegorz Kasprzik. "Górnicy" ani razu nie zagrozili poważnie bramce rywali i w szatni czeka ich z pewnością ciężka rozmowa.

• Pierwsze 45 minut już za nami, piłkarze schodzą do szatni.

• Strzały z dystansu nie wychodzą dziś zawodnikom obu drużyn. Mańka kompletnie niecelnie.

• Akcja momentalnie przyniosła się pod druga bramkę. Żółta kartka dla Hateleya, lecz z rzutu wolnego znów nie potrafił skorzystać Górnik.

• Ależ okazja dla Śląska! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia do stojącego tuż przed bramką Flavio Paixao, lecz ten w sobie tylko znany sposób nie trafił do bramki!

• Faulowany Marco Paixao, mamy rzut wolny dla Śląska.

• Ten kartonik oznacza, że obrońca gospodarzy nie będzie mógł zagrać w kolejnym spotkaniu ligowym.

• Krzysztof Otrowski fauluje po prawej stronie boiska, ale z rzutu wolnego nie wynikło kompletnie nic. Zmarnowana szansa Górnika.

• Mogła być szansa dla Śląska, lecz Pich nie zdołał przyjąć piłki.

• Kolejna próba z dystansu, znów nad bramką. Tym razem niecelnie Machaj.

• Wydawało się, że Marco Paixao może stanąć przed szansa na drugiego gola. Dwóch obrońców Górnika natychmiast doskoczyło jednak do Portugalczyka i odebrało mu piłkę.

• Górnik od dłuższego czasu nie może utrzymać się z piłką na połowie rywala. Podanie Kosznika wylądowało za linią boczną. Po chwili po drugiej stronie boiska nieporozumienie Zielińskiego i Flavio Paixao.

• Aktywny w tym meczu Zieliński znów przeprowadził dobrą akcję prawą stroną. Dośrodkowanie głową wybili obrońcy Górnika, futbolówka trafiła do Stevanovicia, lecz strzał wysoko nad bramką.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Łuczak faulował w środku boiska.

• Górnik natychmiast próbował odpowiedzieć, ale Małkowski przegrał pojedynek ze stoperem Śląska. Mogło być groźnie, bardzo dobra interwencja.

• Całkowicie zasłużone prowadzenie Śląska. Prawym skrzydłem urwał się Zieliński, dośrodkował w pole karne, a Portugalczyk strzałem głową pokonał Kasprzika. To jego 15. gol w tegorocznych rozgrywkach.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! Paixao!

• Po raz pierwszy od dłuższego czasu zaatakowali goście. Nakoulma lewą stroną, wycofał przed pole karne do Łuczaka, ale ten o tym strzale wolałby chyba jak najszybciej zapomnieć. Dobre kilkanaście metrów od bramki, piłka wyszła... na aut.

• Wydawało się, że swoją kolejną szansę w tym meczu będzie miał Marco Paixao, lecz sędzia uniósł chorągiewkę. Napastnik Śląska na spalonym.

• Przewrócił się Nakoulma, ale arbiter nie użył gwizdka. Kontrę wyprowadził Śląsk, miał rzut rożny, po którym piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Picha. Niezły strzał pomocnika gospodarzy, lecz Kasprzik spisuje się dziś bez zarzutu.

• Po pierwszym gwizdku zdecydowanie uaktywnili się także kibice Śląska. Głośne śpiewy raz z jednej, raz z drugiej strony, z pewnością nie można narzekać na atmosferę.

• Dużo prostych strat z obu stron. Tym razem pomylili się stoperzy Górnika, ale Śląsk miał tylko rzut z autu, po którym nie zdołał stworzyć zagrożenia.

• Tym razem lewą stroną Górnik, dwójkowa akcja Małkowskiego i Kosznika. Ten drugi nie zdołał opanować piłki i ta wyszła na aut.

• Inicjatywa w pierwszych minutach meczu należy do gospodarzy, którzy atakują głównie prawą stroną, gdzie aktywny jest Flavio Paixao. Jego brat, Marco, oddał strzał przewrotką, golkiper Górnika znów był jednak na posterunku.

• Pierwsza groźna sytuacja bramkowa ze strony Śląska! Dobrą okazję miał Marco Paixao, lecz znakomicie spisał się Grzegorz Kasprzik.

• Kolejna łatwa strata Śląska, tym razem winowajcą Flavio Paixao. Na strzał zdecydował się Madej, ale Kelemen z łatwością złapał piłkę.

• Słabe dośrodkowanie Łuczaka, z kontrą ruszył Śląsk, ale niemal natychmiast stracił piłkę. Goście znów ruszyli lewą stroną, a Nakoulma wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza groźna sytuacja dla Górnika, rzut wolny z lewej strony boiska.

• Dość chaotyczny początek z obu stron, choć przy piłce na razie częściej jest Śląsk, atakujący lewą stroną.

• Jest pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka, rozpoczynamy przedostatni mecz 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Od środka zaczynają gracze Górnika.

• Prezes Śląska wręcza specjalne koszulki Łukaszowi Madejowi i Antoniemu Łukasiewiczowi. Obaj grali kiedyś we Wrocławiu, a obecnie są zawodnikami Górnika.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawie przy głośnym dopingu kibiców... Górnika.

• Głośno na stadionie we Wrocławiu, choć frekwencja na trybunach mogłaby być lepsza. Pogoda nie jest jednak dziś wymarzona, dość mocno pada deszcz

• Warto dodać, że obie drużyny nie przegrały jeszcze pod wodzą swoich obecnych szkoleniowców. Pod wodzą Tadeusza Pawłoskiego wrocławianie zagrają po raz czwarty, Robert Warzycha po raz drugi zasiądzie na ławce Gównika.

• Górnik tej wiosny jeszcze nie zwyciężył, po zimowej przerwie goście zdobyli jedynie dwa punkty. Właśnie tyle spotkań zremisowali, ponieśli także trzy porażki. Śląsk przegrał dwa mecze, dwa zremisował, a wygrał tylko z Cracovią.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Szymon Marciniak, który w tym roku trzykrotnie był rozjemcą zarówno meczów Śląska, jak i Górnika. Wrocławianie zanotowali trzy remisy, "Górnicy" zwycięstwo, remis i porażkę.

• Po wygranej Pogoni z Ruchem Chorzów 3:1 Górnik spadł na 6. miejsce w ligowej tabeli. Śląsk z zaledwie 29 punktami jest największym rozczarowaniem sezonu. Wrocławianie zajmują czwarte miejsce od końca i szanse na awans do czołowej ósemki mają już tylko teoretyczne.

• Mamy nadzieję, że w tym meczu piłkarze obu drużyn dostarczą nam tylu wrażeń, co jesienią. Wówczas Śląsk prowadził w Zabrzu 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. "Górnicy", prowadzeni jeszcze przez Adama Nawałkę, dwie bramki zdobyli już w doliczonym czasie gry.

• Do składu Śląska wraca Tom Hateley, który nie zagrał w Lubinie z powodu urazu. Trener Pawłoski nie może skorzystać z usług Dudu Pariby, który pauzuje za czerwoną kartkę. Prawdziwy szpital mamy za to w Zabrzu. Czy zdziesiątkowana obrona gości zdoła powstrzymać Marco Paixao?

• Około 17:20 na murawie pojawili się piłkarze Śląska. Pięć minut później na rozgrzewkę wyszli także zawodnicy Górnika, przywitani gwizdami ze strony miejscowych, na które głośnym śpiewem na momentalnie odpowiedzieli fani z Zabrza. Trzeba przyznać, że stawili się we Wrocławiu całkiem licznie.

• Zaczynamy relację z kolejnego spotkania 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Na relację z wrocławskiego stadionu zaprasza Maciej Pietrasik.