Śląsk Wrocław 2 - 3 Jagiellonia Białystok

2

Jagiellonia Białystok

3

• Dziękujemy i zapraszam na czwartkową relację z meczu Śląsk - Brugge KV.

• Koniec meczu. Ambitna pogoń Śląska nie dała gospodarzom punktów. Jaga była do 70 minuty dużo lepsza, ale w końcówce Śląsk przycisnął i zdobył dwa gole. Miał także szanse na wyrównanie, ale Słowik nie licząc wielbłąda przy bramce Dudu grał bez zarzutu.

• Brutalny faul Barana na Patejuku. Bez kartki.

• Quintana po gwizdku przegrywa sytuację sam na sam z Gikiewiczem.

• Kupisz na wiwat nad bramką gospodarzy. Sędzia doliczy 4 minuty.

• Ależ emocje w końcówce. Śląsk dalej w ataku.

• Po rogu Dudu kapitalnie uderza z 25 metrów minimalnie koło bramki Jagi!

• ALE SYTUACJA! Dudu wrzuca w pole karne i stojący samotnie ma piątym metrze Paixao uderza wprost w Słowika!

• Tosik powstrzymuje nieprzepisowo ładny rajd Patejuka.

• Kontra Śląska. Patejuk do Mili, ten chciał w tempo zagrać do Paixao, ale Baran był świetnie ustawiony.

• Żółtko dla Słowika za opóźnianie gry.

• Napór Śląska. Kolejny rzut rożny.

• Patejuk technicznie, ale Słowik świetnie broni!

• Bramka dla Śląska! Dudu zdobywa kontaktowego gola!

• Ostrowski za Hołotę.

• Za chwilę na murawie pojawi się Ostrowski.

• Mila z połowy boiska starał się przelobować Słowika, ale nie trafił w bramkę.

• Dudu potężnie z dystansu i Słowik z najwyższym trudem broni.

• Wspomniana wcześniej zmiana. Bandarowski za Norambuenę.

• Bandarowski gotowy do gry.

• Chwilę wcześniej kapitalną okazję miał Śląsk. Dobrą piłkę dostał Paixao, zgrał do Mili, a ten potężnie uderzył na bramkę Jagi. Słowik z trudem wybił piłkę na róg.

• Żołta kartka dla Kokoszki.

• Gikiewicz wygrywa pojedynek z Balajem. Inna sprawa, że Albańczyk strzelił niezbyt mocno po ziemi.

• Po rzucie rożnym Stevanović podał na skrzydło do Soboty, ten wrzucił na piąty metr i Paixao trafił głową do siatki.

• Sobota z dystansu... prawie w aut.

• Śląsk przegrywa 3:0, ale atakuje dwoma-trzema zawodnikami.

• Ładnie z dystansu uderzył Hołota, ale obok bramki.

• Wreszcie pokazał się Patejuk. Po rzucie rożnym Mili wbiegł na pierwszy słupek, uderzył głową, ale kapitalnie obronił Słowik.

• Ależ okazja dla Jagi. Pawelec pomylił się w polu karnym, wyłożył piłkę Kupiszowi, ale ten trafił w słupek!

• Druga zmiana w ekipie Jagi. Ukah za kontuzjowanego Pazdana.

• Na boisku leży Pazdan, który wywrócił się bez piłki. Ponieważ obok nie było nikogo z graczy Śląska, to najwyraźniej źle stanął na murawie.

• Balaj do Quintany, ale ten wysoko nad bramką. Quintana gra bardzo dobry mecz.

• Wiosną w Białymstoku 3:0 dla Śląska, jesienią 3:0 dla Jagi we Wrocławiu?

• Piękne podanie i sytuację sam na sam wykorzystał Balaj, który pojawił się po przerwie w ekipie gości.

• Dudu uderza... prawą nogą z 30 metrów, ale bardzo niecelnie.

• Dobra akcja Śląska, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Drugą połowę rozpoczął Śląsk.

• W zespole Jagi Bekim Balaj zmienił Gajosa

• Paixao za Plaku.

• Zmiany o których wspominałem. Mila za Kaza.

• Tak jak już wcześniej pisałem na meczu jest kilkunastoosobowa grupka fanów Jagi. Nie afiszują się wprawdzie z barwami, ale po bramkach byli chyba jedynymi cieszącymi się kibicami na stadionie.

• Po przerwie na pewno na boisku zobaczymy Milę i Paixao, którzy od kilkunastu minut rozgrzewają się.

• Żeby było śmieszniej, to kiedy Quintana szykował się do wykonania rzutu rożnego, kibice Śląska skandowali "gramy do końca". WIdoczenie do serca wzięli to sobie piłkarze Jagi.

• Co tu dużo pisać. Śląsk w eksperymentalnym ustawieniu gra w chodzonego oczekując na czwartkowy mecz z Brugge KV. Oczywiście WKS miał też swoje sytuacje, ale skuteczniejszym zespołem są goście. Dlatego prowadzą 2:0.

• Po bramce dla Jagielloni sędzia Frankowski kończy pierwszą połowę.

• Ale wstyd. Rzut rożny bije Quintana, a w zamieszaniu pod bramką Śląska ładnie uderza Baran i jest 0:2.

• Quintana bardzo ładnie uderza z dystansu, ale Gikiewicz świetnie broni.

• Okazja do kontry dla Śląska, ale Patejuk zagrywa tak jakby grał w baseball.

• Sędzia techniczny pokazuje, że pierwsza połowa potrwa jeszcze 3 minuty.

• Strzela Plaku, ale w obrońcę. Szansę ma jeszcze Patejuk, ale uderza żenująco niecelnie. Patejuk dziś zresztą trzyma formę - jest najgorszy na boisku. Czy młodziutki Przybylski jest faktycznie gorszy od Patejuka? Przecież to NIEMOŻLIWE.

• Kontra Śląska, którą niweczy Sobota.

• Piątkowski przepchnał jak worek z piachem Pawelca i ten drugi faulował pierwszego. Rezultat? Kartka.

• Faul na Patejuku i żółta kartka dla Norambueny.

• Kaz długim przerzutem do Plaku, ale ten na spalonym.

• Sobota wrzuca z prawej strony, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• Dudu uderza z wolnego z ok. 30 metrów, ale kilka metrów od bramki Słowika.

• Świetny przechwyt Sochy w środku pola po którym podciągnął kilkanaście metrów i wypuścił Sobotę. Waldek uderza po ziemi, mocno, ale Słowik broni nogami.

• Na boisku leży poturbowany Dudu.

• Sędzia podejmuje dziś trochę dziwne decyzje. Pokazał szybko dwie żołte kartki obu defensywnym pomocnikom Śląska, teraz nie odgwizdał faulu na Kaźmierczaku, choć ten był wyraźnie ciągnięty za rękę.

• Przed chwilą ładnie z prawej strony pokazał się Socha, ale podał niedokładnie. Chociaż pomysł był dobry.

• Śląsk miał na początku meczu dwie dobre sytuacje, ale teraz gra piach. W dodatku bramka Jagielloni nie podziałała otrzeźwiająco.

• Patejuk tym razem popędził lewym skrzydłem, płasko wrzucił w pole bramowe, ale do nikogo. Hołota i Plaku byli dwa metry dalej.

• Tym razem Quintana uderzał szczupakiem, ale spudłował. Kolejna groźna sytuacja z lewej strony biska.

• Bramkę trzeba zapisać na konto Sochy, który pobiegł do przodu i Hołoty, który został na jego pozycji, ale nie zdążył za skrzydłowym gości.

• Szybki atak Jagi lewą stroną, płaskie dośrodkowanie i niepilnowany Grzyb zdobywa bramkę.

• Po dalekiej wrzutce piłkę wypuszcza Gikiewicz, ale sędzia gwiżdże faul na bramkarzu Śląska.

• Tym razem Kaz wycina Grzyba.

• Kaźmierczak z daleka próbował przelobować Słowika, ale uderzył nad bramką. Chwilę wcześniej starcie w środku pola. Kokoszka zderzył się z Gajosem.

• Hołota optymistycznie z ponad 30 metrów. Daleko od bramki.

• Faul w środku pola i kartka dla Tomka Hołoty.

• Pazdan szybszy od Plaku, a po chwili przewrotką strzela Kaźmierczak. Zarówno Plaku, jak i Kaza podaniami obsłużył Stevanović.

• Wrzuca Kupisz, ale piłki głową nie sięga Piątkowski.

• Socha fauluje w środku pola Quintanę.

• Koszmarny błąd Pawelca, ale Socha blokuje groźne dośrodkowanie.

• Kupisz ładnie w pole karne, ale Kokoszka świetnie interweniuje.

• Sobota przedarł się lewym skrzydłem, ale niepotrzebnie dryblował zamiast uderzać.

• Śląsk - Jagiellonia

• Stevanović przedarł się lewą stroną, zgrał do Plaku, ale Słowik wygrał pojedynek.

• Jaga od razu przystąpiła do ataku. Dobre, długie zagranie do Kupisza, ale Gikiewicz szybszy.

• Piątkowski do Gajosa i gramy!

• Wygląda na to, że dziś we Wrocławiu ma szansę paść niechlubny rekord frekwencji. Ciężko powiedzieć ilu jest kibiców, ale wydaje się, że bez problemów zmieściliby się na Oporowskiej. Podobno na stadionie mają się pojawić także kibice Jagielloni, którzy mają niezłe stosunki z kibicami Śląska. Podobnie było zresztą w zeszłym sezonie, gdy do Wrocławia nie wpuszczano zorganizowanych grup kibiców gości.

• Pogoda we Wrocławiu... malaryczna. Przynajmniej tak nazywali taką pogodę Niemcy przed II Wojną Światową. Jest grubo ponad 30 stopni i powietrze dosłownie wisi.

• Skład Jagielloni: Słowik, Straus, Pazdan, Kupisz, Tosik, Norambuena, Baran, Gajos, Grzyb, Piątkowski, Quintana. Rezerwa: Baran, Bandarowski, Plizga, Balaj, Mackiewicz, Ukah, Żebrowski.

• Rezerwowi WKS: Kelemen, Ostrowski, Spahić, Mila, Paixao, Więzik, Wasiluk.

• Śląsk zaczyna bez Mili! Opaskę kapitańską przejął Tadek Socha. Skład gospodarzy: Gikiewicz - Socha, Pawelec, Kokoszka, Dudu - Hołota, Stevanović, Patejuk, Kaźmierczak, Sobota - Plaku. Jak widać Stevanović będzie rozgrywającym, a w ataku wystąpi Plaku.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za 20 minut początek spotkania Śląsk - Jagiellonia. Znamy już składy i... są niespodzianki!