Śląsk Wrocław 0 - 1 Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław

0

Jagiellonia Białystok

1

• Białostoczanie zdobywają Twierdzę Wrocław, która od roku pozostawała niezdobyta! Śląsk się starał doprowadzić do remisu, ale nieskuteczność podopiecznych Pawłowskiego im w tym przeszkodziła! Jagiellonia wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli, a z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC MECZU!

• Fatalnie zmarnowali okazję do kontry goście, ale nie będzie już akcji Śląska!

• Żółta kartka dla Dzalamidze.

• Białostoczanie zdołali się wybronić. 90 sekund do końca.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu. Jest korner dla Śląska.

• Żółta kartka dla Tymińskiego.

• Składny kontratak Jagiellonii kończy się strzałem z dystansu Tymińskiego, po którym piłka wyraźnie mija bramkę Wrąbla!

• Żółta kartka dla Pawelca za ostry faul na Piątkowskim.

• Kolejne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii kończy się niecelnym strzałem głową Hołoty!

• Baran!!! Hołota doskonale się przedarł prawym skrzydłem i wyłożył piłkę przed bramką Lacnemu, który trafia w Barana!

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Schodzi Droppa, wchodzi Pawelec.

• Tymiński zmienia Gajosa.

• Żółta kartka dla Droppy za faul taktyczny na Gajosie.

• Pich z kolei zmienia Dankowskiego.

• Dwie zmiany w Śląsku. Schodzi Danielewicz, wchodzi Lacny...

• Nie ma gola!!! Po kapitalnej akcji i dośrodkowaniu Dzalamidze Tuszyński w idealnej sytuacji główkuje tuż obok bramki!

• Płaskie dośrodkowanie Hateley'a pada łupem Barana.

• Gospodarze zdobywają rzut rożny. Już tylko niespełna 20 minut pozostało do końca tego meczu.

• Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa. Piłka ponad wszystkimi zawodnikami wychodzi poza plac gry.

• Po bardzo składnej akcji Jagiellonii płaska centra Strausa nie dociera do Piątkowskiego, ale jest rzut rożny.

• Po stracie Modelskiego ten sam piłkarz po chwili blokuje strzał z narożnika pola karnego Dankowskiego.

• Pazdan opuścił boisko z powodu jakiegoś urazu stopy. Teraz z kolei interwencji medycznej potrzebuje Piątkowski, który ma rozcięcie na czole.

• Taras Romanczuk zmienia Michała Pazdana.

• Po błędzie Gajosa świetna kontra Śląska! Droppa starał się wykończyć ją sam, ale jego techniczną próbę z 16 metrów broni Baran!

• BARAN!!! Odbity strzał zza pola karnego Droppy bramkarz Jagiellonii instynktownie odbił przed siebie, a po chwili kapitalnie obronił dobitkę Paixao!

• Na dzisiejszym meczu zameldowało się nieco ponad 9 tysięcy widzów.

• Hołota ratuje Śląsk! Piątkowski był o krok od bramki głową, ale Hołota wybił piłkę z linii bramkowej!!!

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi strzelec gola Karol Mackiewicz, a w jego miejsce wchodzi Mateusz Piątkowski.

• Kolejne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii! Raz jeszcze strzela Dankowski, blokuje go Tarasovs!

• Była szansa na niezłą kontrę dla Jagiellonii, ale złym podaniem zepsuł ją Tuszyński.

• Za chwilę na placu gry pojawi się Mateusz Piątkowski.

• Śląsk cały czas przeważa, praktycznie cały czas atakuje i cały czas... przegrywa.

• Droppa z dystansu posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką!!!

• Hołota przerywa kolejny kontratak Jagiellonii zatrzymując Dzalamidze.

• Tuszyński dostał długą piłkę od Gajosa, ale przegrał pojedynek z Hołotą pod linią końcową boiska. Po chwili centrę Dankowskiego blokuje Modelski i korner dla Śląska.

• Nieporozumienie w defensywie białostoczan i raz jeszcze piłka spada w polu karnym pod nogi Dankowskiego, który uderzył wysoko ponad bramką!

• Zieliński dośrodkowuje piłkę w szesnastkę rywala, gdzie przecina to zagranie Pazdan.

• W odpowiedzi Baran pewnie łapie centrę z lewego skrzydła Dudu.

• Po błędzie wrocławian Mackiewicz oddał niezły strzał głową z 25 metrów! Wrąbel zdołał złapać piłkę.

• Gajos zagrał na lewe skrzydło do rozpędzonego Mackiewicza, ale ten nie potrafił dokładnie dośrodkować w pole karne do Tuszyńskiego.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Stadionu Miejskiego.

• Śląsk dość zdecydowanie przeważa nad Jagiellonią, ale cóż z tego, skoro to białostoczanie prowadzą 1:0 po bramce głową Karola Mackiewicza. Przebieg tego meczu jednak pokazuje, że w tym meczu jeszcze wszystko może się zdarzyć.

• Koniec pierwszej połowy!

• Po centrze Dzalamidze wrocławianie wyprowadzają kontrę, którą złym podaniem psuje Droppa.

• Teraz rzut rożny po drugiej stronie boiska. Ofiarnie wywalczył go Dzalamidze.

• Dudu! Płaską bombę z 35 metrów Brazylijczyka świetnie broni Baran!

• Zamieszanie pod bramką Jagiellonii! Centra Danielewicza zatrzymuje się pod nogami Pazdana, który zdołał ją wybić. Jakieś kłopoty zdrowotne Pazdana i Gajosa - przerwa w grze.

• Po wysokiej wrzutce z prawego skrzydła Madera wybija piłkę na korner.

• Paixao w walce ze Strausem zdobył rzut rożny dla gospodarzy.

• Mackiewicz! Po dośrodkowaniu Dzalamidze nieczysty strzał z woleja wychowanka Jagi nieznacznie mija bramkę Wrąbla!

• Marco Paixao przejął piłkę na linii pola karnego, obrócił się z nią, po czym huknął wysoko w trybuny!

• Strzał z dystansu Karola Mackiewicza dość znacznie mija bramkę Śląska.

• Podanie w pole karne do Droppy, ale ten zagrywa piłkę wprost pod nogi dobrze ustawionego Pazdana.

• Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia pod bramką Barana pomimo nie najlepszego piąstkowania bramkarza Jagi.

• Marco Paixao!!! Kąśliwy strzał Portugalczyka z dystansu omal nie zaskoczył Barana! Piłka na jego szczęście wychodzi na korner!

• Po dośrodkowaniu Danielewicza piłkę wybijają przed pole karne obrońcy Jagi, a tam zablokowany strzał z dystansu oddaje Zieliński.

• Madera przy linii faulował Paixao. Rzut wolny (skrócony rzut rożny) dla gospodarzy.

• Dankowski! Po błędzie Strausa na prawym skrzydle urwał się Flavio Paixao, ten zagrał płasko na 11. metr do Dankowskiego, który strzelił zbyt lekko, by pokonać Barana!

• Rzut wolny dla Śląska z około 30 metrów od bramki Barana. Dudu uderza bardzo niecelnie.

• W kontrataku Jagi Gajos starał się zagrać za plecy Hołoty do Tuszyńskiego, ale ten został dobrze zatrzymany przez wspomnianego gracza Śląska.

• Krótkie rozegranie kornera i centra w pole karne, gdzie mija się z piłką szybujący Celeban!

• Hateley prostopadłą piłką uruchomił na skrzydle Dudu, ale po dośrodkowaniu Brazylijczyka wybił piłkę na korner Madera.

• Po centrze z lewego skrzydła piłka spada pod nogi Dzalamidze w polu karnym Śląska, ale ten zostaje zablokowany.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii kończy się dobrą interwencją obrońców z Białegostoku.

• Żółta kartka dla Mackiewicza za faul taktyczny po własnej stracie.

• Tarasovs dobrze wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Dudu.

• Mackiewicz zepsuł złym zagraniem niezłą szansę na kontratak dla Jagiellonii.

• Słupek! Błąd obrońców Jagiellonii i piłka spada na skraj szesnastki pod nogi Dankowskiego, który płaskim strzałem trafia w słupek bramki Jagiellonii!

• Po dośrodkowaniu Filipa Modelskiego w polu karnym Śląska najlepiej ustawiony był Karol Mackiewicz, który ładnym strzałem głową pokonuje Wrąbla! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Mackiewicz!!!

• Świetne zagranie za linię obrony do Marco Paixao, ten został jednak dobrze uprzedzony przez Barana!

• Tuszyński starał się lewym skrzydłem wejść w pole karne Śląska, ale został zatrzymany przez Hateleya.

• Z rzutu wolnego Danielewicz dośrodkowuje prosto w ręce Barana.

• Paixao dość nieprzyjemnie trafił w twarz Maderę. Krótka przerwa w grze.

• W kontrze Jagiellonii Gajos szukał płaskim podaniem Tuszyńskiego, ale to zagranie zostało przecięte przez defensywę Śląska.

• Pierwsze minuty lepsze w wykonaniu gospodarzy, którzy od początku starają się narzucić rywalom swoje warunki gry.

• Strzał z dystansu Dankowskiego odbity od obrońcy wpadł w ręce Barana.

• Po centrze z rzutu rożnego Dudu Tuszyński wybił piłkę na kolejny korner. Po chwili gracz Jagi interweniował jeszcze lepiej.

• Pierwsza szansa dla Śląska! Do bezpańskiej piłki na 16. metrze dopadł Danielewicz, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy szlagier 21. kolejki Ekstraklasy!

• Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jaga) i Marco Paixao (Śląsk).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

• Sędzią tego spotkania będzie arbiter z Warszawy, Paweł Raczkowski.

• Rezerwowi Jagiellonii: Kacper Rosa, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Michał Pawlik, Mateusz Piątkowski, Karol Świderski, Pawieł Sawicki.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Mateusz Abramowicz, Juan Calahorro, Milos Lacny, Mateusz Machaj, Krzysztof Ostrowski, Robert Pich, Mariusz Pawelec

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Jagiellonia jednak na pewno dzisiaj tanio skóry nie sprzeda. Białostoczanie w tabeli są bowiem na trzecim miejscu, do Śląska tracą tylko punkt, a co wiecej, tydzień temu zdołali pewnie ograć Legię przy Łazienkowskiej 1:3.

• Ten mecz to prawdziwy hit tej serii spotkań. Wicelider tabeli, Śląsk Wrocław, ma dzisiaj okazję do awansu na fotel lidera. Gospodarze, którzy mają na swoim koncie 36 punktów, muszą jednak w tym celu dzisiaj pokonać Jagiellonię.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 21. kolejki Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z Jagiellonią Białystok.