Śląsk Wrocław

1

Korona Kielce

1

• Koniec meczu. Grający w dziesiątkę przez 50 minut gospodarze chyba sprawiedliwie remisują z Koroną 1:1. Głównym aktorem nie był jednak Paixao, czy Golański, ale sędzia Marciniak, który najpierw krzywdził wrocławian, potem kielczan, a na koniec gwizdał co mu się podobało. Bardzo słaby mecz w wykonaniu sędziego Marciniaka.

• Lenartowski za zmęczonego Janotę.

• Tradycji staje się zadość. Błąd Pawelca i Sylwestrzak wykorzystuje sytuację sam na sam z Kelemenem.

• Socha za Paixao.

• Kontra Śląska, ale Paixao za daleko wypuszcza sobie piłkę.

• Korzym fatalnie przyjął piłkę przed bramką gospodarzy.

• Ogromne zamieszanie pod bramką Kelemena, goście reklamują rękę Gavisha, ale ciężko powiedzieć, czy mają rację. Obrońca był odwrócony tyłem do naszych stanowisk.

• Pylypchuk z ponad 20 metrów uderza w środek bramki i Kelemen na raty broni.

• Malarczyk z 30 metrów nad bramką Śląska.

• Stevanović po ziemi, w środek bramki przyjezdnych.

• Błąd sędziego Marciniaka. Kaźmierczak po wrzutce Golańskiego wybił piłkę, ale to Śląsk zacznie od własnej bramki.

• Gavish od tyłu podcina Pylypchuka.Brzydki faul.

• Kelemen na raty broni strzał Golańskiego. Przy próbie dobitki bramkarz Śląska zostaje poturbowany.

• Na spalonym Pylypchuk, ale mam wątpliwości, czy tak było.

• Hołota fauluje Janotę. Trzeba przyznać, że playmaker Korony gra dobry mecz.

• Pylypchuk dostał piłkę na piątym metrze i fatalnie przestrzelił. Kelemen od bramki.

• Ładna akcja Paixao z Dudu, ale tylko rzut rożny.

• Janota z daleka, słabo, niecelnie.

• Korona zamyka Śląsk w hokejowym zamku. Wrocławianie tylko wybijają piłkę.

• Maciek Korzym za Gołębiewskiego. Zobaczymy w końcu trochę gry w piłkę w wykonaniu Korony.

• Kolejny brzydki faul Gołębiewskiego, powalił Paixao. Bez reakcji sędziego.

• Gołębiewski chamsko popycha w polu karnym Grodzickiego. Piłka dla wrocławian.

• Sędzia Marciniak kompletnie nie panuje nad wydarzeniami na boisku Krzywdzi teraz oba zespoły po równo.

• Pylypchuk przyjął piłkę ręką w polu karnym Śląska, ale sędzia Marciniak nie zagwizdał. Zdzwiony Pylypchuk nie potrafił się jednak obrócić z piłką i oddać strzału.

• Gavish za Cetnarskiego. Dziwna zmiana.

• Dwie zmiany w Śląsku. Patejuk za Plaku.

• Bardzo ładny rajd Janoty, który minął trzech wrocławian, ale strzał Pylypchuka nad bramką.

• PAIXAOOOOO! Spokojnie w środek bramki.

• Dejmek powalił zawodnika gospodarzy w polu karnym.

• KARNY DLA ŚLĄSKA!

• Stano fauluje Stevanovicia i o dziwo mamy kartkę.

• Kolejny faul Jovanovicia, tym razem na Paixao. Kartki brak.

• Kolejna okazja Gołębiewskiego, tym razem strzela nad bramką.

• Gołębiewskie nie trafia w piłkę stojąc trzy metry od bramki. Chwilę wcześniej Gołębiewski zaprezentował swoje umiejętności wymachując rękoma przed Kelemenem niczym skrzydłami.

• Tym razem żółta kartka dla Grodzickiego. Trzeba przyznać: sędzia Marciniak jest konsekwentny. Nie pomogło wykluczenie Kokoszki i karny, zatem dalej rozdaje karteczki.

• Zamieszanie pod bramką Śląska, ale strzał jednego z kielczan blokuje Pawelec.

• Cetnarski do Paixao i zaczynamy drugie 45 minut.

• Za chwilę druga połowa, a wy możecie w tym czasie polubić fanpage Śląska na facebooku. Link poniżej.

• Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław - serwis specjalny Ekstraklasa.net

• Nie ma co pisać o meczu, sędzia Marciniak powinien mieć zakaz sędziowania meczów Śląska. Po raz kolejny decyduje o obrazie gry. Brutalne faule piłkarzy Korony - bez reakcji, nawet słownej. Wyimaginowany karny, czerwona dla Kokoszki i sprawa załatwiona.

• Koniec pierwszej połowy. Głównym aktorem bezapelacyjnie sędzia Marciniak.

• Tym razem podcięty Paixao, ale gwizdek Marciniaka milczy.

• GOLAŃSKI TRAFIA W SŁUPEK z RZUTU KARNEGO!

• A nie pisałem? Marciniak dalej świetnie się bawi i dyktuje karnego za... no właśnie za co? I do tego wyrzuca z boiska Kokoszkę.

• KARNY DLA KORONY!!!

• Tym razem kartką ukarany Dudu za faul na Golańskim. Szkoda, że Marciniak nie widział lub nie chciał widzieć fauli piłkarzy Korony.

• Po rzucie rożnym Cetnarskiego głową uderza Kaźmierczak, ale wprost w Małkowskiego.

• Kaźmierczak podaje do Cetnarskiego, ten podciąga kilka metrów i uderza mocno z 25 metrów. Małachowski z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Sędzia Marciniak rozpoczął łowy na zawodników Śląska.

• Piłka w bramce gości, ale sędzia Marciniak gwiżdże faul lub spalonego. Ciężko stwierdzić, czy był tam faul Plaku, czy też był on na spalonym.

• Strzał z wolnego Golańskiego obroniony przez Kelemena.

• Kartka dla Kokoszki, który zatrzymał kontrę Korony. Niekoniecznie faulem.

• Dziwna decyzja sędziego Marciniaka, który często-gęsto podejmuje kontrowersyjne decyzje.

• Plaku z 40 metrów obok bramki.

• Cetnarski wrzuca piłkę z prawego skrzydła, strzał głową Plaku broni jednak Małkowski. Inna sprawa, że strzał głową z 16 metrów ma zawsze małe szanse powodzenia.

• Dudu kolejny raz bardzo ładnie minął prawego obrońcę gości, ale tym razem była asekuracja.

• Kolejny brzydki faul, tym razem powalony na ziemię Cetnarski.

• Gołębiewski, największy drwal i symulant z piłkarzy Ekstraklasy, znalazł się w polu karnym, ale jego próba strzału spłoszyła tylko stado wron na Stadionie Miejskim. Potężny zamach, w piłkę jednak nie trafił.

• Tym razem Stevanović pokusił się o udaną "ruletkę". Fajne są te sztuczki, widowiskowe, ale pożytku z nich żadnego.

• Piękna sztuczka techniczna Paixao, ale podanie do Plaku nie trafiło do adresata.

• Każmierczak do Dudu, ten świetnie mija jednego z obrońców gości i ładnie dośrodkowuje na głowę Paixao. Strzał w środek bramki nie sprawia kłopotów Małkowskiemu.

• Pylypchuk z lewej strony wrzuca wprost na głowę Golańskiego, ale ten stojąc 5 metrów od bramki, nie trafia czysto w piłkę.

• Obie drużyny grają do przodu, przy czym akcje gospodarzy są za bardzo przekombinowane, natomiast kielczanie dostają się pod bramkę Śląska używając prostych środków.

• Z wolnego, z bocznego sektora boiska, piłkę wrzuca Golański, ale Kelemen dobrze piąstkuje.

• Stevanović fauluje Pylypchuka.

• Malarczyk bardzo brzydko, od tyłu, fauluje Plaku.

• Pierwszy rzut rożny dla Korony, ale bardzo słabo wykonany przez Golańskiego. Po chwili szybka kontra Korony zakończona strzałem w boczną siatkę Pylypchuka.

• Cetnarski wrzuca wprost w wyciągnięte rękawice Małkowskiego.

• Śląsk już opanował środek i będzie miał za chwilę pierwszą okazję z rzutu wolnego.

• Obie drużyny nerwowo, choć Korona zaczęła agresywnie i widać, że jest ofensywnie nastawiona.

• Janota do Golańskiego i gramy.

• Mało. To odpowiedź dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się ilu kibiców jest na Stadionie Miejskim. Niechlubny rekord z meczu z Podbeskidziem może być zagrożony. Swoją drogą słaba frekwencja to nie tylko wypadkowa gry Śląska czy też niefortunnego terminarza, ale nade wszystko systemu rozgrywek. Jestem dziwnie przekonany, że gdyby Ekstraklasa liczyła 8-10 zespołów i każdy z każdym grałby po 4 razy, to kibiców przychodziłoby dużo więcej. Na Stadionie Miejskim jest też kilkunastoosobowa grupka kibiców Korony.

• Jeśli jeszcze nie wiecie, to piłkarze Śląska dołączyli do akcji Movember. Dziś kilku piłkarzy, m.in. Dado Stevanović i Marco Paixao zaprezentują się z wąsami. Ciekawe jak to wpłynie na ich formę czysto piłkarską? ;)

• Trener Martin także chyba nikogo nie zaskoczył. Pierwsza jedenastka zgodnie z przewidywaniami, ale na ławce jest całkiem ciekawie. Jest na niej Korzym i Lenartowski, a także Trojanowski, który swego czasu występował w Śląsku. W MŁodej Ekstraklasie.

• Jak widać trener Levy nie zmienił zwycięskiego składu. Prawie nie zmienił. Za grającego bardzo dobrze w ostatnich meczach Patejuka, na skrzydle wystąpi Plaku. Na ławce tradycyjnie już młody Przybylski, ale biorąc pod uwagę, że grał wczoraj w meczu rezerw, to bardziej w charakterze statysty.

• Rezerwowi Śląska: Gikiewicz, Ostrowski, Patejuk, Gavish, Więzik, Socha, Przybylski. Ławka Korony: Shliakotin, Janiec, Lenartowski, Korzym, Trojanowski, Zawłocki, Przybyła.

• Już za pół godziny pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka we Wrocławiu. Śląsk podejmuje Koronę i nikt w szeregach gospodarzy nie dopuszcza do myśli innego wyniku niż wygrana. Ze Stadionu Miejskiego wita wszystkich Maciek Jakubski.

• Zapraszamy na relację na żywo ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. W niedzielne popołudnie Śląsk zmierzy się z Koroną Kielce. Kielczanie w tabeli uwzględniającej już dotychczas rozegrane mecze tej serii spotkań zajmują 13. miejsce, wrocławianie plasują się na 8. pozycji.