Śląsk Wrocław

1

Korona Kielce

0

• I koniec! Śląsk wygrywa z Koroną 1:0. Piłkarze stworzyli kiepskie widowisko, frekwencja również była słaba, ale kolejne trzy punkty wpadają na konto WKS-u. To tyle z Wrocławia, za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Jeszcze żółta kartka dla Calahorro.

• Warto jeszcze nadmienić, że ten mecz ogląda 7669 widzów. Dobre wyniki we Wrocławiu nie zamieniają się na frekwencję

• Korona postawi wszystko na jedną kartę, żeby zdobyć remis?

• Ostatnia zmiana również u gospodarzy, Calahorro zmienia Picha.

• Olivier Kapo za Jovanovicia. Ostatnia zmiana gości.

• Janota dośrodkowuje, ale Pawełek pewnie łapie.

• Korona chce szybko odpowiedzieć, strzela Trytko, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.

• Strzela Dudu zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Świetna asysta Ostrowskiego. Prostopadłe podanie do Flavio, a ten podkręcił piłkę na długi słupek. Popędził za nią jeszcze Dejmek, ale wpadł do siatki razem z nią!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piękny prezent na 30. urodziny sprawia sobie Flavio Paixao!

• Janota podawał do Trytki, bardzo dobrze podawał, co warto dodać, ale Piotr Celeban był dużo szybszy i skasował tę akcję.

• Dejmek fauluje Paixao, bardzo ostro fauluje, ale skończyło się na żółtej.

• Już trochę czasu minęło, odkąd Śląsk wyprowadził groźny atak.

• Rzut rożny dla Korony, ale nic z niego nie ugrali. W drugiej połowie znacznie lepiej prezentują się goście. Śląsk jakby został w szatni.

• Ostrowski! Już mógł mieć asystę! Zagrał świetnie do Picha, ale ten uderzył piłkę głową ponad bramkę.

• Śląsk Wrocław - Korona Kielce

• Oraz Hateley za Danielewicza.

• Dwie zmiany w Śląsku. Najpierw Ostrowski za Machaja.

• Akcja Korony, chwilę wymieniali piłkę, ale ostatecznie strzelił Janota i zrobił to bardzo niecelnie.

• Kiełb do Trytki, ale bardzo niedokładnie. Zamiast bardzo groźnej okazji dla Korony, piłkę w rękawicach ma Pawełek.

• Mila z Danielewiczem, ale ostatecznie na spalonym Machaj i Śląsk musi wracać.

• Świetny początek Korony, robią znacznie więcej zamieszania na połowie rywala, niż w pierwszej połowie!

• Ależ było groźnie! Dośrodkowanie Janoty w rzutu wolnego i Trytko niepilnowany zdołał oddać strzał, który Pawełek znakomicie wybronił!

• No i zaczynamy drugą część meczu! Czekamy przede wszystkim na bramki!

• Janota wchodzi na drugą połowę za Markovicia.

1 Żółte kartki 2

• No i koniec. Bardzo słaba końcówka pierwszej połowy.

• Doliczona została tylko jedna minuta.

• Zbliża się koniec pierwszej połowy. Gra była dosyć płynna, więc arbiter pewnie przedłuży tą część meczu nieznacznie.

• Powtórka pokazała, że jakiś kibic Śląska świecił bramkarzowi Korony laserem po oczach. Nieładne zachowanie.

• Rzut wolny dla Śląska przed polem karnym, ale przy walce o pozycję jeden z piłkarzy Śląska popełnia faul w ofensywie, co oznacza koniec tej akcji.

• Co chciał zrobić Pawełek?! Bramkarz Śląska wyszedł przed pole karne i stracił piłkę, co bez asekuracji defensorów z Wrocławia skończyłoby się golem. Porównania do Neuera zupełnie na miejscu, chociaż Niemiec zwykł sobie radzić w takich sytuacjach.

• Posiadanie piłki na korzyść Śląska, cały czas oscyluje w okolicach 70%. Ogromną przewagę mają pod tym względem gospodarze.

• Hołota opuścił swoją formację, wyszedł znacznie wyszedł i faulował rywala.

• I kolejna żółta kartka. Ukarany Danielewicz, który spośród dosyć dobrze grających piłkarzy Śląska, prezentuje się najsłabiej.

• Golański schodzi z jakimś urazem, a w jego miejsce Ouattara.

• Żółta kartka dla Golańskiego, który... szykuje się już do zejścia. Prawdopodobnie jakiś uraz.

• Pilipczuk brzydko faulował Droppę i dostał za to żółtą kartkę.

• I od razu odpowiedź Korony! Dośrodkowanie Kiełba, które nie dotarło do Trytki.

• Vytautas Cerniauskas! Pachnie niemiłosiernie golem dla Śląska, ale nie padnie on jeszcze teraz. Pich zagrał piłkę wzdłuż bramki i nie dopadł do niej Flavio, do którego był kierowane podanie, ale Mila, który wyskoczył zza pleców Paixao. Strzał był jednak prosto w świetnie interweniującego bramkarza Korony.

• Sebastian Mila podbił sobie piłkę i oddał uderzenie z półobrotu, które narobiło trochę problemów bramkarzowi Korony. Będzie korner dla gospodarzy.

• Śląsk wygląda na razie znacznie lepiej od swoich rywali.

• Korona teraz bardziej ofensywnie, ale piłkarze mają problem z dośrodkowaniem tej piłki, znakomicie blokują zawodnicy Śląska. Po aucie dla gości futbolówka znów w posiadaniu WKS-u.

• Droppa celnie z dystansu, ale nic więcej dobrego o tym uderzeniu powiedzieć nie można.

• Ależ kontra Śląska Wrocław, to musiał być gol. Machaj znakomicie pobiegł prawą stroną, przerzucił futbolówkę do Sebastiana Mili, a były kapitan wrzucił piłkę w pole karne idealnie na nos wbiegającego piłkarza, który zepsuł to uderzenie.

• Pierwsze minuty za nami, niezbyt wiele się dzieje, teraz zatrzymana akcja na skrzydle zaowocowała rzutem rożnym dla gości.

• Śląsk rozgrywa piłkę, a Korona cierpliwie czeka na szansę do kontrataku. Pierwszy atak wrocławian przynosi rzut rożny, ale źle dośrodkowywał piłkarz Śląska i piłka przeleciała wszystkich zawodników ustawionych w polu karnym.

• No i zaczynamy! Przy ostatnio świetnej grze u siebie Śląska i słabej na wyjeździe Korony faworyt jest dosyć jasny. Czy potwierdzi się to na boisku?

• Korona ma serię 14 meczów z rzędu bez zwycięstwa, czy uda się przełamać ją dzisiaj?

• Piłkarze wychodzą z tunelu i za moment zaczynamy!

• Trener Tarasiewicz to legenda wrocławskiego klubu i jego powrót zawsze budzi wiele emocji. 214 ligowych spotkań i 56 bramek – to dorobek Ryszarda Tarasiewicza w barwach Śląska Wrocław, który go wychował. Nie oznacza to oczywiście żadnej taryfy ulgowej dla byłego klubu. Prowadzona przez trenera Tarasiewicza Korona da z siebie wszystko w tym meczu.

• Ławka Korony Kielce: Małecki, Janota, Kapo, Ouattara, Dos Santos, Sobolewski, Khiznichenko

• Ławka Śląska Wrocław: Wrąbel, Ostrowski, Hateley, Angielski, Grodzicki, Pawelec, Calahorro

• Pewnego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że swoje 30. urodziny obchodzą bracia Paixao, których śmiało można nazwać liderami zespołu. Pod nieobecność Marco, opaskę kapitańską przejął drugi z bliźniaków: Flavio. Koledzy z drużyny chcieliby pewnie zrobić sobie i solenizantom miłą niespodziankę i wygrać ten mecz.

• Już niebawem rozpoczniemy 9. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, a otwierać ją będzie tym razem mecz we Wrocławiu. Na spotkanie z lokalnym Śląskiem przyjechała Korona, która rozpoczęła ten sezon bardzo słabo. Kielczanie po ośmiu kolejkach znajdują się w strefie spadkowej mając zaledwie 4 punkty. Przeciwnie wygląda sytuacja Śląska, który od początku radzi sobie nieźle i na razie zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli. Który zespół poprawi swoją sytuację tym meczem? Okaże się już za trochę ponad dwie godziny!