Śląsk Wrocław

2

Lech Poznań

0

• Śląsk był po prostu lepszy i skuteczniejszy. Lech nie grał źle, napiszę nawet, że grał lepiej niż wiosną we Wrocławiu. Ale nie wystarczy grać dobrze z kontry, by punktować. Śląsk opanował środek pola i dlatego wygrał. Z Wrocławia żegna Maciek Jakubski.

• Koniec meczu. Śląsk pokonał Lecha 2:0 po bramkach Hołoty i Paixao.

• Przybylski za Plaku. A więc wrocławski młodzieżowiec istnieje!!!

• Więzik za Paixao.

• Gikiewicz szybszy od Trałki.

• Do gry szykuje się także Przybylski.

• Tradycja rzecz święta. Socha dostał żółtą kartkę.

• Więzik gotowy gry.

• Stevanović leży na murawie.

• Pawłowski fauluje Pawelca.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Socha za Ostrowskiego.

• Po rzucie rożnym Paixao głową tuż obok słupka.

• Socha gotowy do gry.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Teo za Ślusarskiego.

• Pawłowski wysoko nad bramką.

• Plaku ogrywa dwóch obrońców, wystawia piłkę Mili, ale jego strzał pod poprzeczkę kapitalnie broni Kotorowski.

• Za chwilę ostatnia zmiana w Lechu.

• Ależ ma szczęście Kolejorz. Dośrodkowanie Dudu trafia do Ostrowskiego, ale jego strzał po nodze Arboledy wychodzi na rzut rożny.

• Znowu Pawłowski. Tym razem z 20 metrów tuż przy lewym słupku bramki gospodarzy.

• Groźnie pod bramką Śląska. Pawłowski był sam przed Gikiewiczem, ale ten zachował stoicki spokój przy próbie lobowania i złapał piłkę.

• Mia wypuszcza pięknym podaniem Hołotę, ten uderza mocno pod poprzeczkę, ale Kotorowski świetnie broni.

• Piaxao z około 30 metrów strzela nad bramką. Trzeba jednak przyznać, że cofnął się na środek boiska, odebrał piłkę Pawłowskiemu i ruszył na bramkę gości.

• Ślusarski zmarnował setkę. Był sam na sam z Gikiewiczem, ale podciął piłkę nad bramkarzem i poprzeczką bramki gospodarzy.

• Wspomniana zmiana. Ubiparip na boisku, schodzi Linetty.

• Do wejścia szykuje się Ubiparip.

• Mila nad bramką po kombinacji z Plaku.

• Stevanović wysoko nad bramką.

• Sędzia Borski od paru minut gwiżdże konsekwentnie w jedną stronę. Teraz nie widział faulu Linetty na Paixao.

• Plaku groźnie z dystansu, Kotorowski ładnie broni.

• Mila ładnie do Hołoty, ale za mocno.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Pawłowski za bezproduktywnego Lovrencsicsa.

• Henriquez poturbował rozgrzewającego się Przybylskiego. Może tak by kartkę panie sędzio?

• Śląsk Wrocław - Lech PoznańŚląsk Wrocław - Lech Poznań

• Lech podszedł do przodu, gra wyższym pressingiem i mecz od razu się wyrównał. Śląsk nie forsuje tempa.

• Gikiewicz uprzedza Ślusarskiego poza polem karnym.

• Claasen przy biernej postawie obrońców Śląska strzela obok bramki.

• Kolejny raz zakotłowało się pod bramką Śląska. Kokoszka wybija jednak piłkę, która minęła Pawelca i Gikiewicza.

• Okazja dla Lecha, ale Claasen strzela niecelnie.

• Błyskawiczna kontra Śląska, Plaku znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego podanie wzdłuż bramki przeciął Arboleda. Po rzucie rożnym główkuje Hołota. Nad bramką.

• Lovrencsics wrzuca na głowę Hamalainena, ale ten pudłuje.

• Kiks Kokoszki i Ślusarski znalazł się sam przed Gikiewiczem. Gdyby tylko potrafił jeszcze trafić w piłkę... ale nikczemnie skiksował.

• Gikiewicz broni piłkę po rykoszecie od Ostrowskiego. Strzelał czy raczej wrzucał piłkę Lovrencsics.

• Błąd Kaźmierczaka, strzela zza pola karnego Hamalainen, ale Gikiewicz spokojnie broni.

• Hamalainen do Ślusarskiego i Kolejorz zaczyna walkę o przynajmniej remis.

• Lech także bez zmian. Za chwilę druga połowa.

• Śląsk już na murawie. Bez zmian.

• Zdjęć oprawy Śląska nie będzie, bo piszący te słowa zapomniał po raz drugi z rzędu kabelka od aparatu ;) A Lech póki co, nie zaprezentował żadnej oprawy.

• Co zrobi trener Rumak? Zapewne wpuści Pawłowskiego i Teodorczyka, bo ze zmianami czekać nie powinien. Chociaż rozgrzewa się intensywnie także Ubiparip.

• Lech gra lepiej niż grał wiosną we Wrocławiu (było wtedy 1:1), a przegrywa 0:2. Jest to jednak prowadzenie jak najbardziej zasłużone, Kolejorz był drużyną jednak gorszą. Dobrze kontrował, ale bitwę w środku wygrał Śląsk. Świetne zawody rozgrywa Dudu, bardzo dobrze gra Mila, a błędów nie popełniają stoperzy: Kokoszka i Pawelec. To wystarcza na Lecha, w którym wyróżnić można Hamalainena, a potem długo, długo nikogo.

• Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi 2:0.

• Sędzia Borski poprosił o zdjęcie transparentu.

• Kibice Śląska wywiesili transparent "POLSAT RĘCE PRECZ OD ŚLĄSKA - ŚLĄSK TYLKO DLA WROCŁAWIA"

• 10 trafienie Marco Paixao w 13 występie. Co to jest za napastnik. Na takiego czekano we Wrocławiu od czasów Janusza Kudyby.

• Co za bramka! Mila ograł trzech lechistów, podał do Plaku, który oddał piłkę do Paixao. Ten stał na 20 metrze i miał przed sobą Arboledę. Przełożył piłkę na prawą nogę i niezbyt mocnym strzałem po ziemi pokonał Kotorowskiego.

• PAIXAOOOOOOOOOO!

• Ostrowski powstrzymuje łatwo Lovrencsicsa. Z tego piłkarza naprawdę została tylko koszulka.

• Dobrze, że na ławce Śląska nie ma trenera Levego, bo prawdopodobnie sędzia Borski wysłuchałby masę epitetów pod swoim adresem.

• Na boisku naprawdę gorąco.

• Za przepychankę na środku boiska po faulu na Dudu żółte kartki dostali Gikiewicz i Kotoriwski.

• Kędziora brutalnie fauluje Dudu? To powinna być czerwona kartka, ale nic z tego.

• Kartka dla Dudu, chociaż Trałka pierwszy faulował. Nie widziałem jednak meczu Śląska, by Borski sędziował sprawiedliwie. Jestem dziwnie przekonany, że wrocławianie nie skończą meczu w komplecie.

• Lech bije dwa rzuty rożne z rzędu, ale bez rezultatu.

• Wołąkiewicz brutalnie fauluje Plaku.

• Hamalainen tańczył przed polem karnym Śląska, ale Pawelec z Kaźmierczakiem wybili piłkę.

• Linetty kolejny raz wycina Milę.

• Po rzucie rożnym główkował Arboleda. Minimalnie obok słupka.

• Groźnie pod bramką Śląska, bowiem Lech rzucił się do ataku. Drugi rożny dla Kolejarza z rzędu.

• Największą zasługę w tej bramce ma jednak Dudu, który kapitalnie objechał po lewej stronie Kędziorę i idealnie, mocno zagrał na piąty metr do Hołoty. Pomocnik wrocławian dostawił tylko głowę.

• Hołota pięknie głową trafia do siatki!

• Kartka dla Linetty, który przerwał kontrę Śląska łapiąc wpół Milę.

• Z 30 metrów uderza Plaku, piłka po koźle ląduje w rękawicach Kotorowskiego. Śląsk ma duży problem, bo na prawym skrzydle bezużyteczny snuje się Hołota.

• Po wrzutce z wolnego uderzał lewą nogą Ślusarski, piłka wyszła jednak na aut.

• Żółtko dla Plaku.

• W pierwszym kwadransie dobry mecz. Śląsk prowadzi grę, atakuje, ale Lech wyprowadza bardzo groźne kontry.

• Dwie kapitalne szanse dla Śląska. Najpierw po wrzutce z rzuty wolnego Mili dobrą sytuację miał Stevanović, ale piłkę z nogi zdjął mu jeden z obrońców, a po chwili Kokoszka główkował tuż obok okienka bramki Kotorowskiego.

• Claasen próbował wymusić karnego. Po chwili pod polem karnym Lecha faulowany jest Dudu.

• Pawelec kapitalnie przecina podanie Hamalainena do Ślusarskiego.

• Na bramkę gości uderza z dystansu Dudu, jednak słabo i Kotorowski nie ma problemów.

• Bardzo ładna kontra Lecha, ale Kokoszka dość szczęśliwie ją przerywa, a po chwili piłka ląduje w rękach Gikiewicza.

• Hamalainen urwał się Dudu, ale Kokoszka wybił piłkę po dośrodkowaniu.

• Dudu ślicznie minął obrońcę po lewej stronie, ale piłka uciekła mu za boisko. Dziś we Wrocławiu cały dzień padało, murawa jest na pewno bardzo śliska.

• Ślusarski na spalonym. Swoją drogą zabawnie wyglądało jak dostojnie i sunął w kierunku piłki, gdy z tyłu rozpędzał się Dudu.

• Poturbowany jest Trałka, ale za chwilę wróci na boisko.

• Na boisku leży jeden z poznaniaków, a tymczasem na trybunach kibice Śląska prezentują swoją oprawę.

• Mila do Plaku i zaczynamy pierwszą odsłonę.

• Piłkarze obu drużyn na murawie. Gospodarze dziś na zielono, goście na biało.

• Dla przypomnienia: trener Levy dzisiejsze spotkanie obejrzy na trybunach, ponieważ został zawieszony na dwa spotkania. Sędziuje dziś Marcin Borski, niezbyt szczęśliwy dla gospodarzy arbiter.

• Jak widać pogłoski o kontuzjach Pawłowskiego i Wołąkiewicza okazały się mocno przesadzone.

• Ławka Śląska: Kelemen, Cetnarski, Grodzicki, Adamec, Więzik, Socha, Przybylski. Rezerwowi Lecha: Gostomski, Pawłowski, Teodorczyk, Ubiparip, Drewniak, Formella.

• Ciężko wskazać w tym spotkaniu faworyta. Oba zespoły przystąpią do meczu mocno osłabione. Skład gospodarzy wygląda... użyjmy słowa ciekawie. Trener Levy wystawił bowiem aż trzech nominalnych defensywnych pomocników: Hołotę, Kaźmierczaka i Stevanovicia. Dudu zagra zatem na lewej obronie, a na lewym skrzydle prawdopodobnie... Hołota. Lepiej prezentuje się skład wyjściowy Lecha, gdzie w ataku zagra Ślusarski.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za pół godziny pojedynek Śląska z Lechem, czyli medalistów ostatnich sezonów Ekstraklasy.