Śląsk Wrocław

1

Legia Warszawa

3

• Legia pewnie i zasłużenie zwycięża we Wrocławiu 3:1 i umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Śląsk grał nieźle, ale proste błędy w defensywie wrocławian uniemożliwiły im zdobycie jakichkolwiek punktów. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Świetną kontrę Legii przerywa Piotr Celeban, przecinając podanie Kucharczyka na czystą pozycję do Saganowskiego.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Masłowski zmienia Żyrę.

• Hateley z rzutu wolnego przenosi piłkę ponad poprzeczką bramki Malarza.

• Żółta kartka dla Dudy za niesportowe zachowanie.

• Trzecia zmiana w Śląsku. Lacny za Grajciara.

• Bez wiary atakują już wrocławianie. Nie ulega wątpliwości, że trzy punkty pojadą do stolicy.

• Dziesięć minut do końca. Wygląda na to, że Śląsk nie ma już nadziei na osiągnięcie korzystnego wyniku w tym meczu.

• 21 tysięcy kibiców dzisiaj na stadionie we Wrocławiu.

• Astiz ukarany kartką za faul taktyczny.

• Ostrowski zmienia Picha. Druga zmiana w Śląsku.

• Flavio urwał się obrońcy na prawym skrzydle, ale jego płaskie dośrodkowanie przeciął Astiz.

• Świetna akcja Legii! Duda fenomenalnie zagrał prostopadle do Żyry, ten wyłożył piłkę na pustą bramkę Kucharczykowi, który dopełnił formalności! 1:3!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Kucharczyk!

• Danielewicz zmienia w ekipie gospodarzy Droppę.

• Żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul na Wrąblu.

• Teraz po rzucie rożnym znowu do strzału głową doszedł Jodłowiec, ale pewnie broni Wrąbel!

• Wrąbel! Saganowski dobrze główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kucharczyka, ale bramkarz Śląska przerzuca piłkę nad poprzeczką!

• Powtórki nie pozostawiają wątpliwości, że to jest kolejny błąd sędziego Frankowskiego w tym meczu.

• Flavio przewrócił się teraz w polu karnym w starciu z Brzyskim. To znowu wyglądało na karnego!

• Paixao uderza płasko z dystansu i Malarz odbija piłkę... nogą!

• Flavio na skrzydle starał się minąć dobrze ustawionego Jodłowca, ale bez skutku. Piłka dla Legii.

• Ładna akcja Śląska, piłka dociera przed bramkę, gdzie był ustawiony Flavio Paixao, ale Astiz zdołał wybić piłkę na korner.

• Pawelec rzeczywiście zatrzymał piłkę ręką. To chyba powinien być rzut karny dla Legii.

• Kucharczyk zagrał dobrą piłkę w pole karne do Dudy, ten próbował przepchnąć piłkę przez Pawelca, po czym zasygnalizował zagranie ręką rywala. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Zieliński! W indywidualnej akcji obrońca Śląska uderza płasko z narożnika pola karnego, jednak Malarz pewnie łapie piłkę!

• Groźne dośrodkowanie Hateley'a z rzutu rożnego przelatuje bezpańsko przez całe pole karne Legii.

• ... a Duda wchodzi w miejsce Pinto.

• Zmiany w Legii. Kucharczyk zmienia Koseckiego...

• Spokojny jest ten początek drugiej części gry. Przy piłce głównie Śląsk, ale na razie bez groźnej akcji ofensywnej.

• Jest na murawie Pawelec, któremu w ostatniej akcji pierwszej połowy jednak nic wielkiego się nie stało.

• Wznawiamy grę we Wrocławiu!

• Pierwszą połowę zamknęło twarde starcie Żyry z Pawelcem, po którym ten drugi ucierpiał i leży na murawie. W pierwszych 45 minutach gry to spotkanie było naprawdę bardzo ciekawe. Zobaczyliśmy trzy gole i pewne jest, że po przerwie będzie równie ciekawie, bo Śląsk na pewno nie odpuści i będzie dążył do wyrównania.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze jedna akcja gospodarzy! Po podaniu Grajciara rozpędził się na lewym skrzydle Pich, ale jego płaskie dośrodkowanie nie znalazło adresata!

• Po zablokowanym strzale z dystansu Hateley'a piłkę w polu karnym dostał niepilnowany Pich, ale był na minimalnym spalonym.

• Flavio Paixao w walce Jodłowcem zdobywa dla Śląska rzut rożny.

• Bramka kontaktowa dla Śląska! Znowu stały fragment gry, z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego świetnie dośrodkował piłkę Hateley, a niepilnowany Marco Paixao głową zmniejszył straty gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marco Paixao!

• Grajciar wbiegł z piłką w pole karne, ale spod linii końcowej nie zdołał jej zagrać przed bramkę do Paixao.

• Przy drugiej bramce dla Legii oczywiście asystował Brzyski, a nie Pinto.

• Zgasła nam na murawie po utracie drugiego gola drużyna Śląska. Wrocławianie wydają się być podłamani przebiegiem tego meczu.

• Zabójczo skuteczna jest dzisiaj Legia. Śląsk ma teraz naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

• Kolejny rzut rożny dla Legii i kolejna bramka!!! Dośrodkowanie Pinto na drugi słupek, nie sięgnął piłki Wrąbel i Jodłowiec z ostrego kąta zmieścił ją głową w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Tomasz Jodłowiec!

• Saganowski zagrywał w kontrataku prostopadle w pole karne do Żyry, ale tego dobrą interwencją uprzedził Celeban.

• Rewanż Picha na Bereszyńskim i zasłużona żółta kartka.

• Demolowani kolejno na boisku Grajciar i Pich. Legioniści bardzo twardo grają przeciwko swoim rywalom.

• Z rzutu rożnego dla gospodarzy nie było zagrożenia dla bramki legionistów.

• Grajciar! Dobry płaski strzał z dystansu Słowaka odbija na rzut rożny Malarz!

• Żółta kartka dla Tomasza Jodłowca za trafienie łokciem Droppy.

• Na spalonym złapani obaj bracia Paixao.

• Marco Paixao zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył w sam środek bramki i Malarz pewnie złapał futbolówkę.

• Dobre dośrodkowanie Pawła Zielińskiego z prawego skrzydła, ale ustawiony w polu karnym Flavio Paixao nie trafił w piłkę głową.

• Rzut rożny dla Legii, bardzo dobre dośrodkowanie na 10. metr, gdzie Rzeźniczak wygrał siłowy pojedynek z Pawelcem i z woleja zapewnił Legii prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Rzeźniczak!!!

• Odpowiedź Legii, po dobrej kombinacji piłka trafia w pole karne do Saganowskiego, ten zostaje zablokowany i jest rzut rożny dla gości.

• Bereszyński powstrzymywał pędzącego z kontrą Paixao, ale zdaniem sędziego bez faulu. Wrocławianie nie zgadzają się z tą decyzją.

• Dobre podanie Marco Paixao do jego brata za linię obrony! Flavio jednak nie opanował piłki i ta trafiła w ręce Malarza!

• Po złej interwencji Astiza piłka spada pod nogi ustawionego przed polem karnym Picha, ten uderza bez zastanowienia, ale dobrze odbija piłkę Malarz!

• Arkadiusz Malarz pewnie łapie centrę z lewego skrzydła autorstwa Mariusza Pawelca.

• Prawdziwa oprawa kibiców wrocławskiego Śląska.

• Żyro próbował strzału z dystansu, jednak został czujnie zablokowany przez defensorów Śląska.

• Rzut rożny dla Śląska nie przyniósł żadnego zagrożenia dla bramki Malarza.

• Grajciar ucierpiał w starciu z Vrdoljakiem, jednak Słowak szybko pozbierał się i wrócił do gry.

• Brzyski z lewego skrzydła dośrodkowuje prosto w ręce Wrąbla.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry.

• Sędzią tego meczu będzie arbiter z Torunia, Bartosz Frankowski.

• Ponoć Śląsk planuje oprawę z okazji Dnia Kobiet :)

• W Legii nawet na ławce rezerwowych swojego miejsca nie znaleźli dziś Guilherme, Dossa Junior, Dominik Furman oraz Mateusz Szwoch. W Śląsku za kartki zawieszony jest Mateusz Machaj, a oprócz niego brakuje także Dudu i Mariusza Pawełka.

• Rezerwowi Legii: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Michał Masłowski, Michał Kucharczyk, Ondrej Duda, Orlando Sa.

• Rezerwowi Śląska: Mateusz Abramowicz, Juan Calahorro, Krzysztof Danielewicz, Kamil Dankowski, Konrad Kaczmarek, Milos Lacny, Krzysztof Ostrowski.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn na to spotkanie! Obaj trenerzy wybierają zupełnie inną taktykę po czwartkowym maratonie. Trener Legii Henning Berg wymienił aż ośmiu graczy, podczas gdy szkoleniowiec Śląska Tadeusz Pawłowski tylko dwóch. Czyja taktyka się sprawdzi?

• W piątek był hit Ekstraklasy, Lech - Jagiellonia, dzisiaj też jest prawdziwy hit! Czwarta drużyna ligi gra z jej liderem. Przedsmak tej rywalizacji mieliśmy we czwartek, gdy w Pucharze Polski Legia wyeliminowała Śląsk dopiero po rzutach karnych (w meczu było 1:1). Kto dzisiaj będzie lepszy?

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa w ramach 23. kolejki Ekstraklasy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA

Śląsk marzy o wygranej, Legia chce powiększyć przewagę

Jesienne spotkanie Legii ze Śląskiem w Warszawie było znakomitym widowiskiem i zakończyło się zwycięstwem zespołu Henninga Berga 4:3. Po dwa gole dla warszawian strzelili wówczas Dossa Junior i Miroslav Radović. Serbski lider Legii opuścił niedawno stołeczny klub i przeniósł się do chińskiego drugoligowca China Hebei Fortune, w którym zarobi olbrzymie pieniądze. W rozgrywkach Ekstraklasy po zimowej przerwie Legia zaliczyła wygraną, remis i porażkę. Śląsk jeszcze nie wygrał. Dwa razy zremisował swoje spotkania, a raz przegrał. Do tej pory Legia ze Śląskiem rywalizowała ze sobą 71 razy. 16 spotkań zakończyło się zwycięstwem Śląska, 19 razy padł remis, 36 wygranych odniósł zespół z Warszawy. Ostatni raz zespół z Wrocławia triumfował 7 grudnia 2012 roku.

Ostatnio pojawiły się informacje, że Henning Berg może zostać trenerem Feyenoordu Rotterdam. - Na temat Feyenoordu wiem tylko tyle, ile wyczytałem w Internecie. W Legii jestem bardzo szczęśliwy i nie myślę o innych zespołach. Świetnie współpracuje mi się z zawodnikami, władzami i pracownikami klubu - zapewnił norweski trener.

Z okazji Dnia Kobiet wrocławski klub zorganizował ciekawą akcję. Każda przedstawicielka płci pięknej może nabyć wejściówkę na spotkanie z Legią w promocyjnej cenie. Specjalnie na 8 marca bilety dla pań będą kosztowały 8 złotych.