Śląsk Wrocław

0

Piast Gliwice

0

• I koniec! Nie oglądaliśmy bramek w tym meczu. Dosyć nudne widowisko, które chyba na szczęście już się skończyło. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Żółty kartonik dla Rabioli. Tymczasem doliczone zostały trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Gavish za Patejuka, który zepsuł dzisiaj całkiem sporo akcji.

• Groźnie! Dogranie Ostrowskiego i strzał Paixao! Znakomicie zaprezentował się Szumski, który kolejny raz ratuje Piasta!

• Zmiana w drużynie gości: Rabiola za Jurado.

• Seria ataków Śląska, ale wszystko zostały powstrzymane. Czy to przez Szumskiego, czy już przez defensywę. Nic bardziej wartego uwagi.

• Zmiana w Śląsku: Ostrowski za Plaku.

• W końcu coś się dzieje w tej połowie! Matras podaje do Jana Polaka, a ten uderza głową. Piłka minimalnie przelatuje nad bramką. Dosłownie centymetry!

• Podgórski w pole karne i świetnie zachował się Kaźmierczak, który oddala zagrożenie.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Carles Martinez zastępuje na boisku Radosława Murawskiego.

• Cetnarski zagrywa piłkę ręką.

• Hanzel po krótkim dryblingu decyduje się na strzał, a może to było dośrodkowanie? Ciężko powiedzieć. Fakt jest taki, że piłka opuściła boisko bez większego zagrożenia.

• Ostry faul Klepczyńskiego na Patejuku, ale piłkarz Piasta nie ogląda kartki za swoje przewinienie.

• Pierwsza zmiana w Śląsku Wrocław. Za Milę wchodzi Cetnarski. Wyjątkowo szybka reakcja Stanislava Levego.

• Jurado z dystansu, ale tuż obok bramki. Zabrakło naprawdę niewiele.

• Dośrodkowanie do Marco Paixao, Portugalczyk strzela głową, ale Szumski bez żadnych problemów.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie ofensywy Piasta i Kelemen wyłapuje tę piłkę.

• Grodzicki zatrzymuje rozpędzonego Podgórskiego, który w swoim rajdzie zdołał minąć dwóch rywali. Na razie w tej połowie obserwujemy tylko wzajemne "gaszenie" akcji.

• Ruben Jurado! Gdyby opanował tę piłkę byłoby bardzo groźnie. Tak się jednak nie stało, piłka była posłana zbyt mocno.

• Zbozień uderza zza pola karnego, ale jego strzał wyłapuje dobrze ustawiony Marian Kelemen.

• Sebastian Mila dośrodkowuje w pole karne, ale Szumski pomyślnie wychodzi do tej piłki.

• Klepczyński fauluje Patejuka, ale kończy się tylko na upomnieniu

• Dośrodkowanie Hołoty i strzał Kaźmierczaka. Celny, ale świetnie broni Szumski.

• Gramy dalej. Czy Śląsk będzie podtrzymywał konsekwencję w atakach z końcówki pierwszej połowy?

2 Żółte kartki 1

• Grodzicki strzela potężnie, ale niecelnie! Śląsk ma znakomitą końcówkę, ale ciągle bez bramek!

• GOOOOOOOOOOOOOL! PAIXAO! ALE BRAMKA NIE ZOSTAJE ZALICZONA! ARBITER ODGWIZDUJE SPALONEGO, Dzieje się we Wrocławiu!

• PATEJUK ZNÓW MARNUJE! PAIXAO DOŚRODKOWUJE DO NIEGO PIŁKĘ, A TEN DO NIEMAL PUSTEJ BRAMKI NIE DAŁ RADY ZMIEŚCIĆ PIŁKI!

• Cicman za Izvolta. Pierwsza zmiana w tym meczu, niestety - wymuszona.

• Izvolt doznał jakiejś kontuzji i chyba będzie potrzebna zmiana!

• Czy Kaźmierczak faulował Izvolta w polu karnym?! Sędzia nie gwiżdże! Wydaje się, że faulu nie było, ale Izvolt leży w szesnastce Śląska.

• Taniec Paixao w polu karnym i Portugalczyk wystawa piłkę Patejukowi, ale temu zdecydowanie zabrakło umiejętności i przestrzelił.

• Ogromny błąd Kokoszki. Piłkę przejął Jurado i wyszedł na sytuację sam na sam, ale uderzył trochę słabo i Kelemen zdołał wybronić ten strzał! Było bardzo groźnie, Jurado nawalił, nie ma co.

• Dodam jeszcze, że posiadanie piłki bardzo się waha. Co chwilę albo Piast zyskuje przewagę procenta, albo Śląsk.

3 Interwencje bramkarzy 2

• Podgórski dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale Śląsk bez problemów oddala zagrożenie.

• Stevanović fauluje jednego z piłkarzy Piasta w trakcie kontry gości. Sędzia od razu nie przerwał gry, ale wrócił do tej sytuacji i wręczył kartonik Daliborowi. Warto dodać, że przez tą kartkę nie zobaczymy Stevanovicia w pierwszym meczu po przerwie.

• Akcja duetu Hołota-Patejuk. Ten drugi zdecydował się na strzał, po którym... Piast będzie miał rzut z autu... I niech to będzie komentarzem na temat uderzenia.

• Dodam jeszcze, że po faulu na Paixao z 22. minuty Mila uderzał bezpośrednio na bramkę Szumskiego, ale bramkarz Piasta sparował uderzenie przed siebie, a resztą zajęli się pozostali piłkarze Piasta.

• Patejuk brzydkim wślizgiem powstrzymuje w środkowej strefie jednego z piłkarzy Piasta i dostaje za to żółtą kartkę.

• Pierwszy żółty kartonik w tym meczu. Csaba Horvath dostaje kartkę za faul na Paixao. Będzie świetna szansa dla Mili, bo faul był na 20. metrze.

• 50% Posiadanie piłki 50%

• ALEŻ OKAZJA DLA ŚLĄSKA. Paixao dośrodkowuje ze skraju pola karnego, na ok. 5 metr, gdzie wbiegał Patejuk. Skrzydłowy Śląska próbował wbić tę piłkę do bramki, ale Szumski poradził sobie z nią wybijając ją na rzut rożny.

• Próba dośrodkowania prawoskrzydłowego Piasta, ale piłkę ciałem zasłania Pawelec i ta wychodzi na aut. Będzie okazja na długi wrzut Jurado.

• Stevanović podaje do Hołoty, ale to zagranie było zbyt mocne i Śląsk traci piłkę.

• Hanzel strzela na bramkę Kelemena i bramkarz gospodarzy broni to uderzenie bardzo dobrze.

• Kolejny rzut rożny dla Piasta, ale dośrodkowanie Podgórskiego jakoś szczególnie dobre nie było i po małym zamieszaniu piłka opuściła 'szesnastkę' gospodarzy.

• Faulowany Paixao na środku boiska i będzie szansa na szybkie przeniesienie piłki pod pole karne gości.

• Rzut rożny dla Piasta, ale nie udało się z tego wywalczyć większego zagrożenia i Śląsk oddala piłkę od własnego pola karnego.

• Kokoszka i Jurado zderzyli się głowami. Piłkarz Piasta bardziej odczuł to starcie i leżał przez moment na murawie, ale już jest wszystko ok.

• Beznadziejne dośrodkowanie Pawelca. Piłka poleciała hen daleko.

• Hanzel poprowadził akcję ofensywną i piłkę dostał Murawski. Zdecydował się na strzał z dystansu, ale bez większych problemów Kelemen.

• I zaczynamy ostatni mecz w tym roku Śląska i Piasta. Kto będzie miał spokojniejszą przerwę?

• Zawodnicy są już na boisku i za moment zaczynamy!

• Piłkarze czekają już w tunelu, gotowi do wyjścia na murawę.

• Przed meczem odbędzie się jeszcze rozdanie medali dla juniorów młodszych Śląska za wygranie rozgrywek regionalnych. ewadsa

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Szmatuła – Osyra, Wilczek, Martínez, Rabiola, Cicman, Kędziora

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Gikiewicz – Ostrowski, Gavish, Socha, Dankowski, Cetnarski, Więzik.

• Sytuacja dwóch sobotnich rywali jest bliźniaczo podobna. W czerwcu Śląsk Wrocław zakończył rozgrywki Ekstraklasy na trzecim miejscu, Piast Gliwice na czwartym, co zagwarantowało tym drużynom występy w europejskich pucharach. Pół roku później dystans dzielący wrocławian i gliwiczan jest taki sam, tylko odwróciła się kolejność. Piast jest na 11. miejscu, Śląsk na 12. Jak będzie wyglądała sytuacja obu zespołów po tym spotkaniu? Dowiemy się tego już za ok. 2 godziny.