Śląsk Wrocław

3

Widzew Łódź

1

• Koniec meczu. Śląsk w 5 kolejce wygrał po raz pierwszy pewnie pokonując Widzew 3:1. Gdyby wrocławianie mieli lepiej nastawione celowniki, to mogli ten mecz wygrać wyżej. Z Wrocławia dziękuje za uwagę Maciek Jakubski.

• Hołota przegrywa pojedynek sam na sam z Mielcarzem.

• Rzut rożny dla Śląska. W polu karnym leży kontuzjowany Więzik i jeden z Widzewiaków. Obaj zderzyli się głowami.

• Kolejny raz Eduards Visnakovs wygrywa pojedynek główkowy z obrońcami Śląska, ale minimalnie chybił.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Więzik za Paixao.

• Na ostatnie sekundy wejdzie Więzik.

• Dwie doskonałe okazje dla Śląska, ale najpierw dośrodkowanie Patejuka sięgnął jeden z obrońców, a chwilę później żaden z wrocławian nie chciał strzelić bramki. Mila oddał piłkę Paixao, Paixao oddał Mili, Mila oddał Hołocie, ale strzał tego ostatniego zatrzymali obrońcy.

• Sędzia Jakubik dostał właśnie burę od Mili, ale chyba faktycznie nie zauważył ręki Widzewiaka.

• Paixao przejmuje podanie do Phibela, ogrywa go i pędzi na bramkę gości. Phibel w ostatniej chwili wślizgiem wybija na róg. Po rogu Gavish główkuje nad poprzeczką.

• Sądząc po dokonanych zmianach, to Stanislav Levy chce jednak pokonać w czwartek Sevillę.

• Aleksejs Visnakovs wrzuca w pole karne, a stojący samotnie Eduards Visnakovs uderza. Gikiewicz znakomicie przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Druga zmiana w Śląsku. Plaku za Sobotę.

• Bramka dla Widzewa. Praktycznie z niczego. Alex biegał, biegał aż w końcu wrzucił w pole karne, a tam szczupakiem gola zdobył Eduards Visnakovs.

• Za chwilę na murawie pojawi się Plaku.

• Sobota w swoim stylu minął kilku graczy Widzewa, ale jego strzał był za słaby, by zaskoczyć Mielcarza.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Alex za Mrozińskiego.

• Mroziński w ostatniej chwili powstrzymuje Paixao.

• Hołota walczy w polu karnym z Bartkowskim, pada, ale sędzia nie decyduje się gwizdnąć.

• Pierwsza zmiana w Śląsku. Hołota za Kaźmierczaka.

• Hołota przygotowuje się do gry.

• Batrović pada w polu karnym w starciu ze Stevanoviciem, ale gwizdek sędziego milczy.

• Aleksejs Visnakovs z dystansu mocno, ale wprost w ręce Gikiewicza.

• Stevanović do Paixao, ten odgrywa piętą, piłka wędruje do stojącego przed Mielcarzem Mili i kapitan wrocławian spokojnie strzela do bramki.

• FANTASTYCZNA AKCJA ŚLĄSKA I GOL!

• Phibel gra naprawdę dobrze. Gdyby nie on, to Śląsk robiłby z obroną gości co chce. Tylko on jeden prezentuje przyzwoity poziom.

• Niezła akcja Widzewa. Batrović w pole karne do Eduardsa Visnakovsa, ale ten z trudnej pozycji strzela niecelnie.

• Druga zmiana w Widzewie. Kasprzak za Okachiego.

• Socha popędził prawym skrzydłem i bardzo dobrze wrzucił w kierunku Paixao, ale w ostatniej chwili piłkę sięgnął jeden z obrońców.

• Kilka minut drugiej części za nami, a gra wygląda tak jak po zdobyciu przez Śląsk drugiej bramki: wrocławianie cały czas atakują, bawią się z gośćmi jak na treningu. Przed chwilą strzelał Mila. Lekko i w Mielcarza.

• Piękna kombinacja Mila - Stevanović - Paixao i kiedy Portugalczyk składał się do strzału został chyba kopnięty przez Okachi. Sędzia nie gwiżdże.

• Widzew broni się na własnej połowie. Dudu wrzuca mocno i piłka po poprzeczce wychodzi za boisko.

• Zaczął Widzew, ale Śląsk od razu agresywnie i jest w posiadaniu piłki.

• W przerwie spiker Śląska przeprowadza wywiad z "artystką", która pomaziała Stadion Miejski w jakieś bliżej nierozpoznane bohomazy. Spodziewajcie się wkrótce artykułu na ten temat, bo dawno nie widziałem takiego wandalizmu.

• Mecz z animuszem zaczął Śląsk, ale Widzew grał twardo i próbował się odgryzać. Do czasu. Śląskowi wystarczyło 5 minut, by strzelić dwie bramki, a później niepodzielnie panować na boisku. Widzew gra skandalicznie słabo i wrocławianie nie wysilając się stwarzają kolejne sytuacje. Mogli strzelić dwie, trzy bramki więcej.

• Koniec pierwszej połowy.

• Wreszcie piłka w polu karnym Śląska, a raczej w rękawicach Gikiewicza.

• Dudu wrzuca bardzo ładnie na głowę Soboty, ale ten strzela niecelnie. Gdyby tam był zawodnik dobrze grający głową...

• Od 15 minut Widzew nawet nie pojawił się w okolicach pola karnego gospodarzy. Zdaje się, że z zapowiedzi "będziemy jak Sevilla" niewiele wyniknie.

• Stevanović po wrzutce zgrywa do Kaźmierczaka, ale jego strzał blokuje dwóch obrońców gości.

• Stevanović z 30 metrów w ręce Mielcarza. Dziś Słoweniec gra naprawdę bardzo dobrze.

• Mila świetnie na wolne pole do Soboty, ten podciąga ze trzydzieści metrów, ale fatalnie zgrywa do Mili.

• Paixao leży po starciu z Bartkowskim, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Pierwsza zmiana w Widzewie. Za Airpetiana drugi Visnakovs.

• Kolejna kapitalna akcja w trójkącie Stevanović - Mila - Paixao, ale Portugalczyk lewą nogą nie trafia w bramkę.

• Mila wbiegł między dwóch obrońców, ale trochę się pomylił. Zacznie od bramki Mielcarz.

• Sobota do Stevanovicia, ten nad obrońcami Widzewa do Soboty, a skrzydłowy Śląska wzdłuż bramki zagrywa do Paixao. Portugalczyk pakuje piłkę do pustej bramki.

• Piękna bramka dla Śląska!

• Zabawna sytuacja. Strzał Nowaka w okolice chorągiewki bocznej.

• Batrović mocno, ale nad poprzeczką.

• Gol dla Śląska! Wrzutka Patejuka z lewej strony i Stevanović głową pakuje piłkę do bramki. Futbolówka odbiła się od lewego słupka, potem prawego i wtoczyła się do siatki.

• Okachi z dystansu. Daleko od bramki.

• Kuriozalna sytuacja. Gikiewicz wybiegł za pole karne, ale piłka odbiła się od Nowaka i wolno zaczęła się toczyć w kierunku bramki. Kokoszka znowu na posterunku.

• Batrović popędził lewym skrzydłem, zagrał do Visnakovsa, ale na miejscy był także Kokoszka.

• Przed chwilą Gavish przytomnie wybił piłkę z własnego pola karnego, ale osamotniony Paixao nie dał rady obrońcom gości.

• Zapytanie "gdzie wasze flagi?" stanie się chyba hitem sezonu jesiennego w meczach przeciwko Śląskowi.

• Patejuk w swoim stylu. Do nikogo, bezsensu, beznadziejnie.

• Widzewiacy grają ostro, dużo faulują, ale sędzia Jakubik dotychczas jest wyrozumiały.

• Centra z prawej strony i Eduards Visnakovs głową strzela tuż obok bramki gospodarzy.

• Coś nie wychodzą dziś Mili stałe fragmenty gry. Najpierw z wolnego sprokurował kontrę Widzewa, teraz z rożnego zagrał na 30 metr do Dudu. Ciekawe po co? Chwilę później Mila strzela z woleja z dystansu, ale daleko od bramki.

• Kolejna świetna akcja Sobota - Paixao - Mila - Sobota, ale wmieszał się w to wszystko Phibel.

• Po wolnym dla Śląska i szybkiej kontrze Widzewa, przed szansą był Levon Airapetian, ale przegrał pojedynek biegowy z Sochą. Po chwili Mila wypuszczał w uliczkę Patejuka, ale Mielcarz zdążył do piłki.

• Na stadionie spora grupa fanów Widzewa, którzy żywiołowo przekrzykują się z fanami Śląska.

• Na ławce próżno szukać Mariana Kelemena. Czyżby Słowak faktycznie miał się pożegnać ze Śląskiem? W sumie zarabia prawie najwięcej w drużynie, a siedzi od początku sezonu tylko na ławie. Zagrał jedynie w Szczecinie z Pogonią.

• Paixao ponownie w polu karnym, ale Phibel poradził sobie.

• Paixao blisko pierwszej bramki dla Śląska.

• Zaczynamy mecz we Wrocławiu!

• Zmiana również na lewym skrzydle, gdzie zamiast nieskutecznego Plaku, zagra Sylwester Patejuk.

• W zespole Stanislava Levego dwie zmiany w defensywie - od pierwszych minut zagra Tadeusz Socha i Oded Gavish, który wszedł na ostatnie minuty w Hiszpanii.

• Znamy już składy obu zespołów - Śląsk niemal w najsilniejszym zestawieniu, bardzo podobnym do tego, który w czwartek mierzył się z Sevillą.

• Za kilka minut we Wrocławiu bardzo ciekawie zapowiadające się starcie Śląska z Widzewem.

• Rezerwa Śląska: Wrąbel, Spahić, Hołota, Plaku, Cetnarski, Pawelec, Więzik.

• Rezerwa Widzewa: Krakowiak, Augustyniak, Rybicki, Visnakovs, Alex Bruno, Kasprzak