0

Wisła Kraków

0

• Dziękujemy i zapraszamy na kolejny mecz we Wrocławiu 25 sierpnia.

• Grający w mocno rezerwowym składzie Śląsk nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji i podzielił się punktami z Wisłą. Bardzo dobrze bronił Miśkiewicz. Krakowianie mieli też swoje okazje, najlepszą miał Boguski, ale Gikiewicz udowodnił, że jest w formie.

• Koniec meczu. Wisła dalej bez porażki, Śląsk dalej bez wygranej w Ekstraklasie.

• Niebezpieczne zagranie Hołoty i kartka.

• Ostrowski spóźnił się ze wślizgiem.

• Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.

• Sobota był w dobrej sytuacji, ale fatalnie spudłował.

• Plaku za Paixao.

• Na boisku Cezary Wilk.

• Dudu kolejny raz z dystansu.

• Miśkiewicz broni strzał Mili z wolnego. Miśkiewicz wyrasta na bohatera meczu.

• Wiślacy ograniczają się do faulowania wrocławian.

• Plaku gotowy do gry.

• Sobota mija Wiślaków jak tyczki, ale podanie do Mili trochę nie w tempo. Albo Mila jest za wolny. Po chwili Dudu z dystansu obok bramki.

• Stevanović nad bramką Wisły.

• Sobota zatańczył na polu karnym, ale obrońcy zablokowali jego strzał. Po chwili głową uderzał Gavish, ale skończyło się na rożnym.

• Sarki fauluje Dudu. Wiślacy kompletnie nie radzą sobie z Dudu i Sobotą.

• Sobota popędził jak torpeda na bramkę Wisły, rozegrał klepkę z Paixao i potężnie uderzył. Podkręconą piłkę świetnie obronił Miśkiewicz. Po chwili Stevanović minimalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu Mili.

• Sarki za Brożka. Druga zmiana w Wiśle.

• Wierzyć się nie chce, że tak słabo wrzucający zawodnik jak Ostrowski całe życie grał jako skrzydłowy.

• Tym razem Bunoza fauluje Sobotę.

• Burliga idiotycznie fauluje wychodzącego na czystą pozycję Dudu. Za takie chamskie zagranie może się należała nawet czerwona.

• Patejuk anemicznie uderzał na bramkę Miśkiewicza. Niecelnie.

• Bohater czwartkowego meczu z Brugge Sobota za Sochę.

• Od kilku minut Wisła gra agresywnie w środku pola i ma przewagę w środku pola. Po rogu uderza głową Brożek, tuż obok prawego słupka bramki Śląska.

• Bunoza ogrywa pasywnego Ostrowskiego i dośrodkowuje. Do nikogo, ale Dudu dla pewności za linię końcową.

• Dudu za Spahicia. Pierwsza zmiana w Śląsku.

• Gavish znowu ratuje Śląsk przecinając ostre dośrodkowanie.

• Dudu i Sobota gotowi do gry.

• Mila leży na boisku i Małecki wybija piłkę za boisko.

• Małecki ograł Ostrowskiego, ale jego mocny strzał zablokował Gavish. Rozgrzewają się Sobota, Plaku i Dudu.

• Brożek był bliski wyjścia sam na sam z Gikiewiczem, ale Socha wygrał pojedynek ze snajperem Wisły.

• GIKIEWICZ FENOMENALNIE! Cudownie broni bramkarz Śląska strzał z bliska Boguskiego! Dośrodkowywał Bunoza.

• Hołota z daleka, ale kilka metrów od bramki.

• Po rogu piłka trafia do stojącego przed polem karnym Spahicia, ale ten wali na wiwat na wysokość piątego piętra.

• Brożek miał miejsce w polu karnym i zgrał do środka, ale nikogo tam nie było.

• Błąd Mili, a Paixao ładnie uciekał na wolne pole.

• Śląsk zaczął z przytupem, ale Paixao zgrał piłkę głową do nikogo, a wrzutkę Spahicia przeciął Głowacki.

• Wisła rozpoczęła drugą odsłonę.

• Małecki za Stjepanovicia.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Wygląda na to, że żadnych zmian nie będzie w Śląsku. W Wiśle wchodzi Małecki.

• Przez pierwsze dziesięć minut wydawało się, że Wisła może zagrozić Śląskowi. Potem wrocławianie grający w rezerwowym składzie opanowali środek boiska i zaczęli stwarzać kolejne sytuacje, ale dobrze bronił Miśkiewicz lub Wojskowi pudłowali. Nieźle gra nowy stoper Śląska Oded Gavish. Paweł Brożek? Po kwadransie wyglądał jakby miał umrzeć na boisku. Coś tam spaceruje, czasem potruchta. Jeśli trener Smuda twierdzi, że Brożek jest w formie, to strach pomyśleć jak wygląda jak nie jest.

• Koniec pierwszej połowy. Wynik bezbramkowy.

• Sędzia techniczny dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Ależ kiks Mili. Znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym i nie trafił czysto w piłkę.

• Mila ładnie znalazł w polu karnym Hołotę, ale ten strzelił lewą nogą mocno i wysoko nad bramką. To była naprawdę dobra sytuacja.

• Burliga faulem na Patejuku przerywa kolejną akcję Śląska.

• Hołota z 20 metrów mocno z woleja, ale wprost w Miśkiewicza.

• Kolejny brutalny faul na Paixao i tym razem kartka dla Stjepanovicia.

• Boguski ładnie rozegrał piłkę z Gargułą, ale piłka po wrzutce tego drugiego wylądowała w rękach Gikiewicza.

• Piękne zgranie Mili piętą do Patejuka, ale ten prawą nogą uderzył za słabo, by zaskoczyć Miśkiewicza.

• Mila bardzo ładnie wypuścił Sochę, ale skończyło się na rożnym.

• Śląsk po dziesięciu minutach opanował grę i w tej chwili atakuje, choć nie są to jakieś huraganowe ataki.

• Przerwa w grze na uzupełnienie płynów.

• MIla bardzo ładnie z wolnego, ale Miśkiewicz też ładnie broni.

• Głowacki fauluje Paixao. Będzie szansa dla Śląska.

• Hołota zza pola karnego, ale wprost w ręce Miśkiewicza.

• O dziwo zapowiadana oprawa kibiców Śląska nie dotyczyła Powstania Warszawskiego, ale Wołynia.

• Głupia ręka Sochy i żółta kartka.

• Od kilku minut Śląsk ma przewagę. Przed chwilą najpierw Głowacki uprzedził Paixao, a potem Burliga Milę.

• Stevanović mocno, celnie z dystansu, ale Miśkiewicz wybija na róg.

• Mila jest wściekły, bo dłuższą chwilę walczył w pojedynkę z Chrapkiem, Brożkiem i jeszcze jednym Wiślakiem. Śląsk stracił piłkę.

• Po rajdzie Ostrowskiego kolejną sytuację miał Paixao, ale jego strzał zablokowali obrońcy Wisły.

• Powinno być 1:0. Patejuk wrzucił na głowę Paixao i piłka minęła centymetry bramkę Miśkiewicza.

• Spahić skiksował po rożnym Mili.

• Gikiewicz kapitalnie zatrzymał Brożka. Wisła na razie radzi sobie z rezerwami Śląska. Gra ofensywnie i wysokim pressingiem.

• Po rzucie rożnym i przedłużeniu piłki przez Patejuka doskonałą okazję miał Paixao, ale nie opanował piłki.

• Paixao wywalczył korner.

• Bunoza był bliski sięgnięcia piłki po rzuci rożnym Garguły. Skończyło się na strachu.

• Boguski bardzo ładnie z dystansu i Gikiewicz przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Co ciekawe Gavish dostał numer 14, który wcześniej należał do Marcina Kowalczyka, a w mistrzowskim sezonie do Pietrasiaka. Obaj nie zapisali się w historii Śląska złotymi zgłoskami.

• Zaczyna Śląsk. Mila z Paixao.

• Jak już zapewne wiecie na ławce Śląska kilku bohaterów czwartkowego meczu z Brugge: Dudu, Pawelec, Sobota, Plaku i Kaźmierczak. Ciekawi natomiast jesteśmy co pokaże nowy nabytek wrocławian Oded Gavish. I oczywiście powracający do Polski Paweł Brożek w barwach Wisły.

• Stadion bardzo powoli się zapełnia, na trybunach będzie gdzieś koło 15 tysięcy kibiców, w tym mocna reprezentacja z Grodu Kraka. Wrocławscy kibice zapowiadali przed meczem, że zaprezentują oprawę, której w czwartek zakazała UEFA.

• Synoptycy jeszcze rano zapowiadali na godzinę 19 burze z gradem nad Wrocławiem. Zbliża się godzina 18, na niebie jakieś pojedyncze chmury. Wygląda zatem na to, że mecz toczyć się będzie w słonecznej atmosferze.

• Rezerwa Wisły: Gerard Bieszczad, Fabian Burdenski, Dawid Kamiński, Patryk Małecki, Paweł Stolarski, Emanuel Sarki, Cezary Wilk

• Rezerwa Śląska: Marian Kelemen, Dudu, Mariusz Pawelec, Przemysław Kaźmierczak, Jakub Więzik, Waldemar Sobota, Sebino Plaku

• Z kolei w zespole Wisły zadebiutuje po powrocie do Krakowa Paweł Brożek. Czy będzie receptą na problemu "Białej Gwiazdy" w ofensywie?

• Znamy już składy obu zespołów. Stanislav Levy ponownie nie wystawił optymalnego zestawienia na mecz ligowy, a daje odpocząć głównie Waldemarowi Sobocie, który może być kluczową postacią w czwartkowym rewanżu z Club Brugge.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Śląska Wrocław z Wisłą Kraków. Na trybunach będzie to mecz przyjaźni, jednak na boisku zapewne oba zespoły stoczą zażartą walkę.