Widzew Łódź

1

Cracovia

3

• Za nami naprawdę dobry mecz, który zasłużenie wygrała Cracovia. Tym samym zespół z Krakowa awansował na 4. pozycję w ligowej tabeli. Widzew natomiast podobnie jak w meczu z Zagłębiem. Pierwszy strzelił gola, ale nie potrafił utrzymać wyniku dającego zwycięstwo. Dziękuję za uwagę, Konrad Kryczka.

• Jeszcze na koniec próbowali powalczyć gracze Widzewa, ale z ich starań nic nie wyszło. Sędzia Frankowski gwiżdże dziś po raz ostatni i to goście cieszą się z 3 punktów.

• Dudzic za Stebleckiego.

• Pogramy jeszcze dwie minuty.

• Wreszcie groźny strzał Widzewa. Nowak mocno z dystansu, ale Pilarz dobrze interweniuje.

• Zmiana w Cracovii. Kita za Nowaka.

• Zawodnicy Cracovii cały czas wymieniają piłkę, a piłkarze Widzewa są już chyba zmęczeni, a za futbolówką muszą biegać.

• Boljević zza pola karnego obok słupka. Strzał piłkarze Cracovii poprzedzili dłuższą wymianą piłki.

• I Słoweniec schodzi z boiska, za niego Zejdler.

• Straus faulowany w środku pola.

• Wrzutka Kaczmarka, ale bardzo niedokładna.

• Straus z lewej strony do Saidiego, ten z powietrza nad bramką.

• Visnakovs ściga się z Kosanoviciem, ale lepszy obrońca Cracovii.

• Faul Alexa Bruno na Marciniaku.

• Jakieś problemy zdrowotne Kaczmarka, ale gracz Widzewa będzie kontynuował grę.

• Boljevic fauluje Rybickiego i żółta kartka dla piłkarza gości.

• Dobra akcja gości. Ostatecznie piłka do Saidiego, który strzela, ale prosto w Krakowiaka.

• Widzew Łódź - Cracovia

• Alex Bruno za A. Visnakovsa.

• Długa piłka do Saidiego, ale ten nie dał rady opanować futbolówki.

• Wrzuca piłkę Kaczmarek, ale w polu karnym nie ma żadnego gracza Widzewa.

• Cracovia buduje kolejne akcje po swojemu, czyli powoli, zaczynając od obrońców.

• Goool! Saidi wrzuca z lewej strony, a akcję wykańcza... Lafrance.

• Szeliga podaje miękko do Nowaka, ten świetnie zabiera się z piłką, ale strzela niecelnie.

• Nowak uderza z dystansu, ale broni Pilarz.

• Sztab medyczny gości zajmuje się Szeligą, który ucierpiał w tym starciu.

• Żółta kartka dla Kaczmarka za faul na Szelidze.

• Teraz dla odmiany rusza Cracovia, która z pewnością będzie dzisiaj szukała następnych bramek.

• Widzew przycisnął Cracovię. Duże zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie krakowianie radzą sobie z niebezpieczeństwem pod własną bramką.

• A. Visnakovs faulowany przez Dąbrowskiego, który otrzymał żółty kartonik za tę interwencję.

• Rzut wolny dla Cracovii. Boljević wrzuca w pole karne i Nowak główką wybija wrzutkę na rzut rożny, który ostatecznie nic nie dał Pasom.

• Nowak znalazł się w polu karnym, dośrodkował do E. Visnakovsa, ale ten nie dał rady wpakować piłki do siatki.

• Świetne podanie do Kosanovicia w pole karne, ten dość długo się zabierał do oddania strzału, ale w końcu trafił tak, że bez problemu broni Krakowiak.

• Zmiana w bramce Widzewa. Krakowiak zmienia Mielcarza.

• Pora zacząć drugą część dzisiejszego spotkania. Rozpoczynają gospodarze.

• Jak na razie mamy naprawdę ciekawy mecz, może brakuje trochę jakości, groźniejszych sytuacji, ale jednak za bardzo na poziom dzisiejszego spotkania narzekać nie można.

• Sędzia Frankowski zakończył pierwszą połowę meczu.

• Kaczmarek z autu tak, że piłka zaraz znów znalazła się poza linią boczną...

• Straus zderzył się z Kaczmarkiem, chwilę poleżał za linią boczną, ale nic poważnego mu się nie stało i zaraz wrócił do gry.

• Trzy minuty doliczone.

• Gool! Dawid Nowak dostał piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka i pięknym strzałem pokonał Mielcarza.

• Do gry wraca Kosanović, który ucierpiał w starciu z Mielcarzem, kiedy padł gol dla Cracovii.

• Batrovic nie da jednak rady dokończyć meczu, choć próbował. Za niego Okachi.

• Goool! Boljevic wrzuca z wolnego, piłkę trącił głową Dąbrowski, błąd Mielcarza, który wyszedł z bramki i mamy remis.

• Ostry faul Nowaka na Ntibazonkizie. Żółta kartka.

• Ruszył Visnakovs, podał do Batrovicia, jednak za mocno i Czarnogórzec nie dał rady dojść do piłki.

• Sztab medyczny Widzewa zajmuje się Batroviciem.

• Z rzutu wolnego Kosanović, ale nic z tego nie było. Po chwili Boljevic sprzed pola karnego i z trudem broni Mielcarz.

• Kaczmarek fauluje Saidiego.

• Akcja Widzewa zakończona stratą, choć początkowo wydawało się, że pod bramką Pilarza będzie bardzo gorąco.

• Teraz z dystansu Kosanović. Uderzenie mocne, ale nad bramką.

• I znów powoli Cracovia, cały czas brakuje jednak błysku podopiecznym Stawowego

• Boljevic z dystansu. Mocno, ale Mielcarz broni bez problemów.

• Bartkowski faulowany przez Stebleckiego.

• Teraz Cracovia stara się wrócić do gry, ładna akcja pod bramką Widzewa, ale zatrzymana przez obrońców łodzian.

• Akcja Szeligi i korner dla krakowian.

• Gracze Widzewa uskrzydleni zdobyciem bramki, łodzianie wysoko na połowie Cracovii.

• Goool! Rybicki pewnie z rzutu karnego w prawy dolny róg bramki Pilarza!

• Kosanovic fauluje Visnakovsa, ale przewinienie miało chyba miejsce przed polem karnym...

• Akcja Saidiego na prawym skrzydle, piłka ostatecznie trafia do Stebleckiego, który sprzed pola karnego strzela jednak wysoko nad bramką.

• Cracovia potrafi utrzymać się przy piłce, co nas bardzo nie dziwi, natomiast cały czas ma problem ze stworzeniem groźnej sytuacji.

• Wrzutka do E.Visnakovsa, ale ten głową ponad bramką.

• Faulowany Rybicki, który zaczął bardzo ładną akcję Widzewa. Przewinił Szeliga, który dostał żółtą kartkę.

• Dawid Nowak na spalonym po podaniu Ntibazonkizy.

• Dośrodkowywał Rybicka, ale jeden z graczy Widzewa nie dał rady opanować tak wrzuconej piłki. Cracovia przy piłce.

• Zaczęli goście. Szeliga prawą stroną, dał radę dośrodkować, ale łodzianie wyjaśnili sytuację.

• Obie ekipy już na środku boiska. Gwizdek sędziego. I ruszamy!

• Sędzia Bartosz Frankowski wyprowadza obie drużyny na boisko, a to oznacza tylko jedno: za chwilę rozpocznie się mecz! Miejmy nadzieję, że padnie w nim kilka bramek.

• Przypomnijmy, że w ligowej tabeli Cracovia plasuje się na 6. pozycji, z kolei Widzew jest przedostatni. Obie drużyny dzieli 6 punktów.

• Wojciech Stawowy, trener Cracovii:

Mecz z Widzewem to nie będzie łatwiejsze spotkanie od tych rozgrywanych dotychczas. Potyczki z rywalami, którzy są niżej w tabeli, są najtrudniejsze. W Widzewie jest nowy trener, dużo młodych piłkarzy i bracia Visnakovs. To groźny zespół, szczególnie u siebie
  • Rafał Pawlak, trener Widzewa:

Nie możemy się bać Cracovii, bo to nam nic nie da. Szanujemy każdego przeciwnika, ale na boisku skupiamy się na sobie. Zagramy na własnym stadionie i zrobimy wszystko, by to Cracovia musiała dostosować się do naszego stylu
  • Rezerwowi Cracovia: Matko Perdijć, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Marek Wasiluk, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Żurek

• Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Patryk Stępiński, Levin Airapetian, Princewill Okachi, Bartłomiej Kasprzak, Łukasz Staroń, Alex Bruno

• Za niespełna godzinę rozpocznie się drugi mecz 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź a Cracovią. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.