Widzew Łódź

1

Jagiellonia Białystok

1

• O ile w pierwszej połowie nieco lepsza była Jagiellonia, to po przerwie wszystko ułożyło się idealnie dla Widzewa! Łodzianie prowadzili, grali z przewagą jednego zawodnika, prezentowali się o klasę lepiej od rywali, a i tak jedno dośrodkowanie Quintany i strzał głową Piątkowskiego przesądziło o remisie. Widzew miał zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale musi obejść się smakiem. To tyle z mojej strony! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn, zapraszam na kolejne relacje na żywo w serwisie Ekstraklasa.net!

• Koniec! Widzew Łódź zremisował na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1!

• Strzał Gajosa na wiwat.

• Goście domagają się teraz odgwizdania ręki po uderzeniu piłki przez Gajosa! Żółta kartka dla Quintany za protesty.

• 'Nic, naprawdę nic...' nie zapowiadało tego gola, a jednak! Taki jest futbol. Beznadziejna w drugiej połowie Jagiellonia może za chwilę wywieźć jeden punkty z Łodzi.

• GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! REMIS! Piątkowski wykorzystuje świetne dośrodkowanie Quintany i doprowadza do wyrównania!!! Niebywałe!

• Cztery minuty doliczone do tego meczu.

• 'Centrostrzał' Tosika, po którym z trudem odbija piłkę Mielcarz!

• Centrę Stępińskiego pewnie łapie Słowik.

• Łotyz ucierpiał jeszcze w tej sytuacji, ale utykając wraca do gry.

• Visnakovs kapitalnie uderza z daleka, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę bramki Słowika!!! Byliśmy o krok od cudownej bramki!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Rybicki wchodzi w miejsce zmęczonego Kaczmarka.

• Błąd Gajosa, Widzewiacy wychodzą z kontrą '4 na 2', ale fatalnie się zachował Kaczmarek, któremu zabrał piłkę wracający Drażba.

• Alex Bruno złapany na spalonym. Gdyby nie to, Brazylijczyk wyszedłby sam na sam ze Słowikiem.

• Widzew gra teraz na 'dowiezienie' tego zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego.

• Znakomity mecz grają dzisiaj nowi stoperzy Widzewa - De Amo Perez i Lafrance. To trzeba podkreślić.

• Drażba za Kupisza. Ostatnia zmiana Piotra Stokowca.

• Jagiellonia stara się jeszcze coś skonstruować pod bramką rywala, jednak defensywa Widzewa spisuje się dziś dobrze.

• Kupisz zdążył za uciekającym Alexem Bruno w polu karnym i wyłuskał piłkę spod nóg Brazylijczyka.

• Kwadrans do końca. Wszystko układa się zgodnie z życzeniem Radosława Mroczkowskiego i jego podopiecznych.

• Kupisz złapany na ponad metrowym spalonym.

• Wykonanie rzutu wolnego przez Kaczmarka można śmiało wrzucić do rubryki 'piłkarskie jaja'. Co chciał zrobić skrzydłowy Widzewa?

• Leimonas opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Nowak.

• Błąd Tosika, faul taktyczny i żółta kartka dla gracza, który został przestawiony na prawą obronę.

• Lafrance najpierw uderza w mur, ale jeszcze się poprawia i trafia w poprzeczkę bramki Słowika! Co za strzał!

• Opatrywany łotewski napastnik jeszcze przez fizjoterapeutów Widzewa. Łodzianie będą mieli rzut wolny z około 20 metrów. Będzie szansa!

• Martin Baran ogląda czerwoną kartkę za taktyczny faul na wspomnianym niżej Visnakovsie! Jagiellonia w dziesiątkę!

• Eduards Visnakovs na spalonym. Łotysz nie gra dzisiaj zbyt dobrze, ale jego Widzew i tak prowadzi z Jagiellonią.

• Leimonas notuje zupełnie nieudany strzał zza pola karnego.

• Nieudane dośrodkowanie Kaczmarka, ale Lafrance zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

• Bruno naciągnął sędziego Wajdę na rzut wolny w narożniku boiska.

• Nieudane zagranie Tosika do Norambueny. Jagiellonia traci piłkę,

• Ależ groźnie! Po wyrzucie piłki z autu A. Visnakovs wbiegł w pole karne i zagrał do swojego brata, którego goście zdołali zablokować! Leimonas jeszcze spróbował uderzyć z daleka, jednak się nie popisał.

• Jagiellonia po zejściu Bandrowskiego zupełnie straciła kontrolę nad środkiem pola, a Widzew skrzętnie to wykorzystuje.

• Baran przerywa w zarodku groźnie zapowiadającą się kontrę Widzewa.

• Norambuena wchodzi w miejsce Popchadze.

• Balaj z 16 metrów uderza wprost w ręce Mielcarza!

• Pazdan doszedł do strzału głową, ale takim uderzeniem nie mógł pokonać Mielcarza.

• Kupisz zablokowany i kolejny korner dla gości.

• Absurdalna strata Strausa z rzutu rożnego. Piłkarze Piotra Stokowca po przerwie są zagubieni jak dzieci we mgle.

• Znowu kontra Widzewa po złym rzucie wolnym dla Jagiellonii! Tym razem zdążył jednak wrócić białostoczanie!

• Ciekawa zmiana w Widzewie. Najlepszego gracza ofensywnego wśród gospodarzy, Batrovicia, zmienia Alex Bruno.

• Zagubieni są goście po przerwie. Widzew wyszedł na boisko znacznie odważniejszy.

• Lafrance potężnie uderza, ale Słowik odbija piłkę na rzut rożny!

• Rzut wolny dla Widzewa z około 35 metrów po faulu Pazdana.

• Wydawało się, że Tosik wywalczy rzut rożny dla Jagiellonii, ale sędzia uznał, że od bramki rozpoczną gospodarze.

• Pięknie uderzył z dystansu Piątkowski, piłka jednak przelatuje około metra od słupka bramki Mielcarza!

• Kaczmarek mija trzech rywali, zostawia piłkę Batroviciowi, a ten uderza niecelnie z 16 metrów!

• Asystę przy golu zaliczył Batrovic, który świetnie uruchomił kolegę zgraniem z pierwszej piłki.

• GOOOOOOOOOOOOLLLL! Widzew wyprowadza kontrę po źle wykonanym stałym fragmencie gry przez Jagiellonię i Aleksiejs Visnakovs wyprowadza łodzian na prowadzenie!

• Wznawiamy grę w Łodzi!

• Balaj w przerwie zmienił Bandrowskiego. Jagiellonia gra dwójką napastników.

• Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę początek drugiej części gry.

• W pierwszej połowie Jagiellonia grała nieco lepiej od Widzewa. Podopieczni Piotra Stokowca znacznie lepiej prezentowali się w środku pola, ale nie potrafili tego przełożyć na sytuacje podbramkowej. Widzew stara się korzystać z momentów chaosu na murawie, ale póki co zagrożenia pod bramką Słowika nie było. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Widzew remisuje bezbramkowo z Jagiellonią.

• Mielcarz łapie piłkę po jeszcze jednym dośrodkowaniu Popchadze.

• Quintana fauluje Okachiego na środku boiska. Dalekie zagranie w pole karne Słowika, ale tam bramkarz Jagiellonii skutecznie piąstkuje.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Gajos nie zrozumiał się z Piątkowskim i Jagiellonia ponownie traci piłkę w pobliżu pola karnego Widzewa.

• Seria nieudanych zagrań Quintany pod szesnastką przeciwnika. Inna sprawa, że Stępiński i Lafrance grają dzisiaj bardzo dobrze.

• Nie jest to rewelacyjny mecz. Bardzo dużo niedokładności po obu stronach i niewiele sytuacji podbramkowych. Mamy do czynienia z taką tzw. 'kopaniną'.

• Visnakovs dzisiaj jest dobrze pilnowany przez stoperów Jagiellonii. Baran i Pazdan nie dają pograć łotewskiemu napastnikowi.

• Batrovic zdecydował się na strzał z dystansu, ale się nie popisał. Piłka przelatuje kilka metrów od bramki.

• Nieudane dośrodkowanie ze stojącej piłki Kaczmarka, ale Widzew utrzymuje się w jej posiadaniu.

• Batrovic opatrywany na murawie, a Widzew ma rzut wolny z 30 metrów.

• Znowu faulowany Czarnogórzec, tym razem 'żółtko' dla Bandrowskiego.

• Pazdan znowu musiał ratować błąd kolegi i tym razem za wymuszony faul na Batroviciu ogląda żółtą kartkę.

• E. Visnakovs na spalonym.

• Quintana groźnie z dystansu! Piłka mija bramkę Mielcarza.

• Mielcarz znowu dobrze wychodzi z bramki i zabiera piłkę, zanim dopadł do niej Kupisz.

• Żółta kartka dla Leimonasa za ostry atak na nogi Tosika.

• Tosik spróbował szczęścia z dystansu, ale uderzył bardzo niedokładnie.

• Quintana szukał otwierającego podania do Gajosa, ale zagrał niedokładnie. Piłka u Mielcarza.

• Pazdan naprawia błąd Strausa, ale po chwili Widzew znowu miał okazję na dobrą akcję. Podopieczni Mroczkowskiego na razie nie mają ostatniego podania w swojej grze.

• Popchadze centruje futbolówkę, ale w polu karnym Widzewa dobrze 'czyści' na razie Lafrance.

• Zablokowany strzał Kupisza z pola karnego i Lafrance wybija na rzut rożny.

• Stępiński popisał się świetną interwencją we własnym polu karnym, dzięki czemu zapobiegł świetnej szansie Gajosa. Jagiellonia ma za dużo miejsca w środku pola, coraz częściej przy piłce są goście.

• Dośrodkowanie Strausa spod linii końcowej pewnie łapie Mielcarz.

• Visnakovs mógł wyjść sam na sam ze Słowikiem, jednak źle opanował piłkę i próbował ratować się strzałem. Skończyło się na kiksie Łotysza.

• Posiadanie piłki po 20 minutach gry: 48%-52%

• Niebezpieczne zagranie Batrovicia, który w polu karnym trafia wysoko uniesioną nogą Tosika. Rzut wolny.

• Po niemrawym początku goście wydają się rozkręcać z każdą minutą.

• Jaga atakuje! Kupisz wyprzedza Bartkowskiego i zagrywa przed bramkę, gdzie futbolówki nie sięga Piątkowski. Po chwili zza pola karnego uderza Gajos, jednak Mielcarz nie daje się zaskoczyć!

• Strata Leimonasa i faul taktyczny Litwina na Quintanie. Tomasz Wajda jeszcze kartek nie wyjmuje.

• Mielcarz skutecznie wychodzi z bramki i uprzedza Piątkowskiego po zagraniu Quintany.

• Znakomitym podaniem popisał się Quintana, ale Kupisz nie opanował futbolówki! Gracz Jagiellonii byłby w sytuacji '1 na 1' z Mielcarzem!

• Dośrodkowanie Quintany z narożnika boiska trafia na głowę jednego z graczy gospodarzy. Niebezpieczeństwo wyjaśnione.

• Straus wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• Długa piłka w stronę szybkiego Kupisza, jednak to podanie było zbyt mocne nawet dla skrzydłowego Jagiellonii.

• Piątkowski dobrze urwał się defensorom Widzewa, wycofał piłkę do lepiej ustawionego Gajosa, ale ten został zablokowany! Było groźnie!

• Centra Gajosa nie znalazła adresata w polu karnym Widzewiaków.

• De Amo znakomicie zatrzymał szarżującego Quintanę. Brawa dla debiutującego obrońcy Widzewa.

• Kupisz na prawym skrzydle nie opanował podania od Tosika. Strata gości, których na razie jest zdecydowanie za dużo w ich wykonaniu.

• Mizerne uderzenie z dystansu Łotysza nie zagroziło zupełnie bramce Jagiellonii.

• Nacisnął Eduards Visnakovs wyprowadzającego piłkę Jakuba Słowika. Bramkarz Jagiellonii ledwo wybrnął z tej sytuacji.

• Patryk Stępiński zablokował skutecznie dośrodkowanie Jonatana Strausa.

• Dużo chaosu na murawie na początku tego pojedynku.

• Płaskie dośrodkowanie Batrovicia padło łupem Słowika.

• Widzew wyraźnie przejął inicjatywę w pierwszych minutach. Jagiellonia na razie głównie się broni.

• Dośrodkowanie Batrovicia trafiło do Kaczmarka, ale skrzydłowy Widzewa nie był w stanie obrócić się z pilką.

• Póki co piłka więcej przebywa w powietrzu niż na murawie.

• Faul w ataku Eduardsa Visnakovsa. Piłka dla Jagiellonii.

• Pierwszy gwizdek arbitra i rozpoczynamy mecz! Widzew przy piłce!

• Widzew zagra dzisiaj w czerwonych strojach, z kolei Jagiellonia będzie występowała ubrana na czarno.

• Piłkarze obu drużyn wyszli już na murawę. Sędzią dzisiejszego pojedynku jest Tomasz Wajda z Żywca.

• Choć nieznacznym faworytem bukmacherów tego spotkania jest Jagiellonia, to trzeba zauważyć, że po powrocie do Ekstraklasy białostoczanie na obiekcie Widzewa tylko przegrywają i to co najmniej dwiema bramkami. Ostatnie wyniki Jagi na stadionie przy Alei Piłsudskiego, to 0:2, 1:4, 2:4, 0:3.

• Rezerwowi Jagiellonii: Baran, Norambuena, Porębski, Drażba, Mackiewicz, Balaj, Pawłowski. Poza składem znaleźli się kontuzjowani Grzyb, Modelski oraz Dźwigała, do formy meczowej nie wrócił jeszcze Dzalamidze, a uznania w oczach Piotra Stokowca nie znaleźli Plizga i Ukah.

• Ławka rezerwowych Widzewa: Krakowiak, Airapetian, Augustyniak, Kasprzak, Bruno, Nowak, Rybicki.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Warto zauważyć, że w Widzewie od pierwszej minuty wystąpi aż trzech zawodników pozyskanych w ostatnim tygodniu. Są to Haitańczyk Lafrance, Hiszpan de Amo oraz Litwin Leimonas. W Jagiellonii tylko jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem z Pogonią. Do składu wraca Jonatan Straus, który zastępuje Alexisa Norambuenę.

• Zespół z Białegostoku ma jeden punkt więcej od swojego dzisiejszego rywala, jednak trzeba pamiętać, że do tej pory żółto-czerwoni aż cztery z pięciu meczów rozegrali na wyjeździe i mierzyli się głównie z ekipami, które będą z nimi walczyć o awans do grupy mistrzowskiej. Po zwycięstwach na boiskach Zawiszy (1:0) i Śląska (3:2) przyszła porażka w Gdańsku z Lechią (0:2), remis w Krakowie z Wisłą. Tydzień temu drużyna Piotra Stokowca przegrała pechowo na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:3.

• Dzisiejszy mecz będzie starciem jedenastej (Widzew) z szóstą (Jagiellonia) drużyną Ekstraklasy. Widzewiacy do tej pory wygrali dwa mecze (z Zawiszą i Koroną), ale w pozostałych trzech (z Legią, Górnikiem i Śląskiem) przegrywali już bardzo wyraźnie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu szóstej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok!