Widzew Łódź

0

Legia Warszawa

1

• To nie było wielkie widowisko przy Al. Piłsudskiego. Legia nie zagrała jakiegoś wybitnego spotkania, ale była zespołem skuteczniejszym. Skuteczniejszym o jedną bramkę, którą strzelił Tomasz Jodłowiec. "Trzynastka" okazała się pechowa dla gospodarzy, którzy dalej muszą czekać na to, żeby wygrać ze stołeczną ekipą. Za wspólnie spędzony czas już dziękuję. Jakub Choderny.

• Koniec! Legia wygrywa 1:0 po bramce Jodłowca.

• Ależ to mógł być gol dla Widzewa! Z 35 metrów strzelał Melunović, który dostrzegł, jak Skaba wyszedł z bramki i w ostatniej chwili golkiper Legii zdążył wrócić.

• Żółtą kartką za faul na Kucharczyku ukarany Bartkowski.

• Arbiter dolicza 3 minuty. 180 sekund nadziei dla gospodarzy.

• Żółta kartka dla Furmana.

• Ostatnie minuty spotkania..

• Ostatnia zmiana w Legii. Kopczyński za Pinto.

• Roszady także u gospodarzy. Bruno za Batrovicia.

• Zmiana w ekipie gości. Wawrzyniak za Koseckiego.

• Kolejne dośrodkowanie Batrovicia, tym razem o wiele lepszej jakości, ale czujny Skaba złapał futbolówkę.

• Świetna sytuacja Dvalishviliego po błędzie obrony Widzewa, ale strzał napastnika gości został zablokowany w ostatniej chwili.

• Słupek dla Widzewa! W zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Okachi, ale zabrakło mu szczęścia.

• Co za odpowiedź Legii! Kucharczyk wstrzelał piłkę z prawej strony, dopadł do niej Dvalishvili i uderzył z trzech metrów, ale instynktownie wybronił Mielcarz!

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Nowak schodzi, a wchodzi Melunović. Trener Pawlak stawia wszystko na jedną kartę.

• Strzał Brzyskiego z rzutu wolnego, ale piłka trafia wprost w mur.

• Legia kontroluje przebieg spotkania, a podopieczni Rafała Pawlaka bezskutecznie próbują odzyskać piłkę. Nieco ponad kwadrans pozostał do końca meczu.

• Batrović dwukrotnie w ostatnim czasie dośrodkowywał (?) piłkę z rzutu wolnego, ale ta za każdym razem trafiała do "koszyczka" Skaby.

• Rośnie przewaga Legii po objęciu prowadzenia. Zdezorientowani gospodarze popełniają coraz więcej błędów, tracą piłkę i nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

• Niewiele na to wskazywało, ale goście obejmują prowadzenie. Świetne dośrodkowanie z lewej strony do Jodłowca, który z najbliższej odległości strzałem głową pakuje piłkę do bramki.

• Gool dla Legii! Jodłowiec!

• Widzew Łódź - Legia WarszawaWidzew Łódź - Legia Warszawa

• Wzmaga się doping kibiców na trybunach, którzy domagają się bramki. Póki co, piłkarze pozostają głusi na te prośby.

• Piłka do Koseckiego na prawą stronę od Brzyskiego. Popularny "Kosa" zdecydował się na strzał, ale pomylił się o kilka metrów.

• Rzut wolny dla Legii z 25 metrów. Strzelał Furman, piłka leciała tuż przy słupku, ale Mielcarz wyciągnął się jak struna i sparował futbolówkę.

• Aleksejs Visnakovs otrzymał piłkę od Nowaka na prawej stronie, zszedł do środka i uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Drugą połowę goście rozpoczęli z jedną zmianą. Za Dossę wszedł Ojamaa.

• Strzał Batrovicia z dystansu i z najwyższym trudem piłkę paruje Skaba!

• Piłkarze na murawie, a więc rozpoczynamy drugą część meczu. Rozpoczynają gospodarze.

• W teorii klasyk. W praktyce kolejne spotkanie, które w pierwszej połowie wprowadzało kibica w lekki stan znużenia. Po niezłym początku Legii, z czasem mecz się wyrównał, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Brakuje po prostu piłkarskiej jakości. Oby po przerwie obraz gry uległ zmianie.

• Koniec pierwszej połowy. Póki co bez goli. Widzimy się za 15 minut.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej części gry.

• Strzał Furmana sprzed pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. O jakości tegoż lepiej nie mówić.

• Dośrodkowanie starszego z braci Visnakovsów z prawej strony, ale piłki nie sięgnął Eduards.

• Teraz odpowiedź Legii. Z lewej strony piłkę w polu karnym otrzymał Pinto, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale kapitalnym refleksem wykazał się Mielcarz!

• Świetne dośrodkowanie Aleksejsa Visnakovsa z prawej strony i do piłki dopadł jego brat, który po uderzeniu głową pomylił się dosłownie o kilkanaście centymetrów.

• Prostopadła piłka do Dvalishviliego, który został uprzedzony przez Mielcarza. Bramkarz Widzewa wypuścił jednak piłkę, ponieważ mógł z nią "wyjechać" za linię pola karnego. Po chwili groźny strzał Brzyskiego z dystansu, ale obok bramki.

• Pomocy potrzebuje Dossa Junior, który ścigał się z Eduardsem Visnakovsem. Sztab medyczny pomaga piłkarzowi Legii.

• Z groźną kontrą ruszyli goście, która ostatecznie zakończyła się strzałem Dvalishviliego, ale pewnie piłkę łapie Mielcarz. To mogło zakończyć się bramką dla Legii.

• Legia swoich szans szuka głównie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska, ale te kompletnie nie przynoszą póki co korzyści.

• ...ale fatalnie wykonał go Furman do spółki z Kucharczykiem. Goście prezentują się zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

• Na indywidualny rajd zdecydował się Kosecki i wywalczył rzut rożny. Szansa dla Legi..

• Pierwsza żółta kartka w ekipie gospodarzy. Ukarany Batrović po faulu na Furmanie.

• Strzał Nowaka z ostrego kąta, ale Skaba "wypluł" piłkę. Po chwili swoją okazję miał Okachi, ale pomylił się i futbolówka poleciała obok bramki.

• Żółta kartka dla Rzeźniczaka po faulu w środkowej strefie boiska.

• Dość wyrównane spotkanie obserwujemy w pierwszym kwadransie. Legia prezentuje wyższą "kulturę" piłkarską, ale Widzew nie pozostaje dłużny i w efekcie mecz toczony jest w szybkim tempie. Brakuje tylko goli.

• Prostopadłą piłkę otrzymał Visnakovs, który wpadł w pole karne i po interwencji rywala przewrócił się, ale arbiter pozostał niewzruszony.

• Teraz Furman dośrodkowywał z rzutu wolnego i Mielcarz na raty złapał piłkę. Głośne: "uff" na trybunach.

• Dośrodkowanie z ok. 40 metrów po rzucie wolnym dla Widzewa, ale pogubił się jeden z piłkarzy gospodarzy i zmarnował dobrą sytuację.

• Kolejny rzut rożny dla gości. Mielcarz pewnie łapie piłkę, a kibice nagradzają go brawami.

• Póki co Widzew czeka na swoje szanse w postaci kontr. Przed chwilą dobrze do piłki po podaniu Okachiego wystartował Rybicki, ale zabrakło nieco szybkości.

• Strata Pereza w środkowej strefie boiska i Legia wyszła z groźną akcją, ale defensor gospodarzy naprawił swój błąd.

• Dużo chaosu w początkowym fragmencie spotkania, choć nieco aktywniejsi goście, którzy próbują zdominować rywala.

• Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowywał Furman, ale niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

• Gromkie: "Kto wygra mecz?!" roznosi się po stadionie. Sympatycy Widzewa nie mają żadnych wątpliwości i głośno dają temu wyraz. Zaczynamy spotkanie! Oby to był mecz godny miana klasyku.

• Tak prezentują się trybuny na Widzewie na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania. Kompletu chyba jednak nie będzie.. Widzew - LegiaWidzew - Legia

• Sympatyków gości może martwić postawa ich drużyny w spotkaniach wyjazdowych w ostatnim czasie. Dość powiedzieć, że na ostatnie trzy mecze Legii poza Warszawą, "Wojskowi" ani razu nie wygrali. Zważywszy na wielkie aspiracje i oczekiwania podopiecznych Jana Urbana, ten bilans zdecydowanie może niepokoić.

• Zainteresowanie spotkaniem z Legią było w Łodzi ogromne. Przewiduje się, że na stadionie zasiądzie komplet, czyli ponad dziewięć tysięcy sympatyków. Trybuny pomału się zapełniają. Sektor "Pod zegarem", na którym znajdują się najbardziej zagorzali i zaangażowani kibice Widzewa jest już niemal w całości pełen. Do pierwszego gwizdka pozostało 20 minut.

• Obie drużyny w tygodniu grały mecze w pucharach. Legia przegrała w konfrontacji z Trabzonsporem w Lidze Europy, natomiast Widzew odpadł w Pucharze Polski w meczu z Sandecją. W przypadku łodzian, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a później rzuty karne. Czy to będzie miało wpływ na postawę gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu?

• Ławka rezerwowych Widzewa: Maciej Krakowiak, Rafał Augustyniak, Alex Bruno, Bartłomiej Kasprzak, Povilas Leimonas, Levon Airapetian, Alan Melunović

Ławka rezerwowych Legii: Oliwer Wienczatek, Henrik Ojamaa, Jakub Wawrzyniak, Michał Kopczyński, Patryk Mikita, Łukasz Broź, Raphael Augusto

• Piłkarze gości znaleźli się już na murawie i rozpoczęli przedmeczową rozgrzewkę. Kiedy wychodzili na boisko, to "przywitali" się z kibicami Widzewa, prezentując im popularną "eLkę".

• Tak na razie prezentują się trybuny stadionu przy Al. Piłsudskiego. Widzew - LegiaWidzew - Legia

• Klasyk. Tak przed laty mówiono o konfrontacji Widzewa z Legią. Teraz to spotkanie straciło nieco na kolorycie, ale nadal to jest mecz, który elektryzuje kibiców w całej Polsce, nie tylko sympatyków tych dwóch drużyn. Widzew od trzynastu lat czeka na wygraną z ekipą ze stolicy. Czy dziś podopieczni Rafała Pawlaka przerwą fatalną serię? Zapraszamy na relację live z tego meczu! Pierwszy gwizdek za nieco ponad pół godziny!