Widzew Łódź

0

Ruch Chorzów

1

• Sędzia kończy spotkanie. Widzew uległ dzisiaj Ruchowi 1:0 po bramce Filipa Starzyńskiego. W drugiej połowie to Widzew miał przewagę, ale wystarczył jeden błąd, by drużyna mogła zapomnieć o zdobyciu choćby 1 punktu. Dziękuję bardzo za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE !!

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Za Łukasza Janoszkę na boisko wszedł były Widzewiak - Jakub Kowalski.

• Strzał Janoszki zablokowany przez Augustyniaka. W kolejnej akcji znowu widzimy Kwiatkowskiego, który nie miał jednak szczęścia spotkać się z podaniem kolegi.

• Fajna akcja między Starzyński, a wyróżniającym się w tym meczu Kwiatkowskim. Po kolejnym starciu tego ostatniego z Krakowiakiem sędzia nakazuje wznowić grę od bramki.

• Ruch złapał wiatr w żagle. To zawodnicy tej drużyny teraz prowadzą grę. Widzewowi stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła.

• Zmiana w drużynie gości. Smektała za Włodykę.

• Ruch idzie za ciosem, ale tym razem dobrze z bramki wyszedł Krakowiak.

• Gooool dla Ruchu. Wykonawcą rzutu karnego był Filip Starzyński !!!!

• Czerwony kartonik dla Kevina Lafranca !!!

• Fatalne wybicie piłki Krakowiaka !! Piłka trafia prosto pod nogi Kwiatkowskiego, który wpada w pole karne Widzewa. Interweniujący Lafrance fauluje i ogląda czerwoną kartkę.

• Gramy teraz na połowie Widzewa. Z piłką w polu karnym minął się Janoszka.

• Stawarczyk wyraźnie faulował Batrovicia, ale sędzia nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego dla gości.

• Żółty kartonik dla Pereza za faul na Starzyńskim.

• Wprowadzony niedawno Rybicki pięknie minął 2 zawodników Ruchu, ale jego przerzut na drugą stronę do Kaczmarka pozostawiał wiele do życzenia...

• Groźnie pod bramką Widzewa. Kwiatkowski myli się naprawdę niewiele i Widzew może mówić o wielkim szczęściu !!!

• Zmiana w szeregach Widzewa. Za A.Visnakovsa na boisko wchodzi Tomasz Kowalski.

• Piękna akcja Widzewa. Kaczmarek dośrodkował piłkę z lewej strony. Piłka trafiła do Veljko Batrovicia, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką Buchalika.

• Spalony odgwizdany E. Visnakovsowi. Kibice wyraźnie nie zgadzają si z decyzją arbitra.

• Głupia strata Okachiego, po której Ruch mógł stworzyć skuteczną kontrę, ale na szczęście Widzewa Princewill pokazał, że też potrafi wrócić po własnym błędzie i powalczyć w obronie.

• Po dłuższej nieobecności pod bramka Widzewa Ruch zwarł szeregi i stworzył groźną akcję. Kwiatkowski wpadł w pole karne, a interweniujący Krakowiak po tym starciu potrzebował pomocy medycznej.

• Druga zmiana w Widzewie. Na murawie witamy Rybickiego, a za grę kibice dziękują Melunoviciowi.

• Rzut rożny dla Widzewa. Wykonawcą był Kaczmarek, który pięknie dograł piłkę do Lafranca... a ten... ledwo co trafił w piłkę składając się do strzału.

• Kolejny indywidualny rajd Augustyniaka. Piłkarz przypomniał sobie swoją ciekawą akcję z pierwszej połowy. Co prawda stoper Widzewa stracił piłkę, ale trafiła ona prosto pod nogi Batrovicia, który niewiele myśląc oddał strzał. Niecelny strzał.

• Surma daje znak do ataku i po jego akcji Ruch ma rzut rożny. Starzyński dośrodkowuje piłkę w polu karnym prosto na głowę Stawarczyka, którego uderzenie nieznacznie mija bramkę Krakowiaka.

• Zrobiło się ciekawiej w tym fragmencie gry. Na bramkę Ruchu strzelał Melunović, ale zabrakło precyzji.

• Tym razem to Ruch rzucił się do ataku, ale cała akcję zmarnował Kwiatkowski, który po prostu położył się w polu karnym Widzewa licząc na prezent w postaci rzutu karnego.

• Kolejny atak Widzewa. Z prawej strony dośrodkowywał Batrović, a wbiegającego w pole karne Ruchu Visnakovsa o włos ubiegł dobrze broniący Buchalik.

• Kolejna setka dla Widzewa !!! Okachi strzelał z dalszej odległości, ale jego strzał wybronił golkiper Ruchu. Piłkę sparował tuż pod nogi Visnakovsa, którego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce.

• Ciekawa sytuacja. Gracz z Chorzowa podał futbolówkę do swojego bramkarza w obrębie pola karnego, przez co Widzew miał rzut wolny pośredni. Strzelał Melunović, ale Buchalik stanął na wysokości zadania.

• Starcie Malinowskiego z E. Visnakovsem. Bardziej odczuł to starcie gracz Ruchu, ale na szczęście interwencja medyczna nie była konieczna.

• Jedna akcja dla Widzewa, jedna dla Ruchu, ale obraz gry z pierwszej połowy na razie się nie zmienia.

• Od pierwszej minuty drugiej połowy na boisku pojawił się Veljko Batrović.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę !!! Piłkę do gry wprowadzają Melunović i E. Visnakovs !!

• Piłkarze wracają już na murawę. Zaraz zaczynamy drugą część meczu.

• Po tej akcji sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszych 45 minutach spotkania. Pierwsza połowa nie należała do porywających. Piłkarze Ruchu prezentują agresywniejszy futbol, a Widzew zachowuje się zbyt bojaźliwie, by móc myśleć o zgarnięciu kompletu punktów. Oby 2. połowa przyniosła więcej emocji i to na co czekamy najbardziej - bramki !!.

• Nerwowo interweniował Krakowiak !! Piłka przeszła bramkarzowi przez rękawice... na szczęście Widzewa nie do bramki, a poza boisko.

• Melunović na spalonym !!! było blisko, by Widzew objął prowadzenie !!

• Końcówka 1. połowy zdecydowanie pod dyktando Ruchu. Tym razem Perez ratuje Widzew przed utratą bramki.

• Rafał Augustyniak głupio wybija piłkę przez co Ruch ma kolejną okazję na stworzenie zagrożenia pod bramką Krakowiaka.

• Swojej szansy w polu karnym Widzewa szukał Kwiatkowski, ale dobrze ubiegł go Augustyniak.

• Z rzutu wolnego prosto na bramkę strzelał Janoszka, ale jego uderzeniu znacznie minęło bramkę Widzewa.

• Widzew próbował atakować, ale skończyło się na ok. 35 metrze. Akcja przeniosła się przed pole karne Krakowiaka, gdzie sfaulowany został Malinowski. Ruch ma stały fragment gry.

• W zasadzie ciężko napisać cokolwiek dobrego o grze jednej i drugiej drużyny. Od dłuższego czasu trwa przeciąganie liny na środku boiska. Jeżeli którejś z drużyn uda się wtargnąć na połowę rywala, to nie ma mowy o skutecznym wykończeniu akcji.

• W ataku pozycyjnym Widzew. Długie podanie na prawą stronę do Visnakovsa, który pomknął na bramkę Kamińskiego, ale w polu karnym został zatrzymany przez skutecznie interweniujących obrońców Ruchu.

• Kwiatkowski wchodzi w miejsce kontuzjowanego Kuświka.

• Żółta kartka dla Eduardsa Visnakovsa.

• Stawarczyk rozpoczął akcję swojego zespołu, ale koledzy nie potrafili przedrzeć się przez łódzką obronę.

• Raz po raz przenosimy się z jednej połowy na drugą. Teraz to Ruch próbował zagrozić bramce Widzewa, ale ostatecznie to Krakowiak wprowadza piłkę do gry.

• Ruch odpowiada. Kuświk starał się ograć Augustyniaka. Po części mu się to udało, ale jego strzał po rykoszecie wyszedł poza pole gry.

• Kolejna akcja Widzewa. Kaczmarek z prawej strony dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale nie było tam ani jednego zawodnika gospodarzy.

• Melunović zapędził się pod pole karne Ruchu, ale i jego strzał nie znalazł drogi do bramki gości.

• Dobra akcja Ruchu, po której goście mają rzut rożny !! Nic z tego jednak nie wyszło i Maciej Krakowiak zalicza swoją pierwszą interwencję w meczu.

• Indywidualna akcja Rafała Augustyniaka !! Podanie do A. Visnakovsa, ale pomocnik Widzewa trafia prosto w Buchalika !!

• Znowu atakował Widzew, ale tym razem dobrze w bramce spisał się golkiper Ruchu.

• Strzał A. Visnakovsa o centymetry minął bramkę Buchalika !!!!

• Starzyński próbował wymusić faul przed polem karnym Widzewa, ale sędzia nie dał się nabrać. Mimo to Ruch nadal atakował i tylko złe przyjęcie piłki przez Kuświka uratowało Widzew.

• Z rzutu rożnego nic nie wyszło. Widzew wyszedł z kontrą, ale dośrodkowanie Kaczmarka było bardzo niedokładne.

• Gra przeniosła się pod pole karne Widzewa. Perez wybija piłkę poza pole gry. Rzut rożny dla Ruchu.

• Obie drużyny zaczynają ostro !! Swoją szansę miał już Visnakovs, ale ubiegł go Buchalik.

• Zaczynamy !! Piłkę do gry wprowadzają goście !!

• Piłkarze gotowi do gry pojawili się już na środku murawy. Pozostaje przywitanie, losowanie stron i możemy zaczynać !!!

• Obie drużyny już udały się do szatni, by za moment znów pojawić się w tunelu i wyjść na boisko. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut !!!

• Witamy na murawie zawodników Widzewa !! Rozgrzewka rozpoczęta.

Rozgrzewka Widzewa

• Rozgrzewka zawodników Ruchu.

Rozgrzewka zawodników Ruchu.

• Przywitaliśmy już na boisku bramkarzy obu zespołów. Piłkarze Ruchu poszli w ich ślady i też rozpoczynają właśnie swoją rozgrzewkę. Za chwilę powinni się pojawić również zawodnicy Widzewa.

• Obsada sędziowska dzisiejszego spotkania prezentuje się następująco : Sędzia Główny : Szymon Marciniak Sędzia Asystent : Paweł Sokolnicki Sędzia Asystent : Tomasz Listkiewicz Sędzia Techniczny : Tomasz Marciniak ( wszyscy Mazowiecki ZPN ) Delegat : Waldemar Gorlo ( PZPN )

• Poznaliśmy właśnie składy wyjściowe. Zobaczmy kogo na ławkach rezerwowych mają do dyspozycji obaj trenerzy. Widzew: Mateusz Wlazłowski, Veljko Batrović, Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Michał Płotka, Tomasz Kowalski, Mariusz Rybicki. Ruch: Krzysztof Kamiński, Łukasz Tymiński, Maciej Jankowski, Mateusz Kwiatkowski, Bartosz Brodziński, Jakub Kowalski, Jakub Smektała.

• Kasprzak i Alex Bruno

• Żadna z drużyn jeszcze nie rozpoczęła rozgrzewki, ale Bartłomiej Kasprzak i Alex Bruno już ćwiczą z piłkami. Pełna mobilizacja !!

• Zawodnicy Ruchu Chorzów już pojawili się na obiekcie Widzewa i tradycyjnie wyszli "zbadać" murawę. Widać, że humory dopisują piłkarzom :)

• Zawodnicy Ruchu Chorzów

• Nie mamy jeszcze składów, ale pewne jest, że w bramce gospodarzy wystąpi dzisiaj Maciej Krakowiak. Jest to konsekwencja otrzymania w ostatnim meczu czerwonej kartki przez Macieja Mielcarza. 21-letni Krakowiak przyznaje, że nie czuje przedmeczowej tremy i w sumie ciężko się dziwić. W poprzednim sezonie zanotował 4 występy w podstawowym składzie Widzewa, po których zebrał bardzo dobre recenzje. Na jego powrót między słupki trochę trzeba było czekać, ale dzisiaj golkiper będzie miał okazję udowodnić, że jest pełnowartościowym graczem.

• Widzew - Ruch

• Widzew-Ruch

• Zarówno jedna jak i druga drużyna nie może być zadowolona ze swoich dotychczasowych osiągnięć w obecnym sezonie. Po 8. rozegranych kolejkach Widzew ma na swoim koncie 8 pkt. natomiast Ruch oczko mniej. Przewaga jest żadna, nic więc dziwnego, że komplet punktów tak bardzo interesuje obie drużyny.

• Witam serdecznie ze stadionu przy al. Piłsudskiego gdzie za niespełna dwie godziny swój pojedynek stoczą Widzew Łódź oraz Ruch Chorzów. W dniu wczorajszym na boiskach ekstraklasy rozegrane zostały dwa mecze przyjaźni i dzisiaj również będziemy świadkami takiego wydarzenia. Nie od dziś wiadomo, że Widzew i Ruch to kluby, których kibice bardzo ze sobą sympatyzują. Na trybunach będzie zatem przyjaźnie, natomiast sami zawodnicy zapowiadają boiskową walkę od pierwszej minuty meczu :)