Wisła Kraków 0 - 2 Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków

0

Jagiellonia Białystok

2

• Kto by się tego spodziewał? Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Wisły obróciła wniwecz dość niespodziewana bramka Michała Pazdana. Potem było już tylko gorzej - nie pomógł nawet mobilny Guerrier i wypoczęty duet Stępiński-Sarki. Do końcowego gwizdka poszło już według znanego scenariusza - bicie głową w mur nieporadnymi kontrami i decydująca bramka, tyle, że ze strony rywali. Może się okazać, że przegrana z ambitną "Jagą" postawiła krzyżyk na Franciszku Smudzie. To wszystko z Krakowa - dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

• Symboliczny strzał Dudki w mur i sędzia kończy mecz. Wisła przegrywa drugi mecz z rzędu na własnym stadionie!

• Ostatnia szansa Wisły na zdobycie kontaktowego gola - rzut rożny z około 20 metrów od bramki Jagiellonii.

• Żólty kartonik obejrzał Filip Modelski (Jagiellonia).

• Ostatki Povilasa Leimonasa - wszedł za strzelca gola, Mateusza Piątkowskiego (Wisła).

• Przy klarownej sytuacji Frankowskiego na posterunku był Buchalik, ale przy celnej dobitce Piątkowskiego golkiper Wisły już stracił wszelkie szanse na interwencję. Jagiellonia prowadzi w Krakowie już 2:0!

• [b]GOOOOL! MATEUSZ PIĄTKOWSKI PIECZĘTUJE WYGRANĄ JAGIELLONII! 2:0!

• Czysty wślizg Marka Wasiluka powstrzymuje jedną z ostatnich kontr Wisły. Zanosi się na kolejną porażkę "Białej Gwiazdy".

• W Krakowie będą grać jeszcze cztery minuty.

• Znowu nieopisane szczęście Drągowskiego! Bramkarz Jagiellonii zasłużył na pochwały od kolegów, bo zareagował, gdy piłka po rykoszecie zmierzała do bramki gości!

• Roszada Michała Probierza - za Tarasa Romanczuka (Jagiellonia) świeży Przemysław Frankowski.

• Centra z rzutu wolnego wyekspediowana poza pole karne przez stoperów Jagiellonii, chwilę później petarda Stilicia odbita przez Drągowskiego! Czy ktokolwiek zdoła pokonać tego chłopaka?!

• Pierwsza dobra interwencja Guzmicsa utorowała drogę wiślakom do kontry. Próba płaskiego podania Garguły wybita na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka (Wisła).

• Zdawało się, że przy okazji zamieszaniu w polu karnym Michał Pazdan zagrywał ręką - kibice Wisły kipią ze złości, bo gwizdek sędziego Jakubika milczy!

• Mógł dogrywać, a zdecydował się na strzał - pudło Guerriera z mało dogodnego kąta. Wiślacy mają prawo mieć pretensje do swojego kolegi z zespołu za tę decyzję.

• Dzalamidze aż przekoziołkował się na murawie po bezpardonowym ataku Guzmicsa. Węgier nie zbierze pochwał za dzisiejsze spotkanie.

• Ostatnia deska ratunku dla Wisły to zmiana Macieja Jankowskiego na Emmanuela Sarkiego. Może Nigeryjczyk do spółki z Guerrierem rozrusza absolutnie niewydolne skrzydła gospodarzy?

• 11 144 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie Wisły z Jagiellonią.

• Mecz właśnie wszedł w ostatni kwadrans, a wrzutka Stilicia w okolice pola karnego spaliła na panewce.

• Żelazne nerwy Drągowskiego! Bramkarz "Jagi" w powietrzu uprzedza Brożka przed główką, która mogła być zabójcza dla piłkarzy z Białegostoku.

• Jest i druga zmiana u gospodarzy - to koniec fatalnego meczu Rafała Boguskiego (Wisła), szansa dla Mariusza Stępińskiego.

• Rzut wolny dla wiślaków na połowie Jagiellonii w mgnieniu oka, Guerrier dośrodkował za wysoko, żeby Stilić mógł główkować!

• Czerwony alert u wiślaków, rzut rożny po interwencji Buchalika spada nad poprzeczkę, powtórka po zablokowanym strzale Romanczuka.

• Wasiluk! Strzał obrońcy Jagiellonii zmierzał w okienko, ale dobrze ustawiony był Buchalik. Tylko korner dla gości!

• Jeszcze żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła) za wspomniane wcześniej przewinienie.

• Guerrier całym ciałem zaatakował Modelskiego tuż przed polem karnym Wisły, zwarcie szyków w ekipie "Białej Gwiazdy" - będzie wielkie niebezpieczeństwo pod bramką Buchalika.

• Bogowie czuwają dzisiaj nad Drągowskim! Bramkarz "Jagi" cieszy się ze złapanej piłki po główce Boguskiego w sam środek bramki. Zgranie Brożka było niczego sobie, a odległość dogodna do zdobycia wyrównującego gola!

• Fizjoterapeuci "Jagi" na boisku, potrzebna pomoc dla Tuszyńskiego po starciu z Sadlokiem.

• Wisła Kraków - Jagiellonia BiałystokWisła Kraków - Jagiellonia Białystok

• Dzalamidze! Ale to mogła być odpowiedż gości!!! Błyskawiczną akcję "Jagi" na własne barki wziął Maciej Gajos i odegrał do czyhającego Dzalamidze. Gruzin dobrze wymierzył kąt i technicznie uderzył "za kołnierz" Buchalika, piłka ląduje na górnej siatce!

• Sam Guerrier główkował obok bramki. Chcieliśmy emocji, to je mamy! Wisła zakasała rękawy i wzięła się za odrabianie strat!

• Znowu bez gola! Centry Dudki sięgnął Brożek, po strzale wiślackiego snajpera znowu fenomenalna reakcja Drągowskiego, a dobitkę Guerriera przecina obrońca!!!

• Szaleńcza pogoń Boguskiego za piłką kończy się zepsutym dośrodkowaniem!

• Główka Boguskiego obok słupka! Ze świetnej strony pokazał się zmiennik Guerrier - ruch z piłką i dośrodkowanie Haitańczyka było znakomite, a "Dziki" główkował centymetry obok bramki Jagiellonii!

• Franciszek Smuda skrywa twarz w dłoniach po tym, jak Stilić posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Gwizdek sędziego - Tuszyński sfaulował Sadloka przed "szesnastką". Będzie kolejna okazja do uderzenia z rzutu wolnego dla piłkarzy Wisły.

• Szybka reakcja obozu gospodarzy - Łukasz Garguła (Wisła) zszedł z boiska, w jego miejsce Wilde-Donald Guerrier.

• Prawie 2:0! Jagiellonia robi z wiślakami co chce, tak jak teraz - miękko dośrodkowywał Dzalamidze, a po instynktownym uderzeniu Piątkowskiego refleksem wykazał się Buchalik!

• Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

• Strzał Urygi z dystansu był lepszy niż poprzednie, co nie zmienia faktu, że Drągowski nie dał się pokonać pomocnikowi Wisły.

• I doczekaliśmy się pierwszego gola - niespodziewana bramka dla Jagiellonii to efekt dobrej wrzutki z rzutu rożnego Macieja Gajosa i niefrasobliwego krycia wiślackiej obrony. Michał Pazdan wystartował do tej piłki prawie tą samą trasą, co Covilo w derbach Krakowa i zaskoczył Buchalika celną główką!

• GOOOOL! 1:0 DLA JAGIELLONII! MICHAŁ PAZDAN GŁÓWKUJE PO PROWADZENIE DLA GOŚCI!

• Spóźniony Sadlok i spóźniony Guzmics równa się niebezpieczeństwo pod bramką Wisły. Strzał Dzalamidze zmienił tor lotu i "Jaga" ma rzut rożny.

• Piątkowski nabity przez Sadloka w narożniku boiska, od bramki rozpoczyna Buchalik.

• Wielkie szczęście Richarda Guzmicsa - dziura w wiślackiej obronie pozwoliła Grzybowi na podanie, ale Dzalamidze był już na spalonym.

• I nie ma gola! Piękny obrót Stilicia i techniczny strzał na bramkę Jagiellonii! Piłka trafia w słupek!

• Najpierw krytykowaliśmy Wisłę za strzały z dystansu, teraz musimy zganić za zbyt koronkowe akcje - po dobrym zgraniu w pole karne piłki nie opanował Jankowski, a fatalne uderzenie Urygi jednak usprawiedliwia nasze narzekania na ostrzeliwanie bramki "Jagi" z daleka.

• ...w przerwie zastąpił go Gruzin Nika Dzalamidze.

• Zaczynamy! Na boisku po stronie Jagiellonii brakuje Jana Pawłowskiego...

• Wracamy na boisko! Najlepiej, żeby piłkarze posłuchali spikera na stadionie Wisły - czekamy na gole!

• Miała być operacja rehabilitacja, a na razie są wielkie nudy - Wisła cierpi na zaawansowany paraliż pod bramką Jagiellonii i nie jest w stanie udokumentować przewagi na boisku golem. Krakowianom wcale nie pomaga wyśmienita dyspozycja Bartłomieja Drągowskiego - to głównie za sprawą młodego golkipera "Jaga" schodzi na przerwę bez strat bramkowych. Do zobaczenia za kwadrans!

• Koniec pierwszej części gry - na stadionie Wisły mamy bezbramkowy remis, a piłkarzy żegnają chyba zasłużone pojedyncze gwizdy.

• Decyzją arbitra pierwsza połowa spotkania w Krakowie potrwa jeszcze około minuty.

• Po kolejnym kornerze dla gości Wasiluk główkuje za daleko od bramki, żeby stworzyć zagrożenie w polu karnym wiślaków.

• Naprawdę ciężki czas Rafała Boguskiego- nieporadna interwencja w obronie kończy się rzutem rożnym dla Jagiellonii, rykoszet po uderzeniu Tuszyńskiego o mały włos nie skończył się bramką!

• Sekundy po słupku Garguły ponownie próbował Boguski, strzał wiślaka z dalszej odległości pominiemy milczeniem.

• Fura szczęścia Jagiellonii po strzale Garguły! Piłka zatańczyła między słupkiem a zaskoczonym Drągowskim i koniec końców ląduje w rękawicach golkipera "Jagi"!

• Madera właśnie sfaulował Brożka 25 metrów od własnej bramki - można się spodziewać uderzenia Stilicia z rzutu wolnego.

• Ładna klepka Dudki z Jankowskim - wiślak zahaczony na granicy pola karnego przez Pazdana, sędzia Jakubik zdecydowanym gestem pokazuje, że nie było faulu!

• Defensywa Jagiellonii spisuje się naprawdę dobrze przy przewidywalnych atakach gospodarzy - niemal każde wejście wiślaków w pole karne to strata piłki na rzecz Modelskiego lub Madery.

• Czego teraz nie było w polu karnym Wisły - na szczęście dla gospodarzy skończyło się przewinieniem Wasiluka w ofensywie.

• Płaska wrzutka Gajosa z rzutu wolnego niemal na skraju pola karnego pada łupem Głowackiego. Jagiellonia dokłada wszelkich starań, żeby zostać jak najdłużej na połowie gospodarzy.

• Maciej Gajos ucierpiał w kolizji z Dariuszem Dudką i musi na chwilę zejść z boiska.

• Nie umiemy rozwikłać zagadki, czemu Semir Stilić boi się wchodzić w pole karne z piłką. Próba Bośniaka zablokowana jeszcze przed nim przez obronę gości.

• Sadlok dośrodkowuje w pole karne raz po razie jak maszyna. Jedna z piłek wiślaka zaplątała się między nogami stoperów "Jagi" - ostatecznie żaden z zawodników gospodarzy nie skorzystał z chwilowego zamieszania.

• Akcja Wisły po raz kolejny kończy się na Boguskim - Drągowski mógł tylko odprowadzić wzrokiem pochopny strzał skrzydłowego gospodarzy zza pola karnego.

• W akcji dynamiczny Sadlok i Boguski - mocna centra tego pierwszego przecięta dość nieprzemyślaną główką "Dzikiego" i piłka wychodzi poza boisko.

• Po rzucie wolnym dla Jagiellonii z dystansu uderzał Rafał Grzyb, lecz zdecydowanie przesadził z siłą strzału kosztem celności.

• Drągowski! Co on wyczynia! Idealne dośrodkowanie Stilicia spadło na głowę Jankowskiego, uderzenie piłkarza Wisły sparował bramkarz "Jagi"! Nieskutecznie dobijał Głowacki.

• Mateusz Piątkowski trochę jak karateka - faul na Buchaliku po dośrodkowaniu "Jagi" z rzutu wolnego raczej nie ulega wątpliwości.

• Pierwszy kwadrans meczu dla Wisły, choć - mówiąc językiem boksu - na pewno na punkty. "Biała Gwiazda" nieznacznie przeważa na murawie i w przeciwieństwie do piłkarzy gości zdołała oddać strzał na bramkę.

• Kąśliwe uderzenie Stilicia sprzed pola karnego przytomnie odbija Drągowski! Na dobitkę już czaił się Sadlok, jeszcze przed strzałem ubiegł go Modelski.

• Chwyt Dudki na Gajosie rodem z wrestlingu, arbiter puszcza grę ku wielkiej konsternacji pomocnika gości.

• Nieporozumienie Buchalika z Urygą przy okazji rzutu wolnego dla Jagiellonii upiekło się wiślakom - żaden z piłkarzy gości nie zdołał dopaść do zabłąkanej piłki.

• Zepsute dośrodkowanie Sadloka z lewej flanki nie miało szans dojść do Jankowskiego, piłka dla Jagiellonii.

• Małe oblężenie pola karnego Jagiellonii- strzał Dudki w plecy kolegi z zespołu, próba poprawki w postaci miękkiego dośrodkowania wybita przez stoperów gości.

• Jest i premierowy strzał Jagiellonii! Z ostrego kąta próbował Romanczuk, mocny strzał pofrunął za daleko od spojenia bramki Michała Buchalika.

• Po wejściu Garguły w Wasiluka aż zatrzeszczało. Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie wiślaków.

• "Biała Gwiazda" w natarciu od samego początku! Brożek podprowadził sobie piłkę pod pole karne i odegrał do Stilicia - Bośniak lewą nogą strzelił obok bramki!

• Pierwsza akcja Wisły, dośrodkowanie Dudki... tyłem głowy sięga Jankowski i strąca piłkę w kierunku bramki. Młody Drągowski bez problemu łapie piłkę.

• Jagiellonia na czarno, Wisła w tradycyjnych strojach - zaczynamy mecz w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęli zawodnicy Franciszka Smudy - "Biała Gwiazda" walczy dziś o powrót na podium oraz pierwsze zwycięstwo i bramkę od dwóch spotkań w lidze!

• Sędziowie i zawodnicy obu drużyn meldują się na murawie. Czas na hymn Wisły!

• Do frekwencji z czasów bojkotu brakuje sporo, ale stadion Wisły i tak nie jest dziś zapełniony nawet w połowie. Są też kibice Jagiellonii w liczbie około 30.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM linkiem.

• Bardzo miło wspominam swoją pracę w Wiśle. Byłem szanowany przez kibiców, co jest bardzo istotne – przypominał trener Michał Probierz przed dzisiejszym meczem.

• Jeśli przy przewidywaniach związanych z dzisiejszym meczem brać pod uwagę ostatnie spotkania, czeka nas dramatyczny finisz albo kanonada - przed ponad rokiem Jagiellonia wyjechała stąd z punktem za sprawą gola Bekima Balaja w samej końcówce. W grudniowym rewanżu w Białymstoku Wisła uległa "Jadze" w iście hokejowych rozmiarach, przegrywając 2:5.

• Lista nieobecności Jagiellonii? Baranów dwóch. Obrońca Martin wciąż narzeka na kontuzję, zaś golkiper Krzysztof dochodzi do siebie po urazie. U wiślaków zabraknie Łukasza Burligi - obrońca gospodarzy musi odcierpieć karę za nadmiar żółtych kartek. Przewlekle kontuzjowany jest Ostoja Stjepanović.

• Ostatnia porażka przydarzyła się Jagiellonii w sierpniu - wówczas piłkarze z Białegostoku na własnym boisku ulegli Śląskowi Wrocław. Tamten mecz powinien pamiętać arbiter dzisiejszego spotkania, Krzysztof Jakubik - sędzia z Siedlec wyrzucił wtedy z boiska bramkarza "Jagi", Jakuba Słowika.

• Na Podlasiu mają prawo być w szampańskich nastrojach, bo Jagiellonia aktualnie znajduje się na fali wznoszącej. Piłkarze Michała Probierza w ostatnich tygodniach pokonali Lecha, Koronę i Podbeskidzie, a po drodze dołożyli jeszcze wyjazdowy remis z Górnikiem Łęczna.

• Trudno dziwić się sympatykom Wisły - za drużyną z Krakowa jeden z najgorszych tygodni od dawna. Niedzielną porażkę 0:1 w derbowym spotkaniu z Cracovią poprzedziły przegrana z Legią i ta w Poznaniu, która kosztowała "Białą Gwiazdę" eliminację z Pucharu Polski.

• Ciepłe przyjęcie wybiegających na rozgrzewkę piłkarzy Jagiellonii przez nieliczną jeszcze publiczność na stadionie Wisły. Wejściówki na dzisiejsze spotkanie sprzedawały się - dyplomatycznie mówiąc - powoli. Jeszcze wczoraj w kasach zostało niewiele ponad dwanaście tysięcy biletów.

• Rezerwowi Wisły to: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Emmanuel Sarki, Mariusz Stępiński, Przemysław Lech, Piotr Żemło oraz Wilde-Donald Guerrier.

• Na ławce Jagiellonii usiądą dzisiaj: Jakub Słowik, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski, Radosław Jasiński i Przemysław Frankowski.

• Do składu Wisły wraca za to Łukasz Garguła - po słabych spotkaniach skrzydłowy "Białej Gwiazdy" wypadł z łask trenera Franciszka Smudy i nie wystąpił w ostatnich derbach Krakowa. Szansa na rehabilitację nadarzyła się już dzisiaj, w meczu z białostoczanami - "Guła" wyjdzie dzisiaj w podstawowej jedenastce gospodarzy.

• Niemałą niespodziankę sprezentował Michał Probierz - trener Jagiellonii jednak przywiózł pod Wawel Rafała Grzyba. Kapitan "Jagi" wystąpi w dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty mimo odniesionego w meczu z Podbeskidziem urazu stopy.

• Po dwóch porażkach z rzędu Wisła mocno krwawi - czy "młode wilki" z Białegostoku zwietrzą krew i będą w stanie sięgnąć po trzy punkty? Odpowiedź na to pytanie da dzisiejsze spotkanie w Krakowie - punktualnie o 20:30 Wisła na własnym boisku podejmie Jagiellonię. Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO z tego spotkania!