1

Korona Kielce

0

• To wszystko ze stadionu przy ulicy Reymonta, za uwagę dziękują Państwu Kasia Guzik i Jakub Podsiadło. Dobranoc!

• Wisła jest dalej niepokonana na własnym stadionie, zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich minutach meczu. Zwycięstwo podopiecznych Franciszka Smudy nie było wcale takie oczywiste - kontry Korony powinny skończyć się co najmniej jednym golem dla gości. Mimo licznych zmian, piłkarze z Kielc nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Michała Miśkiewicza.

• Koniec meczu w Krakowie! Wisła wygrywa z Koroną 1:0 po bramce Pawła Brożka!

• Jedno z ostatnich dośrodkowań Korony po głowach kielczan wychodzi poza boisko. Od bramki zacznie nadal niepokonany Michał Miśkiewicz.

• Gorąco w polu karnym Wisły, Burliga ekspediuje bardzo groźne podanie poza strefę zagrożenia!

• Pacheta wykorzystuje limit zmian, wprowadzając Macieja Korzyma za Trytkę (Korona).

• Brożek usiłował rozrzucić piłkę szeroko do Garguły, na posterunku był przesunięty na środek obrony Malarczyk.

• GOOOOOOOOOOL! Iście partyzanckie rozegranie rzutu wolnego przez Wisłę. Dośrodkowanie Łukasza Garguły wykorzystuje Brożek, lekko podcinając piłkę obok Małkowskiego! Obrona Korony stała jak wryta!!!

• Garguła do Małeckiego, "Mały" sprowokował Małkowskiego do wyjścia z bramki, jego lob z ostrego kąta wybity przez obronę Korony w ostatniej chwili!

• Rzut rożny Korony wypiąstkowany przez Miśkiewicza, z repetą Janoty radzą sobie stoperzy "Białej Gwiazdy".

• Ostatnia zmiana w Wiśle, Chrapka zmienił Piotr Brożek (Wisła).

• Patryk Małecki chyba przejął się kandydaturą Krakowa na organizację zimowych igrzysk, bo kółka w polu karnym Korony są iście olimpijskie. Szkoda, że bez korzyści dla Wisły.

• Dejmek ofiarnie blokuje strzał Sarkiego, korner dla Wisły bez niebezpieczeństwa dla koroniarzy. Sytuację wyjaśnia Zbigniew Małkowski.

• Obrońcy Wisły rozkraczyli się przed stosunkowo łatwą, płaską piłką z prawego skrzydła Korony. Janota oddał strzał obok bramki!

• To, co pierwotnie miało być dośrodkowaniem, okazało się zdradliwym strzałem Emmanuela Sarkiego! Małkowski w ekwilibrystyczny sposób wybija piłkę na rzut rożny!

• Sylwestrzak trochę za łatwo objechał Sarkiego. Skrzydłowy Wisły naprawia swój błąd i skutecznie zastawia obrońcę Korony, piłkę wygarnia Miśkiewicz.

• W małym zamieszaniu Sylwestrzak uderza niewiele obok słupka!

• Dobry powrót i wejście Garguły, Korona ma chwilę oddechu od wiślackich ataków i rzut rożny.

• Znowu aktywny Sarki, dośrodkowanie przejmuje Brożek i zgrywa głową do Małeckiego. Trochę niepotrzebnie, bo "Mały" tańczy fokstrota pod nosem kieleckiego obrońcy i traci piłkę.

• Bomba Bunozy z dystansu ląduje daleko nad bramką Małkowskiego.

• Patryk Małecki zmienia Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

• Żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

• Agresywny wślizg Serhija Pyłypczuka bez konsekwencji kartkowych, ale Wisła ma rzut wolny. Dośrodkowanie Garguły wybite przez defensywę Korony.

• Centra Garguły z rzutu wolnego trafia w ręce Małkowskiego. Kielczanie w kontrataku, gubią piłkę przed polem karnym Wisły. Futbolówka wędruje od bramki do bramki, mecz zrobił się bardzo dynamiczny.

• Radek Dejmek (Korona) traktuje Sarkiego ostrym wślizgiem. Żółta kartka dla Czecha.

• Nieporadne przyjęcia Guerriera kosztują Wisłę utratę szansy na dobrą kontrę.

• Wisła Kraków - Korona Kielce

• Skrzydła Korony wyglądają coraz lepiej z każdą minutą. Do dośrodkowania zbierał się Kamil Sylwestrzak, ryzykowny wślizg Stjepanovicia od tyłu trafił w piłkę.

• Ofiarny wślizg Bunozy przerywa okupację pola karnego Wisły przez gości. Po drodze miał miejsce jakiś rykoszet i od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

• Kiełb otrzymuje piłkę w polu karnym, dziecinnie nawija olbrzyma Bunozę, strzał pomocnika gości broni Miśkiewicz!

• Wreszcie wybudzają się koroniarze - Golański uwikłał się w drybling z Bunozą, lepszy Bośniak, który wybija piłkę kapitanowi Korony.

• Na dośrodkowanie nabiegał Bunoza, strzela nad bramką.

• Cały czas huraganowo atakują Wiślacy. Kiwka Sarkiego, jego dośrodkowanie wybija Dejmek i korner dla wiślaków.

• Garguła z rzutu wolnego przywalił w poprzeczkę, aż się zatrzęsła! Zabrakło centymetrów!!!

• Zbigniew Małkowski musi ratować sytuację wślizgiem poza polem karnym! Chwilę później wybija piłkę Guerrierowi ręką, sędzia Frankowski karze go żółtą kartką!

• Do mocnego dośrodkowania Sylwestrzaka przytomnie wychodzi Miśkiewicz.

• U gospodarzy boisko opuścił Rafał Boguski (Wisła) - w jego miejsce Emmanuel Sarki.

• Trener Rojo Martin wymienił również Gołębiewskiego (Korona) na Trytkę.

• Dwie zmiany w zespole Korony. W przerwie boisko opuścił Piotr Malarczyk, w jego miejsce Jacek Kiełb (Korona).

• Druga część meczu rozpoczęta!

• Na wiślackich trybunach zasiada dzisiaj 12 499 widzów.

• Koniec I połowy! Nie ma lepszego komentarza do końcówki pierwszych 45 minut niż trzy czerwone wykrzykniki w naszej relacji. Po niemrawym początku Wisła zabrała się do pracy i miała doskonałe sytuacje do zdobycia gola. Gwizdek sędziego Frankowskiego ratuje coraz bardziej bezradną obronę Korony od nieuchronnej katastrofy.

• Ale to była sytuacja!!! Paweł Brożek w swoim stylu nawija Dejmka, po drodze nawija Stano i wychodzi sam na sam z Małkowskim! Snajperowi Wisły brakuje siły i lekkim strzałem nie jest w stanie zaskoczyć Małkowskiego! Prosto w bramkarza Korony!

• Wisła w natarciu. Tym razem dośrodkowywał Ostoja Stjepanović, a Łukaszowi Gargule niewiele zabrakło do zdobycia gola głową! Broni Małkowski!

• Ping-pong w polu karnym Korony, w gąszczu zawodników obu drużyn na uderzenie decyduje się Guerrier. Obok bramki!

• Bunoza zagrywa w tempo do Guerriera, Haitańczyk na spalonym. Jego dośrodkowanie i tak powędrowało w ręce Małkowskiego.

• Sprawiedliwie, żółtą kartką napomniany również Paweł Sobolewski (Korona).

• Burliga ukarany żółtą kartką za starcie przy linii bocznej z Sobolewskim.

• Piłkarze Wisły tracą cierpliwość, Garguła wybrał niesygnalizowany strzał z dwudziestu kilku metrów. Bez niebezpieczeństwa dla Zbigniewa Małkowskiego.

• Po krótkim okresie dominacji Korony z akcją urywa się Burliga. Do dośrodkowania wychodzi Chrapek, ale strzela głową nad bramką.

• Kombinacyjne akcje Wisły wreszcie nabierają kosmicznego tempa. Dobre, dwójkowe rozegranie Bunozy z Boguskim, Burliga zgrywa głową do Garguły. "Guła" jest tyłem do bramki, usiłuje strzelić czymś w rodzaju przewrotki, tylko nad bramką!

• Guerrier na spalonym po fenomenalnym podaniu Boguskiego. Może to i dobrze, bo Haitańczyk w sytuacji sam na sam z Małkowskim za daleko wypuszcza sobie piłkę.

• Kolejne błędy w wiślackim rozegraniu i Głowacki musi ratować się faulem przy kontrataku na połowie Wisły.

• Szarza Pyłypczuka lewą stroną, Ukrainiec z Burligą na plecach strzela w boczną siatkę.

• Piłka w rękach Małkowskiego po centrze Garguły z rzutu wolnego. Jovanović pewnie powtrzymuje kontrę kielczan, przerzucając sobie piłkę nad Golańskim.

• Wisła konstruuje swoje akcje spokojnie, chyba za spokojnie. Kontrataki Korony są o wiele bardziej składne i niebezpieczne.

• Chrapek miał dość mozolnego przedzierania się przez obronę Korony i huknął z 20 metrów, bardzo niecelnie.

• Głowacki po profesorsku przecina sprytną piłkę adresowaną do Janoty.

• Niespodziewanie z piłką w polu karnym Wisły znajduje się Janota, płaski strzał instynktownie nogami broni Miśkiewicz!

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Korony, piłka wybita przez wiślacką obronę trafia pod nogi Pawła Sobolewskiego. Strzał z dystansu kozłuje kilkukrotnie od murawy, obok bramki Miśkiewicza.

• Szybka kontra wiślaków. Boguski podawał do Burligi, lecz ten "zaplątał" się w polu karnym i z akcji "Białej Gwiazdy" nic nie wyszło.

• Rzut rożny dla Korony po szarży Daniela Gołębiewskiego.

• Szansa na dobrą kontrę Wisły zepsuta, Guerrier za długo bawił się piłką.

• Zaczynamy! Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Korona na czarno ze złotymi wstawkami.

• Kibice Wisły chyba nie sprostają wyzwaniu Jacka Bednarza. Na trybunach stadionu przy ulicy Reymonta jakieś 12-13 tysięcy widzów.

• Ciekawostka: w pięciu ostatnich meczach Korony sędzia pokazywał czerwone kartki. Dwa razy oglądali ją piłkarze z Kielc, cztery razy z boiska wylatywali ich rywale.

• Mecz poprzedzi minuta ciszy ku pamięci wieloletniego pracownika Wisły Kraków - Andrzeja Marca.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Bartosz Frankowski z Torunia. Sędzia Frankowski w tym sezonie "gwizdał" wiślakom w przegranym meczu z Lechią Gdańsk w ramach Pucharu Polski, prowadził także spotkanie Korony Kielce z Jagiellonią Białystok (4:1).

• A tak wiślaccy marketingowcy zachęcali kibiców do przyjścia na mecz. Czy sympatycy podejmą wyzwanie Wisły? Według nieoficjalnych informacji, do wczoraj sprzedano 11 tysięcy wejściówek na to spotkanie.

• Wiślacy meldują się na rozgrzewce, podopieczni Juana José Rojo Martína na płycie boiska już od kilku minut.

• Bramkarze obu drużyn już na rozgrzewce. Golkiper wiślaków, Michał Miśkiewicz, pozostaje niepokonany na własnym boisku od 9 sierpnia tego roku - wtedy bramkę strzelił mu Bekim Balaj z Jagiellonii.

• Zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Kasi Guzik można przeczytać TUTAJ.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Brożek, Patryk Fryc, Paweł Stolarski, Patryk Małecki, Emmanuel Sarki, Fabian Burdenski.

• Rezerwowi Korony: Wojciech Małecki, Rafał Zawłocki, Artur Lenartowski, Vanja Marković, Jacek Kiełb, Przemysław Trytko, Maciej Korzym.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie - za niecałą godzinę w drugim piątkowym meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie tutaj Koronę Kielce. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!