Wisła Kraków

3

Lechia Gdańsk

0

• Sędzia kończy spotkanie. Po golach Chrapka i Brożka, Wisła zwycięża na własnym terenie 3:0. W przeciągu całego spotkania, drużyna trenera Smudy była lepsza i spokojnie kontrolowała przebieg gry. Czerwona kartka dla Frankowskiego ośmieliła wiślaków i kibice zgromadzeni przy Reymonta mogli zobaczyć aż trzy bramki.

• Błąd w defensywie lechistów bez skrupułów wykorzystuje Brożek i tym samym podwyższa na 3:0. Goście ze spuszczonymi głowami zajmują swoje pozycje.

• Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Dobre podanie Garguły do Brożka. Strzał tego drugiego odbity, ale do piłki dopadł jeszcze Sarki, lecz nic nie wskórał.

• Ujawnili się właśnie kibice gdańskiej Lechii. Po jednej ze stron "młyna", skąd oglądają mecz, pojawiły się flagi w zielono-białych barwach.

• Niecelny strzał Oualembo z dystansu.

• Tuszyński zmienia Grzelczaka (Lechia).

• Burliga wespół z Sarkim poradzili sobie z obrońcami Lechii. Zagranie do Brożka otworzyło Wiśle drogę do bramki. "Brozio" "nawinął" sobie bramkarza i podwyższa prowadzenie dla swojej drużyny.

• Żółta kartka dla Chrapka (Wisła).

• GOOOOOOL! Boguski świetnie podawał do Brożka, ten znakomicie mu odegrał, a na końcu "Boguś" idealnie wypatrzył Chrapka i mamy bramkę

• W odpowiedzi kontra gospodarzy. Również zmarnowana. Sarki zagrywał do Brożka i... to by było na tyle z groźnej akcji.

• Fatalny błąd Stolarskiego mógł Wisłę słono kosztować. Po jego złym przyjęciu, z kontratakiem ruszyli lechiści, lecz słabe podanie do Deleu zadecydowało o niepowodzeniu akcji.

• Kiepski dzisiaj Wiśniewski zmieniony przez Oualembo (Lechia).

• Sarki przemknął się z piłką obok Pietrowskiego i dośrodkowywał. Jednak znajdujący się w polu karnym Boguski nie miał szansy na przejęcie futbolówki, uprzedził go Małkowski

• Pierwsza zmiana u lechistów, Marcin Pietrowski za Kostrzewę.

• Druga zmiana w ekipie Franciszka Smudy - w miejsce niewidocznego Małeckiego na boisku pojawił się Emmanuel Sarki.

• Długo mierzył się do tego strzału Stolarski. Krótki rozbieg i... piłka obok słupka.

• Ostry atak Frankowskiego na Guerriera po tym, jak Haitańczyk wyekspediował już piłkę. Sędzia Pskit karze lechistę czerwoną kartką, z naszego punktu widzenia to trochę przesada!

• Silny strzał Grzelczaka i Miśkiewicz piąstkuje.

• Powalczył Burliga o piłkę i tym samym prawdopodobnie uchronił "Białą Gwiazdę" przed dobrą akcją gości.

• Guerrier chciał wybijać, ale idealnie zagrał na lewą stronę do Grzelczaka. Ten, chyba zaskoczony takim obrotem sytuacji, strzelał bardzo niecelnie i nie wykorzystał prezentu od defensora Wisły.

• Burliga uderzał z dystansu wprost w interweniującego Małkowskiego

• Głowacki przytomnie przerzucił piłkę na drugą stronę do Chrapka. Zawodnik "Białej Gwiazdy" zdecydował się na strzał, ale nie stworzył zagrożenia pod bramką lechistów.

• W przerwie Michała Nalepę (Wisła) zmienił Paweł Stolarski.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Ciekawostką jest, że dzisiejszy mecz z wysokości trybun oglądają Marek Zieńczuk oraz Ivica Iliev.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Na razie w Krakowie nie doczekaliśmy się jeszcze bramek, choć niektóre akcje wyglądały obiecująco. Liczymy, że większych wrażeń piłkarze dostarczą nam w drugiej odsłonie meczu.

• Żółta kartka dla Dawidowicza (Lechia) za faul na Wilde-Donaldzie Guerrierze w środku pola.

• Guerrier zagrywał w kierunku Brożka, ten strzelał, ale z pomocą bramkarzowi Lechii pośpieszył... Garguła, który przypadkowo odbił piłkę.

• Burliga zagraniem "piętką" szukał kolegów. Znalazł tylko Bieniuka.

• Niespodziewany sposób wykonania rzutu wolnego przez Guerriera. Zaskoczył wszystkich kąśliwym, płaskim strzałem.

• Boguski na pełnej szybkości pognał przez połowę boiska, ale nie zdołał efektywnie podać piłki do wychodzących kolegów.

• Boguski dośrodkowywał idealnie na głowę Brożka, który oddał dobry, choć niecelny strzał. Od bramki rozpocznie Małkowski

• Doskonałe zagranie do Chrapka na środek pola, ten pognał z piłką i zagrywał na prawą stronę do Burligi. Zawodnik Wisły wykończył akcję soczystym strzałem, piłka po palcach bramkarza wychodzi na aut.

• Kombinacyjna akcja Wisły zduszona tuż przed polem karnym. Złe przyjęcie Brożka zdecydowało o niepowodzeniu sytuacji.

• Mocny strzał Garguły pacyfikują plecy jednego z obrońców Lechii.

• Długi przerzut do Małeckiego, ten wraz z piłką pognał lewą flanką, dośrodkował i... wszyscy minęli się z futbolówką.

• Strzał Wiśniewskiego zza pola karnego. Piłka w niewielkiej odległości mija bramkę Miśkiewicza.

• Buzała poszukał podaniem Deleu, ale jego zagranie w pole karne zostaje zablokowane przez wiślaków

• Pazio wdarł się w pole karne Wisły i próbował dośrodkowywać, lecz doskonale jego zamiary przeczytał Głowacki.

• Małecki zagrywał do wchodzącego w pole karne Garguły, lecz ten drugi zbyt długo się zastanawiał co zrobić z piłką i w konsekwencji... nie miał okazji zrobić niczego

• Wiśniewski próbował swojego szczęścia i chciał zaskoczyć Miśkiewicza, ale dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy przejmuje piłkę.

• Brożek zagrywał do jednego ze swoich kolegów, ale uprzedził go Madera.

• Boguski chyba sam się zdziwił, że udało mu się ograć obrońców gości. Gdy sytuacja wydawała się już stracona, wyłuskał piłkę, lecz zagrał ją zbyt mocno i futbolówka padła łupem Małkowskiego.

• Wiślacy mogli wyprowadzić niezłą kontrę. Brożek zagrywał na wolne pole do Burligi, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Małecki zagrywał w pole karne, ale bez problemu poradzili sobie z tym lechici. Futbolówka nie dochodzi do żadnego z zawodników "Białej Gwiazdy".

• Będzie rzut wolny dla Lechii po faulu jednego z wiślaków.

• Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy mecz!

• Odśpiewany zostaje również hymn Lechii.

• Arbiter wyprowadza obie "jedenastki" na murawę. Kibice odśpiewują hymn "Białej Gwiazdy".

• Po raz pierwszy w podstawowym składzie "Białej Gwiazdy" wybiegnie Donald Guerrier. Wystąpi na swojej nominalnej pozycji lewego obrońcy. Zmiana ta podyktowana jest kontuzją Jovanovica i koniecznością przeprowadzenia roszad w formacji obronnej.

• Podczas dzisiejszego spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz sekcji zapaśniczej TS Wisła.

• Z okazji dzisiejszego "meczu przyjaźni" wyprodukowano nowe gadżety. Przed spotkaniem można zaopatrzyć się w zgodową koszulkę oraz łączony szal.

• ...szybko dołączają do nich podopieczni Michała Probierza, ciepło przywitani przez wiślacką publiczność.

• Pilkarze Wisły rozgrzewają się na płycie boiska.

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania jest Paweł Pskit. Arbiter z Łodzi sędziuje w ekstraklasie czwarty sezon, ostatni raz "gwizdał" wiślakom w zremisowanym 1:1 meczu z Jagiellonią Białystok.

• Michał Miśkiewicz i Sebastian Małkowski już na rozgrzewce.

• Dzisiaj na Reymonta bardzo swojsko - pierwszy raz w roli trenera Lechii zjawił się tu Michał Probierz, a na jednym ze stanowisk komentatorskich zasiądzie dziś Kamil Kosowski.

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Fryc, Stolarski, Uryga, Sarki, Kamiński. Tylko sześciu zawodników na ławce rezerwowych "Białej Gwiazdy".

• Rezerwowi Lechii: Bąk, Janicki, Oualembo, Pietrowski, Smuczyński, Tuszyński, Zyska.

• W Wiśle nie zobaczymy dzisiaj pauzujących za kartki Stjepanovicia i Bunozy. Kontuzjowany jest również Marko Jovanović. Na lewej obronie od pierwszej minuty najprawdopodobniej wystąpi Wilde-Donald Guerrier.

• Przypominamy o naszym facebookowym fanpage WislaKrakow.Ekstraklasa.net - znajdziesz na nim komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w relacji!

• Najpoważniejszym osłabieniem lechistów jest dziś brak Daisuke Matsuiego. Na jednym z treningów Japończyk naciągnął mięsień dwugłowy i nie ma go w kadrze na dzisiejsze spotkanie.

• "Wisła od samego początku rozgrywek dała jasno do zrozumienia, że interesuje ją miejsce w czubie tabeli. My również mamy podobne aspiracje. Kibice obu zespołów sympatyzują ze sobą i darzą się dużym szacunkiem, niemniej w przeciwieństwie do trybun, na murawie nie będzie to mecz przyjaźni." - Piotr Grzelczak

• Zapowiedź dzisiejszego meczu autorstwa Rafała Majchrzaka można przeczytać pod TYM linkiem.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie, gdzie już za niecałe półtorej godziny w meczu dwóch niepokonanych jak dotąd w lidze drużyn Wisła Kraków podejmie Lechię Gdańsk. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!