Wisła Kraków

3

Lechia Gdańsk

1

• Wisła w doskonałym stylu zerwała ze znaną chociażby ze spotkań z Ruchem niemocą w ofensywie i odgryzła się za rzut karny lechistów aż trzema bramkami. Co jedno trafienie, to ładniejsze - dzisiaj oprócz Stojana Vranjesa do siatki trafiali Maciej Sadlok i Semir Stilic. To wszystko z Krakowa, dziękujemy wszystkim kibicom za śledzenie naszej relacji!

• To już jest koniec! Owacja na stojąco żegna piłkarzy Wisły, którzy dzisiaj odnoszą pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w tym sezonie, wygrywając z Lechią 3:1!

• Wyciągnięte w górę szaliki wiślackich kibiców i hymn Wisły. Chyba nic już nie odbierze "Białej Gwieździe" zwycięstwa w tym spotkaniu.

• Wszelki komentarz jest tutaj absolutnie zbędny. Perfekcyjny strzał Bośniaka mija wyciągnięte ramię Dariusza Treli i wpada do siatki.

• GOOOOOOL! Semir Stilić b e z p o ś r e d n i o z rzutu wolnego ustala wynik spotkania na 3:1!

• Tiago Valente (Lechia) fauluje szarżującego Sarkiego metr przed własnym polem karnym i za to zagranie ogląda żółtą kartkę.

• Prawdziwy mur berliński wyrósł przed Grzelczakiem! Aż trzech wiślaków zablokowało strzał lechisty! Goście bardzo blisko wyrównania w ostatnich minutach meczu!

• Stojan Vranjes minął się z piłką przy dośrodkowaniu, wcześniej Tomasz Zając zmarnował kontrę Wisły posyłając niecelne podanie.

• Łukasz Burliga szukał kolegów w polu karnym, dośrodkowanie wybite przez blok defensywny Lechii.

• Jeszcze Aleksić z dwudziestu kilku metrów... dźwięk piłki uderzającej o bandy reklamowe i chóralnego odetchnięcia z ulgą krakowskich trybun.

• Główka Pawłowskiego ostemplowuje poprzeczkę wiślackiej bramki! Lechia przykręca śrubę wiślakom!

• Adam Buksa zmienia Mateusza Możdżenia (Lechia).

• Danijel Aleksić o krok od swojego pierwszego gola w Ekstraklasie! Obrona Wisły znowu doprowadziła do tego, że lechista stanął oko w oko z Buchalikiem - wślizg Głowackiego ratuje gospodarzy przed niechybną stratą bramki!

• Emmanuel Sarki wszedł na boisko za Rafała Boguskiego (Wisła). Dzisiejszy występ "Dzikiego" to raczej ligowa szarzyzna.

• Tomasz Zając podprowadził piłkę w okolice "szesnastki" i huknął w obrońcę Lechii.

• Grzelczak "skasowany" przez Burligę przy linii bocznej, co nie kłóci się z faktem, że na boisku więcej jest Lechii niż gospodarzy.

• Kolejna roszada u lechistów - zszedł Maciej Makuszewski, w jego miejsce Danijel Aleksić.

• Przebudzenie Lechii w postaci strzału Pawłowskiego w ręce Buchalika. Za mało, żeby zaskoczyć wiślaków.

• Zagranie Boguskiego trochę odsadziło Tomasza Zająca, młody wiślak zdecydował się na coś w rodzaju centrostrzału - na miejscu jest jednak Dariusz Trela.

• Koniec meczu dla Łukasza Garguły - na boisku pojawił się Tomasz Zając (Wisła).

• Ładne wyjście Macieja Sadloka, wiślak nie ścigał już uciekającej piłki, będzie korner dla gospodarzy.

• Niewiele brakowało! Świetna klepka Lechii na małej przestrzeni przed polem karnym Wisły, piłkę od Bartłomieja Pawłowskiego dostał Makuszewski i płasko uderzył obok słupka!

• 6 016 kibiców ogląda dzisiaj mecz Wisły na stadionie przy ulicy Reymonta.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Marcin Pietrowski wszedł za Ariela Borysiuka (Lechia).

• Znowu świetna okazja Sadloka! Paweł Brożek rozejrzał się i oddał piłkę do Sadloka, ukośne uderzenie wiślaka wspaniałą paradą broni Trela!

• Kontra Lechii wyglądała dość groźnie, na szczęście dla gospodarzy wszystko kończy się w rękach Michała Buchalika.

• Maciej Makuszewski może tylko odprowadzić swojego imiennika Sadloka wzrokiem, jak ten nie daje wyprzedzić się lechiście w walce o prostopadłe podanie.

• Do strzału nieźle złożył się Rafał Janicki... no właśnie, tylko złożył, bo uderzenie kapitana Lechii było koszmarne.

• Asysta drugiego stopnia przy trafieniu Wisły to dzieło Macieja Jankowskiego, co może cieszyć fanów gospodarzy zwłaszcza dlatego, że "Jankes" do tej pory rozgrywał przeciętny mecz.

• Żółty kartonik dla Ariela Borysiuka (Lechia). Wiślackie trybuny pamiętają brutalny faul pomocnika na Rafale Boguskim i częstują byłego legionistę buczeniem.

• Co się odwlecze... Wreszcie składna akcja Wisły, dośrodkowanie początkowo przejmuje Paweł Brożek, zgrywa głową do Stilicia, a Bośniak spokojnie pakuje piłkę pod poprzeczkę!

• GOOOOOOOL! Jednak Semir Stilić dopina swego! 2:1!

• Prawie 2:1 dla wiślaków! Tym razem Maciej Sadlok oddał piłkę Semirowi Stiliciowi, ten w swoim stylu przełożył ją sobie na lepszą nogę i już w polu karnym przyłożył na bramkę! Bośniaka od gola powstrzymała tylko zwinna interwencja Treli!

• Lechia rzuca się do odrabiania strat, nieporadne interwencje wiślackiej obrony kończą się mocnym strzałem Grzelczaka! Piłkę na rzut rożny odbija Michał Buchalik!

• Wiślacki self-made man nazywa się Maciej Sadlok - pamiętacie, co pisaliśmy o Łęcznej? Odległość co prawda nie ta, bo wiślacki defensor znalazł się bliżej bramki Treli, ale strzał z ostrego kąta już perfekcyjny! Remis w Krakowie!

• GOOOOOL! Maciej Sadlok pakuje piłkę do siatki z ostrego kąta i mamy wyrównanie!

• Złe przyjęcie Rafała Boguskiego psuje dobrą akcję Wisły. Zdaje się, że poznański "flow" skrzydłowego Wisły to już przeszłość.

• Żółta kartka dla Arkadiusza Głowackiego (Wisła) za faul w narożniku boiska. Trybuny nie zgadzają się z tym werdyktem i skandują "złodzieje, złodzieje"!

• Koszmarne pudło na sam początek drugiej połowy! Obrót Jankowskiego i strzał wprost w obrońcę Lechii, piłkę zgarnia Garguła - fatalny strzał Łukasza Burligi z ostrego kąta poprzedzony celnym podaniem "Guły".

• Ruszyli! Drugą połowę meczu przyjaźni w Krakowie rozpoczynają wiślacy.

• Z głośników Piraci z Karaibów, ale przeciwko lechistom abordaż wychodzi wiślakom słabo. Gospodarze już na boisku, chwilę później dołączają do nich zawodnicy Lechii.

• Agresja i gwizdy z trybun żegnają schodzącego do tunelu Pawła Gila. "Jedenastka" dla gdańszczan raczej słuszna, chociaż arbiter z Lublina mógł narazić się fanom innymi decyzjami.

• Koniec pierwszej połowy! W Krakowie na razie jest szybko i emocjonująco. Rzut karny zamieniony na bramkę przez Vranjesa trochę zaburzył obraz meczu, może nie do końca zdominowanego przez Wisłę, ale na pewno prowadzonego przez podopiecznych Franciszka Smudy. Do przeczytania za kwadrans!

• Znowu słaby dzień Pawła Brożka? Sadlok poczekał, aż wiślacy wpadną w pole karne i dopiero potem posłał tam dośrodkowanie. "Brozio" źle nabiegł na piłkę i uderzył obok bramki!

• Teraz Vranjes próbuje zaskoczyć Buchalika płaskim strzałem ze znacznej odległości, wiślacki golkiper na posterunku.

• Grzelczak... Vranjes prawie do samego końca ścigał się z Głowackim, w końcu zdecydował się wystawić piłkę napastnikowi Lechii... strzał jak z NFL. Pudło przez duże "P".

• Rzut rożny dla Lechii po udanym wślizgu Macieja Jankowskiego na Nikoli Lekoviciu.

• Daniel Łukasik wystraszył wszystkie gołębie złą centrą z prawej flanki.

• Akrobatyczne podanie Piotra Grzelczaka nie trafiło do Bartłomieja Pawłowskiego - z bramki w porę wychodzi Buchalik i przywłaszcza sobie piłkę.

• Szarża Macieja Jankowskiego i płaski strzał... Trela nawet nie przechodzi do parteru, tylko wybija nogami!

• Wielka wrzawa na trybunach po tym, jak sędzia Gil zasugerował się głośnym krzykiem Mateusza Możdżenia i odgwizdał rzut wolny na połowie Lechii. Kibice wydają się zadowoleni po tym, jak arbiter potknął się i wyłożył jak długi na murawie.

• Najpierw Alan Uryga, chwilę później Dariusz Dudka główkuje w polu karnym Wisły, powstrzymując coraz odważniejszych rywali. Lechia po zdobyciu gola nie ma zamiaru się cofać.

• Fatalne, naprawdę fatalne dośrodkowanie Macieja Jankowskiego ląduje nad bramką Lechii.

• Gąszcz obrońców Lechii blokuje strzał z dystansu Macieja Sadloka. Od premierowej bramki w Łęcznej wiślacki defensor często próbuje takiego rozwiązania akcji, jeszcze nie udało się powtórzyć wyczynu z meczu z Górnikiem.

• Jak w kalejdoskopie, przenosimy się pod bramkę Wisły. Interwencja Macieja Sadloka powstrzymuje groźną kontrę czterech lechistów, "Biała Gwiazda" byłaby w poważnych opałach.

• Ajjjj! Stilić dostrzegł w polu karnym Gargułę, wiślak prawie jak automat uderza bez namysłu, piłka po nodze obrońcy Lechii wychodzi na korner!

• Garguła dośrodkowuje z rzutu wolnego... na posterunku obrońcy Lechii, piłka na aucie a potem w rękawicach Treli.

• Znowu tarapaty Treli! Tym razem bramkarz Lechii musiał opuścić swoją świątynię, a faktu, że bramka gości jest pusta, nie wykorzystał Łukasz Garguła!

• Bramkarz Wisły był bez szans przy tej "jedenastce" - rzucił się w stronę własnego prawego słupka, a Bośniak Vranjes wybrał przeciwległy róg bramki.

• GOOOOOL! Buchalik w prawo, a Stojan Vranjes w lewo! Lechia prowadzi w Krakowie po rzucie karnym!

• Rzut karny dla Lechii! Makuszewski pada na murawę po faulu Dudki, zdawało się, że obrońca Wisły trafił w piłkę!

• W trudnej sytuacji Maciej Jankowski zdołał technicznie dośrodkować, piłka pada łupem obrońców z Gdańska.

• Pomyłka Dariusza Treli mogła kosztować Lechię utratę gola! W pozornie niegroźnej sytuacji bramkarz gości łapał piłkę "na raty", z nieporadności golkipera nie skorzystał Maciej Jankowski!

• W polu karnym Wisły Bartłomiej Pawłowski przyjął dośrodkowanie Mateusza Możdżenia ręką, przewinienie lechisty nie umknęło sędziemu Gilowi - piłka dla wiślaków.

• Łukasz Garguła i Semir Stilić zostawiają piłkę Dariuszowi Dudce, wiślak uderza zdecydowanie zbyt niecelnie i piłka szybuje wysoko nad bramką.

• Nie ma rzutu karnego dla Wisły, jest tylko jego namiastka - gospodarze mają rzut wolny z około 25 metrów od bramki Dariusza Treli.

• Paweł Brożek powalony w polu karnym, sędzia Gil nie reaguje! Świetna, miękka piłka od Semira Stilicia trafiła prosto pod nogi "Brozia", ten ściągnięty na dół przez stopera Lechii domaga się "jedenastki"! Nic z tego!

• Próba rozegrania kornera według schematu kończy się fiaskiem - miękka centra Łukasika ląduje w rękach Buchalika.

• Dudka rozprawia się z Pawłowskim już w polu karnym Wisły - będzie następny rzut rożny dla piłkarzy Joaquima Machado.

• Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego z rzutu wolnego mija pole karne Wisły i wszystkich piłkarzy. Od własnej bramki rozpocznie Michał Buchalik.

• Pomocnik Lechii przejął piłkę po wybiciu wiślaków, ale podał niecelnie w kierunku swoich kolegów. Chwilę później Bartłomiej Pawłowski wywalczył korner dla gości.

• Kolejny rzut wolny z podobnej odległości dla Lechii, do piłki już podchodzi Stojan Vranjes.

• Słupek! Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się między Arkadiuszem Głowackim a Pawłem Brożkiem. Na uderzenie decyduje się odchylony "Brozio" i trafia tylko w słupek!

• Semir Stilić już zagrywał płasko w stronę któregoś z nadbiegających kolegów w polu karnym Lechii, wślizg Rafała Janickiego ratuje gości przed podaniem wiślaka. Korner dla "Białej Gwiazdy"!

• Centra Stojana Vranjesa wyekspediowana przez wiślacką obronę poza pole karne.

• Faul na Macieju Makuszewskim przy linii bocznej, Lechia dośrodkuje w pole karne z rzutu wolnego.

• Bartłomiej Pawłowski skorzystał z kiksu Burligi i popędził za sprytnym podaniem z głębi pola, sędzia liniowy podnosi chorągiewkę - lechista był na spalonym.

• Dobry przegląd pola Semira Stilicia kończy się odegraniem do Burligi, wiślak płasko dośrodkowuje wzdłuż bramki... Paweł Brożek mija się z piłką!

• Dariusz Trela piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego z problemami, Wisła ma rzut z autu na połowie gości.

• Koronkowa akcja Wisły, Stilić zgrywa na lewo do Sadloka - dośrodkowanie wprost na głowę Jankowskiego, główka wiślaka i mamy pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.

• Zaczynamy mecz przyjaźni w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęli piłkarze Lechii - dzisiaj w jednolitych, zielonych strojach.

• Piłkarze obu drużyn? Check. Sędziowie? Check. Jak długo na Wawelu? Check. Wszyscy gotowi do tego, żeby za kilka chwil rozpocząć mecz Wisły z Lechią.

• Rzut oka na ligową tabelę:

• 7. Lechia Gdańsk (7 punktów; 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka)
    • 10. Wisła Kraków (6 punktów; 1 zwycięstwo, 3 remisy)
  • Tłumy na Błoniach, tłumy na bulwarach pod Wawelem, a na stadionie Wisły jak była garstka widzów, tak jest i dzisiaj. Frekwencję znacznie obniża otwarty konflikt między prezesem klubu Jackiem Bednarzem a zagorzałymi kibicami "Białej Gwiazdy" (więcej TUTAJ).

• Arbitrem dzisiejszego spotkania w Krakowie jest Paweł Gil. Sędzia z Lublina w obecnym sezonie sędziował tylko jeden mecz Lechii - pod jego okiem piłkarze z Gdańska pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM adresem.

• Swojego ostatniego meczu do udanych nie zaliczy Lechia Gdańsk - dzisiejsi rywale Wisły prowadzili w spotkaniu z Lechem Poznań, żeby ostatecznie przegrać z "Kolejorzem" 1:2.

• "Biała Gwiazda" nie odniosła jeszcze zwycięstwa na własnym stadionie - zawodnicy gospodarzy mają na koncie tylko wyjazdową wygraną w Poznaniu. Przed tygodniem wiślacy zremisowali 2:2 z Ruchem Chorzów.

• Joaquim Machado nie zdecydował się na danie szansy byłemu piłkarzowi Wisły - Adamowi Buksie. W odwodzie pozostaje także inny napastnik, Danijel Aleksić. Zamiast nich w ataku Lechii wystąpi Piotr Grzelczak.

• Wiślacy już na przedmeczowej rozgrzewce - Franciszek Smuda nie może dziś skorzystać z Wilde-Donalda Guerriera, Ostoji Stjepanovicia i Marko Jovanovicia.

• Ze składu gości na dzisiejszy mecz wypadli: Piotr Wiśniewski, Zaur Sadajew, Paweł Stolarski i Diogo Ribeiro.

• Wybiegający na rozgrzewkę piłkarze Lechii Gdańsk przywitani owacją przez nielicznych kibiców na stadionie Wisły.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Piotr Żemło, Emmanuel Sarki, Przemysław Lech, Tomasz Zając.

• Rezerwowi Lechii: Mateusz Bąk, Adam Dźwigała, Marcin Pietrowski, Danijel Aleksić, Adam Buksić, Adłan Kacajew, Filip Malbasić.

• Mecz przyjaźni - tylko gdzie tu przyjaźń? Na stadionie w Krakowie zabraknie dzisiaj zaprzyjaźnionych z Wisłą kibiców Lechii, a sam zespół z Gdańska jeszcze nigdy nie miał tylu ambicji, co w tym sezonie. Drapieżni podopieczni Joaquima Machado przyjeżdżają dzisiaj na boisko "Białej Gwiazdy" po trzy punkty, Wisła postara się o drugie ligowe zwycięstwo. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisły z Lechią!