Piast Gliwice

0

• Choć początek spotkania wcale tego nie zwiastował, wiślacy zrobili dzisiaj z Piasta dżem. Czyste konto Wiśle zachowali jak zwykle świetni Głowacki i Miśkiewicz. To wszystko ze Stadionu Miejskiego w Krakowie, dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Wisła pokonuje Piasta 3:0!

• Sarki oko w oko z Trelą, ale przestrzeń między nogami bramkarza Piasta za mała dla Nigeryjczyka! Pudło!

• "Stolar" błyskawicznie zapisuje się w protokole. Rzut wolny dla Piasta z 25 m.

• Ostatnia zmiana u wiślaków, Chrapka zmienia Paweł Stolarski.

• Sprytne odegranie Guerriera do Pawła Brożka i słupek napastnika Wisły!

• Jurado... dobry strzał Hiszpana odbija Miśkiewicz! Piast desperacko szuka honorowej bramki.

• W Wiśle Rafała Boguskiego zmienia Emmanuel Sarki. Przepraszamy za obsuwę, mamy poważne problemy z internetem.

• Króla zmienił kolejny debiutant - Rabiola (Piast).

• Debiuty nigdy nie były takie proste. Guerrier płaskim strzałem na długi słupek pokonuje Trelę. 3:0!

• Lekarze z Gliwic opatrują Krzysztofa Króla. Za Wilczka (Piast) wszedł Collins John...

• Za Małeckiego wszedł Guerrier (Wisła). To ligowy debiut Haitańczyka!

• W polu karnym Piasta chyba z trzech wiślaków próbowało pokonać Dariusza Trelę, ale wszystko odbite przez bramkarza i obrońców gości. Strzał Podgórskiego po kontrze ląduje w rękach Miśkiewicza.

• Ciekawostka. W Krakowie już widać, że zbliżają się derby. Kibice Wisły skroili oprawę fanów Cracovii i tak oto ją potraktowali...Oprawa kibiców Cracovii skrojona przez wiślaków

• Cicman za Carlesa (Piast).

• Rzut karny dla Wisły po faulu Klepczyńskiego na Małeckim... odwołany przez sędziego Gila po naradzie!

• Niepewna interwencja nogami Treli po niegroźnym strzale Brożka, zaraz poprawka snajpera Wisły z 11 metrów! Pudło!

• Małecki dostał piłkę na lewym skrzydle, ale zbierał się do kontry tak, jak na niechcianą wizytę u cioci. Nic z tego.

• Najpierw na piłkę intensywnie nabiegał Jurado, uprzedzony przez Głowackiego. Potem fatalne pudło Wilczka w zamieszaniu!

• Paweł Brożek nie daje szans Treli w sytuacji sam na sam, chociaż był na minimalnym spalonym. 2:0!!!

• Burliga wprosił się w pole karne Piasta jak na bankiet, wykłada piłkę Brożkowi, piłka w siatce... Gwizdek sędziego Gila, snajper Wisły pomagał sobie ręką.

• Sektorówka kibiców Piasta wyraźnie inspirowana "Piratami z Karaibów".

• To mogła być bardzo groźna akcja Piasta! Wiślaków ratuje tylko nieudane podanie jednego z gliwiczan. Chwilę później niecelna próba Wilczka.

• Wisła Kraków - Piast Gliwice

• Na murawie leży opatrywany Jovanović, rezerwowi Wisły wystartowali do rozgrzewki.

• Żółta kartka dla Burligi (Wisła).

• Klepczyński był zmuszony do zagrania futbolówki do Treli, piłka uciekła bramkarzowi Piasta i wystartował do niej Brożek. Bezskutecznie.

• W polu karnym Głowacki starł się z Wilczkiem, pomocnik gości pada, ale bez rzutu karnego.

• Ładne rozegranie Brożka z Boguskim, trochę przekombinowane, bo wiślak nie dochodzi do piłki na czas.

• Wilczek faulowany przez Głowackiego, rzut wolny Podgórskiego wybity przez obronę na aut.

• Dośrodkowywał Stjepanović, Małecki źle złożył się do strzału głową.

• Gramy!

• Piłkarze już na boisku - za kilkanaście sekund początek drugiej części gry.

• Paweł Gil kończy pierwszą połowę z dokładnością co do sekundy. Wisła przeważa i prowadzi 1:0!

• Spalony Brożka, chwilę później takie samo przewinienie Wilczka po drugiej stronie boiska.

• Tym razem z daleka próbował Król, równie niecelnie co jego kolega z Hiszpanii przed momentem.

• Piast naciera, próba centry Iżvolta wybita.

• Jurado decyduje się na strzał rozpaczy z 25 metrów, piłka mija bramkę Wisły.

• Kartka dla Krzysztofa Króla (Piast) za faul na Chrapku.

• Teraz to Trela wybija centrę Małeckiego z rożnego, gości w środku boiska dobrze powstrzymuje Chrapek.

• Strzał Wilczka w pozycji półleżącej miał za mały impet, żeby zaskoczyć Miśkiewicza.

• Szarżował Jurado, piłka mija ofiarny wślizg Jovanovicia i wybija dopiero Głowacki. Rożny gliwiczan również wyekspediowany poza pole karne.

• Co za historia. O mały włos, a ta bramka wcale by nie wpadła przez pudło Boguskiego. Dobitka "Brozia" już celna i pewna!

• 1:0 DLA WISŁY! Z obrońcą na plecach w pole karne wdarł Boguski, jego strzał między nogami Treli uderza w słupek! Na posterunku jest Paweł Brożek i wyprowadza wiślaków na prowadzenie!!!

• Obudzeni z drzemki wiślacy szybko sklecili niezłą kontrę, Garguła wykłada piłkę Stjepanoviciowi na 16. metr... Macedończyk strzela bardzo niecelnie.

• Tylko refleks Miśkiewicza ratuję Wisłę przed utratą bramki! Spod ziemi wyrósł Wilczek i z bliskiej odległości uderzał na bramkę krakowian. "Misiek" cudem przenosi piłkę nad poprzeczkę!

• Faul Jurado na połowie Wisły.

• Wiślacy trochę nie wiedzą, od której strony ugryźć Piasta. Kontrataki gości są przemyślane i dokładne, jednak dobrze dysponowana jest wiślacka obrona.

• Małecki zgrywa piłkę klatką... potężny wolej wysoooko nad bramką strzeżoną przez Trelę.

• Kontra wiślaków zbyt ślamazarna, błyskawiczna zemsta Piasta kończy się niecelnym podaniem w stronę Wilczka.

• Pieczołowite rozegranie piłki przez Piasta, wrzutka Klepczyńskiego wybita z pola karnego.

• Małecki dobrze złożył się do woleja, ale z całej siły zamachnął się na... powietrze.

• Walka o piłkę pod polem karnym Piasta. Sędzia uznaje, że Stjepanović faulował Horvatha.

• Wybite dośrodkowanie po ziemi wiślaków, potem przez obronę przedarł się Garguła... piłka na aucie bramkowym.

• Patryk Małecki mógł wyjść sam na sam z bramkarzem po dobrym zagraniu Chrapka, ale ubiegł go Dariusz Trela.

• Rafał Boguski za niski na dośrodkowanie Małeckiego.

• Bunoza usiłował zagrać długą piłkę lewym skrzydłem, za mocno.

• "Ping-pong" Boguskiego w środku pola, wiślacy tracą piłkę, ale akcja Piasta nieudana.

• Małecki szczęśliwie wyłuskuje piłkę na prawym skrzydle, przerzuca na drugą stronę do Garguły. Podanie "Guły" gubi się gdzieś w nogach obrońców Piasta.

• Kłopoty, kłopoty Jovanovicia. Naciskany obrońca Wisły oddaje piłkę Miśkiewiczowi, ten musi ratować się wykopem w aut.

• Szarżę Burligi przerywa Matras, po wrzuceniu piłki z autu próba Bunozy z daleka. Wysoko nad bramką.

• Kibiców Piasta na razie kilkunastu.

• Małecki nie zdążył wrócić ze spalonego.

• Dośrodkowanie Podgórskiego wybite, przed polem karnym do piłki dopada Carles Martinez. Trafia nieczysto w piłkę, od bramki Miśkiewicz.

• Faul Głowackiego na Wilczku, Piast ma szansę dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego.

• Centra Bunozy z lewej strony boiska nie dociera do nikogo.

• Sędzia Gil rozpoczyna spotkanie Wisły z Piastem!

• Obie jedenastki są wyprowadzane na murawę przez Pawła Gila.

• Już za chwilę początek meczu. W razie zwycięstwa Wisła przynajmniej do jutra będzie liderem, wygrana Piasta dałaby im czwartą lokatę.

• Przed stadionem i w kasach jeszcze dużo kibiców, może nie będzie tak źle z wiślacką widownią.

• W wyjściowym składzie Wisły dwóch piłkarzy zagrożonych absencją w derbach Krakowa - Gordan Bunoza i Ostoja Stjepanović.

• Kiepska frekwencja do samego pierwszego gwizdka to standard, ale dzisiaj przy Reymonta raczej puchy. Pogoda - bez ironii! - nie zachęca do przyjścia na stadion.

• Podopieczni Marcina Brosza rozpoczęli przedmeczową rozgrzewkę.

• Na mecz wybiera się kilkusetosobowa delegacja kibiców z Gliwic. Dokładnej liczby nie znamy - wejściówki miały być sprzedawane jeszcze przed wyjazdem, ale jest prawie pewne, że nie zostanie wykorzystana cała pula licząca około 1000 biletów.

• Wiślacy wybiegają na płytę boiska.

• Bramkarze obu drużyn już na rozgrzewce.

• Historia ekstraklasowych spotkań Wisły z Piastem na korzyść gospodarzy (3-1-2), ale w ostatnim meczu 7 kwietnia 2013 to gliwiczanie wygrali tutaj 2:1 po bramkach Zbozienia i Urbana.

• Po komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w relacji zapraszamy na facebookowy fanpage WisłaKraków.ekstraklasa.net.

• Zapowiedź dzisiejszego meczu można przeczytać pod TYM linkiem.

• Rezerwowi Wisła: Bieszczad, Sarki, Kaminski, Fryc, Guerrier, Stolarski, Nalepa.

• Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Zbozień, Cicman, Rabiola, John, Zganiacz, Hanzel.

• Żeby tak się stało, "Biała Gwiazda" musi dzisiaj pokonać Piasta Gliwice. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!

• Witamy ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, gdzie za niewiele ponad godzinę Wisła Kraków rozpocznie walkę o pozycję lidera tabeli T-Mobile Ekstraklasy.