Wisła Kraków

2

Pogoń Szczecin

1

• Tym samym Wisła przetrwa zimową przerwę na trzecim miejscu w tabeli. To wszystko z Krakowa, to wszystko w tej rundzie, to wszystko w tym roku - dziękuję za uwagę, życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

• Koniec meczu! Wisła dowiozła korzystny wynik do końca i w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonuje Pogoń 2:1 po bramkach Brożka i Burligi! Dla Pogoni z rzutu karnego trafił Marcin Robak.

• Rozczulające sceny w Krakowie - Ouedraogo dopilnował, żeby Guerrier zszedł z boiska odpowiednio szybko. Zastąpił go Paweł Stolarski.

• Strzał Robaka w mur, Golla trochę za agresywnie chciał odebrać piłkę wiślakom. Żółta kartka.

• Rzut wolny dla Pogoni z 20 metrów. Do uderzenia szykuje się Marcin Robak, piłka meczowa dla gości.

• Piłkarze otaczają sędziego Jarzębaka wianuszkiem po kolejnej wątpliwej decyzji. Żółta kartka dla kapitana Wisły, Arkadiusza Głowackiego.

• Dąbrowski mógł zakończyć mecz mocnym akcentem, ale jego główka szybuje nad bramką!

• Ostatnie chwile meczu Wisła spędzi w obronie. Żółta kartka dla Łukasza Garguły (Wisła) za faul na szarżującym Ouedraogo.

• Jeszcze żółty kartonik dla Macieja Dąbrowskiego (Pogoń) za zagranie ręką w środku pola.

• Wślizg Dąbrowskiego na Gargule w polu karnym Pogoni, kibice i piłkarze domagają się rzutu karnego - według wykładni Sebastiana Jarzębaka, interwencja stopera Pogoni była przepisowa.

• Dokładna centra Frączczaka o centymetry mija nieobstawionego Marcina Robaka. Gdyby nie to, bramka dla Pogoni byłaby murowana.

• 10 854 widzów ogląda ostatni mecz Wisły w tym roku kalendarzowym na stadionie przy ul. Reymonta.

• Rafał Boguski za Michała Chrapka (Wisła).

• Burliga wypatruje Chrapka i posyła mu płaskie podanie po ziemi, młody wiślak wchodzi w pole karne Pogoni i decyduje się na strzał! Prosto w Radosława Janukiewicza!

• Bąk marnuje akcję Pogoni, dośrodkowując prosto w ręce Miśkiewicza.

• W Krakowie czeka nas niezapomniany kwadrans. Takiej wymiany ciosów nie widzieliśmy od czasów Andrzeja Gołoty. Sytuacja zmienia się w kalejdoskopie dosłownie w ułamkach sekund.

• Obrona Wisły popełnia błąd za błędem, przed chwilą wiślacy reklamowali zagranie ręką w polu karnym Pogoni, teraz musi szybko się opamiętać, bo w klarownej sytuacji Robak z całej siły uderzył w poprzeczkę!!! Ale to mogła być bramka!!!

• Brożek gra z Gargułą na pamięć, wymianę piłki przerywa Wojciech Golla. Po rzucie rożnym Małecki technicznym lobem strzela prosto w ręce Janukiewicza.

• Wspaniała passa Michała Miśkiewicza dobiegła końca po 790 minutach. Po faulu na Marcinie Robaku sędzia Jarzębak nie zdecydowała się ukarać wiślackiego bramkarza kartką.

• GOOOOL! 2:1! Robak celnie strzela w prawy róg wiślackiej bramki! Twierdza Miśkiewicz pada! To pierwszy stracony gol Wisły na własnym stadionie od sierpnia!

• Robak wychodzi sam na sam z Miśkiewiczem, bramkarz Wisły wycina snajpera Pogoni! Rzut karny dla gości!!!

• Pokazał się Patryk Małecki! Z prawie stojącej piłki serwuje dokładną centrę, na którą nabiega Guerrier. Główka Haitańczyka obok bramki.

• Prostopadłe zagranie Guerriera do Pawła Brożka. Wiślak czeka na partnerów w polu karnym i dośrodkowuje, jego zagranie mija przychodzących w sukurs Gargułę i Chrapka.

• Ouedraogo fauluje w ofensywie Michała Chrapka. Pogoń rzuciła się do odrabiania dwubramkowej straty.

• Patryk Małecki pojawił się na boisku w miejsce Emmanuela Sarkiego (Wisła).

• Trzecia i ostatnia zmiana w zespole Dariusza Wdowczyka, Ouedraogo za Rogalskiego.

• Dawid Kort zastąpił Bartosza Ławę (Pogoń). To był fatalny mecz kapitana "Portowców".

• Żółta kartka dla Łukasza Burligi (Wisła).

• W polu karnym z piłką przy nodze znalazł się Akahoshi, gwiazdor Pogoni usiłował sprytnie odegrać do Robaka, bez skutku.

• Na boisko zaraz wejdą Dawid Kort i Moustapha Ouedraogo.

• Pogoń gra coraz agresywniej, napomnienie otrzymuje Takafumi Akahoshi.

• Piotr Brożek chyba chciał strzelać w kierunku bramki, piłka zakręca wysoko nad jej poprzeczką. Z ręką Sarkiego już wszystko w porządku, skrzydłowy Wisły wrócił na boisko.

• Drobne urazy Pawła Brożka i Emmanuela Sarkiego. "Brozio" już się pozbierał, w przypadku Nigeryjczyka była potrzebna pomoc medyczna. Wiślacy dośrodkują w pole karne z rzutu wolnego w narożniku boiska.

• Gorąco pod bramką Miśkiewicza po rzucie rożnym dla Pogoni, Sarki wybija piłkę poza strefę zagrożenia.

• GOOOOOL! 2:0! Wymiana piłki na małej przestrzeni między Gargułą a Burligą prawie, jak w Katalonii. "Bury" z obrońcą na plecach strzela między nogami Janukiewicza!

• Teraz oko w oko z bramkarzem Paweł Brożek, prosto w Janukiewicza! Do piłki jeszcze dopada Guerrier, sędzia Jarzębak gwiżdże, Haitańczyk przy próbie dobitki pomagał sobie ręką.

• Chrapek fenomenalnie wypuszcza Guerriera, Haitańczyk sam na sam z Janukiewiczem nie jest w stanie go ograć! Piłka w rękach bramkarza Pogoni! To musiała być bramka!

• Rogalski! Miśkiewicz musiał przejść przyspieszone rozciąganie, żeby obronić jego niesygnalizowany strzał z 18 metrów.

• W przerwie Jakub Bąk wszedł za Wojciecha Lisowskiego (Pogoń).

• Zaczynamy! Gwizdek sędziego Jarzębaka, od koła środkowego rozpoczynają wiślacy.

• Obie drużyny już z powrotem na boisku, za moment początek drugiej połowy ostatniego meczu rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Wisła prowadzi z Pogonią 1:0 po bramce Pawła Brożka. Do usłyszenia za kwadrans!

• Sytuacyjnemu uderzeniu Chrapka zabrakło celności. Noga wiślaka może i szybka, jednak technika już nienajlepsza.

• Nakładka któregoś z wiślaków na wysokości linii środkowej, sędzia Jarzębak jest głuchy na protesty Dariusza Wdowczyka i piłkarzy ze Szczecina. Aut dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Garguły w kierunku osamotnionego Brożka wybija Wojciech Golla. Końcówka pierwszej połowy upływa pod znakiem dominacji gospodarzy.

• Rogalski goni za wiślakami jak chart, efektowna wymiana piłki między krakowianami przerwana przez pomocnika Pogoni.

• Wisła Kraków - Pogoń SzczecinWisła Kraków - Pogoń Szczecin

• Japoński tandem z Pogoni ma dzisiaj niewiele do powiedzenia - Burliga wyłuskuje piłkę spod nóg Murayamy.

• Prawą stroną urywa się Michał Chrapek, tym razem młodzieżowy reprezentant Polski chce udowodnić, że coś potrafi i mocno centruje w kierunku Sarkiego. "Manu" potężnie uderza z woleja obok słupka!!!

• "Portowcy" wychodzą trójką Ława-Robak-Frączczak, ostatnia dwójka robi pusty przebieg pod wiślacką bramkę, bo podanie kapitana Pogoni pozostawia wiele do życzenia.

• Faulowany na środku boiska Sarki pokazuje sędziemu Jarzębakowi dwa palce. To już drugie takie przewinienie w krótkim czasie, i tym razem bez konsekwencji kartkowych dla piłkarzy Pogoni.

• Żółta kartka dla Ostoji Stjepanovicia (Wisła) za faul taktyczny na połowie Pogoni.

• "Świeca" Frączczaka przy próbie wybicia piłki z własnej połowy, reszta "Portowców" wróciła na tyle szybko, żeby nie dać Wiśle nic zrobić z tym prezentem.

• Ponownie za kontrę odpowiada Chrapek. W kluczowym momencie, już w polu karnym Pogoni wiślak podaje bardzo niecelnie.

• Jest co oglądać przy Reymonta. Akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą w kilkunastosekundowych odstępach.

• Inicjatywa już po stronie Pogoni, ograny przez Murayamę Burliga ratuje się faulem. Po rzucie wolnym Głowacki wyjaśnia sytuację na korzyść gospodarzy.

• Sarki próbuje z dalszej odległości, zdradliwa piłka sprawia trochę problemu Janukiewiczowi, jednak koniec końców łapie ją w ręce.

• Z atakiem zerwał się Michał Chrapek, podanie w kierunku Brożka udaremnia Mateusz Lewandowski.

• Zbyt koronkowa próba rozegrania piłki przed szesnastką Pogoni między Pawłem Brożkiem a Gargułą.

• Głowacki robi brudną robotę za całą wiślacką obronę. Gdyby nie wygrany pojedynek główkowy z Robakiem, Wisła znalazłaby się w opałach.

• Kontratak Pogoni kończy się kiepskim strzałem Akahoshiego z dystansu. Japończyk nie ma dzisiaj swojego dnia.

• Przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Chrapek strąca z siebie Ławę i Frączczaka jak muchy. Na trzeciego "Portowca" już zabrakło mu siły i goście mają kontrę.

• Przytomne zagranie Burligi do Guerriera. Bomba Haitańczyka z pierwszej piłki za wysoko na poziom poprzeczki szczecińskiej bramki, za nisko na poziom ekstraklasy.

• Nie możemy uwierzyć, co asystując Brożkowi przy bramce zrobił Wilde-Donald Guerrier. Reprezenant Haiti pofrunął do dośrodkowania Garguły jak w NBA.

• GOOOOL! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła podjeżdża z piłką do linii końcowej i dośrodkowuje wprost na głowę Guerriera. Haitańczyk w pozornie beznadziejnej sytuacji zgrywa piłkę głową wzdłuż bramki, gdzie już czekał "Brozio"! "Biała Gwiazda" prowadzi z Pogonią!

• Szczecińska obrona "czyści" korner Wisły bez problemu, podkręcony strzał Guerriera mija słupek bramki Janukiewicza o dobre kilka metrów.

• Naciskany do samego do końca przez Guerriera Lisowski popełnia coś, co w tenisie chyba nazywa się forced error i salwuje się wybiciem. Rzut rożny dla wiślaków.

• Kłopoty, kłopoty krakowskiej Wisły. Pogoń zaczęła z wyraźną werwą i nie ma zamiaru się cofać. Wiślacy chyba za wcześnie zapadli w sen zimowy - klarowne sytuacje bramkowe dla "Portowców" są kwestią czasu.

• Niecelne zagranie Ławy do wbiegającego lewym skrzydłem Mateusza Lewandowskiego.

• Guerrier usiłował w ekwilibrystyczny sposób wybić piłkę z własnego pola karnego. Przy próbie przewrotki machnął tylko fikołka w powietrzu, na szczęście dla gospodarzy - bez konsekwencji.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska przechwytuje Janukiewicz, błyskawicznie zagrywa piłkę do Bartosza Ławy. Zanim kapitan Pogoni zdołał ją zgarnąć, na posterunku był Miśkiewicz.

• Po przechwycie piłkę dostaje Łukasz Garguła i nie niepokojony specjalnie przez nikogo pędzi w kierunku bramki. W ostatniej chwili "kasuje" go Wojciech Golla! Tylko rzut rożny po akcji, która mogła zakończyć się golem dla gospodarzy!

• W narożniku boiska Emmanuel Sarki uskutecznia swoje czary, czaruje, czaruje... i naczarował. Skrzydłowy Wisły za daleko wypuszcza sobie piłkę i od swojej bramki rozpocznie Janukiewicz.

• Marko Jovanović ratuje się wybiciem piłki na rzut rożny, za jego plecami czaił się już Takuya Murayama. Korner wybity przez obronę Wisły, próba dośrodkowania w pole karne wyłapana przez Michała Miśkiewicza bez większych problemów.

• Faul Wojciecha Golli na Pawle Brożku w środkowej strefie boiska.

• Trudno mówić o "strzale rozpaczy" w 5. minucie meczu, ale próba Lisowskiego z dystansu była zdecydowanie nieprzemyślana. Od bramki niepokonany od sierpnia Michał Miśkiewicz.

• Pudelek cz. 2: ...i Robert Maaskant. Były szkoleniowiec Wisły ma urlop po tym, jak rozwiązał kontrakt z Dynamem Mińsk. Ostatnio łączono go z objęciem posady trenera w Śląsku Wrocław.

• Strzał Akahoskiego z 20 metrów wysoko nad poprzeczką bramki Miśkiewicza.

• Długa piłka "Pietii" w kierunku brata Pawła, snajper Wisły był blisko przejęcia futbolówki. Maciej Dąbrowski będzie musiał sporo się napocić, żeby upilnować dzisiaj najlepszego strzelca "Białej Gwiazdy".

• Pudelek: na trybunach selekcjoner Adam Nawałka i bracia Mak.

• Piotr Brożek silniejszy od Marcina Robaka w walce o piłkę na połowie Wisły. Gospodarze rozpoczną od autu.

• Pogoń rozpoczyna ostatni mecz rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy!

• Sędzia Jarzębak wyprowadza obie jedenastki na murawę! Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Pogoń na granatowo.

• Współczujemy dzieciom trzymającym od kwadransa napiętą płachtę z logo T-Mobile Ekstraklasy. Teraz zaczęli nią trzepotać, co zapowiada rychłe wyjście piłkarzy na murawę. Albo to, że im zimno.

• Opóźnienie jest spowodowane problemami technicznymi po stronie nadawcy sygnału telewizyjnego. Nie martwcie się, my działamy z użyciem o wiele mniej zaawansowanej techniki i nic się nie stanie.

• Zapraszamy do polubienia naszego Facebookowego fanpage'a WislaKrakow.Ekstraklasa.net. Znajdziecie tam zdjęcia, sondy, komentarze i wszystko to, co nie zmieści się w relacji LIVE!

• Oficjalny komunikat: start meczu opóźniony o 10-15 minut.

• Start meczu opóźnia się z niewiadomych przyczyn, zapętlony Vangelis leci już chyba trzeci raz.

• Na sektorze gości kibiców Pogoni na razie około czterdziestu, z flagą "MKS POGOŃ".

• Pogoń Szczecin nie wygrała na wyjeździe od 28 września. Dariusz Wdowczyk i jego piłkarze ostatni raz przywieźli punkty... z Krakowa, pokonując Cracovię 1:0 po golu Marcina Robaka z rzutu karnego.

• Do przezimowania na trzecim miejscu w tabeli podopiecznym Franciszka Smudy wystarczy remis. "Portowcy" niezależnie od wyniku nie zdołają wyprzedzić wiślaków, ale ewentualna wygrana da im piątą lokatę.

• Arbiter dzisiejszego spotkania, Sebastian Jarzębak, przywitany przez wiślackich kibiców gwizdami. Chyba nie trzeba przypominać, dlaczego...

• Nieliczni kibice "Portowców" meldują się na sektorze gości. Fani ze Szczecina mieli wyruszyć do Grodu Kraka wczesnym rankiem, pociągiem.

• W bezbramkowym spotkaniu rozegranym 10 września 2006 w drużynie "Białej Gwiazdy" po raz pierwszy w ekstraklasie zagrał Patryk Małecki. Może się okazać, że dzisiejszy mecz będzie ostatnim dla "Małego" w koszulce z białą gwiazdą...

• Historia 5 ostatnich ekstraklasowych spotkań Pogoni z Wisłą:

• 10.09.2006: Wisła Kraków 0:0 Pogoń Szczecin
    • 14.04.2007: Pogoń Szczecin 1:1 Wisła Kraków (Chiacu)
    • 14.09.2012: Pogoń Szczecin 2:0 Wisła Kraków (Andradina, Kolendowicz)
    • 17.03.2013: Wisła Kraków 2:0 Pogoń Szczecin (Sobolewski, Genkow)
    • 31.08.2013: Pogoń Szczecin 0:0 Wisła Kraków
  • "Obie drużyny to swojego rodzaju odkrycia w tym roku. "Biała Gwiazda", która była w totalnej rozsypce, została zbudowana w ekspresowym tempie, "na kolanie" przez Smudę, imponuje stylem gry i skutecznością. Z ligowego średniaka, ten doświadczony szkoleniowiec stworzył kandydata do mistrzostwa Polski. Sytuacja z Pogonią wygląda podobnie."

Całą zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Mateusza Warianki można przeczytać TUTAJ.

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Stolarski, Fryc, Boguski, Małecki, Burdenski, Nalepa.

• Rezerwowi Pogoni: Rudnicki, Bąk, Koj, Kort, Ouédraogo, Rudol, Walski.