Wisła Kraków

1

Pogoń Szczecin

1

• Co tu dużo mówić - spotkanie w drugiej połowie nie zachwyciło, a odpowiedzialność za taki stan rzeczy spada głównie na nieskuteczną Wisłę. "Biała Gwiazda" była tak nieudolna pod bramką rywala, że momentami przyprawiała Franciszka Smudę o palpitacje serca. Mimo kilku szans na dobicie gospodarzy, Pogoń wcale nie zaprezentowała się lepiej i dlatego udaje się w długą podróż do Szczecina z jednym punktem. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i kłaniamy się nisko!

• Koniec! Mecz na remis w Krakowie kończy się gwizdami z widowni w kierunku sędziego Gila, który nie zauważył przewinienia jednego z graczy Pogoni w bocznym sektorze boiska! Wisła 1:1 Pogoń!

• Na sekundy przed końcem meczu żółta kartka za protesty dla Emmanuela Sarkiego (Wisła).

• Chyba już ostatnia szansa dla Pogoni, Murawski miękko w ręce Michała Buchalika!

• Buchalik na posterunku! Bramkarz Wisły instynktownie odbija precyzyjne uderzenie Nunesa z rzutu wolnego!

• Jeszcze przed rzutem wolnym z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Richard Guzmics (Wisła).

• Jedna z ostatnich szans Pogoni na wyszarpanie trzech punktów nieskutecznej Wiśle, rzut wolny z odległości dwudziestu metrów od bramki strzeżonej przez Buchalika!

• Sędzia Paweł Gil przedłuża piątkowe spotkanie w Krakowie o cztery minuty.

• Piąstkowanie Buchalika uratowało gospodarzy przed niebezpieczeństwem tylko na chwilę, mocno zawinął Hernani... sytuacyjne uderzenie mija bramkę!

• Wisła kombinowała, kombinowała aż przekombinowała. Sarki co prawda zdążył krótko odegrać do Burligi, asystent przy jedynej bramce "Białej Gwiazdy" zacentrował prosto w rękawice bramkarza Pogoni.

• Na boisku sztab medyczny Pogoni, Janukiewicz doznał uszczerbku na zdrowiu po zderzeniu z rozpędzonym jak Pendolino Guerrierem.

• Płaska centra Sarkiego z prawej flanki jak bułka z masłem dla Janukiewicza. Bramkarz "Portowców" zaczyna kolejny atak swojej drużyny spod własnej bramki.

• Robak długo składał się do woleja - futbolówka po jego uderzeniu pofrunęła nad bramką Buchalika.

• Nie ma gola! Co tam się działo! Najpierw Brożek, potem Stilić a na końcu Sarki - cała trójka nadziała się na defensywę Pogoni broniącą swojej bramki jak Rejtan i nie była w stanie kopnąć piłki do siatki!

• W natarciu Nunes... Głowacki jak zwykle dwa ruchy przed przeciwnikiem i zbija jego dośrodkowanie, po czym zagrzewa kolegów do walki.

• Koniec meczu dla Rafała Boguskiego (Wisła), na ostatni kwadrans zastępuje go Dariusz Dudka.

• Mamy podwójną zmianę na boisku, sztab Pogoni rezygnuje z Vladimirsa Kamessa, zmienia go Łukasz Zwoliński.

• Korner dla Wisły po kolejnej próbie Guerriera z ostrego kąta. Haitański skrzydłowy w ogóle nie widzi kolegów wbiegających w pole karne.

• Jak nie teraz, to chyba nigdy! Szybciutka noga Burligi posyła dośrodkowanie wprost na głowę Guerriera, który pudłuje w niemal idealnej sytuacji! Może to i dobrze, że był spalony, bo Haitańczyk zebrałby za to burę w szatni!

• Dudka powędrował na ławkę tylko po to, żeby rzuty wolne z dalekich odległości marnował Sadlok - zupełnie, jak teraz. Od bramki Janukiewicz.

• Komedia pomyłek pod bramką Pogoni! Ostatni tę piłkę uderzał Sarki, futbolówka odbiła się od pleców któregoś z defensorów "Portowców", a poprawka została wybita przez obronę!

• No to Kamess się nakiwał, a mogła być bramka dla Pogoni! Łotysz sam popędził pod bramkę gospodarzy, w polu karnym przełożył sobie piłkę na drugą nogę i... stracił ją na rzecz powracającego Sadloka.

• Rogalski potrzebuje teraz tego wihajstra do wymazywania pamięci, który mieli "Faceci w czerni". Bo sposób, w jaki dośrodkował przed momentem piłkę, zasługuje na jak najszybsze wyparcie z pamięci.

• Wiślacy otaczają wianuszkiem sędziego Gila, ale arbiter jest nieubłagany - żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

• Ricardo Nunes (Pogoń) melduje się na murawie za Karola Danielaka. "Portowcy" zawdzięczają dzisiaj swojemu skrzydłowemu rzut karny z końcówki pierwszej połowy i... niewiele więcej.

• Sarki... kiwka dobra, dośrodkowanie w maliny. Smuda moze tylko schować twarz w dłoniach.

• Franciszek Smuda tym razem nie czeka ze zmianami i wymienia zardzewiałe skrzydła. Na ławce usiadł Maciej Jankowski, zmienił go Emmanuel Sarki.

• Znowu groźna akcja Pogoni, znowu stroną Sadloka - Murawski podkręca piłkę wzdłuż bramki Buchalika, piłka przeturlała się po murawie pół metra od dalszego słupka!

• Iii, Guerrier, Haitańczyk znalazł miejsce do strzału w gąszczu nóg obrońców Pogoni, jednak spudłował i to w kiepskim stylu.

• W końcu jakaś okazja do strzału dla Sadloka, obrońca Wisły posłał na tyle mocny strzał, że Janukiewicz tylko odbił go w bok!

• Spiker dyplomatycznie podaje, że na dzisiejsze spotkanie sprzedano 9 083 bilety. Ile ich posiadaczy tak naprawdę stawiło się dzisiaj na Reymonta, nie wiemy.

• Wrócił i to w swoim stylu - Guerrier na powitanie z kibicami próbował uderzać z ostrego kąta. Misja iście samobójcza, jak łatwo się domyślić, nieudana - piłka zatrzepotała w bocznejsiatce.

• Z daleka Buchalika sprawdził Rogalski, uderzenie pomocnika Pogoni nie sprawiło bramkarzowi wielkich kłopotów.

• Boisko opuścił Mariusz Stępiński, w jego miejsce najlepszy strzelec zimowych sparingów - Wilde-Donald Guerrier.

• Zaczynamy drugą połowę! Jesteśmy trochę zaskoczeni zmianą w zespole Wisły, która odbyła się w przerwie...

• O pierwszych 45 minutach możemy powiedzieć jedno - wynik jest całkiem zasłużony, bo Wisła prawie w ogóle nie zapracowała na bramkę Pawła Brożka. Pogoń za to marnowała sytuacje na potęgę do dość szczęśliwej "jedenastki" - gdyby nie kiks Macieja Sadloka przy wyprowadzaniu piłki, "Biała Gwiazda" cieszyłaby się prowadzeniem. Cóż, do zobaczenia za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy przy Reymonta! Karny Marcina Robaka "do szatni" i Pogoń do przerwy remisuje z Wisłą 1:1!

• Ale jest Stilić - strzał Bośniaka z rzutu wolnego nastręczył Janukiewiczowi tonę problemów, wybita przez bramkarza Pogoni futbolówka wyekspediowana przez obrońców poza pole karne.

• Przepraszamy - nie Burliga, a Uryga faulował wbiegającego w pole karne Danielaka. Ale wszystko zaczęło się od fatalnego zagrania Sadloka - gdyby nie on, tej "jedenastki" by nie było. Obrońca Wisły praktycznie w pojedynkę sprokurował groźną akcję Pogoni!

• I WYRÓWNANIE! ROBAK PEWNIE Z KARNEGO! 1:1! WŚCIEKŁY BUCHALIK PRAWIE WYBIŁ TEN STRZAŁ!

• Rzut karny dla Pogoni! Danielak wycięty przez Burligę, sędzia nie ma wątpliwości i wskazuje na "wapno"!

• Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy znowu próbuje Pogoń - piłka po strzale Rogalskiego odbiła się kilka razy przed Buchalikiem i wyszła poza pole gry nie zbliżając się nawet do bramki.

• Ooo! Wspaniała piłka do Brożka, jednak nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, czemu "Brozio" próbował sam pokonać Janukiewicza. Strzelec pierwszej bramki najpierw uderzył za lekko, bramkarz Pogoni wypuścił piłkę z rąk, a nadbiegający Stępiński nie był w stanie wbić jej do siatki!

• Chrrr... O, mecz! Tak tak - jak już pewnie się domyśliliście, tempo spotkania lekko spadło. Piłkarze skupiają się na zapasach w środku pola, a my czekamy na jedną składną akcję.

• "Wirtuozeria" Frączczaka - nie wiemy, czy to jakiś nowatorski zwód, ale przy okazji pojedynku z Sadlokiem mocno ofensywny obrońca Pogoni właśnie kopnął piłkę poza boisko.

• Po wrzutce Stilicia z rzutu wolnego pod bramką Pogoni odnalazł się Głowacki, główka wiślackiego weterana nad poprzeczką!

• Aaaa! Pobudka! Wiślacy jeszcze nie skończyli cieszyć się z gola, a już mogli go stracić! Pod samiusieńką bramką Buchalika szarżował Robak, lecz huknął tylko w boczną siatkę!

• Ładnie to wyszło wiślakom! Piłka powędrowała na prawą stronę do Łukasza Burligi, a "Bury" zaserwował Brożkowi taką centrę, że ta pofrunęła nad głowami obrońców wprost na nogę wbiegającego "Brozia" - ten posłał futbolówkę pod poprzeczkę, nad Janukiewiczem!

• GOOOOOOOL!!! WISŁA PROWADZI Z POGONIĄ! JAK NIE ON, TO KTO?! PAWEŁ BROŻEK!

• Chcielibyśmy napisać, że Jankowski zrobił wszystko, żeby z podania Boguskiego w pole karne był jakikolwiek użytek. Nie zrobił - piłka dla Janukiewicza.

• Szybka kontra Wisły, a raczej Stilicia przerwana faulem taktycznym Karola Danielaka (Pogoń). Sędzia Gil wycenił to zagranie na żółtą kartkę.

• Jest pierwsza kartka w dzisiejszym meczu - obejrzał ją Richard Guzmics (Wisła), a zawinił tym, że odbił piłkę ręką w środku pola.

• Wielki aplauz kibiców po tym, jak strzał Robaka w mur usiłował poprawiać Kamess, ale pechowo wywinął orła w polu karnym.

• Guzmics cudem uniknął żółtej kartki za faul przed "szesnastką", Wisła nie uniknie za to rzutu wolnego rywali z niebezpiecznej pozycji.

• Kolejna bezużyteczna piłka zagrana przez Stilicia, jego centra przeleciała nad głowami wszystkich piłkarzy kotłujących się pod bramką Janukiewicza.

• Szansa na dośrodkowanie w pole karne Pogoni, Frączczak powalił Stępińskiego.

• Tak się właśnie zastanawiamy, po co Stilić przymierzał się do wykonania tego rzutu wolnego aż trzy razy - piłka po jego miękkiej wrzutce pada łupem obrońców "Portowców".

• Rrrrrr... Robak! Odważna próba gwiazdora Pogoni, do bramki gospodarzy było dobre 20 metrów, potężne uderzenie pofrunęło nad poprzeczką.

• Z tego stałego fragmentu gry urodziła się tylko... kontra Pogoni, umiejętnie zatrzymana przez Sadloka.

• Stępiński nie zastanawiał się długo i odbił piłkę od Frączczaka, będzie pierwszy korner w dzisiejszym meczu - wykonają go piłkarze w czerwonych koszulkach.

• Teraz Buchalik ubiegł Kamessa w krótkodystansowym sprincie o piłkę. Od bramki golkiper "Białej Gwiazdy".

• Mocny początek Pogoni! Pod bramką gospodarzy z piłką przy nodze znalazł się Robak, jego płaskie uderzenie minimalnie mija słupek!

• Groźny kontratak Pogoni po stracie Urygi kończy się na Danielaku, a raczej jego strzale w boczną siatkę.

• Hymn Wisły i... zaczynamy! Wisła i w tej chwili rozpoczyna spotkanie od koła środkowego, jej przeciwnikiem są dzisiaj "Portowcy" - Pogoń Szczecin! Gramy!

• Pospieszcie się, chłopaki, bo można zamarznąć! Paweł Gil już wyprowadza obie jedenastki na murawę i za kilka chwil zaczniemy spotkanie, które obejrzy zaledwie kilka tysięcy kibiców - frekwencja przy Reymonta dzisiaj nie dopisała.

• "Legenda krakowskiego i polskiego sportu" - tak spiker na stadionie Wisły przedstawia Ludwika Miętta-Mikołajewicza. Były sternik "Białej Gwiazdy" od dzisiaj będzie honorowym prezesem klubu ze stadionu przy ulicy Reymonta.

• Wszystkim kibicom "Białej Gwiazdy" przypominamy również o naszym fanpage'u - na Wisła Kraków Ekstraklasa.net znajdziecie zdjęcia, sondy, ciekawostki i wszystko to, co nie mieści się w naszej meczowej zapowiedzi. Zapraszamy!

• Trudno w to uwierzyć, ale Pogoń nie wygrała na stadionie przy ulicy Reymonta od... no właśnie, ilu lat? Odpowiedź na to pytanie w przedmeczowej zapowiedzi.

• Nieobecni w Wiśle? Stara bida - poza kadrą meczową nadal jest Ostoja Stjepanović. W sektorze rodzinnym melduje się dzisiaj wykartkowany Łukasz Garguła, a najnowszy nabytek "Białej Gwiazdy" - Jean Barrientos - jeszcze nie jest uprawniony do gry.

• Matras i jego koledzy muszą poradzić sobie z absencją Takuyi Murayamy - Japończyk prędko nie wróci na boisko po kontuzji śródstopia. Oprócz niego, do Krakowa nie pojechał pauzujący za kartki Sebastian Rudol.

• Dla nas to rewanż z Wisłą, a mamy za co się rewanżować, bo na własnym stadionie przegraliśmy 0:3. Dlatego motywacja jest szczególna – tak dzisiejsze spotkanie przy Reymonta zapowiada Mateusz Matras, pomocnik "Portowców".

• Odrobinę lepszy start piłkarskiej wiosny mieli piłkarze, którymi z ławki trenerskiej dyryguje Jan Kocian - Pogoń Szczecin długo prowadziła w prestiżowym spotkaniu z Lechem Poznań tylko po to, żeby w samej końcówce spotkania stracić prowadzenie. Szczerze? Jesteśmy dziwnie pewni, że w ekipie "Portowców" po tym remisie nikt nie będzie szczególnie rozpaczał.

• Wspominaliśmy już o tym, że wycieczka Wisły do Gdańska była daleka od udanych - fatalna gra spowodowała, że gospodarze dzisiejszego spotkania przegrali z Lechią 0:1 po bramce Piotra Grzelczaka.

• Franciszek Smuda posłał dziś na ławkę następujących zawodników: Michał Miśkiewicz, Piotr Żemło, Szymon Witek, Dariusz Dudka, Kamil Kuczak, Emmanuel Sarki, Wilde-Donald Guerrier.

• Mamy już składy, więc czas na przedstawienie ławek rezerwowych. Potencjalni zmiennicy w szeregach Pogoni to: Dawid Kudła, Ricardo Nunes, Kamil Wojtkowski, Dominik Kun, Michał Walski, Michał Janota i Łukasz Zwoliński.

• Trener Jan Kocian też dokonał jednej roszady w jedenastce, która wywalczyła punkt w prestiżowym spotkaniu z "Kolejorzem". Na ławkę powędrował prawy obrońca Ricardo Nunes - w Krakowie szansę dostanie młody Hubert Matynia.

• Mamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn, nie obyło się bez zmian - po tym, jak w Gdańsku wykartkował się Łukasz Garguła, do składu "Białej Gwiazdy" wskoczył rezerwowy Mariusz Stępiński.

• Meldujemy się z Reymonta 22, najgorętszego adresu w piątek, jeśli chodzi o 21. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy! Jak to często bywa pod wodzą Franciszka Smudy, przed Wisłą Kraków ciężka wiosna - "Biała Gwiazda" wróciła z meczu przyjaźni w Gdańsku z pustymi rękami. Jan Kocian i spółka są chyba zadowoleni ze stylu, w jakim wrócili na ligowe boiska, bo w zeszły weekend podzielili się punktami z jednym z kandydatów do mistrzostwa - Lechem Poznań. Dziś obie drużyny zmierzą się ze sobą, a my mamy przyjemność zaprosić Was na relację LIVE z tego meczu!