Wisła Kraków

3

Śląsk Wrocław

0

• Wiślacy dziękują za walkę i własnym zawodnikom, i piłkarzom Śląska. To już wszystko ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, za uwagę wszystkim kibicom śledzącym dzisiejszą relację dziękują Kasia Guzik i Jakub Podsiadło. Dobranoc!

• Koniec meczu, Wisła w dobrym stylu pokonuje zawodzący Śląsk 3:0! Rykoszet Garguły, a potem dwa szybkie ciosy wiślaków pozbawiły podopiecznych Stanislava Levego szans na wywalczenie choćby punktu w twierdzy przy Reymonta 22. Kibice "Białej Gwiazdy" świętują - ich drużyna jest nadal niepokonana na własnym stadionie, a bramki nie straciła od sierpnia!

• Mecz w Krakowie potrwa jeszcze około minutę.

• Kibice Wisły chóralnie odśpiewują hymn swojego klubu. Wiślakom już chyba nic nie odbierze dziewiątego zwycięstwa w tym sezonie.

• Piłka po głowach obrońców Wisły wychodzi na rzut rożny. Po kornerze do futbolówki dopada Patejuk i uderza mocno. Nad bramką!

• Ślązacy mają rzut wolny szesnaście metrów od bramki Miśkiewicza.

• Wisła nie ustaje w staraniach o kolejną bramkę, Wisła walczy do samego końca - Paweł Brożek usiłował odebrać piłkę Stevanoviciowi z takim animuszem, że prawie wszedł mu na plecy. Faul wiślackiego napastnika.

• Franciszek Smuda "pozbywa" się już drugiego strzelca bramki dla Wisły - Patryk Małecki za świetnie dysponowanego Gargułę.

• Garguła zmusza obronę Śląska do błędu, rzut rożny dla wiślaków.

• W 77. minucie z boiska schodzi wiślacka "77" - Guerrier, zastępuje go Emmanuel Sarki.

• Stevanović!!! Mało brakowało, a mielibyśmy świetną bramkę, Miśkiewicz przytomnie broni strzał pomocnika Śląska!

• Dobrze ustawiony Głowacki wybija dośrodkowanie Hołoty i Cetnarski dośrodkowuje z rzutu rożnego. Znowu "Głowa", znowu korner i ponownie Miśkiewicz w posiadaniu piłki.

• WISLA--SLASKWisła Kraków - Śląsk Wrocław

• Chwilę wcześniej dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego przytomnie wypiąstkował Michał Miśkiewicz. Nie chcemy krakać, ale bramkarz Wisły jest niepokonany u siebie od sierpnia i ma duże szanse skończyć dzisiejszy mecz z czystym kontem.

• Piotr Brożek pojawił się na boisku w miejsce Rafała Boguskiego (Wisła).

• W Śląsku opaskę kapitańską przejął Krzysztof Ostrowski. U wiślaków do wejścia na boisko przygotowuje się Piotr Brożek.

• Korner dla Śląska Wrocław, pod nieobecność Mili egzekwuje go Cetnarski. Wolej Patejuka grzęźnie w nogach wiślackich obrońców.

• Śląsk się nie poddaje - przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła od głowy Paixao szybszy Miśkiewicz.

• Mało brakowało, żeby oprócz kartek i zmian do protokołu trafił kolejny gol dla Wisły! W polu karnym z piłką odnalazł się Brożek, półobrót wiślackiego snajpera i techniczny strzał ląduje obok bramki!

• Sędzia Stefański karze Mariusza Pawelca za brzydki faul na Guerrierze, gdy Haitańczyk szarżował na bramkę Śląska.

• Sebastian Mila ściągnięty z boiska, kapitana Śląska zastępuje Mateusz Cetnarski.

• Zmiana w drużynie gości. Stevanovic zmienia Kaźmierczaka.

• Strzał Chrapka z pierwszej piłki zdjął pajęczyny z siatki oddzielającej wiślackie trybuny od bramki Kelemena.

• Sprawca niefortunnego rykoszetu, który kosztował Śląsk utratę pierwszej bramki - Przemysław Kaźmierczak - ukarany żółtym kartonikiem.

• Wisła Kraków - Śląsk WrocławWISLA--SLASK

• 3:0... Obłęd, obłęd! Większość kibiców nie zdążyła nawet z powrotem usiąść po trafieniu Boguskiego, gdy po katastrofalnej postawie wrocławskiej obrony Paweł Brożek wyszedł sam na sam z Kelemenem i po ograniu bramkarza Śląska strzela trzeciego gola dla Wisły!

• GOOOOL! 2:0 dla Wisły! Zagranie Chrapka prawie jak z Ligi Mistrzów, mięciutka piłka do Guerriera, sam Haitańczyk na raty pokonuje Kelemena, w mało dżentelmeński sposób piłkę do siatki dobija "Boguś"!

• Kolejny korner dla wrocławian. Z narożnika boiska dośrodkuje Mila.

• Dynamiczne wejście Patejuka lewym skrzydłem, piłka wybita na rzut rożny. Po kornerze absurdalne uderzenie Sochy z dystansu, od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

• Niegroźny strzał Mili pada łupem Miśkiewicza.

• Rozpoczęła się II połowa meczu w Krakowie.

• 15 195 widzów na stadionie Wisły.

• Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

• Sędzia kończy pierwszą część meczu, wiślacy prowadzą 1:0. Optyczna przewaga krakowian jest faktem, ale kontry podopiecznych Stanislava Levego zwiastują emocjonującą drugą połowę spotkania. Do zobaczenia za kwadrans!

• Wisła znowu w opałach przez Pawła Stolarskiego. Lewą stroną podwórkową kiwką przedarł się Ostrowski, na szczęście dośrodkowanie prawego obrońcy Śląska niecelne.

• Z dystansu próbował Hołota, strzał bez historii. Tuż potem centra Patejuka mija przepychającego się w polu karnym Sebastiana Milę.

• Paweł Brożek wyszedłby sam na sam z Marianem Kelemenem, gdyby nie błąd przy przyjęciu podania od Boguskiego. Takie kiksy najlepszemu strzelcowi Wisły nie przystoją.

• Obrońcy Śląska stoją jak zaczarowani, gdy niemal dwumetrowy Bunoza ustawia sobie piłkę do strzału pod ich nosem. Mocny strzał po ziemi z linii pola karnego w ręce Kelemena!

• mrfp: Panie redaktorze, asystę zanotował Brożek ;) Zgrał klatką piersiową do Garguły a nie Gurrier

Tak właśnie było, poprawiamy się: asystę przy trafieniu Garguły notuje Paweł Brożek. Centra w pole karne Śląska była autorstwa Guerriera.

• Stolarski za łatwo "objechany" przez Patejuka, nieudana centra wraca w pole karne Wisły z drugiej strony. Znowu strzela Paixao, piłka ląduje obok bramki.

• Żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła) za przewinienie w środku pola.

• Po nieroztropnym zagraniu obrońcy Śląska Paweł Brożek prawie przejął piłkę i wyszedł sam na sam, zanim sprzed nosa "sprzątnął" mu ją Kelemen.

• Mila sekunduje Paixao równie dobrze, co ostatnimi czasy Garguła Brożkowi. Składna dwójkowa akcja dwóch piłkarzy Śląska kończy się strzałem Portugalczyka w nogi Jovanovicia.

• Profesorska interwencja Stolarskiego powstrzymuje wrocławian na lewym skrzydle.

• Wiślacka młodzież w liczbie dwóch tysięcy na początku spotkania zaprezentowała małe flagowisko, teraz oprócz sektora fanatyków jest najliczniej zapełnionym sektorem przy Reymonta 22.

• Zagranie Krzysztofa Ostrowskiego nad głowami wiślackiej obrony próbuje przejąć Hołota. Akrobacje pomocnika Śląska zdają się na nic - gdyby dobrze przyjął piłkę, bramka dla Śląska byłaby murowana.

• Śląsk próbował zaskoczyć wiślaków szybkim rozegraniem rzutu wolnego, Paixao przejmuje centrę i uderza płasko w "koszyczek" bramkarza Wisły.

• Długa piłka do Sylwestra Patejuka, zawodnik wrocławian szybszy od Stolarskiego, lecz nie ma już siły na odpowiednio mocny strzał. Piłka pada łupem Miśkiewicza.

• Na liczenie strat Pawła Brożka zabrakło nam już palców jednej ręki. Druga, lekko przymarznięta, w pogotowiu.

• Naciskany przez Jovanovicia Paixao próbował zaskoczyć Miśkiewicza zdradliwym strzałem, bramkarz Wisły na posterunku.

• Socha znajdował się na pozycji spalonej, sędzia jej nie odgwizdał i piłkarz Śląska zdołał podać do Hołoty. Blok wiślaka, poprawka Hołoty nad bramką!

• Wątły Guerrier pada jak rażony piorunem po wejściu Adama Kokoszki w polu karnym, ale o faulu nie może być mowy.

• GOOOOOOL! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła mocno uderza w kierunku bramki Śląska, piłka odbija się od Adama Kokoszki i zaskakuje Kelemena! (asysta: Wilde-Donald Guerrier)

• Powrót Garguły wybawia Stolarskiego od pojedynkowania się z Patejukiem. Chwilę później Sebastian Mila próbuje zagrywać do Paixao, piłka nie przechodzi przez wiślacką obronę.

• Kolejne nieudane zagranie Pawła Brożka i Śląsk odzyskuje piłkę praktycznie za darmo. Brozio, obudź się...

• Z atakiem sunie Wisła, Brożek miał po swojej lewej ręce nieobstawionego Guerriera, wolał próbować prostopadłej piłki do Boguskiego i zagrywa niecelnie.

• Dobry odbiór Chrapka i poprawka Haitańczyka, tym razem w nogi interweniującego Kelemena!

• Dobre rozrzucenie piłki przez Gargułę, Guerrier w asyście dwóch obrońców strzela w boczną siatkę!

• Śląsk psuje doskonałą kontrę! Socha wkręca Jovanovicia w ziemię już w polu karnym Wisły, oddaje piłkę po przekątnej do Kaźmierczaka... gdyby nie przytomność Michała Chrapka, znany z soczystego uderzenia pomocnik Śląska pewnie oddałby atomowy strzał w kierunku wiślackiej bramki.

• Wrocławianie trochę odpuścili krycie i centra z rzutu wolnego trafia na głowę Arkadiusza Głowackiego, kapitan Wisły oddaje zbyt niemrawy strzał i bez problemów broni Kelemen.

• Faul Tadeusza Sochy na Brożku przerywa świetnie zapowiadającą się kontrę wiślaków. Przewinienie wrocławskiego obrońcy, dzisiaj wyjątkowego ustawionego na prawym skrzydle, bez konsekwencji kartkowych.

• Płaski strzał Sebastiana Mili ląduje w bezpiecznych rękach Michała Miśkiewicza.

• Najlepszy strzelec Śląska tańczy między obrońcami Wisły, w końcu gubi futbolówkę w okolicach szesnastki.

• Marco Paixao sprytnie odwraca się z Arkadiuszem Głowackim na plecach. Portugalczyk oddaje strzał już w pozycji półleżącej, za lekko, żeby zaskoczyć Miśkiewicza!

• Guerrier zagrywa na lewe skrzydło do Bunozy, Bośniak przepchany przez Tomasza Hołotę.

• Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy mecz przyjaźni w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęli gospodarze - drużyna Wisły.

• Sędzia Stefański wyprowadza obie jedenastki na murawę. Kibice Wisły i Śląska wspólnie odśpiewują hymn Białej Gwiazdy - Jak długo na Wawelu.

• Ewentualne zwycięstwo wiślaków nie zmieni ich sytuacji w tabeli. Piłkarze Franciszka Smudy zajmują 3. miejsce z 31 punktami na koncie i sześcioma "oczkami" straty do lidera z Warszawy.

• Serdecznie zapraszamy do polubienia naszego facebookowego fanpage'a WislaKrakow.Ekstraklasa.net. Znajdziecie tam komentarze, sondy, ciekawostki i wszystko to, co nie zmieści się w relacji!

• Co zaś się tyczy gospodarzy, na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem wygląda na to, że kibice "Białej Gwiazdy" raczej nie podołają wyzwaniu Wisły. Na mecz z Pogonią fani z Krakowa weszliby za złotówkę, gdyby dzisiaj przy Reymonta 22 stawiło się 19 tysięcy fanów.

• Fani Śląska oficjalnie otrzymali z Krakowa pulę 800 biletów, jednak wielu wrocławian zasiądzie dzisiaj na sektorach gospodarzy.

• Zapowiedź dzisiejszego meczu autorstwa Kasi Guzik można przeczytać pod TYM adresem.

• Ostatnie 5 ekstraklasowych spotkań Wisły ze Śląskiem prezentuje się następująco:

• 25.11.2011 - Śląsk 0:1 Wisła (Boguski
    • 6.05.2012 - Wisła 0:1 Śląsk (Elsner)
    • 18.11.2012 - Wisła 1:0 Śląsk (Iliev)
    • 17.05.2013 - Śląsk 3:0 Wisła (Patejuk, Gikiewicz 2)
    • 4.08.2013 - Śląsk 0:0 Wisła
  • Do wiślaków na przedmeczowej rozgrzewce dołączają ciepło przywitani podopieczni Stanislava Levego, którzy zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli z 21 punktami na koncie.

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Piotr Brożek, Fryc, Sarki, Małecki, Burdenski, Nalepa.

• Rezerwowi Śląska: Gikiewicz, Dudu Paraiba, Więzik, Plaku, Cetnarski, Stevanović, Gavish.

• Serdecznie witamy ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie już za niecałą godzinę w drugim piątkowym meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków w meczu przyjaźni podejmie Śląsk Wrocław! Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!