Wisła Kraków

3

Widzew Łódź

0

• Piękna obrona rzutu wolnego przez Miśkiewicza kończy mecz w Krakowie. Wisła zasłużenie wygrywa z Widzewem 3:0!

• Napomnienie również dla Piotra Brożka (Wisła).

• Żółta kartka dla Stjepanovicia (Wisła).

• Równie dobrze Wisła mogła wygrać ten mecz 6:0... Małecki miał sytuację sam na sam z Mielcarzem, pudłuje po rękach bramkarza Widzewa.

• Jeszcze jedna szansa na pognębienie Widzewa - Małecki faulowany przez Okachiego, będzie centra w pole karne z rzutu wolnego.

• Goooool! 3:0 dla Wisły! Błyskawiczną kontrę wiślaków po raz drugi celnie kończy Wilde-Donald Guerrier, wykorzystując podanie Brożka i podcinając piłkę nad bezradnym Mielcarzem. "Biała Gwiazda" stawia kropkę nad 'i'!

• Piotr Brożek... dobra interwencja zatrzymuje Visnjakovsa.

• Najpierw pod kątem próbował Garguła, potem strzał Sarkiego. Oba obok bramki!

• Ostatnia zmiana w Widzewie, schodzi Patryk Stępiński, w jego miejsce Łukasz Staroń.

• Emmanuel Sarki zmienia Michała Chrapka (Wisła). Za pomocnikiem Wisły jeden z lepszych meczów w sezonie.

• Małecki zgrywa piłkę do Brożka, ten już w polu karnym przyjmuje i usiłuje oddać ją Guerrierowi. Haitańczyk rozkraczył się przy próbie jej przejęcia i obrońcy Widzewa wyjaśniają sytuację.

• Na boisku mamy okres małego przestoju, Wisła oddała Widzewowi trochę pola, ale rozgrywa piłkę spokojnie i dokładnie.

• Żółtą kartką ukarany Patryk Małecki (Wisła).

• Miśkiewicz mija się z mocnym dośrodkowaniem Widzewa z rzutu wolnego, na szczęście dla Wisły - bez konsekwencji.

• Wisła Kraków - Widzew Łódź

• Małecki pojawia się na boisku za Bunozę (Wisła).

• Aleksejs Visnakovs płasko strzela, Miśkiewicz nie dał się zaskoczyć.

• Atakuje Alex Bruno, na posterunku Łukasz Burliga.

• Aleksejs Višņakovs za Veljko Batrovicia (Widzew).

• W Widzewie na boisku pojawił się Alex Bruno, na ławkę zszedł Povilas Leimonas.

• Powrót do Wisły Piotra Brożka staje się faktem. "Pietia" zmienia Rafała Boguskiego.

• Brooożeeeek! Główka po centrze Guerriera obok bramki!

• Kolejna zmarnowana "setka" Wisły! Brożek wypuszcza Gargułę, ten oko w oko z Mielcarzem strzela prosto w bramkarza Widzewa!

• Fatalny kiks Nowaka, zdążył zblokować strzał wychodzącego sam na sam z bramkarzem Brożka!

• Niewiele zabrakło do trzeciej bramki dla Wisły. Na miękkie dośrodkowanie Fryca nabiegał Chrapek, wolej wiślaka nad poprzeczką.

• Urywek tiki-taki po krakowsku kończy przewinienie Okachiego na Guerrierze. Strzelec pierwszego gola popisał się kilkoma technicznymi zagraniami.

• Boguski wpadł w pole karne, zamiast strzelać zdecydował się na podanie w poprzek boiska. Przytomny Stępiński wybija jego zagranie.

• Kibice Widzewa chóralnie pozdrawiają trenera Franciszka Smudę, który wiele lat prowadził zespół z Łodzi.

• Żółta kartka dla Gordana Bunozy (Wisła).

• Zgranie Stjepanovicia na prawe skrzydło do Patryka Fryca, ten wygarnia piłkę już zza linii końcowej.

• Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, ale można na nim zobaczyć w jaki sposób prezentują się dziś w Krakowie fani Widzewa. Kibice Widzewa w Krakowie

• Princewill Okachi uderza na siłę, nad bramką.

• Faul wiślaka w kole szesnastki, dobra okazja dla Widzewa na kontaktową bramkę z rzutu wolnego.

• Rybicki zatrzymany siłą przed polem karnym Wisły, atak wiślaka - zdaniem sędziego -był czysty.

• Druga połowa meczu rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy meczu! Wisła prowadzi 2:0 po bramkach Guerriera i Garguły, grając w przewadze jednego zawodnika!

• Strzał Czarnogórca obok lewego słupka bramki Miśkiewicza.

• Żółta kartka dla Łukasza Burligi (Wisła) za faul na Batroviciu, rzut wolny z linii pola karnego.

• Wisła zasiedziała się w polu karnym Widzewa, Fryc za daleko wypuścił sobie piłkę i ją stracił.

• Pudło Garguły z rzutu wolnego z 16 metrów!

• Widzew w dziesiątkę! Guerrier w pełnym biegu wchodzi w szesnastkę, de Amo Perez go wycina! Nie jesteśmy pewni, ale atak Hiszpana chyba nie kwalifikował się na czerwony kartonik!

• Dobre wejście z prawej strony Patryka Fryca, za mocne dośrodkowanie mija Brożka i Guerriera czekających na piłkę w polu karnym.

• Łyk z magicznego bidonu i Stjepanović wraca na boisko.

• Wiślak przypłacił zaciętą grę w środku pola urazem, reprezentant Macedonii opatrywany przez lekarzy na murawie.

• Dwie straty Stjepanovicia w krótkim okresie czasu, Rybicki i Nowak zagięli parol na Macedończyka.

• Wisła nie gra wcale wielkiego meczu, jednak jej ataki są skuteczne i precyzyjne. Jak dotąd, świetnie prezentuje się Michał Chrapek.

• Višņakovs upada w polu karnym naciskany przez Jovanovicia. Sędzia Gil nie daje się nabrać i karze napastnika Widzewa żółtą kartką!

• Powtórka z rozrywki. Przemyślane, idealne zagranie Garguły trafia do Brożka, napastnik Wisły w sytuacji sam na sam trafia w Mielcarza!

• Próba Gordana Bunozy obok bramki.

• Gra Boguskiego nabiera rumieńców, "Boguś" do Fryca, Perez staje na drodze centry wiślaka w pole karne.

• Goooool! 2:0! Beznadziejne zagranie Hajrapetiana, błąd obrońcy Widzewa kończy się świetnym podaniem w tempo Chrapka do Pawła Brożka. Snajper Wisły nie zwykł marnować takich okazji! Wisła podwyższa prowadzenie!!!

• Doskonałe zagranie Boguskiego do Brożka, świetna interwencja Kevina Lafrance'a! "Brozio" już szykował się do obrotu z piłką i strzału na bramkę, w której stał tylko Mielcarz!

• Dobry odbiór Jonathana de Amo Pereza i próba szybkiego rozegrania, Hiszpan faulowany przez wiślaków.

• Miśkiewicz piąstkuje centrę łodzian, z woleja uderza Batrović... nad bramką.

• Jovanović powstrzymuje płaskie zagranie Nowaka w pole karne, korner dla podopiecznych Rafała Pawlaka.

• Višņakovs jest silny jak tur. Stoperzy Wisły są bezradni przy walce w powietrzu o długie piłki serwowane Łotyszowi przez kolegów z drużyny.

• Boguski posyła prawie taką samą piłkę Guerrierowi, jak Garguła przy bramce - skrzydłowy Wisły na pozycji spalonej.

• Sędzia dopatrzył się przewinienia w odbiorze piłki Fryca na połowie widzewiaków.

• Krystian Nowak huknął z dystansu, bardzo niecelny strzał młodego pomocnika Widzewa.

• Wiślacy w delikatnych opałach, do główki wyskoczył Višņakovs i o mały włos nie wywalczył sobie piłki w asyscie trzech stoperów z Krakowa.

• Zaangażowany Fryc odbiera piłkę w narożniku boiska, centra nie trafia do nikogo.

• Szarżował Batrović, zaplątał się z piłką gdzieś przed wiślackim polem karnym.

• Żółtą kartką ukarany został Lafrance.

• Długim rogu, długim. Podręcznikowa akcja wiślaków, na uwagę zasługuje rozmyślne zagranie Boguskiego do Garguły, bez tego nie byłoby gola dla Wisły!

• Goooooooooooooool! 1:0 dla Wisły! Świetne rozegranie Boguskiego, Garguła wykłada piłkę Guerrierowi. Kiwka jedna, druga, strzał po drugim rogu i bramka dla "Białej Gwiazdy"!

• To, co według moich słów miało być sektorówką, to po prostu monstrualnie długa flaga Widzewa "You'll never walk alone". Monstrum!

• Nowak pudłuje z główki obok bramki Miśkiewicza.

• Interweniuje Bunoza, rzut rożny mają widzewiacy.

• Perez bliski strzału głową, kolejny rykoszet i korner. Niecelne zagranie Okachiego, piłka dla Wisły.

• Višņakovs nie sięga dośrodkowania Batrovicia, piłkę musnął któryś z wiślaków. Rzut rożny dla Widzewa.

• Guerrier walczy do końca i wyłuskuje piłkę w środku pola, podaje do Brożka - snajper Wisły pod naciskiem Batrovicia ją gubi.

• Lewą stroną szarżuje Okachi, dobre wejście Fryca przerywa akcję Widzewa.

• Garguła podaje do Guerriera, strzał Haitańczyka odbity od obrońcy. Po kornerze głową strzelał Bunoza, w ręce Mielcarza!

• Leimonas sfaulował Gargułę przed polem karnym Widzewa, wiślacy mają szansę dośrodkować z rzutu wolnego.

• Pod nieobecność Arkadiusza Głowackiego, kapitanem Wisły jest dziś Łukasz Garguła.

• Pierwszy gwizdek Pawła Gila rozpoczyna mecz Wisły z Widzewem. Od środka zaczęli Paweł Brożek i Łukasz Garguła!

• Jak długo na Wawelu... odśpiewane przez kibiców Wisły i za moment zaczynamy.

• Patryk Fryc zagra na prawej stronie obrony - w środku Burliga i Jovanović, na lewej flance Gordan Bunoza.

• Sędzia Gil gwizdkiem zaprasza piłkarzy do tunelu.

• Mała dywersja ze strony Wisły, widzewiacy wygonieni z boiska zraszaczami. Początek spotkania za 10 minut.

• Jak na jesienny wieczór, w Krakowie jest względnie ciepło. Niemniej jednak, zapowiada się na bardzo słabą frekwencję.

• Na trybunie Widzewa trwa instalacja czegoś, co wygląda jak sektorówka. Reprezentacja widzewiaków wciąż jest mało liczna, czyżby jakieś problemy po drodze Krakowa?

• Przypominamy o naszym facebookowym fanpage'u WislaKrakow.Ekstraklasa.net! Znajdziecie tam zdjęcia, komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w relacji!

• Na mecz zmierza grupa co najmniej 500 kibiców Widzewa. Póki co, na sektorze gości zameldowało się 15 fanów z Łodzi.

• Ponowny debiut dla "Białej Gwiazdy" może dzisiaj zaliczyć Piotr Brożek. "Pietia" został błyskawicznie zgłoszony do rozgrywek i zasiadł na ławce rezerwowych.

• Zapowiedż meczu autorstwa Daniela Kawczyńskiego można przeczytać pod TYM linkiem. Zapraszamy!

• Widzewska zasłona dymna z urazami trzech podstawowych zawodników - Mielcarz, Batrović i Višņakovs mieli w ogóle nie pojechać do Krakowa, tymczasem wszyscy znaleźli się w wyjściowej jedenastce.

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Nalepa, Piotr Brożek, Stolarski, Małecki, Sarki.

• Rezerwowi Widzewa: Krakowiak, Augustyniak, Bartkowski, Alex Bruno, Kasprzak, Staroń, Aleksejs Višņakovs.

• Dobry wieczór ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie! Mniej niż godzina pozostała do rozpoczęcia drugiego wtorkowego meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Przy Reymonta niepokonana na własnym stadionie Wisła Kraków zmierzy się z łódzkim Widzewem, a ja zapraszam na relację LIVE z tego spotkania!