Wisła Kraków

1

Zagłębie Lubin

0

• Piłkarze Wisły świętują szóste zwycięstwo w sezonie z kibicami. I ja żegnam się z fanami śledzącymi naszą relację ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Mecz relacjonował dla Was Jakub Podsiadło. Dobrej nocy!

• Wielka, wielka ulga piłkarzy i kibiców Wisły. Stuprocentowe okazje Zagłębia w ostatnim kwadransie mogły spowodować, że Orest Lenczyk wywiózłby z Krakowa trzy punkty. Doskonałe interwencje Michała Miśkiewicza i fatalne pudła zagłębiaków przechyliły szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Franciszka Smudy!

• Koniec! Po dramatycznym meczu pełnym zwrotów akcji w końcówce Wisła wygrywa z Zagłębiem! Jedyną bramkę meczu zdobył Łukasz Garguła w 39. minucie!

• "Świeca" Abwo i... zderzenie głowami trzech piłkarzy. Na boisku leżą Guerrier, Bunoza i Rymaniak.

• Kolejny korner dla "Miedziowych", w narożniku boiska Adrian Błąd.

• Mecz potrwa jeszcze jakieś dwie minuty. Rzut rożny dla Zagłębia wybity przez wiślaków.

• Małecki nieudanym podaniem do Brożka prokuruje błyskawiczną kontrę Zagłębia, ale Burliga "kasuje" Jeża!

• Jeż uderzył z dystansu daleko nad bramką.

• Sprytna kiwka Brożka w polu karnym, wyłożenie do Chrapka i tym razem to Gliwa ratuje zagłębiaków świetną interwencją! Niesamowity finisz meczu w Krakowie!

• Michał Miśkiewicz serwuje kibicom paradę jak z piłki ręcznej i broni w stuprocentowej sytuacji! Fatalna kontra Wisły zepsuta przez Brożka, rzut rożny też nic nie daje oblężonym wiślakom.

• Poznaliśmy właśnie nowy hit YouTube'a. Najpierw prawie pod samego Miśkiewicza podjechał Widanow, paskudnie spudłował, a dobitka Abwo wbrew wszelkim prawom fizyki strzelił nad bramką. Kosmos.

• Patryk Małecki za Emmanuela Sarkiego (Wisła).

• Żółtą kartką ukarany został Jeż.

• Ofensywna zmiana trenera Lenczyka - Deniss Rakels (Zagłębie) zastąpił na murawie Łukasza Piątka.

• Podanie Stjepanovicia do "Małego" ląduje na aucie.

• Zagłębie wyraźnie dominuje i dąży do wyrównującego gola, Wisła cofnięta do obrony.

• Bunoza dobrze radzi sobie z Piechem.

• W wiślackiej linii obrony panuje nędza. Kiksy zagłębiaków pod bramką Miśkiewicza pozbawiają ich klarownych szans na wyrównanie.

• Poważna strata Burligi, Piech podaje do Błąda... pomocnik Zagłębia uderza w okienko i tylko świetna interwencja Miśkiewicza ratuje Wisłę przed utratą gola!

• Faul i kartka dla Łukasza Burligi (Wisła).

• Ufff... kolejny ryzykowny wślizg Guerriera, Błąd upada na murawę, jednak Haitańczyk atakował piłkę.

• Znowu spalony Abwo przy dynamicznym wyjściu.

• Przekombinowali. Tylu piłkarzy Zagłębia nawzajem przepuszczało sobie piłkę, że w końcu Abwo nie miał pojęcia, co z nią zrobić. Wybija Miśkiewicz.

• Sam Guerrier wybijał bardzo nieporadnie, piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

• Żółta kartka dla Guerriera (Wisła). Rzut wolny dla Zagłębia z linii pola karnego.

• Błąd!!! Wolejowi zawodnika "Miedziowych" zabrakło tylko celności, gdyby piłka poszybowała bliżej okienka bramki Miśkiewicza, parada bramkarza Wisły zdałaby się na nic.

• Abwo tańczy z piłką w polu karnym, lecz sędzia liniowy uznał, że w momencie podania od Błąda byl na spalonym.

• Dośrodkowanie Sarkiego przejęte przez Gliwę.

• Tak się cieszyli Wiślacy po zdobyciu bramki. Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

• Sarki odważnie wyłuskuje piłkę spod nóg Piecha przed polem karnym Wisły.

• To koniec meczu dla Głowackiego (Wisła). Zmienił go Ostoja Stjepanović.

• Do wejścia na boisko gotowy Ostoja Stjepanović.

• Błąd pociągnął piłkę na dwudziesty metr i strzelił mocno w środek bramki, pewny chwyt Miśkiewicza.

• Arkadiusz Głowacki schodzi z boiska utykając, Franciszek Smuda szykuje zmianę za wiślackiego kapitana.

• Przytomny powrót Guerriera dusi kontrę "Miedziowych" w zarodku, akcja Abwo przerwana.

• Kolejny korner dla wiślaków, piłka wybita przez obrońców Zagłębia.

• Żółta kartka dla Michała Chrapka (Wisła) za faul na środku własnej połowy.

• Kraków pomylił się lubinianom z Copacabaną, najpierw piętą Rymaniak do Błąda, chwilę później w tym samym stylu vice versa. Oba podania tak niecelne, że Garrincha chyba przewraca się w grobie.

• Bezsens i beznadzieja... kolejne pudło Guerriera z dystansu. Po zapaleniu płuc Franciszka Smudy ani śladu, trener Wisły głośno ruga swojego podopiecznego.

• Popłoch w wiślackim polu karnym zasiany przez Piecha, na posterunku Jovanović.

• Nieporozumienie Banasia z Rymaniakiem przy wyskoku do główki w polu karnym Wisły.

• Chrapek na wiwat z dwudziestego metra.

• Rzut rożny dla Wisły wykona Łukasz Garguła.

• Świetnie urywa się Boguski, jego kluczowe podanie do Brożka w ostatniej chwili wybija Bilek.

• Na boisku pojawił się też Adrian Błąd, zszedł Papadopulos (Zagłębie).

• Miśkiewicz wybija dośrodkowanie Jeża z rzutu wolnego.

• Czas na II połowę meczu! Zaczną goście z Lubina.

• Na drugą połowę nie wybiegnie Aleksander Kwiek, zmienił go David Abwo (Zagłębie).

• Dzisiejszy mecz oglądają 10 753 osóby.

• Wiślacy grają zupełnie, jak w meczu z Piastem Gliwice. Niepewna interwencja bramkarza Zagłębia zniweczyła większość, jeśli nie cały plan Oresta Lenczyka na to spotkanie. Końcówka połowy to już zmasowane ataki piłkarzy "Białej Gwiazdy".

• Pierwsza połowa meczu kończy się kilkanaście sekund po regulaminowym czasie gry. Wisła prowadzi 1:0 po bramce Łukasza Garguły!

• Wudu? Haitańska klątwa?! Świetne zgranie głową Boguskiego do Chrapka, młody wiślak przepuszcza piłkę, Guerrier w perfekcyjnej sytuacji strzela nad poprzeczką!

• Sarki mądrze oddaje piłkę Burlidze, wiślak potężnie strzela po ziemi, obok prawego słupka bramki Gliwy!

• Zdradliwa piłka Widanowa w polu karnym Wisły wybita odważnym "szczupakiem" Miśkiewicza!

• Fatalna postawa Michała Gliwy. Sam strzelec bramki był ciężko zdziwiony, że piłka zatrzepotała w siatce gości.

• Goooooooooool! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła strzela z rzutu wolnego z 20 metrów, piłka po rękach Gliwy wpada do siatki!

• Jeżeli Orest Lenczyk kazał swoim zawodnikom ustawić autobus pod bramką, to jest to londyński piętrus. Defensywa "Miedziowych" jest dzisiaj bardzo spójna.

• Strzał Boguskiego z półobrotu był za lekki, żeby zagrozić bramce Zagłębia.

• Dośrodkowanie Burligi w pole karne, wywraca się Brożek... czysta interwencja Guldana. Rzut rożny.

• Kwadrat zażartej walki między Jeżem, Widanowem, Chrapkiem i Bunozą w narożniku wiślackiej połowy. Z opresji wychodzą wiślacy i mają szansę na rozegranie kontry.

• Niedokładność podań w ekipie Franciszka Smudy drażni tak, jak drapanie paznokciami po tablicy. Boguski fatalnie wymierzył długie podanie do Sarkiego.

• Jeż nawija Burligę, miękka centra Słowaka trafia do "koszyczka" Miśkiewicza.

• Dośrodkowanie Zagłębia z rzutu wolnego z pola karnego na rzut rożny wybija Bunoza.

• Złe zagranie Guerriera do Boguskiego. Wszędzie pełno szczupłego Haitańczyka, gdyby tylko dodał do swojej gry trochę dokładności i przemyślanych podań.

• Widanow silniejszy od Guerriera w odbiorze, przy rozegraniu Bułgar wypadł o wiele słabiej - aut i zacznie Wisła.

• Nie możemy wyjść z podziwu, ile głosów w plebiscycie jest oddawanych na samym początku meczu. Na razie Brożek z Piechem idą w łeb w łeb... jakby to powiedzieli w "Misiu', jest prawda komputerowego ekranu i prawda boiska, która mówi: obaj snajperzy bez okazji.

• Dobra klepka Chrapka z Gargułą. Ten drugi faulowany, sędzia najpierw puszcza grę, po stracie Chrapka odgwizduje przewinienie.

• Arkadiusz Piech zakłada siatkę Bunozie. Wszystko okej, tylko piłka wyszła w aut.

• Jeż strzela w boczną siatkę. Na piłkę czekali Piech i Papadopulos, Słowak zdecydował się zakończyć akcję kiepskim strzałem.

• Koledzy niezmiennie ufają Guerrierowi, tym razem niecelną piłkę posłał mu Burliga.

• Niecelny strzał Guerriera ląduje wysoko, wysoooko nad bramką Gliwy.

• Jak dotąd, Wisła rozważnie rozgrywa piłkę i konstruuje swoje akcje, lecz nie wynika z tego absolutnie nic. Scenariusz podobny do meczu z Piastem.

• Rymaniak staje na drodze dośrodkowania Sarkiego w pole karne.

• Płasko Bunoza, piłka leniwie potoczyła się obok słupka.

• Dobry odbiór Boguskiego rozpoczyna kontratak Wisły. Bunoza oddaje piłkę do Guerriera, Haitańczyk mocnym kopnięciem posyła ją w pole karne Zagłębia, ale wszyscy potencjalni adresaci nie nadążyli za centrą zawodnika z Karaibów.

• Info z telewizorni: 74% posiadania piłki przez Wisłę. Dzisiejsze El Clásico zobowiązuje.

• Niecelne zagranie Piecha do Papadopulosa, kontra Wisły przerwana przez agresywny wślizg na Gargule, gwizdek sędziego milczy.

• Dokładny przerzut Guerriera do Sarkiego. Bombę w kierunku Gliwy ofiarnie wybija Banaś, nieskutecznie dobija reprezentant Haiti!

• Osamotniony z przodu Brożek w końcu ulega obskakującym go defensorom z Lubina i traci piłkę.

• Z dystansu strzelał Kwiek, piłka znowu odbija się od nóg Jovanovicia i wychodzi na aut.

• Widanow próbował zagrać w pole karne Wisły, nieporadny kiks Jovanovicia, sytuację wyjaśniają szybko wiślaccy obrońcy.

• W polu karnym Zagłębia szarżował Burliga. Nie jest tak silny jak Brożek, sędzia odgwizduje faul na obrońcy "Miedziowych".

• Podanie Pawła Brożka w kierunku Garguły dobrze przecina powracający Jeż.

• Guerrier mocno odczuł akrobatyczną próbę strzału z pierwszej piłki i przez chwilę będzie opatrywany przez lekarzy poza boiskiem.

• Burliga dobrze wychodzi spod agresywnego pressingu Piecha na własnej połowie.

• Do prostopadłego podania Bunozy wychodzi Guerrier. Skrzydłowy Wisły jest szybki, jednak za wolny na piłkę kolegi z drużyny. Piłka wychodzi za linię końcową.

• Sarki do Garguły, Garguła do Sarkiego... Nigeryjczyk nie zdołał wygarnąć piłki w obrębie boiska. Od bramki rozpocznie Gliwa.

• Zaczynamy! Wisła gra o utrzymanie trzeciego miejsca na podium, pozostające na 14. miejscu w tabeli Zagłębie potrzebuje punktów jak tlenu!

• Początek meczu za kilka chwil, sędzia Rynkiewicz wyprowadza obie jedenastki na murawę.

• Adamem Bujakiem nie jestem, no ale proszę. Kibice Zagłębia na 20 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Kibice Zagłębia Lubin przed meczem z Wisłą Kraków

• Ciężko w to uwierzyć, ale Wisła ostatni raz pokonała Zagłębie... 13 sierpnia 2011. Wówczas, jeszcze pod wodzą Roberta Maaskanta, po celnym rzucie karnym Dudu Bitona krakowianie wygrali 1:0.

• To także szczególny dzień dla Franciszka Smudy - trener wiślaków poprowadzi "Białą Gwiazdę" po raz setny w oficjalnym meczu.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego meczu autorstwa Kasi Guzik można przeczytać TUTAJ.

• Podopieczni Oresta Lenczyka na rozgrzewce. Szkoleniowiec gości prowadził Wisłę w latach 1978, 1994 i 2001, niemal trzy dekady temu zdobywając z "Białą Gwiazdą" mistrzostwo Polski.

• "Zagłębie to trudny przeciwnik. W jego szeregach gra wielu doświadczonych piłkarzy. Nie sądzę, aby grali u nas defensywnie. Będą zapewne starać się zdobyć trzy punkty" - Franciszek Smuda

• Bramkarze obu drużyn już na przedmeczowej rozgrzewce. Na sektorze gości meldują się pierwsi fani z Lubina, którzy - jeśli wierzyć ustrojstwom do planowania tras - musieli przejechać 350 km. Ale za to autostradą!

• Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Nalepa, Fryc, Stolarski, Małecki, Stjepanović.

• Rezerwowi Zagłębia: Ptak, Abwo, Čotra, Oleksy, Błąd, Rakels, Woźniak.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Już za niecałą godzinę Wisła Kraków podejmie tutaj Zagłębie Lubin. Żeby odzyskać miejsce na podium ligowej tabeli, "Biała Gwiazda" musi pokonać dziś "Miedziowych"!