Wisła Kraków

0

Zawisza Bydgoszcz

1

• Niedokładność Wisły w ofensywie kosztowała dziś "Białą Gwiazdę" trzy punkty. Piłkarze Zawiszy, choć skupiali się raczej na bronieniu dostępu do własnej bramki, wykorzystali nieporadność podopiecznych Franciszka Smudy i to oni - jako druga po Ruchu drużyna - wyjeżdżają z Krakowa z trzema punktami. To wszystko z naszej strony, dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobrej nocy!

• Koniec spotkania! Zawisza za sprawą bramki Jorge Kadu w 69. minucie po raz drugi w obecnym sezonie wygrywa z Wisłą Kraków!

• W desperackiej szarży Gordan Bunoza potyka się o własne nogi i traci piłkę w środku pola. Kontra Zawiszy powstrzymana przez Ostoję Stjepanovicia.

• Michał Szewczyk (Wisła) ukarany żółtą kartką.

• Arbiter uznał, że Gevorgyan celowo ociągał się z oddaniem opaski. Żółta kartka dla napastnika Zawiszy.

• Piotr Petasz zmienia Vahana Gevorgyana. Kapitan Zawiszy przekazuje opaskę Wojciechowi Kaczmarkowi.

• Jedna z ostatnich szans Wisły na gola - rzut wolny Stjepanovicia w środek bramki i ręce Kaczmarka.

• W akcji znowu Burliga, lekki strzał sparowany w bok przez Kaczmarka! Do woleja składa się Chrapek i fatalnie pudłuje!

• Ataki Wisły to popis nieskuteczności. Dośrodkowanie Burligi za mocne, żeby dawało jakiekolwiek nadzieje Pawłowi Brożkowi na gola.

• Łukasz Garguła za długo bawi się piłką pod polem karnym Zawiszy. Piłkarze gości nie korzystają z zaproszenia wiślaka na piknik i po prostu odbierają mu futbolówkę.

• Dopiero co wprowadzony Szewczyk nie popisał się strzałem po podaniu Burligi. Trudno w ogóle cokolwiek napisać o tak nieudanej próbie.

• I to był ostatni akcent sympatycznego Emmanuela w dzisiejszym meczu. Na boisku zmienił go Michał Szewczyk.

• Sarki odbiera piłkę od Chrapka i strzela z ostrego kąta! Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny, było blisko!

• Ostatnim zmiennikiem w koszulce Wisły będzie Michał Szewczyk.

• Dziesiąty (!) rzut rożny Wisły bez konsekwencji dla Zawiszy. Brakuje Arkadiusza Głowackiego, oj, brakuje.

• Żółta kartka dla Piotra Brożka (Wisła). Po zderzeniu z Masłowskim obaj piłkarze zostali lekko poturbowani.

• 7 410 kibiców ogląda dziś mecz Wisły z Zawiszą.

• Po rzucie wolnym Gevorgyana wiślacy ekspediują piłkę daleko poza strefę zagrożenia.

• To zrozumiałe, że piłkarzom Zawiszy nigdzie się nie spieszy. Wiślacy drugi raz z rzędu na własnym boisku muszą gonić wynik i nie bardzo wiedzą, jak zabrać się za odrabianie strat.

• Jeśli na zgrupowaniach Nalepa śpi z Sarkim w jednym pokoju, nie powinien tego robić. Petarda stopera Wisły równie lekkomyślna, co ta Nigeryjczyka przed kilkoma chwilami.

• Emmanuel Sarki pomylił odwagę z głupotą i strzelił z dystansu w kierunku dachu wiślackiego stadionu.

• ...a za Dudkę na murawie melduje się Michał Chrapek.

• Podwójna zmiana w zespole Wisły Kraków. Za Guerriera wejdzie Łukasz Garguła...

• Wiślacy nie zrobili absolutnie żadnych postępów od meczu z Ruchem. Scenariusz był bardzo podobny do tego sprzed dwóch tygodni - ataki Wisły przerwała skuteczna kontra rywali.

• GOOOOOL! Niezastąpiony dla Zawiszy Michał Masłowski rozgrywa piłkę z Kadu, a ten mocnym strzałem w przeciwległy róg bramki wyprowadza gości na prowadzenie. 1:0 dla Zawiszy!

• Wszystkie kamery muszą być skierowane na Stilicia i Brożka. Wiślacki tandem znowu skonstruował ciekawą akcję i tylko zderzenie Pawła Brożka z Nawotczyńskim uratowało Zawiszę od straty niechybnej bramki.

• Druga zmiana w zespole Zawiszy - w miejsce Jakuba Wójcickiego na boisku pojawił się Alvarinho.

• Mocny strzał Nalepy z dwudziestu metrów mija bramkę Kaczmarka!

• Podanie od Dudki o centymetry mija Guerriera. Wiślak poprawia się i oddaje piłkę do Brożka... snajper Wisły bezskutecznie próbuje strzału z dalszej odległości. Przypomnieliśmy sobie słowa "Brozia" z telewizyjnego "Turbokozaka" - próby zza pola karnego to słaba strona reprezentanta Polski.

• Stjepanović posyła piłkę z rzutu wolnego za wszystkich wiślaków, pewny chwyt Kaczmarka.

• Zawisza nie ma za wiele do powiedzenia oprócz improwizowanych kontr. Bliższa zdobycia bramki jest zdecydowanie "Biała Gwiazda". W zespole Ryszarda Tarasiewicza Jorge Kadú zajmuje miejsce Gevorgyana na szpicy.

• Emmanuela Sarkiego odsyłamy na terapię związaną z kontrolowaniem poziomu agresji. W polu karnym na jego centrę grasowało dwóch wiślaków - co z tego, skoro Nigeryjczyk znowu zagrywa zbyt mocno.

• Jorge Kadu za Pawła Wojciechowskiego (Zawisza). Skrzydłowy "Zetki" dzisiaj prochu nie wymyślił.

• Piłkarze Zawiszy włączyli chyba tryb "friendly fire". Przed momentem Lewczuk mało pewnie wybijał piłkę na wprost własnej bramki, teraz o mały włos własnego bramkarza nie pokonał Nawotczyński!

• Dośrodkowanie Burligi spadło wprost na głowę... Lewczuka. Po rzucie rożnym centra Stjepanovicia o mały włos nie zaskoczyła bramkarza Zawiszy.

• Klasyczny "trójkąt" Pawła Brożka z Semirem Stiliciem. Pomocnik Wisły za mocno posłał piłkę do "Brozia", pierwszy dopada do niej Kaczmarek.

• Młotek w nodze Sarkiego przy dośrodkowaniu z prawej flanki. Lewczuk wolał nie ryzykować i wybił piłkę na ósmy rzut rożny dla Wisły w tym spotkaniu.

• Ostoja Stjepanović wychodzi zwycięsko ze starcia w środku pola i zagrywa na prawe skrzydło do Brożka. Napastnik Wisły jest zmuszony odegrać do Stilicia z pierwszej piłki. Efekt? Marny, bo piłka w ogóle nie dociera do Bośniaka.

• Gwizdek sędziego Borskiego milczy, gdy Nawotczyński dużym nakładem siły powstrzymuje Brożka pod polem karnym Zawiszy.

• Sarki doskonale wyczekał Burligę i odegrał mu piłkę piętą. "Bury" wpadł w pole karne i na spółkę ze Stiliciem zagroził bramce Kaczmarka. W plątaninie piłka wychodzi poza boisko.

• Żółta kartka dla Kamila Drygasa (Zawisza) za faul taktyczny na Emmanuelu Sarkim. Drygas mało elegancko objął skrzydłowego Wisły wpół i powalił go na murawę.

• Siódmy rzut rożny dla Wisły też bez szczęścia - sytuację wyjaśnia Andre Micael wybiciem poza pole karne.

• Piłkarze Wisły rozpoczęli drugą połowę meczu. Oba zespoły definitywnie bez zmian.

• Dołączają do nich goście z Bydgoszczy, na pierwszy rzut oka - bez roszad ze strony Ryszarda Tarasiewicza.

• Wiślacy wracają na płytę boiska. W ekipie Franciszka Smudy zmian nie odnotowano.

• Statystyki I połowy:

• Posiadanie piłki: 61% - 39%
    • Strzały: 8 - 6
    • Strzały na bramkę: 1 - 1
    • Rzuty rożne: 6 - 1
    • Spalone: 0 -2
  • Zdecydowanie za lekki strzał głową Nawotczyńskiego kończy pierwszą część meczu. Ujmując całą rzecz dyplomatycznie, piłkarze Wisły i Zawiszy nie rozpieszczają nas swoją grą. Z pierwszej połowy zapamiętamy przebłyski piłkarskiego geniuszu Semira Stilicia, świetnie dowodzącego grą "Białej Gwiazdy" w ofensywie. Po stronie Zawiszy warto wyróżnić aktywnego i ambitnego Michała Masłowskiego.

• Na boisku leży Dudka, sędzia Borski puszcza grę. Piotr Brożek "kasuje" Jakuba Wójcickiego - Zawisza ma rzut rożny.

• Strzał Ziajki ze znacznej odległości nosił znamiona desperacji, Miśkiewicz spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem.

• Sędzia Borski zadecydował, że pierwsza połowa meczu potrwa dłużej o trzy minuty.

• Kontratak Zawiszy przerywa Michał Nalepa. Wiślak wygrał pojedynek "jeden na jeden" z Gevorgyanem.

• Wiślacy z werwą wpadli w pole karne Zawiszy. Najpierw Stilić, potem Guerrier - obaj strzelają prosto w obrońców gości!

• Semir Stilić wykłada piłkę Brożkowi, snajper Wisły huknął z należytą siłą na bramkę! Obok słupka!

• Aplauz wiślackich trybun po udanym odbiorze piłki przez Łukasza Burligę.

• Żelazne nerwy Michała Miśkiewicza. Do końca naciskany przez Wójcickiego w ostatniej chwili odgrywa piłkę do Piotra Brożka.

• Nudy na pudy - póki co, obie drużyny kąsają się mało agresywnymi akcjami. W konstruowaniu ataków lepiej spisuje się Wisła, choć Zawisza braki techniczne nadrabia błyskawicznym rozgrywaniem kontrataków.

• Do rzutu rożnego po raz szósty w dzisiejszym meczu podszedł Ostoja Stjepanović i po raz szósty niewiele wynikło dla Wisły z tego stałego fragmentu.

• Dariusz Dudka przyłożył z rzutu wolnego nie gorzej niż Janikowski w rozgrywkach NFL. Piłka otarła się o któregoś z zawiszaków i wiślacy mają rzut rożny.

• Drygas przekroczył przepisy przy próbie zatrzymania szarżującego Stilicia. "Biała Gwiazda" ma rzut wolny z około 25 metrów.

• Teraz to Wisła solidnie wzięła się za pressing. Hermes ratuje się wybiciem za linię boczną na własnej połowie.

• Stilić z Brożkiem rozumieją się bez słów, błyskawiczna klepka przed polem karnym kończy się niecelnym zagraniem tego drugiego. Wiślacy mają czego żałowac, bo obrona Zawiszy stała jak wryta.

• Naprawdę nieuzasadnione pretensje piłkarzy Zawiszy do sędziego Borskiego. Sztab szkoleniowy klubu z Bydgoszczy też nie pozostaje dłużny, trener Tarasiewicz odesłany na trybuny!

• Ziajka ogrywa Burligę jak dziecko i strzela na bramkę z woleja! Po drodze piłkę trąca Gevorgyan i pokonuje Miśkiewicza. Piłka w siatce, ale napastnik Zawiszy był na oczywistym spalonym.

• Do piłki zagranej z rzutu rożnego pierwszy wyskakuje Dariusz Dudka. Zgranie wzdłuż bramki nie znajduje adresata w żadnym z piłkarzy Wisły.

• Rykoszet po strzale Stjepanovicia wychodzi na rzut rożny. Wybicie Zawiszy i repeta z narożnika boiska.

• Sarki huknął jak z armaty... wszystko byłoby w porządku, gdyby atakował bramkę, a nie próbował dośrodkowania.

• W końcu jakaś próba strzału! Burliga nieźle centruje w pole karne, Guerrierowi nie trzeba dwa razy powtarzać, żeby startował do takich piłek - główka wiślaka nad bramką Kaczmarka!

• Wisła Kraków - Zawisza BydgoszczWisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

• Po stałym fragmencie gry do piłki dorwał się Guerrier, zagranie lewoskrzydłowego Wisły też wybite przez niezmordowaną obronę Zawiszy.

• Wypatrzony przez Stilicia Sarki znowu próbuje dośrodkować, atak Wisły udaremnia Ziajka. Rzut rożny!

• Igor Lewczuk włożył tyle uwagi w sprint w kierunku bramki Wisły, że zapomniał o podprowadzeniu sobie piłki. Piłka ucieka za linię końcową, pusty przebieg zawiszaka.

• Michał Masłowski regularnie spędza sen z powiem stoperom Wisły. Gospodarzy przed niebezpieczeństwem ratuje gwizdek sędziego Borskiego - adresat podania Masłowskiego był na spalonym.

• W kwestii decybeli dzisiejszej widowni trudno konkurować z nieobecnymi fanatykami, co nie zmienia faktu, że wokalnie spisuje się przyzwoicie.

• Próba zaskoczenia wiślackiej defensywy przez Drygasa, długa piłka w rejony, gdzie kręci się Vahan Gevorgyan bez skutku - zacznie Miśkiewicz.

• Tym razem "Pietia" potwierdził, że ma wspólne DNA z bratem. Szybki, zwodniczy ruch nogą i wiślak wpadł w pole karne, powstrzymany dopiero przez obronę Zawiszy.

• Stały scenariusz przy Reymonta - po odważnym początku Zawiszy, kontrolę nad meczem stopniowo odzyskują piłkarze Wisły.

• Piotr Brożek zaprosił Guerriera do gry klepką, wiślacki skrzydłowy wkłada za dużo siły w odegranie do jednego z bliżniaków. Aut na korzyść Zawiszy.

• Ze środka pola zagrywał Dariusz Dudka, za mocno, żeby którykolwiek z wiślaków mógł przechwycić piłkę.

• Po dośrodkowaniu z drugiej strony boiska piłka w bezpiecznych rękach Kaczmarka.

• Zamieszanie w polu karnym Zawiszy, jeden z wiślaków próbował przewrotką pokonać Kaczmarka, piłka wybita na kolejny korner!

• Stjepanović wywalczył korner dla Wisły.

• Sarki przygotował dokładną centrę, w sam raz dla nadbiegającego Brożka. Na linii piłki jak spod ziemi wyrósł Nawotczyński i udaremnił świetną okazję wiślaków!

• Paweł Brożek próbował uruchomić Guerriera długim zagraniem, Kaczmarek nie odpuścił i pobiegł za Haitańczykiem do linii końcowej. Piłka dla bramkarza Zawiszy.

• Dynamiczny Masłowski uciekł Dariuszowi Dudce i w mgnieniu oka zostawił reprezentanta Polski w tyle na kilka długości. Pomocnik Zawiszy decyduje się na strzał, piłka zakręca daleko za dalszym słupkiem bramki Wisły.

• Zbyt koronkowa próba klepki między Brożkiem i Guerrierem na 25. metrze od bramki Zawiszy.

• W gąszczu obrońców Zawiszy odnalazł się Stilić, strzał po ziemi z linii pola karnego nie bez problemów broni Wojciech Kaczmarek.

• Po rzucie wolnym dla Zawiszy w pole karne dośrodkowywał Gevorgyan. Do piłki najwyżej wyskoczył Nawotczyński, jednak jego strzał sporo nad poprzeczką.

• Zawiszacy przeprowadzają skuteczny pressing na połowie Wisły, piłkarze Franciszka Smudy mają problem z rozpoczęciem ataku.

• Kolejne niepewne zagranie Stjepanovicia. Masłowski przechwytuje piłkę i mija kilku wiślaków, zanim piłka trafia do Wójcickiego. Centra skrzydłowego Zawiszy bez zagrożenia dla bramki Miśkiewicza.

• Starcie Sarkiego z Sebastianem Ziajką, obaj piłkarze leżą pokotem na boisku. Lekarze Zawiszy i Wisły na murawie, ale obaj poszkodowani szybko doszli do siebie.

• Pierwszy, nieśmiały atak Wisły. Burliga guzdrze się z piłką na prawym skrzydle, skwapliwie korzysta z tego jego vis a vis - Paweł Wojciechowski.

• Coraz śmielej poczyna sobie Zawisza. Piotr Brożek wybija piłkę spod nóg Masłowskiego.

• Ryzykowne zagranie Stjepanovicia, w sukurs Macedończykowi przychodzi Burliga. Na bezpańską piłkę już czyhał Wojciechowski.

• Od razu długi przerzut na prawą stronę w kierunku Wójcickiego, pomocnik Zawiszy nie był w stanie przejąć za mocnej piłki. Rzut z autu dla wiślaków.

• Zaczynamy! Gwizdek sędziego Borskiego, Masłowski do Geworgiana i rozpoczynamy mecz Wisły z Zawiszą!

• Jak długo na Wawelu... i zaraz zaczynamy. Z wiślackiego stadionu podnosi się spontaniczny doping z wszystkich sektorów.

• Sędzia Borski razem z dziecięcą eskortą z Dobczyc wyprowadza obie jedenastki na murawę. Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Zawisza na niebiesko-czarno.

• Ogólny bilans ligowych spotkań Wisły z "Zetką" - za portalem HistoriaWisły.pl - to 12 zwycięstw "Białej Gwiazdy", 5 remisów i 6 wygranych Zawiszy.

• Gwoli kronikarskiego obowiązku - kibiców Zawiszy też dzisiaj nie ma w Krakowie. Bojkot, jakżeby inaczej. Fani "Zetki" protestują przeciwko właścicielowi klubu, Radosławowi Osuchowi.

• Poprzednio w pojedynku o ligowe punkty obie drużyny spotkały się w 1995, jeszcze na drugoligowym froncie. "Biała Gwiazda" zwyciężyła wtedy bydgoszczan 3:1.

• Jesienią, w Bydgoszczy, Zawisza pokonał Wisłę 3:1 po bramkach Herolda Goulona, Michała Masłowskiego i Luisa Carlosa - z całej trójki w wyjściowej jedenastce tylko Polak. Honorowe trafienie dla wiślaków zaliczył Łukasz Garguła.

• Na kwadrans przed rozpoczęciem meczu frekwencja na Reymonta 22 nie powala z oczywistych powodów. Najzagorzalsi kibice Wisły ogłosili bojkot spotkań "Białej Gwiazdy".

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Marcin Borski. Przed meczem Wisły z Zawiszą arbitrowi z Warszawy przyglądaliśmy się TUTAJ.

• Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej Ryszard Tarasiewicz i jego piłkarze walczą o miejsce w czołowej ósemce. Przed startem 27. kolejki Zawisza z 36 punktami jest tuż nad kreską z dwoma punktami przewagi nad Lechią Gdańsk.

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest wicelider ligowej tabeli, Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" ma na koncie 45 punktów i do prowadzącej Legii traci 6 oczek.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Łukasz Garguła, Alan Uryga, Michał Szewczyk, Michał Chrapek, Danijel Klarić, Fabian Burdenski.

• Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Jorge Kadú, Piotr Petasz, Luís Carlos, Damian Ciechanowski, Alvarinho, Łukasz Skrzyński.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie! Za niecałą godzinę w drugim piątkowym meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!