• Dziękujemy za uwagę.

• Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0

• Słabe widowisko w drugiej części spotkania. Spowodowane to było jednak tym, że Zagłębie pewnie prowadząc, nie walczyło o zdobywanie kolejnych bramek.

• Koniec meczu! Zagłębie zasłużenie wygrywa z Górnikiem 3:0!

• Kowalczyk na boisku niespełna trzy minuty, ale już zapisał się w notatniku sędziego. Żółta kartka za faul na Jeżu.

• Sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty.

• Kowalczyk zmienia w barwach Zagłębia Piecha.

• Wrzutka Mańki z prawej strony, ale zbyt głęboko i piłka znalazła się w dłoniach Rodica.

• Iwan podaje do Madeja, a ten nieźle uderza na bramkę, ale ponad poprzeczką.

• Jeż uderza z rzutu wolnego, ale ładnie interweniuje bramkarz gospodarzy.

• Dobre dośrodkowanie Jeża z rzutu rożnego, ale Łukasiewicz uderzył w środek bramki.

• Pierwsze w tym spotkaniu uderzenie Nakoulmy, ale piłka daleko od bramki.

• Zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Abwo, a pojawi się Bonecki.

• Kontra Zagłębia, Abwo podaje jednak zbyt słabo do Piecha.

• Kontra Górnika, ale Roberta Jeża zatrzymał Rymaniak.

• Błąd ostro fauluje Mańkę i sędzia prawidłowo pokazuje żółtą kartkę.

• Górnik przeważa w tym spotkaniu. Małkowski podaje do Madeja, ale jego uderzenie blokuje obrońca Zagłębia.

• A także Iwan pojawia się za Łuczaka.

• Dwie zmiany w Górniku. Kurzawę zmienia Kosznik.

• Po niepewnej interwencji obrońców Zagłębia na bramkę uderzał Małkowski, ale niezbyt celnie.

• Rajd w polu karnym Zagłębia Nakoulmy, ale Rymaniak dobrze interweniował.

• Madej dośrodkowuje w pole karne, ale uderzenie z głowy Kurzawy miało zbyt mało siły.

• Lewą stroną pędził Nakoulma, ale zawodnik gospodarzy wybił mu piłkę spod nóg.

• A tym razem powinna paść bramka honorowa dla Górnika. Jeż ładnie dośrodkował z rzutu rożnego, idealnie na głową Pandży, ale ten spudłował.

• Powinno być 4:0! Piłka z obrony, została wybita w kierunku Piecha, a ten wykorzystał błąd Pandży i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie spudłował.

• Rzut rożny dla Zagłębia wykonywał Kwiek, ale piłkę z nogi Piątka zdjął Madej.

• Dobre wejście Mańki, piłka trafia do Kurzawy, ale jego uderzenie z problemami poza boisko wybija bramkarz gospodarzy.

• Dalekie podanie Sobolewskiego do Nakoulmy, ale zabrakło dokładności w tym podaniu.

• W polu karnym pada Piech, sędzia używa gwizdka, ale z powodu pozycji spalonej zawodnika z Lubina.

• Zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Curto, a zamiast niego pojawia się Dżinić.

• Gramy dalej! Czas rozpocząć drugą część spotkania!

• Fatalna postawa bramkarza i obrońców spowodowała iż Górnik, który miał tu walczyć o trzy punkty, walczyć będzie o honor.

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi 3:0!

• Sędzia dolicza jedną minutę.

• Akcja prawą stroną Madeja, który dośrodkował w pole karne, ale wcześniej piłka wyszła poza boisko.

• Najlepsza akcja Górnika w tej połowie. Małkowski dośrodkowywał z rzutu wolnego, mogła paść bramka, ale Sobolewskiemu zabrakło kilku centymetrów by trafić w piłkę.

• Dobre podanie Nakoulmy do wychodzącego Mańki, który wywalczył rzut rożny.

• Po kontrze Górnika piłka ostatecznie trafiła do Kurzawy, ale jego uderzenie było dalekie od ideału.

• Kolejna strata Augustyna, ale tym razem jego koledzy z zespołu nie pozwalają na szybką kontrę.

• Sobolewski podaje do Kurzawy, ale piłkę odbierają mu obrońcy Zagłębia.

• Fatalne zachowanie kibiców Zagłębia, którzy od początku spotkania gwiżdżą na Roberta Jeża.

• I mamy pierwszą zmianę. Kuśtykającego Augustyna zmienił Pandża.

• Fatalne spotkanie Górnika w Lubinie. Kolejna strata podopiecznych Ryszarda Wieczorka, Kwiek dośrodkował piłkę z lewej strony, a Abwo, wpakował piłkę do bramki, mimo iż był tam Małkowski, no i Witkowski.

• Co się dzieje w Lubinie! Fatalny mecz Górnika. Sami sobie wbijają bramki. Kolejna bramka Abwo.

• I mamy 2:0! Fatalny błąd Witkowskiego, który przepuścił piłkę między rękami, po prostym strzale przez Błąda.

• Fatalna gra stoperów Górnika musiała się w końcu zemścić. Podanie z głębi pola, Piech wygrywa pojedynek z Łuksiewiczem. Jego podanie powinien przeciąć Augustyn, ale tego nie zrobił i piłka trafiła do Abwo, który zdobył bramkę.

• Gol dla Zagłębia! Abwo strzela bramkę!

• Kolejny błąd Małkowskiego, który podał piłkę do nikogo oraz Łukasiewicza, który biernie czekał na nią. Wykorzystać chciał to Piech, ale Witkowski umiejętnie nabił napastnika gospodarzy.

• Piłka po dośrodkowaniu Mańki przypadkowo trafiła do Jeża, który ładnie uderzył na bramkę, ale strzał minął jednak słupek.

• Kolejna strata piłkarzy Górnika. Piłkę przejął Kwiek i uderzył z daleka, ale piłka trafiła wprost w Witkowskiego.

• Ależ okazja Zagłębia! Błąd Witkowskiego starał się wykorzystać Piech, piłka trafiła do Kwieka, ale swoją pomyłkę naprawił jednak bramkarz zabrzan.

• Błąd Sobolewskiego, który wykorzystał Piech i starał się uderzyć z ostrego kąta, bez problemów obronił piłkę Witkowski.

• Dośrodkowanie Małkowskiego z rzutu wolnego, ale niezbyt dokładne.

• Rozpoczynamy spotkanie w Lubinie!

• Piłkarze pojawili się już na murawie, za chwilę rozpoczynamy spotkanie!

• Do spotkania niespełna pięć minut, jaki wynik przewidujecie?

• Od kilku lat w Lubinie oczekiwania są ogromne, a zespół zawodzi. Myślę, że w Zagłębiu nikt nie wie tak naprawdę z czego to wynika. Może chodzi o atmosferę? W Lubinie grałem przez dwa sezony i w tej kwestii bywało różnie. Wtedy nie dochodziło jednak do rękoczynów tak, jak to miało miejsce jesienią - przyznał Małkowski w wywiadzie dla "Piłka Nożna"

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Steinbors, Pandża, Szeweluchin, Kosznik, Iwan, Drewniak, Oziębała

• Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: Ptak, Banaś, Dżinić, Widanow, Bonecki, Przybecki, Kowalczyk

• W tygodniu poprzedzającym spotkanie kontuzji doznał Mateusz Zachara, którego na szpicy zastąpi Wojciech Łuczak. Niespodzianką można uznać także fakt, iż w pierwszym składzie znalazł się Rafał Kurzawa, który dotychczas był wypożyczony do Energetyka ROW Rybnik.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj.

• W ostatnim bezpośrednim pojedynku zabrzanie pokonali 2:1 Zagłębie Lubin. Bramki w tym meczu zdobywali Kosznik, Nakoulma. Natomiast honorową bramkę dla zawodników z dolnego śląska zdobył Arkadiusz Piech.

• Przed rozpoczęciem kolejki Górnik Zabrze zajmował drugie, natomiast Zagłębie ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

• Witamy podczas relacji LIVE z niedzielnego spotkania T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Górnik Zabrze.