Zagłębie Lubin

1

Lechia Gdańsk

3

• Po słabym meczu, Lechia pewnie wygrywa. Zagłębie gra fatalnie i staje się poważnym, kandydatem do spadku. Ciężko wygrać mecz, jeśli gra się dobrze tylko przez ostatnie kilka minut. Zasłużona wygrana gości. Dziękuje za wspólnie spędzony czas - Mateusz Warianka.

• Deleu zabwił się z Piątkiem, zagrał na ósmy metr do Buzały, a ten mocnym strzałem pokonuje bramkarza. Tym wydarzeniem, sędzie zakończył mecz. Zagłębie 1:3 Lechia.

• Gooooool ! Paweł Buzała !! 1:3

• Rakels w polu karnym, strzał z ostrego konta, wybija jakimś cudem Bąk !

• 4 minuty doliczone.

• Odważne wyjście do dośrodkowania Mateusza Bąka, jednak teraz leży i zwija się z bólu.

• Adam Banaś przesunięty do ataku. Zagłębie będzie próbowało długimi podaniami.

• Adam Banaś ukarany żółtą kartką. Powalił na murawe Pietrowskiego.

• Zagłębie się nie poddaje, a Lechia zaczyna się gubić. Ale czy nie jest już za późno ?

• Ależ sytuacja !!! Dośrodkowanie Vidanova, zamyka akcje Rakels i w niesamowity sposób broni Bąk !

• I już nam się Machaj "pokazał". Żółta kartka za ostry faul na Jeżu.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Na boisko wejdzie Mateusz Machaj, schodzi Daisuke Matsui.

• Gubi się obrona Zagłębia ! Zamieszanie w polu karnym zablokowany strzał Abwo i wyjasnia Janicki.

• Bomba Vidanova sprzed pola karnego, Bąk dobija do boku, tam był Papadopulos, ktory zagrał po ziemi do Abwo, a ten pakuje piłkę do pustej bramki. Może w końcu będą jakieś emocje w tym meczu ?

• Gooool dla Zagłębia !! David Abwo ! 1:2.

• Piątek w pole karne, łapie piłkę Mateusz Bąk. Zagłębie gra beznadziejnie.

• Bohater meczu - Przemysław Frankowski schodzi z boiska, za niego Paweł Buzała

• Leży na boisku Kwiek, leży Papadopulos, do siebie dochodzi powoli Janicki.

• W międzyczasie mamy zmianę, za słabo grającego Piecha, wchodzi Kwiek.

• Długie podanie Deleu do Frankowskiego, ten pociągnął piłkę do lini końcowej, dośrodkował wprost na nogę Grzelczaka, a ten dopełnia formalności.

• Goooooooooooooooooooool !!!! Piotr Grzelczak ! Nokaut ! 0:2

• Szybko się pokazał Rakels, zszedł do środka, dośrodkował na Papadopulosa, jednak nie doszedł do piłki Czech.

• Opuszcza boisko Adrian Błąd, w jego miejsce Deniss Rakels

• Mówi się o tym, że Zagłębie Lubin to drużyna złożona z przepłaconych piłkarzy. Oglądając ten mecz, trudno się z tym nie zgodzić. Jeż, Bilek, Piątek, wszyscy grają na poziomie 3 ligi.

• Pierwsza akcja Abwo, zszedł do środka, podał do Roberta Jeża, a ten nieczysto trafił w piłkę. Tak zwany "kiks".

• Przejął piłkę Dawidowicz, podaje do Grzelczaka, kolejny strzał z dystansu. Wysoko ponad bramką.

• Bez większego zagrożenia. Przy piłce Lechia.

• Rzut rożny dla Zagłebia. Wybijał Madera.

• Grzelczak próbował przerzucić piłkę do Daleu, ten nie doszedł do piłki ale zgarnął ją na pełnym biegu Adam Pazio, lecz przejął ją ostatecznie Ptak.

• Zmiana w Lechii Gdańsk. Bezproduktywnego Patryka Tuszyńskiego zmienia Piotr Grzelczak.

• Znowu strzał z dystansu. Tym razem Tuszyński, jednak zbyt słabo i broni Ptak.

• Bomba Adama Pazio, ale strzał tak samo mocny jak i niecelny.

• Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

• Lechia próbuje grać długie piłki na Tuszyńskiego. Napastnik Lechii nie radzi sobie z parą stoperów Zagłebia.

• Banaś doszedł do strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Frankowski wybije piłkę z linii bramkowej !

• Nerwowo Janicki. Nie opanował prostej piłki i wybija ją na rzut rożny.

• Jedna zmiana w Zagłębiu. Djordje Cotra nie wyszedł na drugą połowę. W jego miejsce David Abwo. Orest Lenczyk stawia na ofensywę !

• Piłkarze gotowi, sędzie gotowy, kibice kończą dojadać kiełbaski, więc można zaczynać ! Druga połowa meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk.

• Koniec pierwszej polowy spotkania. Słaby mecz w Lubinie. Lechia prowadzi po pierwszej w tym sezonie bramce Przemysława Frankowskiego. Musi coś zmienić Orest Lenczyk, jesli chcę liczyć tu na jakiś punkt.

• Upada w polu karnym Adrian Błąd po starciu z Pazio, ale sędzie nie miał prawa podyktować rzutu karnego.

• Zagłębie próbuje prostymi środkami. Piłka na skrzydło i próba dośrodkowania, ale to nie może zaskoczyć Lechii.

• Dość przypadkowo do piłki w polu karnym doszedł Jeż ale zbyt długo składał się do strzału i Madera wybija.

• Podanie Deleu do Tuszyńskiego, ten utrzymał się przy piłce w polu karnym wycofał ponownie do Deleu, strzał jednak bardzo niecelny.

• Zdenerwowany Banaś nieporadnością kolegów sam wziął się za rozgrywanie piłki, jednak równie nieudolnie.

• Niezła wrzutka Roberta Jeża, jednak wybija Tuszyński ! Piłka wraca na pole karne, strzela Piech ale gwizdek arbitra - spalony.

• Piątek faulowany przez Pazio. Obrońca Lechii otrzymuje żółtą kartkę.

• Nerwowo Lechia. Zagłębie przycisnęło. Chyba boją się zejść do szatni z tym wynikiem. Nic dziwnego, bo tam będzie czekał Orest Lenczyk.

• Robert Jeż... Celnie, jednak bardzo lekko. To nie mogło zaskoczyć bramkarza.

• Faul na Bilku. Około 25 metrów do bramki Bąka.

• Oualembo wpadł w pole karne, popatrzył i dostrzegł wbiegającego Frankowskiego. Nie zdążył Vidanov, i młody pomocnik gości tylko dokłada nogę i mamy prowadzenie Lechii.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL Przemysław Frankowski !!!! 0:1 !

• Matsui dośrodkowuje, wybijają obrońcy, do piłki przed polem karnym dopada Frankowski, lecz jego strzał został zablokowany.

• Zablokowane dośrodkowanie Deleu i rzut rożny dla Lechii.

• Wrzut piłki z autu w pole karne, Piech zgubił krycie jednak strzał bardzo niedokładny.

• Z przebiegu meczu od razu widać, że oba zespoły mają spore problemy z wygrywaniem. Bez polotu, dużo strat.

• Dobre podanie na skrzydło do Adriana Błąda, ale młody pomocnik miał problemy z opanowaniem piłki i nic z tego nie wynikło.

• Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie w pola karne, błąd Ptaka, który źle wypiąstkował piłkę, ta spadła pod nogi Frankowskiego i z linii bramkowej głową wybija Guldan.

• Pierwsza ofensywna akcja Lechii. Matsui w pole karne, jednak Banaś wybija spokojnie na rzut rożny.

• Zagłębie wymienia dużo podań, jednak tylko na swojej połowie. Lechia spokojnie czeka na kontratak.

• Dobra okazja dla Zagłębia ! Dośrodkowanie Cotry, dobrze w górę wyszedł Papadopulos, jednak uderzył ponad bramką.

• Długie podanie Adama Pazio do Tuszyńskiego, Adam Banaś w aut.

• Pierwszy gwizdek i zaczynamy ! Przy piłce Zagłębie Lubin.

• Sędzie Tomasz Wajda wyprowadza obie ekipy na boisko i za chwile zaczynamy !

• Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wysokim, wyjazdowym zwycięstwem Lechii aż 0:3 ! Bramki wtedy strzelali nieobecni dziś, Buzała i Rasiak, oraz samobójcze trafienie zaliczył Adam Banaś.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Michał Gliwa, David Abwo, Piotr Azikiewicz, Aleksander Kwiek, Paweł Oleksy, Deniss Rakels, Arkadiusz Woźniak.

Ławka rezerwowych Lechii: Bartosz Kaniecki, Wojciech Zyska, Mateusz Machaj, Maciej Kostrzewa, Piotr Grzelczak, Paweł Buzała, Jarosław Bieniuk.

• Orest Lenczyk postanowił dać szanse Tomaszowi Ptakowi, który zastąpi w bramce Michała Gliwę. Ma to na pewno związek z fatalnym błędem, z meczu z Wisłą, który kosztował Zagłębie 3 punkty.

• Zagłębie zaś, od pierwszej kolejki zawodzi. Obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli, a dwie ostatnie drużyny - Podbeskidzie i Widzew depczą już Lubinianom po piętach.

• Lechia po fantastycznym początku sezonu nieco spuściła z tonu. Aby myśleć o pozostaniu w pierwszej ósemce ligowej tabeli, podopieczni Michała Probierza muszą to spotkanie wygrać.

• Witam na relacji LIVE ze spotkania 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zagłębie Lubin zmierzy się z Lechią Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 18:00.