Zagłębie Lubin 3 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zagłębie Lubin

3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Zasłużone zwycięstwo Zagłębia, które wprawdzie nieco obniżyło loty w drugiej połowie, ale jednak pokonało w arcyważnym meczu bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Lubinianie meldują się poza strefą spadkową kosztem właśnie Podbeskidzia. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Zagłębie ogrywa Podbeskidzie 3:2!

• Kartka dla Woźniaka za grę na czas.

• Lubinianie ratują się teraz dalekimi wykopami, ale czasu już do końca bardzo niewiele.

• Indywidualna szarża i znakomity strzał z dystansu Slobody, pomimo nacisku Boneckiego! Górale jeszcze mają szanse na remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Anton Sloboda!

• 4 minuty doliczone do tego spotkania.

• Wodecki znalazł się sam na sam z Ptakiem, ale uderzył tuż obok jego bramki!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Papadopulos za Piecha.

• Nic wielkiego tu już się stać nie może. Zagłębie na 99% zdobędzie dzisiaj trzy punkty i wyjdzie ze strefy spadkowej.

• Kartka dla Sokołowskiego za taktyczny faul na Błądzie.

• Wodecki strzela płasko i w ręce Ptaka.

• Cotra z daleka posyła piłkę obok bramki gości.

• Indywidualna akcja Błąda, który poradził sobie w polu karnym z Pietrasiakiem, ale jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe odbija Zajac.

• Powtórki pokazują, że Arkadiusz Piech przy trzeciej bramce mógł być na minimalnym spalonym.

• Żółta kartka dla Slobody.

• Seria rzutów rożnych dla gości.

• Napastnik Zagłębia uderza z okolic linii pola karnego, a piłka po podwójnym rykoszecie wpada do siatki! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Arkadiusz Piech!

• Adu Kwame póki co pokazuje co najwyżej brzydkie faule na graczach gospodarzy.

• Zajac poza polem karnym zatrzymuje teraz Woźniaka.

• Ale już też spokojnie schodzi na ławkę rezerwowych. W jego miejsce Arkadiusz Woźniak.

• Skrzydłowy gospodarzy wraca na plac gry.

• Kolejna kontuzja. Kłopoty ze zdrowiem ma Miłosz Przybecki.

• Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Wodecki za Jagiełłę. Nie zobaczymy dzisiaj Sebastiana Bartlewskiego na boisku.

• Malinowski z dystansu trafia w jednego obrońców, a poprawka Jagiełły mija bramkę Ptaka.

• Sokołowski wywalczył korner dla Górali.

• Adrian Błąd już na boisku w miejsce kontuzjowanego kolegi.

• Teraz z kolei wszystko wskazuje na kontuzję kolana Davida Abwo... Co za pechowy dzień.

• Po centrze Adu Kwame, Cotra ratuje się wybiciem na korner.

• Przybecki w kontrataku zagrał bardzo samolubnie, a jego strzał z dystansu został zablokowany.

• Właśnie teraz ma ona miejsce.

• Będzie zmiana wymuszona kontuzją kolana Tomasza Górkiewicza. Wejdzie na plac gry Adu Kwame.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Malinowskiego Sloboda nie był w stanie pokonać strzałem głową Ptaka, ale przy dobitce Paweli bramkarz Zagłębia był już bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Fabian Pawela!

• Dośrodkowanie z prawej strony Sokołowskiego nie doszło do Malinowskiego.

• Kapitalny plasowany strzał z kilkunastu metrów Miłosza Przybeckiego w pierwszych sekundach drugiej połowy i 2:0 dla gospodarzy!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Miłosz Przybecki!

• Wznawiamy grę!

• Będzie zmiana w Podbeskidziu. Deja za Chrapka.

• Wracamy na plac gry, gdzie lada chwila rozpocznie się druga część spotkania.

• Zagłębie jest stroną zdecydowanie lepszą. To Miedziowi stworzyli sobie kilka sytuacji, z których jedną wykorzystali za sprawą Arkadiusza Piecha. Górale, zapraszani do gry w ataku pozycyjnym (59% posiadania piłki), zupełnie sobie nie radzą. Zobaczymy, czy podobnie będzie po przerwie.

• Koniec pierwszej części gry. Zagłębie prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

• Piech z dystansu uderza daleko obok bramki Zajaca.

• Ależ okazja dla Zagłębia! Kilka zagrań z pierwszej piłki i Piech pudłuje dosłownie z siedmiu metrów!

• Fatalny strzał z dystansu Przybeckiego, który dzisiaj nie ma swojego dnia.

• Pawela odgrywa piłkę w polu karnym do Chrapka, ale tego skutecznie blokuje Bilek.

• Znakomita akcja Abwo, który poradził sobie z rywalem i genialnie zagrał na czystą pozycję do Piecha, który w pojedynku z Zajacem z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Arkadiusz Piech!

• Piątek z dystansu uderzył płasko minimalnie obok bramki Zajaca!

• To jest mecz pt. "Jak nie teraz to kiedy" dla obu drużyn. Dla Zagłębia, ponieważ Podbeskidzie nie wygrało jeszcze w tym sezonie na wyjeździe i pod tym względem jest lepsze tylko od kompromitującego się Widzewa. Z kolei Górale z kim mieliby odnieść to pierwsze zwycięstwo w delegacji, jak nie z najsłabszym w stawce na własnym stadionie Zagłębiem.

• Teraz już musiała być żółta kartka dla Łatki za taktyczny faul na Abwo.

• Przybecki dośrodkował w pole karne, gdzie przewrócił się Piech. Nie ma mowy o faulu Pietrasiaka.

• Jagiełło uderza z 16 metrów lekko i technicznie, ale Ptak miał problemy ze złapaniem śliskiej piłki. Skończyło się to szczęśliwie dla Zagłębia.

• Rzut rożny dla gości.

• Nie mamy w Lubinie dziś wielkiego piłkarskiego widowiska.

• Łatka zagrywa w pole karne z rzutu wolnego, gdzie sędzia Stefański odgwizduje faul w ofensywie Górkiewicza.

• Kwiek wycofuje piłkę na 16. metr do nabiegającego Piecha, ale ten zostaje zablokowany.

• Piątek kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Przybeckiego, ale ten przegrywa pojedynek sam na sam z Zajacem!

• Taka sama reprymenda spotyka Cotrę za faul na Jagielle. Od tego momentu już pewnie będziemy oglądać kartki.

• Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Jagiełły, faul Koniecznego na uciekającym Przybeckim i sędzia ustnie upomina gracza gości.

• Doszedł do dośrodkowania Sokołowskiego Chrapek, ale nie potrafił oddać strzału na bramkę Ptaka.

• Kwiek z bardzo dalekiego dystansu uderza w ręce Zajaca.

• Zaczynamy!

• Arbitrem tego spotkania jest Daniel Stefański z Bydgoszczy. Kapitanami obu drużyn - Marek Sokołowski (Podbeskidzie) oraz Bartosz Rymaniak (Zagłębie)

• Obie drużyny wychodzą na murawę stadionu Zagłębia. Spore pustki na stadionie.

• Rezerwowi Zagłębia: Hładun, Azikiewicz, Błąd, Papadopulos, Oleksy, Jagiełło, Woźniak. Orest Lenczyk nie skorzysta dzisiaj ze wspomnianych Gliwy, Jeża i Rakelsa, a także Banasia, Godala, Rakowskiego oraz Widanowa.

• Ławka Podbeskidzia: Adamek, Kupczak, Adu Kwame, Bartlewski, Deja, Wodecki, Żegleń. W ekipie Leszka Ojrzyńskiego brakuje Chmiela, Kurowskiego, Rybanskiego, Telichowskiego oraz Urbana.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów!

• Jako że jest to ostatni mecz tej kolejki, to prezentujemy wyniki wszystkich meczów 19. serii spotkań w Ekstraklasie: Jagiellonia - Wisła 5:2, Śląsk - Pogoń 1:1, Zawisza - Piast 6:0, Górnik - Widzew 3:2, Korona - Lech 1:0, Cracovia - Lechia 2:1, Legia - Ruch 2:0.

• W dzisiejszym spotkaniu na pewno nie wystąpi trzech graczy Zagłębia - Robert Jeż, Michał Gliwa oraz Deniss Rakels, którzy w najbliższym czasie rozwiązą umowy z klubem. Jest to efekt skandalu, jaki miał miejsce wczoraj i który opisywaliśmy tutaj ->>> LINK

• Dzisiejsze spotkanie jest starciem piętnastej (Zagłębie) z czternastą (Podbeskidzie) drużyną naszej Ekstraklasy. Pewne jest to, że przegrany tej batalii będzie partnerem łódzkiego Widzewa w strefie spadkowej. Obie drużyny walczą w tym sezonie bardzo zaciekle o utrzymanie i póki co w minimalnie lepszej sytuacji jest Podbeskidzie, które ma na swoim koncie 16 punktów, o dwa więcej od Zagłębia.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu zamykającego 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.