Zagłębie Lubin

2

Śląsk Wrocław

2

• Śląsk był lepszy, grał w piłkę, a Zagłębie broniło się i kontratakowało. Gospodarze nawet grając z przewagą jednego zawodnika nie potrafiło zaatakować gości.

• Koniec meczu. 2:2 po bramkach Piecha (2) oraz samobójczej Bilka i Grodzickiego dla Śląska.

• Patejuk zakręcił obrońcą, ale fatalnie strzelił w dobrej sytuacji.

• Patejuk z dystansu obok bramki.

• Abwo fauluje Marco Paixao i dostaje kartkę.

• Druga zmiana w Śląsku. Zieliński za Picha.

• Grodzicki zrehabilitował się za fatalną postawę przy drugiej bramce Piecha.

• Piękna wrzutka Machaja i Grodzicki głową pakuje piłkę do siatki.

• Dżinić w końcu zapracował na kartkę, którą powinien dostać już wcześniej.

• Ciężka sytuacja wrocławian. Grają w dziesiątkę i przegrywają, choć cały czas lepiej grali od gospodarzy.

• Pierwsza okazja dla gospodarzy od kiedy grają z przewagą jednego zawodnika. Rymaniak do Piecha, zaspał Grodzicki i 2:1.

• Zmiana w Zagłębiu. Janoszka za debiutanta Bertilssona.

• Abwo nieźle popędził skrzydłem, ale wyjechał z piłką za linię końcową.

• Śląsk cały czas w ataku pozycyjnym.

• Niewidoczny do tej pory Pich fantastycznie objechał kilka zawodników gospodarzy, ale dośrodkowanie nie wyszło mu.

• Świetna kontra Zagłębia. Kwiek do Piecha, ten w pełnym biegu wrzuca do Abwo, który odgrywa do Curto, ale ten strzela bardzo niecelnie.

• Piech z dystansu bardzo niecelnie.

• Curto z daleko, bardzo słabo w ręce Kelemena.

• Stevanović kopnął Bertilssona.

• Piech sfaulował na 18 metrze Picha i za dyskusję z sędzią otrzymał kartkę.

• Machaj z rzutu wolnego w mur.

• Dżinić podciął na 18 metrze Flavio.

• Pewnie żółta kartka, by wystarczyła, ale naprawdę nie pamiętam meczu Śląska sędziowanego przez Marcina Borskiego, który wrocławianie skończyliby w komplecie.

• Dudu od tyłu podciął Abwo i otrzymał czerwoną kartkę!

• Bilek pakuje piłkę głową do własnej bramki!

• Przepychanka w środku pola. Kwiek sfaulował Stevanovicia i piłkarze rzucili się sobie do gardeł.

• Bardzo słabo gra dziś Pich, który w dwóch poprzednich meczach pokazał, że ma duży potencjał jak na naszą Ekstraklasę.

• W drugiej połowie wygląda to tak samo jak w pierwszej. Zagłębie cofnięte, Śląsk stara się podejść pod pole karne gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w ekipie wrocławian. Patejuk wchodzi za słabiutkiego Calahorro.

• Drugą część gry rozpoczął Śląsk.

• Gospodarze grają w stylu Oresta Lenczyka. Głównie się bronią i kontratakują. Śląsk naprawdę nieźle gra w ataku pozycyjnym, ma lekką przewagę, ale nie dochodzi do sytuacji strzeleckich.

• Koniec I połowy. Po golu Piecha prowadzi Zagłębie 1:0.

• Pod nieobecność Hateleya Śląsk ma duże problemy ze środkiem pola. Stevanović z Calahorro nie są tak waleczni i ruchliwi jak Anglik.

• Potężne uderzenie Marco przyjmuje na ciało Bilek. Po chwili Machaj wrzuca z lewej strony i w idealnej sytuacji znalazł się Stevanović. Tylko nie trafił w piłkę.

• Dobra okazja dla Śląska, ale po pierwsze Kokoszka nie trafił w piłkę, a po drugie na spalonym był Marco.

• Po raz drugi dobrą kontrę marnuje Piech niecelnie podając do Kwieka.

• Trochę kopaniny w środku pola. Najpierw Cotra fauluje Flavio, po chwili Grodzicki Piecha.

• Abwo ograł tym razem Kokoszkę i mocno dośrodkował w pole bramkowe. Ostrowski wybił piłkę na rzut rożny.

• Machaj strzela z ostrego kąta, ale niecelnie.

• Chamski faul Guldana na Flavio i mamy pierwszą żółtą kartkę.

• Bertilsson zabiera piłkę Grodzickiemu i uruchamia Piecha. Strzał napastnika Miedziowych w boczną siatkę.

• Kolejna akcja bliźniaków Paixao zakończona zbyt lekkim strzałem Marco. Kombinacja jednak ładna.

• Świetna okazja dla gości. Strzał Marco Paixao został jednak zablokowany.

• Cała Ekstraklasa. Śląsk opanował sytuację, spokojnie budował akcje, a chwila gapiostwa Kokoszki kosztowała gości bramkę.

• Bramka dla Zagłębia z niczego. Śląsk spokojnie rozgrywał piłkę, ale w pewnym momencie zaspał Kokoszka i Kwiek wypuścił Piecha sam na sam z Kelemenem. Piękny strzał Piecha wpadł do siatki.

• Pierwszy strzał z dystansu Marco Paixao. Mocny i dwa metry obok słupka bramki Rodicia.

• Ładny rajd Machaja, który minął trzech, czterech zawodników gospodarzy, ale jego podania nie sięgnął Marco Paixao.

• Pierwszy korner dla Śląska. Wrzuca Machaj, ale bardzo słabo.

• Kwiek fauluje Machaja, a była szansa na kontrę gości.

• Piech przegrywa pojedynek z Kokoszką w polu karnym.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Kwiek dośrodkowuje na głowę do Abwo, ale ten strzela niecelnie.

• Pierwsze sekundy to walka w środku boiska. Nic ciekawego się nie dzieje.

• Zaczyna Zagłębie. Piech z Bertilssonem.

• Ciekawy skład desygnował również trener Lenczyk. W pierwszym składzie wyjdą m.in. Bilek i Bertilsson, a na ławce usiadł Piątek.

• Trener Pawłowski lubi chyba zaskakiwać. W pierwszym składzie zobaczymy dziś debiutanta Hiszpana Calahorro, który będzie pełnił funkcję defensywnego pomocnika. Hateley chyba odczuwa skutki lekkiej kontuzji z meczu z Legią, ponieważ nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Nie ma w składzie również bezbarwnego Patejuka. Trener Pawłowski przesunął na skrzydło Flavio Paixao, a na 10-tce zobaczymy Machaja. Jak widać Mila dalej zrzuca zbędny balast z brzucha.

• Ławka Zagłębia: Ptak, Banaś, Janoszka, Błąd, Kowalczyk, Vidanov, Piątek.

Ławka Śląska: Pawłowski, Plaku, Droppa, Gavish, Patejuk, Zieliński, Socha.

• Już za 20 minut Derby Dolnego Śląska. Zagłębie podejmuje Śląsk. Jesienią górą byli wrocławianie, którzy zwyciężyli 2:0 po bramkach Marco Paixao i Dudu.