Zagłębie Lubin

3

Widzew Łódź

1

• Pierwszą połowę oglądało się ciężko. Brak piłki w piłce. Druga część spotkania przyniosła jednak emocje. Strzelanie zaczął Visnakovs, który wyprowadził Widzew na prowadzenie, jednak po ostatnim gwizdku to Zagłębie cieszyło się z trzech punktów, ponieważ dwie bramki strzelił Błąd, a jedną dorzucił Cotra. Generalnie nie był to z pewnością mecz stojący na najwyższym poziomie, jednak padły cztery bramki, a i zobaczyliśmy kilka ciekawych zagrań, więc jakoś bardzo źle też dziś nie było. Dziękuje za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na kolejne - Konrad Kryczka.

• Teraz niecelnie Piech, parę chwil wcześniej groźna akcja Widzewa. W końcu Tomasz Musiał postanowił zakończyć spotkanie.

• Perez celnie z rzutu wolnego, ale nie na tyle dobrze, aby pokonać Gliwę. Pogramy jeszcze trzy minuty.

• Wydaje się, że jest już po meczu, jednak goście cały czas próbują. Może jednak padną dziś jeszcze jakieś bramki?

• Gool!!! 3:1. Mielcarz wybija piłkę pod nogi Piecha, ten ostatni podaje do Błąda, a zawodnik, który wszedł na boisko w drugiej połowie, strzela dziś swoją drugą bramkę.

• Staroń za Kasprzaka.

• Będzie rożny dla Zagłębia, a przed chwilą mieliśmy niezły strzał jednego z piłkarzy Widzewa.

• Kolejna akcja Zagłębia. Wrzutka z lewej strony, strzela Błąd i broni Mielcarz

• Gol!!! Cotra. Wrzutka z wolnego, jeden z piłkarzy Zagłębia zgrywa jeszcze piłkę i Cotra ostatecznie pakuje ją do siatki.

• Ostre wejście Kaczmarka i rzut wolny dla lubinian.

• Zagłębie chciało pójść za ciosem. Kwiek sprzed pola karnego tuż obok bramki.

• Gol!!! Adrian Błąd. Podanie od Jeza, Błąd schodzi do środka i strzela sprzed pola karnego po długim rogu. Piękna bramka.

• Ostry faul Kasprzak, pan Musiał jednak pobłażliwy. Bez żółtej kartki.

• Wchodzi Kowalski, schodzi Rybicki, który zaliczył dziś asystę.

• Akcja Zagłębia. Vidanov płasko z prawego skrzydła do Jeża, a ten nie trafia w światło bramki.

• No i pojawiają się gwizdy na stadionie.

• Kwiek za Piątka.

• Błąd za Abwo.

• Dwie zmiany w Zagłębiu. Wchodzą Błąd i Kwiek.

• Wrzuca Kasprzak, ale w bardzo trudnej sytuacji Visnakovs strzela bardzo niecelnie.

• Kwiek intensywnie szykuje się do wejścia na boisko.

• Zagłębie próbuje, ale nie jest w stanie przebić się przez obronę łodzian.

• Gol!!! Visnakovs!!! Kaczmarek świetnie do Rybickiego, ten wrzuca na głowę Visnakovsa, a Łotysz nie mógł zmarnować takiej okazji.

• Rybicki uderzał (wrzucał?), Gliwa wybija piłkę, uderza jeszcze Alex, ale prosto w bramkarza gospodarzy.

• Faulowany Bartkowski i rzut wolny dla Widzewa z bardzo dobrego miejsca.

• Alex Bruno za Batrovicia.

• Kaczmarek wrzuca piłkę do Visnakovsa, ale ten nie uderza zbyt groźnie.

• Zagłębie dłużej wymienia piłkę. Futbolówka w końcu na prawej stronie u Vidanova, ten dośrodkowuje, ale Piech w świetnej sytuacji nie trafia.

• Błędy po obu stronach, zupełnie jak w pierwszej połowie.

• Wrzutka jednak słaba i piłka dla Zagłębia.

• Rybicki wywalczył rzut rożny dla Widzewa.

• Piech dobrze zabrał się z piłką, ale zwlekał z podaniem do Cotry. Jak już podał, to niecelnie.

• Wrzutka Rybickiego prosto w ręce Gliwy.

• Ładna akcja Zagłębia. Jeż piętą do Cotry, ale Serb sprzed pola karnego prosto w Mielcarza.

• Batrovic ostro fauluje Rymaniaka.

• Batrovic z wolnego prosto w ręce Gliwy. Bramkarz Zagłębia daleko do Piecha, ale ten strzela bardzo niecelnie.

• Jez za Papadopulosa w przerwie meczu.

• Pierwsza połowa rozczarowała, mamy nadzieję, że druga część spotkania, którą właśnie gwizdkiem rozpoczął Tomasz Musiał, będzie o wiele ciekawsza.

• I co napisać po takiej pierwszej połowie? Nie bardzo coś się da. Spotkanie stoi na niskim poziomie, obu drużynom brakuje sytuacji do strzelenia bramki. Brak większego zagrożenia pod bramkami Gliwy i Mielcarza. Miejmy nadzieję, że druga część spotkania będzie lepsza. Zdecydowanie lepsza.

• Sędzia Musiał nie przedłużył spotkania nawet o minutę. To chyba nawet lepiej...

• Rymaniak kieruje piłkę na prawe skrzydło do Vidanova, ale ten bardzo niecelnie dośrodkowuje.

• Faulowany Piech.

• Kasprzak lewą nogą z powietrza, ale prosto w Gliwę.

• Zablokowana wrzutka Batrovicia, rożny dla Widzewa.

• Kontra Zagłębia, jednak Abwo zatrzymany i... piłka znów na połowie lubinian.

• Leimonas ze znacznej odległości, tuż obok bramki Gliwy

• Świetny odbiór Bilka w środku pola, piłka do Piecha, ten sprzed pola karnego mocno, ale wysoko nad bramką...

• Teraz dla odmiany, gry szuka Widzew. Drybling Batrovicia w polu karnym gospodarzy jednak nieudany.

• Wielkiej piłki to my tu nie widzimy. Niestety.

• Kaczmarek wybija piłkę po dośrodkowaniu Cotry.

• Cotra fauluje Kasprzaka.

• Niecelnie Papadopulos po bardzo dobrym podaniu od Piecha. Jak na razie najlepsza akcja tego meczu.

• Znów na skrzydle Abwo, ale jego dośrodkowania nie jest w stanie wykorzystać żaden z kolegów.

• Lubinianie zaczynają akcje od obrony, szukają długich podań, próbują grać skrzydłami, ale wszystko na nic, Widzew bardzo dobrze zorganizowany w obronie.

• Faulowany Bartkowski. Papadopulos przewinił w powietrznej walce.

• Zagłębie ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki (74%), ale i tak nic z tego nie ma.

• Papadopulos niecelnie. Zagłębie utrzymywało się przy piłce, ta w koncu trafia do Czecha, ale ten nie potrafi pokonać bramkarza Widzewa. Po chwili po skrzydle Abwo, ale jego wrzutki nie udaje się wykończyć właśnie czeskiemu napastnikowi.

• Widzew próbuje wyjść z kontrą, ale Batrovic zatrzymany.

• Abwo urywa się na skrzydle, podanie do wchodzącego Piecha, ale były gracz Ruchu strzela niecelnie.

• Zagłębie rozgrywa (albo próbuje), natomiast Widzew przeszkadza.

• Cotra szukał faulu, nie dał się nabrać sędzia Musiał, później kontra Widzewa, ale znów brak dokładności.

• Długa piłka od Guldana do Papadopulosa, ale futbolówkę łapie Mielcarz.

• Najbardziej chce się chyba dzisiaj grać Abwo, który kolejny raz próbuje urwać się na prawym skrzydle.

• Zagłębie stara się przycisnąć, ale jak zwykle brakuje... dokładności.

• Na razie mnóstwo niedokładności po obu stronach. Później akcja Widzewa i jego strzał zablokowany, a po chwili nieudane dośrodkowanie Czarnogórca.

• Kolejny rzut rożny dla Widzewa i po raz kolejny nic on nie daje łodzianom.

• Długie podanie do Batrovicia, a temu udaje się wywalczyć corner.

• Na spalonym Piech.

• Gwizdek sędziego Musiała i możemy zaczynać. Rozpoczynają gospodarze.

• Obie drużyny już na środku boiska, zaraz zaczynamy!

• Kontynuowaliśmy przygotowania, pracowaliśmy zdecydowanie więcej z piłkami, do tego doszły treningi taktyczne. Pomimo nie najgorzej ocenionych dwóch ostatnich meczów z naszym udziałem, ciągle brakuje nam punktów. W każdym najbliższym meczu musimy więc punktować i tak właśnie zagramy z Widzewem, który przecież nie walczy o Mistrzostwo Polski

- Orest Lenczyk, trener Zagłębia

• Jak jest zmiana trenera, trzeba dać drużynie nowy impuls. Koncentrowaliśmy się w głównej mierze na sferze fizycznej i taktyce. Rotowaliśmy ustawieniem i system gry, mając na celu dobór jak najlepszych zawodników do jedenastki. Wyznaczyliśmy też sobie nowe kierunki i trochę zmieniliśmy grę.

- Rafał Pawlak, trener Widzewa.

• Obie drużyny dzielą w tabeli dwa punkty. Na chwilę obecną Widzew jest 14., a Zagłębie dopiero 15. Zarówno łodzianie, jak i lubinianie mają więc dziś o co walczyć.

• Do dyspozycji trenerów Lenczyka oraz Pawlaka będą dziś następujący rezerwowi:

Zagłębie: Tomasz Ptak, Adrian Błąd, Paweł Oleksy, Deniss Rakels, Arkadiusz Woźniak, Aleksander Kwiek, Robert Jeż

Widzew: Maciej Krakowiak, Rafał Augustyniak, Alex Bruno, Tomasz Kowalski, Lewon Airapetian, Michał Płotka, Łukasz Staroń

• Obronę Widzewa będzie dziś nękał duet Papadopulos-Piech, natomiast bracia Visnakovs będą straszyli defensywę Zagłębia. Pełne składy obok.

• Zachęcamy również do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu (link)

• Jakieś 90 minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu w Lubinie, w którym tamtejsze Zagłębie zmierzy się z Widzewem Łódź. Serdecznie zapraszamy na relację live z tego spotkania.