Wisła Kraków

1

• Koniec meczu , Zagłębie wygrywa z Wisłą Kraków 3-1 !!

• Łukasz Piątek za Aleksandra Kwieka

• Wisła na kolanach , Miśkiewicz nie trafił w piłę podaną przez Michała Nalepą i piłka wtoczyła się do bramki.

• Rzut rożny dla Wisły

• Obrona Zagłębia może chyba odetchnąć bo Chrapek dzisiaj sprawiał im bardzo dużo problemów.

• Na boisku melduje się Fabian Burdenski w miejsce Michała Chrapka.

• Miedziowi rozgrywają dzisiaj chyba najsłabsze spotkanie w tym roku. W ich grze nie widać pomysłu na stworzenie jakiejś efektywnej akcji.

• Abwo wyszedł sam na sam z Miśkiewiczem, jednak sędzie odgwizdał pozycję spaloną Nigeryjczyka.

• Łukasz Janoszka wchodzi w miejsce Michala Papadopulosa.

• Miedziowi nie mają teraz już nic do stracenia. Trener Lenczyk powinien spróbować coś zmienić, bo jak na razie to Wisła cały czas atakuje.

• Wisła dopięła swego. Kolejna szybka akcja Chrapka, który wbiegł w pole karne Zagłębia a ostatecznie do piłki dopadł Burliga wyprowadzając Wiślaków na prowadzenie.

• 0-1 ! Bramkę zdobył Łukasz Burliga

• Manuel Curto podał za mocno do wychodzącego Bartosza Rymaniaka i obrońca Miedziowych nie zdążył do piłkii

• Wisła krótkimi podaniami przedostała się pod pole karne Zagłębia ale całą akcję zakończył swoim wejściem Lubomir Guldan.

• Rymaniak wypuścił Davida Abwo , ale Michał Miśkiewicz wybiegł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Zagłębie atakuje, ale zarówno strzały jak i podania w polu karnym są dzisiaj niecelne

• Po raz kolejny Abwo dośrodkował w pole karne ale obrońcy Wisły radzą sobie dzisiaj znakomicie z takimi piłkami

• Dośrodkowanie Chrapka, ale pewnie piłkę łapie Silvio Rodić.

• Faul Guerriera na Abwo , Nigeryjczyk jest najczęściej faulowanym zawodnikiem w tej części meczu.

• Groźny strzał zza pola karnego ale piłke sparował Miśkiewicz

• Sarki opatrywany przez klubowych lekarzy, a do wejścia szykuje się Guerrier

• Po za murawą leży po raz kolejny Emmanuel Sarki, a na murawie po faulu Brożka przez chwilę leżał Elvedin Dżinić.

• Dorde COtra fauluje Sarkiego w narożniku Wisły i od rzutu wolnego rozpocznie Biała Gwiazda

• Obie drużyny grają agresywniej od pierwszych minut drugiej połowy i mamy co raz więcej fauli.

• Zagłębie Lubin - Wisła KrakówZagłębie Lubin - Wisła Kraków

• Rymaniak nabił piłką Semira Stilicia i do bramki rozpoczął Rodić.

• Dwa rzuty rożne jednak nie przyniosły zmiany rezultatu.

• Zagłębie złapało oddech i przycisnęło teraz Wiślaków.

• Manual Curto był bliski przelobowania Miśkiewicza jednak piłka uderzyuła w poprzeczką, a następnie po kilku dobitkach Miedziowych , obrońcy Wisły wybili po za boisko

• Faulowany na prawej stronie boiska jest David Abwo. Nigeryjczyk jak na razie jest nie do upilnowania dla Piotr Brożka.

• Dwójkowa akcja Chrapka z Gargułą, zakończona niecelnym strzałem tego pierwszego.

• Na murawie leży Emmanuel Sarki, którego sfaulował Cotra. Potrzebna była interwencja służb medycznych ale raczej obejdzie się bez większych komplikacji i zaraz zawodnik powróci na boisko

• Pierwsza udana akcja Abwo. Urwał się Piotrowi Brożkowi Jednak dośrodkowaną piłę wybił jeden z obrońców.

• Kolejny rzut rożny dla Wisły, jednak piłkę wybijają obrońcy Zagłębia

• Na prawym skrzydle urwał się Sarki ale jego dośrodkowanie zakończyło się tylko rzutem rożnym

• Wisła konsekwentnie chce grać szybko piłką, próbując złamać obronę Zagłębia.

• Wejście Davida Abwo powinno ożywić grę Zagłębia, bo postawa Bertilssona nie mogła zadowolić trenera Lenczyka

• Ruszamy :))

• Abwo za Bertilssona od 46 minuty

• Piłkarze już powrócili na murawę, pierwsi zameldowali się na niej Wiślacy. Za moment zaczynamy drugą połowę meczu.

• Dzisiejsze spotkanie prowadzi Pan Tomasz Kwiatkowski, dla którego jest to debiut na szczeblu Ekstraklasy

• Z trybun spotkanie oglądają nieobecni dzisiaj, Miłosz Przybecki oraz Adrian Błąd.

• Bardzo dobrze w pierwszej połowie prezentowały się formacje defensywne obu zespołów. Szczególnie zadowolony może być trener Wisły, bo jego młodzież w obronie rozgrywa dzisiaj dobre zawody.

• Do przerwy 0-0. Wisła przeważa, jej gra jest bardziej kombinacyjna czym próbuje zaskoczyć Zagłębie

• Obaj trenerzy na stojąco i na spokojnie obserwują grę swoich zespołów.

• Semir Stilić jest dzisiaj trudny do upilnowania i to właśnie z nim piłkarze Zagłebia mają najwięcej problemów.

• Dośrodkowywał Cotra, jednak pewnie piłkę złapał Michał Miśkiewicz.

• Za wysoko uniesiona noga przez Piotr Brożka i mamy rzut wolny dla Zagłębia

• Wisła przeważa i oddaje co raz więcej strzałów, jednak są one niecelne. Tym razem próbował Stilić.

• Fantastyczna interwencja Rodicia. Piłka jak po sznurku wędrowała między piłkarzami Wisły aż po dośrodkowaniu doszedł do niej Chrapek i głową z dwóch metrów próbował pokonać bramkarza Zagłębia.

• Rzut rożny dla Wisły. Piłka doszła do Bunozy jednak jego strzał głową przeleciał nad bramką Silvio Rodicia.

• Wisła szybko rozegrała akcję, w takich przypadkach zawsze nie pilnowany jest Sarki i próbuje co raz oddawać strzały . Jak na razie niecelnie.

• Elvedin Dżinić znalazł się sam przed Michałem Miśkiewiczem, zdołał oddać strzał, jednak po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

• Dobre spotkanie możemy oglądać dzisiaj w Lubinie. Obie drużyny chcą grać szybko co może podobać się kibicom

• Bardzo ładna akcja Wisły. Chrapek zagrał na wolne pole do Sarkiego jednak jego dośrodkowanie padło łupem obrońców.

• Aleksander Kwiek powinien strzelić bramkę. Bertilsson dograł mu piłkę, a ten będąc bez krycia, po prostu przekombinował i jego strzał obronił Miśkiewicz

• Bertilsson w końcu utrzymał się dłużej przy piłce, jednak dograł do będącego na spalonym Arkadiusza Piecha.

• Tym razem piłkę wybili obrońcy Wisły Kraków.

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia

• Manuel Curto dośrodkował piłkę idealnie na głowę Lubomira Guldana, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na spojeniu.

• Rzut rożny dla Zagłębia.

• Kontra Zagłębia Lubin, Papadopulos rozegrał piłkę na prawe skrzydło jednak strzał Rymaniaka złapał Miśkiewicz.

• Piech fauluje Urygę i mamy rzut wolny.

• Wisła gra szybko i kombinacyjnie, czym jak na razie sprawia problemy Miedziowym.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Michał Chrapek. Odegrał na jeden kontakt z partnerem z drużyny i wpadł w pole karne. Zdołał oddać strzał jednak piłka przeleciała obok bramki Zagłębia

• Rzut rożny dla Wisły Kraków, Semir Stilić próbował dośrodkować, jednak piłkę zablokował Bilek

• Rzut wolny dla Zagłębia Lubin na środku boiska. Po chwili Piech fauluje w polu karnym Bunozę i mamy rzut wolny dla Wisły.

• Lekka przewaga Wisły od kilku minut. Tym razem po składnej akcji na strzał zza szesnastki sdecydował się Stilic, jednak niecelnie.

• Zakotłowało się pod bramką Zagłębia, po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę z 4 metra wybijał Curto.

• Błąd Dżinicia, który mógł kosztować Miedziowych nawet utratę bramki jednak po chwili Słoweniec naprawił swój błąd

• Wisła krótko rozegrała piłkę na połowie Zagłębia, ostatecznie Chrapek chciał prostopadłą piłką wypuścić Pawła Brożka, jednak podanie było za mocne.

• Emmanuel Sarki zdecydował się na strzał z 17-stu metrów jednak piłka wylądowała aż na aucie.

• Wisła na razie nie radzi sobie z pressingiem Zagłębia.

• Kibice miedziowych, mimo małej liczby, głośno dopingują swoich piłkarzy.

• Gra przeniosła się do środka pola, obie drużyny próbują osiągnąć przewagę grając krótkimi podaniami.

• Rzut rożny dla Wisły jednak bez efektów.

• Składna akcja Wiślaków, wymienili kilka dokładnych podań między sobą, jednak dośrodkowanie Sarkiego zablokował Cotra.

• Zagłębie na razie przeważa, jednak brakuje ostatniego dokładnego dogrania.

• Piech urwał się Urydze i po raz kolejny dograł do Olka Kwieka, jednak tym razem piłkę zablokowali obrońcy.

• Na razie Wisła stara się spokojnie rozgrywać piłkę, jednak piłkarze Zagłębia od początku spotkanie grają agresywnie pressingiem.

• Pierwsza okazja dla Zagłębia Lubin. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Cotra a Kwiek strzelił niecelnie głową.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczynają goście.

• Piłkarze już są na murawie, także za chwilę ruszamy !!

• W porównaniu z meczem derbowym, frekwencja na stadionie Zagłębia będzie o wiele niższa. Trybuny świecą pustkami ale do meczu jeszcze 6 minut, także miejmy nadzieję, że jeszcze nie wszyscy dotarli.

• Dzisiejsze spotkanie będzie również pojedynkiem dwóch najbardziej doświadczonych trenerów w polskiej Ekstraklasie. Bardziej doświadczony jest trener Lenczyk, który prowadził swoje zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej już 578 razy. Z kolei Franciszek Smuda, który ma na swoim koncie 439 spotkań na ławce trenerskiej, może poszczycić się trzema Mistrzostwami Polski.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Bieszczad, Burdenski, Szwczyk, Bartosz, Guerrier, Klarić, Stjepanović

• Trener Franciszek Smuda miał większy ból głowy. Za czerwoną kartkę w spotkaniu z Legią pauzować musi filar obrony Wisły, Arkadiusz Głowacki i zastąpienie jego może być najtrudniejsze.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Ptak, Abwo, Banaś, Bonecki, Janoszka, Piątka, Vidanov

• Trener Orest Lenczyk ustalając skład na to spotkanie mógł liczyć na większość swoich zawodników, także nie wprowadził wielu zmian do składu. Jedynie postać Johana Bertilssona w wyjściowej jedenastce może być małym zaskoczeniem, choć Szwed w ostatnich meczach zanotował zwyżkę formy i powinien godnie zastąpić Davida Abwo.

• Z kolei piłkarze Zagłębia Lubin, prezentują formę do jakiej już nas przyzwyczaili w poprzednich latach. Po słabszej rundzie jesiennej, wiosną Miedziowi zdobywają punkt za punktem. W tegorocznych meczach przegrali tylko w Białymstoku z Jagiellonią 1-0

• Jesienią w Krakowie, Wisła wygrała 1-0 po bramce Łukasza Garguły. W tym roku krakowianie z meczów na wyjeździe nie wracali jeszcze przegrani, dwa razy remisowali swój mecz a jeden wygrali i było to spotkanie z Piastem Gliwice (1-0).

• Zagłębie zmierzy się dzisiaj z Wisłą w Lubinie po raz 21. Dotychczas osiem razy górą byli piłkarze Białej Gwiazdy, sześć razy wynik spotkania był nie rozstrzygnięty a tyle samo razy trzy punkty zostawały w Lubinie. W poprzednich konfrontacjach piłkarze strzelili 69 bramek co daje wysoką średnią 3,45 na mecz. Patrząc tylko na statystyki, możemy spodziewać się wielu emocji.

• Zostało 40min do meczu , tak więc startujemy z naszą relacją live prosto ze stadionu Zagłębia Lubin!!