Zawisza Bydgoszcz

2

GKS Bełchatów

1

• Jeszcze dziś zapraszamy na relację z meczu West Bromwich Albion - Manchester United, a od jutra na 3. kolejkę Ligi Mistrzów! Za uwagę dziekuje Wojciech Adamczak.

• Najlepszym graczem dzisiejszego meczu wybrany został Michał Masłowski.

• Po mizernej pierwszej połowie, w drugiej nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Zawiszy jednak bardziej zależało na zwycięstwie, oddali więcej strzałów i zasłużenie zwyciężyli.

• Ostatni gwizdek sędziego! Zawisza zasłużenie wygrywa 2:1.

• Źle przyjął Malarz i zaprzepraścił szansę na ostatnią akcję gości.

• Mójta uderzał technicznie, jednak za wysoko

• Rzut wolny dla gości z 25 metrów.

• Na końcówkę Komolov za Wrońskiego.

• 4 minuty doliczone

• Spore zamieszanie po rzucie rożnym dla bełchatowian. Kilku graczy upadło ale od bramki rozpocznie Witan.

• Spore zamieszanie w polu karnym gości. Najlepiej odnalazł się Ziajka, który dograł do Masłowskiego. Bydgoski pomocnik nie miał problemów z wykorzystaniem świetnej sytuacji.

• GOOOOOOOOOOOL! Masłowski strzałem z bliskiej odległości wyprowadza Zawiszę na prowadzenie!

• Pierwszej zmiany dokonuje Kamil Kiereś. Za Bartosiaka na boisku oglądamy Turkovsa.

• Ostatniej zmiany dokonuje trener Rumak. Za Carlosa wchdzi młody wychowanek Zawiszy Jakub Łukowski.

• Malarz znów uprzedza Kadu, ale piłka po jego wybiciu trafia prosto pod nogi Carlosa, który źle przyjmuje i marnuje szansę.

• Petasz dośrodkowuje z rożnego prosto w ręce Malarza.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Wroński.

• Petasz uderzał z dystansu ale wyraźnie się pospieszył i strzelił bardzo niecelnie.

• Dobra akcja gości, Wroński wychodził sam na sam z Witanem, ale za daleko sobie wypuścił piłkę i wpadł prosto w bydgoskiego bramkarza.

• Druga zmiana w Zawiszy. Wyraźnie zmęczonego Goulona zmienia Alvarinho. Trener Rumak najwyraźniej chce zagrać o pełną pulę.

• Bełchatowianie odpowiadają dobrym rajdem Poźniaka. Wrzutka Wrońskiego nie znalazła jednak adresata.

• Znowu groźnie pod bramką Malarza. O mały włos Kadu znalazł by się sam na sam, ale bramkarz gości świetnie wychodzi i przerywa akcję.

• Świetna akcja bydgoszczan! Wagner wypuścił Ziajkę lewym skrzydłem, który dośrodkował prosto na głowę Carlosa. Strzał Brazylijczyka kapitalnie na linii broni Malarz.

• Po dobrym fragmencie znów oglądamy dużo strat, obu drużynom brakuje cierpliwości w budowaniu ataków.

• Goulona najwyraźniej łapią skurcze, kibice skandują jego nazwisko. Na szczęście Francuzowi nic poważnego się nie stało i już wrócił do gry.

• Sędzia Przybył po raz kolejny zmuszony jest sięgnać po żółty kartonik. Tym razem ukarany został Adam Mójta za faul taktyczny.

• Poirytowany poprzednią sytuacją Kadu brzydko fauluje i również otrzymuje żółtą kartkę.

• Doskonałe zagranie Kadu do Wagnera, który znalazł się w świetnej sytuacji i dobrze uderzył. Malarz odbija przed siebie, piłka spadła na 5 metr prosto pod nogi Carlosa. Brazylijczyk z bliskiej odległości trafia w poprzeczkę!

• Ostre wejście Drygasa w Rachwała i zasłużona żółta kartka

• Ładnie podłączył się Ziajka, wymienił piłkę z Wagnerem i Goulonem, jednak w polu karnym dobrze zablokował go Baran.

• Trener Rumak dokonuje pierwszej zmiany w meczu. Wójcickiego zastępuje Wagner, podstawowy gracz Zawiszy w poprzednich meczach.

• Kontrę Zawiszy wyprowadza Goulon, zagrał do Kadu, który został powalony w 16 przez Baranowskiego, ale sędzia ponownie nie reaguje. Poza polem karnym z pewnością byłby faul.

• Spore zamieszanie pod bramką "Brunatnych", dwukrotnie dośrodkowywał Petasz jednak nic konretnego z tego nie wyniknęło.

• Dobre dośrodkowanie Wójcickiego na głowę Masłowskiego, który najwyżej wyskoczył w polu karnym. Strzał jednak mija bramkę Malarza o dobry metr.

• Pierwsza próba z dystansu Prokicia, jednak fatalnie chybił.

• Kolejny raz akcję bydgoszczan wyprowadzał Masłowski, dobrze oddał do Carlosa, który szarżował w polu karnym. Ostatecznie obrońcy gości wybijają na rzut rożny, który fatalnie marnuje Petasz.

• Mocne uderzenie Petasza obok muru wpadło dość blisko środka bramki, Malarz mógł się lepiej zachować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Petasz z wolnego i 1:1!

• Mocny początek GKSu, z bliska strzelał Poźniak, ale dobrze instynktownie broni Witan.

• Oba zespoły już gotowe do gry, miejmy nadzieję, że obejrzymy lepsze widowisko.

• Jak zawsze w przerwie zapraszamy do komentowania oraz głosowania na najlepszego gracza meczu. Jak na razie prowadzi Michał Masłowski przed Arkadiuszem Malarzem.

• Sędzia Przybył nie doliczył ani minuty i zakończył tą niezbyt emocjonującą połowę.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym gości. Goulon przewrócił się pociągany za koszulkę przez Rachwała ale sędzia nie zareagował.

• Dwójkowa akcja Masłowskiego z Wójcickim, którą strzałem głową kończył ten drugi. Był jednak trochę spóźniony i pomylił się o 3 metry.

• Drygas przejął piłkę na połowie gości i Carlos znalazł się w dobrej sytuacji. Jego wolej z 12 metrów ląduje na trybunach.

• Bełchatowianie grają dziś bardzo ostro i co chwila faulują, utrudniając Zawiszy grę kombinacyjną.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mójta pewnie zamienia karnego na bramkę i "Brunatni" prowadzą 1:0!

• Karny dla Bełchatowa! Dość przypadkowa sytuacja, ale Micael zahaczał Bartosiaka.

• Petasz uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Mocny strzał trafia jednak prosto w koszyczek Malarza. Po chwili znów z dystansu próbował Masłowski, jednak ponownie dobrze broni Malarz.

• Brzydki fragment gry, dużo walki w środku pola, żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej się utrzymać przy piłce.

• Telichowski próbował przerzucić piłkę na drugą stronę ale wyszło mu to fatalnie. Obu drużynom ewidentnie brakuje dziś precyzji.

• Ładna zespołowa akcja Zawiszy zostaje przerwana ostrym faulem Prokicia na Wójcickim. Petasz jednak fatalnie dośrodkowuje i od bramki zacznie Malarz.

• Mójta centruje z rożnego, ale w polu karnym Zawiszy rządzi Goulon

• Micael uprzedził Bartosiaka, ale interweniował dość niefortunnie i niepotrzebnie wybił piłkę na rzut rożny.

• Goście nie pozostają dłużni i żółta kartka dla Poźniaka za faul na Goulonie.

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Petasz za zagranie nakładką.

• Kolejne dobre wejście Adama Mójty, jednak dośrodkowanie wzdłuż linii końcowej trafia prosto w ręce Witana.

• Dobra piłka Drygasa do Carlosa, który wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę sięgnął Basta i oddalił zagrożenie.

• Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów

• Kibiców nie ma zbyt wielu ale po raz pierwszy dziś dali o sobie znać, jednak sił starczyło im tylko na pół minuty

• Masłowski ładnie pokazał się Wójcickiemu na skrzydle, ale Baran nie odpuszcza go na krok i przerywa akcję.

• Długa piłka do wysoko ustawionego Mójty, ale dobrze interweniuje Ziajka. Rzut z autu także zmarnowany przez gości.

• Goulon przejął piłkę, która trafiła prosto na głowę sędziego Przybyła, ładna główka i piłka z powrotem trafiła do Francuza.

• Pierwszy strzał w meczu oddał Masłowski. Próbował z 20 metrów, ale wyraźnie chybił.

• Mójta ośmieszył Wójcickiego, który się poślizgnął. Miał dużo czasu na dośrodkowanie, wrzucił w stronę Bartosiaka, ale dobrze wybija Micael.

• Pierwsza okazja dla Zawiszy z rzutu wolnego. Dośrodkowuje Petasz, ale Bełchatowianie poradzili sobie z nim bez problemu.

• Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła i zaczynamy!

• Oba zespoły wychodzą już na boisko. O dziwo Zawiszę wyprowadza Michał Masłowski, który przejął opaskę kapitańską od Kamila Drygasa.

• Termin meczu w połączeniu z bojkotem skutkuje marną frekwencją na stadionie, mimo kolejnych promocji na bilety. Po raz kolejny do Bydgoszczy nie przyjechali kibice gości, solidaryzując się z miejscowymi fanami.

• Dzisiejszy mecz będzie starciem najgorszej z najlepszą defensywą obecnego sezonu. Zawisza stracił już 31 bramek, podczas gdy GKS zaledwie 9, jednak aż 5 w ostatniej kolejce zaaplikował im Lech. Co ciekawe będzie to pierwsze spotkanie w historii pomiędzy tymi drużynami.

• W te dwa tygodnie dużo zrobiliśmy. Mieliśmy czas, żeby przeanalizować indywidualne błędy. Jako zespół dajemy i będziemy dawać z siebie sto procent.

Napastnik gospodarzy Jorge Kadu obiecuje walkę do końca.

• Do meczu pozostało jeszcze pół godziny, w tym czasie zachęcam do przeczytania naszej zapowiedzi dzisiejszego spotkania.

• "Brunatni" przystąpią do meczu mocno osłabieni - do kontuzjowanych Mateusza Maka, Damiana Szymańskiego, Kamila Wacławczyka i Alexisa Norambueny, dołączył Michał Mak, który w weekend doznał urazu kostki. Z powodu czwartej żółtej kartki nie zagra także Bartosz Ślusarski.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn. W Zawiszy warto zwrócić uwagę na powrót do pierwszego składu Michała Masłowskiego i Herolda Goulona, a także na rekordową w tym sezonie ilość Polaków - 7.

• Na relację z ostatniego spotkania 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a GKS-em Bełchatów zaprasza Wojciech Adamczak.