Zawisza Bydgoszcz 0 - 1 Jagiellonia Białystok

0

Jagiellonia Białystok

1

• Dziękujemy za uwagę.

• Koniec meczu. Jagiellonia wygrywa na wyjeździe 1:0 i zapisuje na swoim koncie trzy punkty!

• To chyba była ostania akcja Zawiszy. Wójcicki wycofał piłkę do Dudka. Ale pomocnik gospodarzy posłał piłkę ponad bramką.

• Za Quintane na boisku pojawi się Żebrowski.

• Mimo że Zawisza przegrywa, to Jagiellonia jest w ataku. I jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to podopieczni Piotra Stokowca powinni na swoim koncie zapisać trzy punkty.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Żółtą kartką został ukarany Kupisz.

• Przerwa w grze, bo Strauss zderzył się z własnym bramkarzem. Po chwili dwójka zawodników doszła już do siebie.

• Goulon schodzi z boiska, a za niego w barwach Zawiszy zobaczymy Kuklisa.

• Pawłowski na boisku zastąpił Piątkowskiego, który asystował przy bramce Balaja.

• Bardzo szybka bramka dla Jagiellonii Białystok, po czerwonej kartce dla Hermesa. Z prawej strony piłkę w pole karne zgrał Piątkowski, a z bliska do bramki wpakował ją nowy nabytek Piotra Stokowca czyli Bekim Balaj.

• Bekim Balaj! Jagiellonia prowadzi 1:0!

• I mamy czerwoną kartkę dla Hermesa. Druga żółta kartka za faul na Tosiku. Nie odpowiedzialna decyzja Brazylijczyka.

• Żółta kartka dla Wójcickiego za niebezpieczne zagranie.

• Uderzenie z daleka Abbotta, które poleciało daleko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Słowika.

• Bekim Balaj debiutuje w polskiej ekstraklasie, zmienił Dawida Plizgę

• Ciechanowski zastąpił na boisku kontuzjowanego Lewczuka.

• Żółta kartka dla Lewczuka.

• Dwójkowa akcja Dudka z Abbottem, ale w jej powodzeniu zabrakło dokładnego podania tego drugiego.

• Krótka przerwa w grze, bo kontuzji doznał Igor Lewczuk.

• Kupisz dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale podanie było zbyt mocne.

• Zmiana w Zawiszy. Z boiska schodzi Vahan Gevorgyan, a za niego pojawi się Paweł Abbott.

• W polu karnym pada Kupisz, ale sędzia nie wskazuje na jedenasty metr.

• Żółta kartka dla Hermesa za faul na młodym obrońcy Jagiellonii.

• Masłowski zgrał piłkę do Goulon, którego uderzenie zostało zablokowane.

• Powinna paść bramka dla gości! Dobra akcja Jagiellonii! Kupisz zgrywał piłkę w polu karnym do Plizgi, który jednak z kilku metrów spudłował.

• Gevorgyan zamiast podawać piłkę do Masłowskiego, zdecydował się na indywidualną akcję. Piłkę wygarnęli mu jednak stoperzy Jagiellonii.

• Goulon zdecydował się na uderzenie z daleka. Wydawało się że nie sprawi ono kłopotów bramkarzowi Jagiellonii, ale Słowik złapał piłkę na raty.

• Od początku drugiej połowy w ataku piłkarze Jagiellonii Białystok. Norambuena zgrywał piłkę z prawej strony w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się jeden z obrońców gospodarzy.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Można powiedzieć że remis zasłużony. Obie drużyny próbowały atakować, bliżej zdobycia bramki był Zawisza, gdy w 6. minucie Skrzyński z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy beniaminek ekstraklasy remisuje bezbramkowo z Jagiellonią.

• Ostatnia akcja przed przerwą Zawiszy. Masłowski zgrywał piłkę do Wójcickiego, ale zabrakło dokładności.

• Dudek zgrał piłkę do Wójcickiego, ale piłkarz Zawiszy znalazł się na pozycji spalonej.

• Zawisza - JagielloniaZawisza - Jagiellonia

• Rzut wolny nie przyniósł żadnych korzyści, bo na pozycji spalonej znalazł się Pazdan.

• Będzie dobra okazja dla Jagiellonii, bo na szesnastym metrze Kupisz został sfaulowany przez Goulona.

• Z lewej strony z piłką przedzierał się Ziajka. Początkowo się zawahał, ale w końcu dośrodkował w pole karne. Wójcicki starał się zakończyć akcją strzałem, ale nie doszedł do piłki.

• Kolejny raz rzut wolny wykonywał Skrzyński, tym razem jednak z dalszej odległości. Kapitan Zawiszy dośrodkowywał w pole karne, ale zbyt mocno i do piłki nie doszedł Strąk.

• Świetnie zgranie piłki do Quintany, który złożył się do uderzenia. Piłka znalazła się w dłoniach Kaczmarka. Bramka i tak nie mogłaby zostać uznana, bo sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

• Rzut wolny wykonywał ponownie Skrzyński. Dobre uderzenie kapitana Zawiszy, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

• Faul taktyczny Tosika i żółta kartka dla gracza Jagiellonii.

• Kontra Zawiszy. Dudek zgrywał piłkę na lewą stronę do Masłowskiego, ale zrobił to zbyt niedokładnie.

• Rzut rożny dla Zawiszy. Po jego krótkim rozegraniu piłka trafiła do Dudka, który minął w polu karnym dwójkę obrońców, ale uderzył bardzo lekko, więc piłka znalazła się w dłoniach Słowika.

• Mogło być 1:0 dla Jagiellonii, gdy Quintana zagrał piłkę za Ziajkę i doszedł do niej Kupisz, decydując się momentalnie na uderzenie. Dobrą interwencją popisał się jednak Kaczmarek. Dobitka Rafała Grzyba była bardzo niecelna.

• Oprawa kibiców Jagi

• Zaw - Jag

• Dobry rajd lewą stroną boiska Plizgi, który mijał kolejnych zawodników Zawiszy, ale w końcu wyszedł z piłką poza boisko i od bramki rozpocznie Kaczmarek.

• Norambuena dośrodkowywał piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Pazdan. Obrońca Jagiellonii nie doszedł do piłki i od bramki rozpocznie Kaczmarek.

• Alexis faulowany z prawej strony boiska. Brzydki faul Masłowskiego, ale sędzie nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Niewiele brakowało by Masłowski pokonałby Słowika. Dobre wycofanie piłki na środek boiska i uderzenie Masłowskiego, ale zostało one zablokowane.

• Skrzyński naciskany przez Rafała Grzyba wycofał piłkę do Wojciecha Kaczmarka, a ten zmuszony był ją wybić jak najdalej.

• Kontra Jagiellonii. Kupisz dośrodkowywał w pole karne, ale piłka znalazła się w dłoniach Wojciecha Kaczmarka.

• Ale zamieszanie! Z rzutu wolnego strzelał Skrzyński i uderzył w poprzeczkę. W zamieszaniu pod bramką piłkę dobił jeden z zawodników Zawiszy. Piłka zmierzała do bramki,ale zatrzymał ją Pazdan. Sędzia po krótkiej konsultacji uznał że piłka nie przekroczyła linii.

• Do rzutu wolnego podszedł Plizga który zdecydował się na uderzenie. Odległość wynosiła ponad trzydzieści metrów, a strzał był bardzo niecelny.

• Pierwsza akcja Jagiellonii. Z piłką przedzierał się Dani Quintana, który zgrał ją do Piątkowskiego. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane.

• Rozpoczynamy mecz w Bydgoszczy!

• Losowanie przed meczem wygrał Rafał Grzyb, za chwilę początek spotkania.

• Za chwilę Zawisza Bydgoszcz dostanie pamiątkowy puchar za awans do ekstraklasy, a wręczy go prezes kujawsko-pomorskiego związku piłki nożnej.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Tomasz Ptak, Tomasz Bandrowski, Bekim Balaj, Jan Pawłowski, Tomasz Porębski, Mateusz Żebrowski, Paweł Drażba.

• Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Andrzej Witan, Piotr Petasz, Piotr Kuklis, Paweł Abbott, Damian Ciechanowski, Rafał Leśniewski, Jakub Łukowski.

• - Stać nas na coś więcej niż tylko utrzymanie. Jeśli zajmiemy siódme lub ósme miejsce, to będę naprawdę zadowolony. Kilku zawodników wzmocniło drużynę i sądzę, że możemy coś osiągnąć w tej lidze - mówi Herold Goulon, który przed sezonem zasilił drużynę beniaminka z Bydgoszczy.

• Zawisza - JagielloniaZawisza - JagielloniaZawisza - Jagiellonia

• Startujemy do nowego sezonu z dużym optymizmem i zapałem pokazania tej nowej, młodej drużyny. Nie chcemy deklarować żadnych celów wynikowych i niepotrzebnie wytwarzać dodatkowej presji na zawodnikach. Celem - tak jak każdej drużyny - jest gra o mistrzostwo, starając się w każdym meczu walczyć o zwycięstwo. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony na terenie niełatwym dla rywala. Na stadionie spodziewamy się kompletu publiczności, lecz nas to absolutnie nie przeraża. Zawisza jest beniaminkiem i to na nim spoczywa pewna presja. Zrobili kilka transferów, czy ciekawych to się dopiero okaże. - Piotr Stokowiec o nowym sezonie i swoim najbliższym przeciwniku.

• Czekaliśmy na ten sezon, myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do tych wyjazdowych meczów i liczę na to, że ta passa, którą mieliśmy, którą przerywaliśmy pojedynczymi wygranymi pójdzie w niepamięć i będziemy punktować zarówno u siebie jak i na wyjeździe. - stwierdził Rafał Grzyb podczas konferencji prasowej

• Ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej obie drużyny zmierzyły się ze sobą w sezonie 1992/93. W Białymstoku wygrał Zawisza, a zwycięską bramkę dla gości zdobył wtedy Kot.

• Pełną zapowiedź spotkania można znaleźć tutaj

• Nowe nabytki klubu z Bydgoszczy to m.in Igor Lewczuk, Sebastian Dudek, Piotr Kuklis i Herold Goulon.

• Gospodarze do meczu przystąpią w najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie Bacara Balde, który miał w ostatnich dniach problemy z sercem. Kontuzję wyleczył już natomiast Paweł Abbott.

• Pierwszy z rywali bydgoszczan za cel obrał sobie utrzymanie w stawce. Zakontraktowanie na stanowisku trenera Piotra Stokowca ma zagwarantować osiągnięcie tego celu. Zespół przed sezonem zasiliło kilku piłkarzy, a po kontuzji wraca Nika Dzalamidze.

• W Bydgoszczy o Ekstraklasie marzono 19 lat. Prawie dwie dekady tułaczki Zawiszy w pierwszej, drugiej, trzeciej, a nawet czwartej lidze dobiegły jednak końca. Niebiesko-czarni wracają do szeregu najlepszych drużyn w kraju.

• Witamy wszystkich ze spotkania w Bydgoszczy, gdzie beniaminek T-Mobile Ekstraklasy podejmie Jagiellonię Białystok, której trenerem został Piotr Stokowiec.