Dośrodkowania: 16 - 20

Faule: 14 - 6

Żółte kartki: 3 - 2

Czerwone kartki: 0 - 0

• Koniec meczu! Jagiellonia tryumfuje, Probierz odnosi zwycięstwo w swoim jubileuszowym meczu z Jagą w Ekstraklasie.

• Około 20 metrów do bramki, Piątkowski po chwili holowania piłki oddaje potężny strzał na bramkę a Sandomierski bezradnie patrzy jak futbolówka wpada do jego siatki!

• Piątkowski!!! ALEŻ GOL !!!

• Jagiellonia stara się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, Zawisza wciąż walczy.

• Piłka pod bramką gospodarzy, szybko starają się przemieścić grę pod drugą szesnastkę.

• Aż cztery minuty dolicza arbiter.

• Vasco brzydkim faulem powala Grzyba.

• Próba kontrataku Jagiellonii kończy się rzutem rożnym. Cenne minuty dla Zawiszy uciekają.

• Gajos odkopał piłkę po gwizdku i dostał żółtą kartkę.

• Martin Baran zmienia Quintanę, Jaga zamierza trzymać remis do końca.

• Kolejna próba Zawiszy ale szybszy od Kadu był Baran.

• Drygas kapitalnym podaniem obsłużył Vasco, który minął bramkarza i skierował piłkę do siatki.

• Vasconcelos! 2:1 !

• Świetna akcja Piątkowskiego, urwał się rywalowi i dograł do Grzyba, który fatalnie się myli.

• Ależ pech Zawiszy! Vasconcelos trafił w słupek po doskonałej akcji kolegi z zespołu, który wpadł w pole karne i wystawił mu idealną piłkę...

• Na stadionie pustki, zaledwie 2500 widzów przyszło dziś na mecz Zawiszy.

• Jan Pawłowski zmienił Nikę Dzalamidze.

• Dzalamidze trzymał Ziajkę za koszulkę i został ukarany żółtą kartką.

• Napastnik drużyny gości na chwilę znalazł się poza placem gry.

• Samuel po raz kolejny powstrzymał Tuszyńskiego.

• Dobre podanie w pole karne Jagiellonii, ale nikt tego nie "zamykał".

• Kadu dogrywał piłkę do Vasco, ale zbyt mocno. Baran jeszcze uratował sytuację wybijając piłkę na aut po interwencji obrońcy.

• Za dużo miejsca pozostawiają rywalom gospodarze.

• Jasiński!!! Minął Sandomierskiego po przypadkowym zagraniu Quintany ale był już przy linii końcowej i musiał dogrywać do kolegów co mu nie wyszło.

• Jeszcze walczą gospodarze, ale ręką zagrał Vasconcelos.

• Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok

• Dzalamidze w pole karne... pełnie łapie Sandomierski.

• Petasz zatrzymał rywala, korner dla Jagi.

• Atak pozycyjny Jagiellonii, goście spróbują jeszcze dobić rywala.

• Oczywiście Piątkowski pokonał Sandomierskiego a nie Barana :-)

• Kamil Drygas mocnym strzałem próbował zaskoczyć Barana, ale ten świetnie broni!

• Samuel zablokował groźne podanie rywali.

• Ostatnia zmiana Zawiszy. Alvarinho za Wagnera.

• Podanie od Quintany do Piątkowskiego, który holuje futbolówkę kilkanaście metrów i kieruje ją do siatki Barana!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! PIĄTKOWSKI !

• Kolejna dobra piłka w szesnastkę, główką wybija Samuel. Chwilę później ponowienie zakończone niecelnym strzałem Gajosa.

• Dobra piłka w pole karne, ale tym razem skutecznie wybijają ją piłkarze Zetki.

• Vasconcelos domaga się podyktowania jedenastki po tym jak w polu karnym padł Kadu ale sędzia nie pomylił się nie używając gwizdka.

• Znów szybki atak skrzydłem, piłka trafia do środka boiska ale Zawisza przejmuje ją i rusza z kontrą.

• Zawisza na drugą połowę wyszedł jakby rozkojarzony, ale goście nie potrafią tego wykorzystać.

• Świetna szansa do zdobycia bramki dla gości kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

• ... a Vasconcelos wchodzi za Geworgyana.

• Luis Carlos zmienia Wójcickiego...

• Świetny drybling Tuszyńskiego, napastnik Jagiellonii pada w polu karnym ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego!

• Jagiellonia przejmuje kontrolę na boisku, świetny pressing i strzał Piątkowskiego ale pewnie łapie piłkę Sandomierski.

• Tym razem po zamieszaniu w polu karnym dobrze interweniował Sandomierski.

• Znakomite dośrodkowanie ze skrzydła trafia wprost na głowę Hiszpana, a ten pewnym strzałem pod poprzeczkę umieszcza piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOL !!! Quintana !!!

• Słabe uderzenie z dystansu piłkarza Jagiellonii.

• Gra wznowiona!

• Wracamy już na stadion w Bydgoszczy, za chwilę początek drugiej połowy meczu.

• W drugim dzisiejszym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy, Ruch Chorzów przegrywa u siebie z Górnikiem Łęczna 0:1 po bramce Lukasa Bielaka.

Żółte kartki: 2 - 0

• Piłkarze udają się do szatni. Do przerwy 0:0.

• Ostatnia szansa "Jagi", daleki wrzut z autu Jasińskiego ląduje na głowie defensorów gospodarzy.

• Tuszyński przegrywa walkę z Micaelem.

• Piłkarze myślami już są w szatni, gra trochę spokojniejsza, Zawisza stara się rozmontować defensywę rywala.

• Fantastyczne podanie do Dzalamidze od Hiszpana! Gruzin jednak zamiast ruszyć do przodu odegrał z pierwszej piłki, lecz bardzo niecelne.

• Gospodarze w ataku, przerzucenie do Wójcickiego ale chwilę później z kontratakiem rusza Jagiellonia.

• Na murawie leży tym razem zawodnik Jagielloni. Kolejna kontuzja w drużynie Probierza?

• Szybka kontra Zetki, Wójcicki po ziemi wbija piłkę w pole karne ale mija się z futbolówką Kadu.

• Rzut wolny i dobra okazja. Gajos dorzuca piłkę w pole karne, ale zbyt nisko. Obrońcy wyjaśniają sytuację.

• Ojoj, teraz Samuel brzydko faulował nakładką rywala i dostał żółtą kartkę.

• Słabe dośrodkowanie, znów piłkę łapie Baran.

• Kolejny korner dla Zetki.

• Dzalamidze centrował piłkę w pole karne, ale zbyt miękko.

• Geworgyan świetnie ograł obrońcę, wpadł w pole karne i wycofał piłkę do kolegów, których jednak w szesnastce zabrakło.

• Kolejny groźny... aut Jasińskiego, Wasiluk wyskoczył do główki ale faulował Sandomierskiego.

• Ciekawy pomysł, ale słabe wykonanie. Chyba, że ta piłka wcale nie miała być dogrywana po ziemi.

• Ponownie korner, tym razem z drugiej strony.

• Znów gospodarze, Petasz do Kadu, potem piłka trafia do Geworgyana, który wywalczył rzut rożny.

• Atak za atak, lepiej wypadła kontra Jagiellonii zakończona niecelnym strzałem zawodnika drużyny gości.

• A tym razem to piłka nie przedostała się przez szczelną obronę gospodarzy.

• Dobrze znów Jasiński, Wójcicki nie dał rady się przedrzeć.

• Uspokojenie gry w wykonaniu Zawiszy nie kończy się najlepiej ale słabym podaniem kontrę kończą goście.

• Po stałym fragmencie gry okazję miała Jagiellonia, ale dobrze zachowują się dziś obrońcy Zawiszy. Chwilę później Zetka rusza z kontrą.

• Starcie Quintany z Wagnerem mogło skończyć się czerwoną kartką dla Hiszpana, ale na szczęście nie trafił on łokciem Wagnera.

• Piątkowski zmienia kontuzjowanego Leimonasa.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Micael przerywa akcję gości, ale znów przy piłce Jagiellonia. Szybkie tempo tego meczu i dobre widowisko oglądamy dziś w Bydgoszczy.

• Tym razem na murawie leży Wagner, którego faulował Modelski.

• Posiadanie piłki 52%-48% na korzyść gospodarzy.

• Na boisku leży Leimonas, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Defensywny pomocnik Zawiszy ukarany żółtą kartką.

• Ależ świetnie teraz Wasiluk blokuje napastnika Zawiszy! Fantastyczna interwencja!

• Kontratak gości kończy się nieodgwizdanym faulem Drygasa na Tuszyńskim.

• Śladem Grzyba uderza teraz Strąk z Zawiszy, ale jego strzał blokują obrońcy.

• Znów świetnie uderza Grzyb i jeszcze lepiej broni Sandomierski!

• Jasiński w ostatniej chwili zatrzymał Wójcickiego! Świetna interwencja defensora Jagiellonii.

• Bardzo dobry strzał Rafała Grzyba przechodzi minimalnie ponad poprzeczką!

• Chwila spokoju, atak pozycyjny konstruują teraz piłkarze z Białegostoku.

• Akcja ponownie po stronie Petasza, dośrodkował ale nikogo w szesnastce Jagiellonii nie było.

• Atak pozycyjny konstruuje Zawisza, Strąk przerzucił piłkę do Petasza, który nie opanował futbolówki.

• Strąk upomniany przez arbitra po ostrym faulu.

• Po stałym fragmencie gry Gajos oddał strzał, ale nie udało się trafić do siatki.

• Ależ zamieszanie! Leimonas zakończył całą akcję uderzeniem, ale wcześniej było jeszcze groźniej po bardzo dobry wrzucie z autu Jasińskiego! Jaga nie potrafiła sięjednak odnaleźć w tej sytuacji.

• Araujo wybija piłkę na aut.

• Dzalamidze wybrał złe rozwiązanie w tej akcji, gdyby dograł do Grzyba mogłaby paść bramka.

• Świetny, daleki wrzut z autu Jasińskiego ale sytuację wyjaśniają obrońcy Zetki.

• Gajos dorzucał piłkę w pole karne, ale słabo. Chwilę później próbował poprawić.

• W kolejnym ataku gospodarze, piłkę w rękach ma już Baran.

• Pierwszy korner dla Zetki, wykonanie fatalne.

• Zaczęli! A równo z pierwszym gwizdkiem doping zaczęli kibice.

• Jagiellonia: 5 meczów z rzędu bez zwycięstwa. Co ciekawe Michał Probierz wygrał zaledwie 5 z 49 wyjazdowych meczów Jagiellonii.

• Przywitanie kapitanów: Rafała Grzyba i Wahana Geworgyana. Za chwilę zaczynamy.

• Piłkarze wychodzą już na boisko.

• Masłowski, Goulon, Nowotczyński, Kaczmarek - nieobecni w Zawiszy z powodu kontuzji, natomiast w Jagielloni zabraknie Pazdana.

• Małym zaskoczeniem w zespole Jorge Paixao jest wystawienie Geworgyana przed Kadu.

• Za chwilę zaczynamy kolejny dzień z T-Mobile Ekstraklasą. Równolegle rozgrywane będzie spotkanie w Chorzowie, gdzie Ruch podejmuje gości z Łęcznej.

• Do meczu pozostało piętnaście minut. Jagiellonia przyjechała do Bydgoszczy po zwycięstwo, ale Zawisza u siebie gra zazwyczaj dobrze i nie zamierza składać broni. Ciekawe jaką frekwencję zobaczymy dziś na stadionie w Bydgoszczy. Strajk najbardziej fanatycznych kibiców "Zetki", czyli tych, którzy prowadzą zorganizowany doping trwa.

• Mała ciekawostka: dla Michała Probierza będzie to 100 mecz w roli szkoleniowca Jagiellonii w Ekstraklasie.

• Rezerwowi Jagiellonia: Słowik, Romanczuk, Pawłowski, Baran, Piątkowski, Świderski, Waszwiekicz

• Rezerwowi Zawisza: Andrzej Witan, Luis Carlos, Wagner, Joshua Silva, Alvarinho, Bernardo Vasconselos, Arkadiusz Gajewski, Korneliusz Sochań

• W Bydgoszczy grzeje słońce, oj grzeje.

• Witamy! Do meczu zostało 50 minut. Jaki wynik dziś typujecie? Zapraszamy do komentarzy!