Zawisza Bydgoszcz

0

Korona Kielce

1

• Ależ to był ciężki do oglądania mecz. Zawisza przeważał, ale nawet nie może narzekać na nieskuteczność, bo tak naprawdę nie stworzył sytuacji w tym meczu. Korona wykorzystała z kolei głupie błędy w defensywie bydgoszczan, dzięki czemu wreszcie wygrywa na wyjeździe. Głębokie 'ufffff' z Kielc powinno się dziś poczuć co najmniej w Krakowie. Korona wskakuje na 14. miejsce w ligowej tabeli! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Zarówno meczu jak i passy 21 meczów wyjazdowych Korony bez zwycięstwa! Kielczanie wygrywają 1:0!

• Luis Carlos po raz 'n-ty' zablokowany w polu karnym. Rezerwowy Zawiszy jest jeźdźcem bez głowy.

• Ten mecz się dłuży i dłuży, a Vasco ogląda żółtą kartkę za swoje zagranie.

• Niemający szans dojścia do piłki Vasco wpada w dobrze interweniującego Małkowskiego. Obaj piłkarze potrzebują interwencji medycznej.

• Rzut rożny dla Korony rozegrany krótko i źle.

• Jeszcze jeden zablokowany strzał Luisa Carlosa i piłka ponownie w rękach golkipera gości.

• Płaski strzał Luisa Carlosa z 16 metrów trafia w któregoś z graczy Korony i ląduje w rękach Małkowskiego.

• Paweł Gil aż dolicza sześć minut do tego spotkania!

• Pocisk Ziajki zza pola karnego zdecydowanie rodzaju 'ziemia-powietrze'.

• Zawisza przez cały mecz przeważa, ale też w drugiej połowie nie skonstruował ani jednej dobrej akcji w ofensywie. Jak tu myśleć o golu?

• Małkowski, poza tym błędem minutę temu, jest dzisiaj panem swojego pola karnego.

• Stano wrócił z opatrunkiem na plac gry. Masłowski nie musiał nawet korzystać z pomocy lekarzy. W polu karnym Korony tymczasem niepewna interwencja Małkowskiego, ale zdołał piłkę wystrzelić w przestrzeń Malarczyk.

• Zderzenie głowami Stano i Masłowskiego. Gracz Zawiszy chciał uderzyć nożycami, a zamiast nogami w piłkę, trafił głową w głowę rywala.

• Wrzutka Ziajki prosto w ręce bramkarza Korony.

• Vasco nie był w stanie przejąć piłki w polu karnym po dośrodkowaniu Wójcickiego i ta trafia do Małkowskiego.

• Jovanović zmienia Markovicia w zespole gości.

• Reakcja błyskawiczna Ryszarda Tarasiewicza. Na boisku już jest Luis Carlos, który zmienia Gevorgyana.

• Pierwsze dwa celne strzały w dwóch kolejnych akcjach Korony w tym meczu i to kielczanie są na prowadzeniu i na najlepszej drodze do przerwania passy 21 meczów wyjazdowych bez zwycięstwa. Szczególnie, że atak Zawiszy stoi dziś na bardzo przeciętnym poziomie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na drugi metr do niepilnowanego Sylwestrzaka, który głową umieszcza piłkę w siatce z najbliższej odległości! Gdzie był Kaczmarek? Gdzie był pilnujący gracza Korony Drygas?! Koszmarne błędy gospodarzy, Korona prowadzi w Bydgoszczy!

• GOOOOOOOOOOOLLL! Sylwestrzak wyprowadza Koronę na prowadzenie!

• Wreszcie jakaś skuteczna centra Sobolewskiego, piłka trafia do Gołębiewskiego, który wślizgiem uderza, a piłka odbija się tak, że Kaczmarek musiał przenieść piłkę ponad poprzeczką!

• Dobrze na pozycji stopera ustawia się Goulon. Teraz były gracz Le Mans przerwał skutecznie dośrodkowanie Sobolewskiego.

• Ziajka powinien był teraz obejrzeć drugą żółtą kartkę po absurdalnym staranowaniu Malarczyka. Prezes Osuch tym razem nie będzie mógł narzekać po spotkaniu na arbitra.

• Masłowski na metrowym spalonym.

• Zawisza Bydgoszcz - Korona KielceZawisza Bydgoszcz - Korona Kielce

• Blisko była Korona! Lisowski ze stałego fragmentu dośrodkował idealnie na głowę Malarczyka, ten uderzył 'po koźle', ale i obok bramki!

• Żółta kartka dla Lewczuka za atak na nogi Pilipczuka.

• Vasco na spalonym.

• Przedziwna interwencja Małkowskiego na przedpolu. Bramkarz Korony został skutecznie przyblokowany przez Vasco, po czym objął jedną ręką rywala niczym prawdziwy kompan, a drugą sięgnął po futbolówkę.

• Zawisza ma przewagę, ale wszelkie sytuacje podbramkowe mają miejsce tylko po wielbłądach defensywnych obu strony.

• Długi wyrzut Lewczuka trafił w pole bramkowe do Wójcickiego! Skrzydłowy Zawiszy odwrócony tyłem do bramki uderzył piętą, czym zaskoczył Małkowskiego, ale piłka nie wpadła do siatki nawet po próbie dobitki. Ostatecznie golkiper Korony łapie futbolówkę na linii bramkowej!!!

• Kapitan Korony znowu się źle poczuł i już ponownie zszedł z boiska. To zamieszanie należy pozostawić bez komentarza. W jego miejsce Malarczyk.

• A co robił Golański w szatni? Podobno wymiotował po uderzeniu w żołądek.

• Gołębiewski po fatalnym błędzie Micaela wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem, ale naciskany przez obrońcę Zawiszy posyła piłkę Panu Bogu w okno!

• Taktyczny faul Stano i żółta kartka.

• A Golański... wraca na murawę po pobycie w szatni.

• Tymczasem z boiska schodzi Angielski, a w jego miejsce Gołębiewski.

• Golański ucierpiał poważnie w jednym ze starć i jest znoszony z boiska od razu do szatni!

• Dobra centra w pole karne do Lewczuka, ale jego słabszy strzał broni pewnie Małkowski.

• Obraz gry niewiele się zmienił, Zawisza niemrawo atakuje, Korona całym zespołem się broni.

• Wracamy na murawę i zaczynamy drugą część spotkania!

• Dramat - to słowo dobrze określa dzisiejszy mecz. Półtorej składnej akcji Zawiszy to wszystko, co byli w stanie stworzyć gospodarze. To i tak jest lepiej niż dokonania Korony, która miała pół sytuacji po stałym fragmencie. W strzałach 6:2, w celnych 3:0, a emocje w tym meczu dobrze określa cyfra '0'. To tyle do przerwy.

• Golański źle wykonuje rzut wolny, kibice Korony wreszcie zostali usłyszani na bydgoskim stadionie, a Paweł Gil kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0.

• 44 minuty! Tyle czekaliśmy na składną akcję któregokolwiek z zespołów zakończoną groźnym strzałem! Vasco znakomicie się zastawił przed szesnastką i wpuścił w pole karne Dudka, który strzela w poprzeczkę bramki Korony! Było blisko! Wreszcie!

• Sobolewski centruje w pole karne, gdzie Goulon, teoretycznie bez takiej intencji, zgrywa piłkę nogą w ręce Kaczmarka.

• Z dystansu strzela Ziajka. Jak skomentowałby to p. Zbigniew Lach, pomocnik Zawiszy 'się k...a skompromitował' tym uderzeniem. Niemniej jednak, Zawisza nieco przyspieszył w końcówce, choć na razie bez efektu.

• Zawisza dosłownie przepchnął piłkę w pole karne do Vasco, jednak ten został zablokowany. Przy rzucie rożnym zwycięsko wychodzą obrońcy Korony.

• Ten mecz można nagrać na video i pokazywać skazańcom zamiast kary więzienia. Przestępczość zdecydowanie spadnie.

• Także z rzutu wolnego dla Zawiszy w okolicach linii końcowej niewiele wynikło.

• Dwa dośrodkowania w pole karne Zawiszy w wykonaniu Koroniarzy poniżej wszelkiej krytyki.

• Ziajka dość agresywnie nadepnął na stopę Golańskiego. Gracz Korony zwija się w bólu, a piłkarz gospodarzy ogląda żółtą kartkę.

• Sobolewski na spalonym.

• Jedni się potykają o piłkę, drudzy ślizgają się na murawie, a reszta kopie się po czołach. Tak do tej pory wygląda ten mecz. Kwintesencja Ekstraklasy.

• Vasconcelos ograł na połowie rywala Sylwestrzaka, którego jednak zdołał zaasekurować Golański i odebrać piłkę.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Siergiej Pilipczuk z Korony Kielce.

• Dośrodkowanie Sebastiana Dudka ląduje w rękach Małkowskiego.

• Vasco wywalczył rzut rożny w pojedynku z Pavolem Stano.

• Bydgoszczanie stwarzają jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Małkowskiego tylko przez stałe fragmenty gry. To nie może się podobać miejscowym kibicom.

• 'Zawiesinka' w szesnastkę w wykonaniu Masłowskiego nie sprawiła żadnego problemu Małkowskiemu. Golkiper Korony łapie futbolówkę i jeszcze jest faulowany przez Vasco.

• Akcja 'box to box' w wykonaniu Wójcickiego, który najpierw odebrał piłkę pod własną szesnastką, a następnie został wypuszczony z kontratakiem na prawym skrzydle. Jego podanie w pole karne dociera do Gevorgyana, który zostaje zatrzymany przez defensywę kielczan.

• Obaj trenerzy aktywnie biorą udział w tym spektaklu przy linii bocznej.

• Golański zmienia buty poza linią boczną. Korona przez chwilę w osłabieniu.

• Vasco spod linii końcowej wycofał piłkę przed szesnastkę do nadbiegającego Lewczuka, jednak płaski strzał rodowitego białostoczanina pewnie broni Małkowski.

• Długi wyrzut piłki z autu przez Lewczuka pada łupem defensywy gości.

• Ładnym uderzeniem z 30 metrów ze stojącej piłki popisał się Goulon, ale przytomnie odbił je Małkowski!

• Sobolewski został odpuszczony przez graczy Tarasiewicza w narożniku pola karnego, zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który bez problemu łapie Kaczmarek!

• Golański dośrodkował w pole karne, gdzie pojedynek główkowy wygrał Stano, a uderzenie Angielskiego z bliskiej odległości przed bramką głową zablokował Drygas!

• Centra Pilipczuka w pole karne rywala, tam najlepiej ustawiony Goulon posyła piłkę na rzut rożny.

• Małkowski dobrze interweniował poza własnym polem karnym, uprzedzając szarżującego Gevorgyana.

• Jego dośrodkowanie mija wszystkich zgromadzonych w polu karnym. Od bramki zacznie grę Małkowski.

• Pierwsza szansa dla gospodarzy. Rzut wolny z boku boiska w okolicach pola karnego. Przy piłce Drygas.

• Korona notuje serię 21 meczów bez zwycięstwa na wyjeździe. Czy licznik doda kolejną jednostkę czy może zostanie zatrzymany? Rozpoczynamy mecz!

• Obie drużyny w swoich tradycyjnych strojach. Korona na żółto-czerwono, a Zawisza na niebiesko-czarno.

• Polski arbiter międzynarodowy, Paweł Gil z Lublina, wyprowadza już oba zespoły na murawę stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.

• Ławka rezerwowych Korony: Małecki, Malarczyk, Piwowar, Przybyła, Jovanovic, Stąporski, Gołębiewski. W zespole Złocisto-Krwistych brakuje Kiercza, Korzyma, Kiełba, Kuzery oraz Trytki.

• Rezerwowi Zawiszy: Witan, Strąk, Petasz, Ciechanowski, Hermes, Luis Carlos, Kuklis. W drużynie Ryszarda Tarasiewicza zabraknie dzisiaj kontuzjowanych Pawła Abbotta i Łukasza Skrzyńskiego. Do pełni sił, na szczęście dla beniaminka, wrócił już Bernardo Vasconcelos.

• Znamy składy obu drużyn, które prezentujemy obok!

• W poprzedniej kolejce, obie drużyny stoczyły w poniedziałek niezwykle emocjonujące spotkania. Zawisza przegrał w Zabrzu z Górnikiem 2:3 po bramce Radosława Sobolewskiego z ostatnich sekund pojedynku, z kolei Korona szczęśliwie zremisowała w Gdańsku z Lechią 2:2. W obu tych meczach podyktowano aż pięć rzutów karnych.

• Ten mecz jest bardzo ważny dla układu dolnych rejonów tabeli. 12. w tabeli Zawisza Bydgoszcz mierzy się bowiem z ostatnią Koroną Kielce. Beniaminek z Bydgoszczy dostaje idealną szansę na oddalenie się od strefy spadkowej i przybliżenie się do górnej połówki tabeli. Korona z kolei musi 'ciułać' cenne punkty w walce o utrzymanie, która dla kielczan zapowiada się długa i niezwykle ciężka.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z Koroną Kielce!