2

Lech Poznań

2

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Spotkanie zakończone zasłużonym remisem. Oba zespoły stworzyły niezłe widowisko, okraszone zdobyciem czterech goli. Dwa zdobył Łukasz Teodorczyk, co pozwoliło mu wskoczyć na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

• Koniec meczu.

• Skrzyński huknął z rzutu wolnego, obok bramki Gostomskiego!

• Luis Henriquez zagrywa piłkę ręką, czerwona kartka dla obrońcy Lecha!

• Zmiana w Zawiszy: Gevorgian zastąpił Luisa Carlosa.

• Trzy minuty doliczył sędzia Gil do drugiej połowy.

• Injac ukarany żółtą kartką.

• Lewczuk bardzo dobrze zatrzymuje Hamalainena.

• Strzał Lovrencsicsa i piłkę łapie Kaczmarek.

• Zaskakujący strzał Hermesa z bocznej strefy boiska, piłkę łapie jednak Gostomski.

• Żółta kartka dla Teodorczyka.

• Uderzenie Masłowskiego nie miało szansy przejścia. Za dużo lechitów stało na drodze piłki.

• Było ogromne zamieszanie pod bramką Lecha, ostatecznie piłkę zdołali wybić obrońcy!

• Zawodnicy Lecha blokują wrzutkę Lewczuka, będzie rożny dla Zawiszy.

• Dobra piłka do Teodorczyka, szybszy jednak był wychodzący z bramki Kaczmarek.

• Ostatnia zmiana w Lechu: Dariusz Formella zastępuje Pawłowskiego.

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Lewczuka błąd popełnił Gostomski, wyszedł do piłki, ale przegrał pojedynek z rywalem. Futbolówka trafiła do Masłowskiego, a ten nie wcelował w pustą bramkę!

• Żółta kartka dla Douglasa, Szkot sprowadził do parteru Wójcickiego.

• Hamalainen świetnie do Pawłowskiego, ten oddał groźny strzał z trudnej pozycji, ale skutecznie w bramce spisał się Kaczmarek.

• Zawisza Bydgoszcz - Lech PoznańZawisza Bydgoszcz - Lech Poznań

• Wójcicki wyłożył piłkę nabiegającemu przed polem karnym Hermesowi, a ten huknął z impetem w któregoś z rywali.

• Po dośrodkowaniu Luisa Carlosa lekki strzał głową oddał Vasconcelos. To nie mogło zaskoczyć Gostomskiego.

• Dima Injac melduje się na boisku, zastępując Łukasza Trałkę. Nowy zawodnik przejął od schodzącego opaskę kapitana.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony niecelnie głowa uderzał Teodorczyk.

• Kapitalnie na prawej stronie spisał się Lewczuk, jak dziecko ograł Lovrencsicsa, który stanął jak wryty i nie wiedział, co się dzieje. A prawy obrońca Zawiszy dośrodkował na głowę Vasconcelosa, który huknął w stronę bramki i pokonał Gostomskiego. Znów mamy remis!

• GOOOOL!!! VASCO DOPROWADZA DO REMISU!

• Trałka szybko wraca do gry, Lech ponownie w komplecie.

• Trałka mocno ucierpiał w tym starciu, na chwilę opuszcza boisko w asyście masażysty.

• Ostre starcie Trałki z Hermesem. Kapitan Lecha ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie Skrzyńskiego z wolnego pada łupem jednego z obrońców Lecha, a następnie piłkę łapie Gostomski.

• Świetna akcja Lewczuka prawą stroną, dośrodkowanie do Vasconcelosa, a ten nie trafia w piłkę!

• W przerwie nastąpiła zmiana w Lechu: miejsce Manuela Arboledy zajął Marcin Kamiński. Kolumbijczyk zgłosił uraz, którego nabawił się przy starciu z Vasconcelosem pod koniec I połowy.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem lechitów 2:1. Wprawdzie poznaniacy zasłużyli na strzelone bramki, jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wykorzystali błędy sędziów, którzy najpierw nie dostrzegli dwóch spalonych przy golu na 2:1, a później nie widzieli faulu Arboledy w polu karnym poznaniaków.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Teodorczyk do Pawłowskiego, ten jednak strzelał za lekko, by pokonać Kaczmarka.

• Linetty ukarany żółtą kartką za faul na Wójcickim.

• Zamieszanie pod bramką Lecha, na murawę upada Vasconcelos, sygnalizując faul! Gwizdek sędziego Gila jednak milczy.

• Vasconcelos zdecydował się na strzał na bramkę Gostomskiego. Nie trafił do celu.

• Luis Carlos dośrodkował do Masłowskiego, ten próbował strzelać nożycami. Miało być efektowne, a było trochę komiczne, bo pomocnik Zawiszy posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Dośrodkowanie Skrzyńskiego z rzutu wolnego, piłkę dobrze wybija Arboleda.

• Pierwsza zmiana w Zawiszy. Boisko opuszcza Goulon, któremu dolega ból pleców, zastępuje go Hermes.

• Dodajmy jeszcze, że dzięki tej bramce napastnik Lecha - wspólnie z Pawłem Brożkiem, Mateuszem Zacharą oraz Marco Paixao - został liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. W tym sezonie zdobył już 10 goli.

• Trochę dziwna sytuacja. Najpierw Lovrencsics zaplątał się na linii pola karnego, ale ostatecznie zdołał dograć do Hamalainena, ten później wbił piłkę w środek na głowę Teo, który umieścił piłkę w siatce. Wszystko byłoby ok, tylko że... obaj lechici byli na spalonym!

• GOOOOL!!! TEODORCZYK PO RAZ DRUGI!!

• Uderzenie Pawłowskiego sprzed linii pola karnego broni Gostomski.

• Chwilę później poznaniacy zostawili na lewej stronie niepilnowanego Wójcickiego, ten dograł do Masłowskiego, który zdobył gola i doprowadził do remisu.

• Najpierw piękną akcję przeprowadzili lechici - wszystko rozpoczęło się od przejęcia Arboledy, który odebrał piłkę Goulonowi. Stoper Kolejorza wyprowadził piłkę i zaczął akcję, która zakończyła się świetnym dograniem Pawłowskiego do Teodorczyka i bramką dla Lecha.

• GOOOL!!! BŁYSKAWICZNA ODPOWIEDŹ ZAWISZY!!! MASŁOWSKI TRAFIA DO SIATKI

• GOOOOL!!! PIĘKNA AKCJA LECHA ZWIEŃCZONA GOLEM TEO!!!

• Chwila spokojniejszej gry w wykonaniu obu zespołów.

• Poprzednia akcja zakończyła się rzutem rożnym, a po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu groźnie uderzał Arboleda. Kaczmarek ratuje Zawiszę przed stratą gola!

• Groźna kontra Lecha, Teodorczyk długo holował piłkę, po czym dograł do wychodzącego prawą stroną Lovrencsicsa. Tego jednak skutecznym wślizgiem zatrzymał Drygas.

• Kolejna okazja dla gospodarzy, po strzale Wójcickiego piłkę złapał Gostomski.

• W odpowiedzi na bramkę Gostomskiego huknął Lewczuk - obok bramki.

• Ależ okazja! Lovrencsics na głowę Teodorczyka, a ten trafia głową w poprzeczkę!

• Douglas strzelał z rzutu wolnego, za lekko, by zaskoczyć Kaczmarka.

• Skrzyński obejrzał żółtą kartkę za faul na Hamalainenie.

• Rzut rożny dla Lecha bez zagrożenia pod bramką Zawiszy. Źle dośrodkowywał Lovrencsics i piłkę spokojnie wybił pierwszy obrońca.

• Strata Pawłowskiego, który przegrał pojedynek siłowy z Masłowskim. Gracz Zawiszy zdecydował się na strzał, piłka jednak obok bramki Gostomskiego.

• Luis Carlos dogrywał bodaj do Vasconcelosa, ten jednak zdołał tylko dziubnąć piłkę, kierując ją przed pole karne, gdzie z kolei nie zdołał jej przejąć Goulon.

• Przechwyt Teodorczyka w środkowej strefie, piłka na prawo do Pawłowskiego. Szybszy jednak był Ziajka.

• Początek meczu!

• Sędzia Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na boisko, za chwilę zaczynamy!

• W Bydgoszczy leje jak z cebra, ciekawe, jak pogoda wpłynie na poczynania zawodników obu drużyn.

• Rezerwowi Lecha: Kotorowski, Kamiński, Bednarek, Kownacki, Formella, Injać, Kędziora.

• Rezerwowi Zawiszy: Witan, Sochań, Kuklis, Ciechanowski, Sosnowski, Hermes, Gevorgyan.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obydwa zespoły. Lech dokładnie w tym samym zestawieniu, jak przeciwko Wiśle, natomiast w Zawiszy trzy zmiany: miejsce pauzującego za kartki Andre Micaela na środku obrony zajął Łukasz Skrzyński, z kolei wracający po takiej właśnie przerwie Herold Goulon zastąpił Hermesa. Trzecia roszada miała miejsce na lewym skrzydle - Piotra Petasza zastąpił Luis Carlos.

• Do rozpoczęcia meczu pozostały jeszcze trzy kwadranse, w tym czasie zapraszamy do przeczytania jego zapowiedzi.

• Lech wygrał również ostatnie ligowe spotkanie - poznaniacy pokonali na własnym boisku Wisłę Kraków 2:0. Z kolei Zawisza w ostatniej serii meczów bezbramkowo zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• W pierwszym spotkaniu obu zespołów góra był "Kolejorz". Podopieczni Mariusza Rumaka wygrali 3:2 po trafieniach Bartosza Ślusarskiego, Luisa Henriqueza i Daylona Claasena, dla Zawiszy strzelali Michał Masłowski oraz Łukasz Skrzyński.

• Witam wszystkich, z tej strony Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację LIVE ze spotkania ostatniej tegorocznej kolejki Ekstraklasy: Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań.