Zawisza Bydgoszcz 1 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zawisza Bydgoszcz

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Podbeskidzie pokazało charakter, dali radę bez Korzyma, przetrzymali napór gospodarzy w pierwszej połowie i wypunktowało Zawiszę w drugiej.

• Oglądaliśmy dziś niezłe spotkanie w Bydgoszczy, trzymające w napięciu do ostatnich minut

• Niewykorzystane sytuacje Zawiszy bezwzględnie wykorzystali gracze Podbeskidzia, którzy wywożą z Bydgoszczy cenne 3 punkty. Zawisza przegrał trochę na własne życzenie - obrona spisywała się dużo lepiej niż w poprzednich meczach jednak zabrakło koncentracji na początku i końcu drugiej połowy

• Zawisza przeprowadził jeszcze jedną akcję, jednak nie udało im się już odwrócić losów spotkania.

• Ładna klepka po lewej stronie Adu z Pazio, Adu w pole karnego idealnie wyłożył piłkę do niepilnowanego w polu karnym Chmiela. Z kilku metrów pewnie pokonał Witana

• GOOOOOOOOOOOOOOOL PODBESKIDZIE!!!

• Emocje w Bydgoszczy będą trwały jeszcze przynajmniej 3 minuty

• Górkiewicz łatwo ograł Petasza, który musiał ratować się faulem. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla gości. Dośrodkowanie Iwańskiego wybija Fleurival.

• Ostatnia dziś zmiana. Za niewidocznego kompletnie Patejuka wchodzi Frank Adu

• Dośrodkowywał Malinowski, piłkę przeszła przez pole karne Zawiszy. Akcję próbował zamykać Patejuk, ale jego strzał był bardzo nieudany

• "Gramy do końca, Zawiszo gramy do końca!" rozległo się z trybun

• Znowu w roli głównej Vasco! Dośrodkowywał Carlos, Vasco wygrał pojedynek powietrzny i z 8 metrów trafił w słupek

• Wagner ładnie pociągnął środkiem i oddał na prawo do Vasco! Ten przyjął w polu karnym i uderzył minimalnie obok słupka

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Piotr Petasz zmienia Porcellisa. Niezły debiut Brazylijczyka, ale trener z pewnością liczy na stałe fragmenty gry Petasza

• Sloboda do Malinowskiego, Malinowski wykłada mu piłkę na 18 metr, Sloboda przepuszcza piłkę Chmielowi! Pomocnik gości jednak przewraca się i marnuje dobrą szansę

• Groźny rajd Luisa Carlosa lewą stroną skutkuje rzutem rożnym. Dośrodkowanie na dalszy słupek, pojedynek powietrzny wygrywa Drygas! Pesković dziś jednak nie popełnia błędów

• Zaskakujący strzał Slobody z 12 metrów na raty broni Andrzej Witan

• Zmiana w Podbeskidziu. Schodzi jeden z lepszych dziś na boisku Kołodziej. Na murawie melduje się Piotr Malinowski

• Bardzo ładna akcja Podbeskidzia. Kilka ładnych podań, dośrodkowanie Śpiączki z prawego skrzydła, jednak główki dziś im wyraźnie nie wychodzą

• Rzut rożny dla "Górali". Dobra centra ale strzał głową nad bramką

• Sędzia jest dziś bardzo drobiazgowy. Po rzekomym niebezpienczym zagraniu Carlosa jest rzut wolny dla gości. Niezłe dośrodkowanie, obrońcy wybijają na rzut rożny.

• Jeszcze przed tą przerwą trener Paixao dokonał drugiej zmiany. Niezłego dziś Alvarinho zastępuje Bernardo Vasconcelos

• Ponownie sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• Ostre starcie w środku pola. Kibce domagali się nawet czerwonej kartki za ten wślizg jednak kończy się na żółtej dla Koniecznego

• Błyskawiczna odpowiedź gości. W doskonałej sytuacji znalazł się Chmiel jednak Witan pokazał, że też zna się na swoim fachu.

• Po idealnym podaniu Wagnera w czystej sytuacji znalazł się Alvarinho. Znowu kapitalnie broni Peskovic. Nie miał także problemu z dobitką Argyriou

• Kolejny zablokowany strzał "Górali". Tym razem Iwański próbował z 25. metrów

• Zmiana u gospodarzy. Strzelca bramki Kadu zastępuje Wagner. Miejmy nadzieję, że wniesie on świeżość w poczynania ospałego nieco w drugiej połowie Zawiszy

• Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Dobry strzał Kołodzieja z 20. metrów przechodzi tuż obok lewego słupka bramki Witana

• Wejście nakładką Andre Micaela. Skończyło się na upomnieniu dla portugalskiego obrońcy.

• Nieźle zapowiadającą się akcję Zawiszy fatalnym podaniem marnuje Porcellis.

• Dobra interwencja głową Micaela we własnym polu karnym. Piłkę przejęli jednak goście. Strzał Śpiączki jednak za słaby i bez problemów broni Witan

• Przez moment na stadionie zapanowała kompletna cisza. Jednak po chwili kibice dali wyraz swojemu oburzeniu na decyzję sędziego o niepodyktowaniu karnego dla Zawiszy. W polu karnym leżał Kadu

• Mocnym strzałem z pola karnego Kołodziej doprowadza do wyrównania. Obrona powinna się zachować dużo lepiej, a i bramkarz miał już ten strzał na rękach jednak nie dał rad skutecznie interweniować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Podbeskidzia!

• Zmiana w drużynie gości - Śpiączka za Chrapka. Trener Ojrzyński najwyraźniej liczy na ożywienie w ofensywie.

• Drużyny już na boisku, po gwizdku sędziego liczymy na kolejne emocje.

• Mimo zapowiedzi nie stawili się także kibice Podbeskidzia. Doping prowadzony jest rzadko, co jakiś czas słychać tylko okrzyki niezadowolenia z pracy sędziów.

• Bardzo dobry mecz przy ul. Gdańskiej ogląda niestety garstka kibiców. Kompletnie pusta jest trybuna C i dolne rzędy trybun A i B. Jak widać słoneczna pogoda w wakacje jak widać nie sprzyja przychodzeniu na stadion

• Koniec pierwszej połowy. Była to prawdopodobnie najlepsza połowa w tym sezonie w wykonaniu Zawiszy.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia z boku pola karnego bydgoszczan. Strzał Kołodzieja zablokowany. Fatalnie wykonany rzut rożny i od bramki Witan

• Krzysztof Jakubik dolicza 2 minuty do pierwszej połowy

• Bilard pod polem karnym Zawiszy. Akcję przerywa Micael pewnym czystym wślizgiem

• Brazylijczyk musiał na chwilę opuścić boisko. Już wszystko w porządku, Zawisza w komplecie

• Piłkę na aut wybija Strąk. Pomocy potrzebuje Porcellis, który przed chwilą ładnie zgrał głową do Carlosa, jednak ucierpiał w tym starciu.

• Kołodziej podaje w pole karne do Chrapka. Niezła próba gości ale bardzo odważne wyjście Witana kończy akcję.

• Kolejna piłka za obrońców do Kadu. Pesković dobrze to przeczytał i wyjściem na 16. metr zażegnał niebezpieczeństwo

• Podbeskidzie chciało szybko odpowiedzieć, jednak obrona Zawiszy gra dziś bardzo pewnie. Kapitalny wślizg Strąka w polu karnym

• Po świetnym prostopadłym podaniu od Luisa Carlosa Kadu znalazł się w sytuacji sam na sam z Peskovicem i pewnym strzałem w dolny róg bramki daje gospodarzom prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL dla Zawiszy!!!

• Rzut wolny z boku pola karnego dla Podbeskidzia. Słabe dośrodkowanie wybijają obrońcy i od razu uruchamiają kontrę, która zostaje jednak szybko przerwana

• Kolejny rzut rożny i kolejna świetna sytuacja Zawiszy! Groźny strzał Kadu znowu broni, tym razem na raty, fantastyczny dziś Pesković.

• Kolejny raz w polę karne wpadł Kadu i wywalczył rzut rożny! Po strzale głową Porcellisa piłkę nad poprzeczką przenosi Porcellis.

• Zawiszanie ładnie wymieniali piłkę na połowie przeciwnika. Akcję strzałem z dystansu zakończył Fleurival. Celnocią niestety dopasował się do swych kolegów.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia sprytnym nabiciem wywalczył Chrapek. Strzał Slobody z 18 metrów jednak zablokowany.

• Po krótkiej przerwie obraz na boisku nie zmienia się. Zawisza wyraźnie przeważa

• Mundialowa nowinka w ekstraklasie. Niestety jeszcze nie spray, a przerwa na uzupełnienie płynów.

• Kolejna niezła akcja Zawiszy. Piłka po strzale Drygasa ląduje na łuku bydgoskiej bieżni.

• Carlos z lewego skrzydła świetnie wykłada piłkę Drygasowi na 14 metr. Kąśliwy strzał na bliższy słupek kapitalnie broni jednak Pesković

• Rzut wolny z około 40 metrów wykonywał Alvarinho. Niezła wrzutka, ale strzał głową mija bramkę

• Trwa wymiana ciosów. Na strzał w boczna siatkę swej bramki Zawisza odpowiada dwoma niecelnymi strzałami Porcellisa.

• Świetny mecz w Bydgoszczy! Akcja przenosi się na drugą stronę. Pierwszy celny strzał bielszczan broni Witan.

• Zawisza krótko rozgrywa rzut rożny. Po sporym zamieszaniu w polu karnym strzał Porcellisa z najblizszej odległości świetnie broni Pesković

• W pole karne wpada Kadu. Wślizgiem na róg wybyia piłkę Sloboda

• Kolejna sytuacja Zawiszy, jednak bydgoszczanie muszą zdecydowanie poprawić celność strzałów. Z 16 metrów nad bramką strzelał Kadu.

• Niebezpieczne starcie w powietrzu pomiędzy Drygasem i Iwańskim. Obaj gracze padli na murawę jednak po chwili obaj kontunuują grę

• Bardzo groźna akcja bydgoszczan. Po ładnym rozegraniu piłki na prawą stronę Argyriou świetnie centruje. Porcellis strzela głową z 6 metrów jednak minimalnie pudłuje.

• Pierwszy strzał w meczu oddaje Porcellis. Po przejećiu w środku pola przez Drygasa oddał strzał zza pola karnego jednak wyraźnie nad bramką

• Alvarinho ładnie dryblował po lewej stronie boiska. Precyzja dośrodkowania pozostawia jednak wiele do życzenia

• ładne zgranie Porcellisa do Kadu. Świetną interwencją akcję przerywa Górkiewicz

• Pierwsza akcja Podbeskidzia zmarnowana przez złe przyjęcie Chrapka w polu karnym

• Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika. Rozpoczynają Niebiesko - Czarni!

• I Zawisza: Węglarz - Sochań, Petasz, Vasconcelos, Wagner, Samuel Araujo, Wójcicki

• Czas przedstawić ławki rezerwowych, zaczynając od gości: Zajac - Adu, Deja, Lenartowski, Śpiączka, Demjan, Malinwski

• W Zawiszy obejrzymy dziś dwóch debiutantów, sprowadzonych w ostatnich tygodniach Anestisa Argyriou oraz Rafaela Porcellisa. W pierwszym składzie jest także ukarany przed tygodniem czerwoną kartką (druga żółta) Luis Carlos. Miejmy nadzieję, że bydgoszczanie lepiej znają regulamin od legionistów ;)

• Niespodzianką w składzie "Górali" jest brak Macieja Korzyma. Bohater poprzedniej kolejki musiał doznać kontuzji w ostatniej chwili, nie ma go nawet na ławce rezerwowych.

• Około 20 minut do rozpoczęcia meczu, obie drużyny od dłuższego czasu się rozgrzewają. Trybuny jak narazie świecą pustkami.

• Zapraszamy na relację live z meczu Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko - Biała!