2

Pogoń Szczecin

1

• To już wszystko na dziś, zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

• Pogoń walczyła do końca, ale brakowało jej skuteczności, bramka Świerczoka okazała się decydująca o piątym zwycięstwie Zawiszy z rzędu. Dzięki temu bydgoszczanie tracą już tylko 2 punkty do Ruchu i za tydzień mogą opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

• KONIEC! Pogoń nie zdołała zdobyć drugiej bramki i przegrywa w Bydgoszczy!

• GOOOOOOOOOL! Robak daje nadzieję!

• Była okazja dla Portowców po kornerze. Strzał Golli okazał się za słaby, piłka w koszyczku Sandomierskiego

• 3 minuty doliczone. Pogoń jeszcze powalczy?

• Dla Majewskiego to już koniec dzisiejszego meczu. Zmienia go Paweł Strąk

• Żółta dla Świerczoka

• Pomoc medyczna udzielana jest Majewskiemu i wygląda na to, że Białorusin nie będzie mógł kontynuować gry

• Ostatniej zmiany dokonuje Jan Kocian. Za kompletnie niewidocznego dziś Janotę na murawie pojawił się Akahoshi

• Kamiński otrzymał podanie na 25. metrze przed bramką i zdecydował się na techniczny strzał lewą nogą! Nieznacznie chybił, Janukiewicz miał wszystko pod kontrolą

• Rudol zszedł do środka i uderzył kąśliwie w krótki róg. Sandomierski broni z największym trudem!

• Groźne wejście Frączczaka na piłkę od Kuna. Zawodnik gości był odrobinę spóźniony i przez to uderzył niecelnie

• Jest także druga roszada u gospodarzy. Schodzi żegnany gromkimi brawami Pawłowski, a na jego miejsce wchodzi Sebastian Kamiński

• Wójcicki po raz kolejny notuje dwa bardzo ważne przejęcia piłki

• Druga zmiana w Pogoni. W miejsce Matyni na placu melduje się Dominik Kun

• Barisić otrzymał ostrą piłkę z lewej strony i instynktownie ją trącił. Futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie pod nogi Świerczoka, który mocnym wolejem podwyższa na 2:0!

• Minutę wcześniej Świerczok pojawił się na boisku w miejsce Predescu i w swoim pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę!

• GOOOOOOOOOL! Świerczok superdżoker!

• Zmiany w obu zespołach. U Portowców Zwoliński wchodzi za rogalskiego

• Frączczak ukarany żółtą kartką za faul na Majewskim

• Tym razem Sandomierski broni strzał głową Robaka. Snajper gości ucierpiał w pojedynku powietrznym, ale już wszystko w porządku

• Wyrównująca bramka wisi w powietrzu! Nunes na głowę Frączczaka, ale kapitalnie broni Sandomierski!

• Majewskij spróbował szczęścia technicznym uderzeniem z ostrego kąta. To nie mogło sprawić problemów bramkarzowi gości

• Pawłowski przeciągnął dośrodkowanie i nic z tej akcji nie wyszło. Alvarinho próbował ratować sytuację, ale o mało co nie złamał ręki

• Barisić przejął piłkę, pomknął na bramkę i został sfaulowany przez Matrasa. To musiała być żółta!

• Kibice Zawiszy po raz kolejny zamarli! Nunes dośrodkował prosto na głowę Robaka, ten wygrał pojedynek z Wójcickim i uderzył z bliska tuż obok bramki!

• Ziajka do Miki w pole karne, ale ten zrobił o jedne zwód za dużo i stracił piłkę!

• Murawski huknął tuż nad bramką!

• Zbyt niskie dośrodkowanie z rożnego do Robaka, który nie mógł precyzyjnie uderzyć

• Frączczak lobuje Sandomierskiego, piłkę sprzed bramki wybija Micael!

• Robak zszedłdo skrzydła i wstrzelił piłkę w pole karne. Micael na posterunku

• Matynia chciał zagrać do Murawskiego nad Wójcickim, ale kapitan gospodarzy jest dziś bezbłędny

• Zawisza na początku bardzo niedokładnie. Pogoń delikatnie przeważa, ale nic z tego nie wynika póki co

• Majewskij się zagapił i Janota miał sporo czasu na 16. metrze, ale zwlekał zamiast dograć do kolegi i stracił piłkę

• I gramy! Bez zmian w obu ekipach

• Zawodnicy już z powrotem na murawie, za chwilę wznawiamy!

• Robak jest kompletnie odcięty od podań, jedyny strzał oddał z wolnego, był to także jedyny strzał Portowców jak dotąd. Zawisza? 3 strzały, 2 celne, wszystkie groźne.

• Spotkanie jest dość wyrównane, największą różnicę widać w skrzydłowych. Frączczak i Nunes nie są w stanie wygrać pojedynku, ani celnie dośrodkowywać. W odróżnieniu do Pawłowskiego i Alvarinho, którzy raz po raz szarpią skrzydłami, a strzał Portugalczyka z wolnego z gatunku "stadiony świata"

• Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę bez choćby minuty doliczonej!

• Groźna kontra Zawiszy! Predescu mógł zagrywać na prawo, zdecydował się na techniczny strzał z 20 metrów, ale Janukiewicz popisał się dobrą interwencją

• Murawski zupełnie bez pomysłu kopnął piłkę w pole karne do nikogo.

• Rudol zdołał dograć w pole karne do Robaka, ale minimalnie odskoczyła mu piłka i już koło niego znalazł się Marić, który wybił piłkę

• Pierwsza od dawna zespołowa akcja gości kończy się dwoma wrzutkami Matyni prosto w Wójcickiego

• Marić nie odpuszcza dziś Robaka na krok, snajper Pogoni jest osamotniony z przodu. Tym razem Chorwat faulował, ale dośrodkowanie był za wysokie i przejął je pewnie Sandomierski

• Sędzia stracił już cierpliwość do Golli i po kolejnym faulu pokazał mu żółty kartonik

• Kibice skandują "Nigdy nie spadnie, Zawisza nigdy nie spadnie!"

• Nunes potyka się na piłce i Mica notuje kolejny dziś przechwyt

• Przepiękne uderzenie Portugalczyka nad murem w okienko bramki bezradnego Janukiewicza! 1:0 dla Zawiszy!

• GOOOOOOOOOOL! Ależ to Alvarinho przymierzył!

• Faul na Pawłowskim na 20. metrze przed bramką! Będzie szansa z wolnego dla gospodarzy

• Wójcicki wpadł w pole karne, ale Matynia wyłuskał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo

• Alvarinho uprzedził Rudola, pognał lewą flanką i dośrodkował w pole karne do Pawłowskiego. Skrzydłowy Zawiszy uderzył głową tu nad bramką!

• Rogalski dośrodkowuje w pole karne, ale tam jest nie kto inny, jak Majewskij, który spokojnie wybija. Po chwili na spalonym złapany Nunes

• Błąd Matrasa, który wybił piłkę prosto pod nogi Alvarinho faulem naprawia Rogalski. Wolny bardzo źle wykonany, piłka za mocno zagrana wyszła za linię końcową

• Ładna wymiana piłki zawodników Zawiszy kończy się za mocnym zagraniem Wójcickiego do Pawłowskiego. Od bramki Janukiewicz

• Zawisza spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Widać zmianę ustawienia - Marić i Micael bardzo szeroko, Majewskij cofa się do środka po piłkę

• Dwie prostopadłe piłki nie doszły do Robaka, dzięki dobrym przechwytom bydgoskich obrońców

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz Zawisza - Pogoń!

• Arbiter Tomasz Musiał już wyprowadza graczy na murawę! Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze odbędzie się wręczenie statuetki Gracza Miesiąca dla Grzegorza Sandomierskiego

• Tradycyjnie zapraszamy do komentowania, typowania końcowego wyniku, a także głosowania na gracza meczu.

• Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni, bydgoscy kibice, których nie ma zbyt wielu, pożegnali ich brawami. Frekwencja jak dotąd dosyć skromna.

• Gra Portowców opiera na wiosnę na Marcinie Robaku. Wystarczy powiedzieć, że zdobył on wszystkie 6 bramek dla Pogoni w tym roku. Jak poradzi sobie z nim bydgoska defensywa, która straciła w 2015 roku zaledwie jedną bramkę?

• Dużo trudniejszą sytuację kadrową ma Pogoń. Jan Kocian nie może skorzystać m.in. z kontuzjowanych Małeckiego, Murayamy i Hernaniego. Wszyscy Zawiszanie są już zdrowi, do meczowej "18" wrócili Kaczmarek i Nawotczyński, brakuje dziś jedynie pauzującego za 12 żółtych kartek Kamila Drygasa.

• Z pewnością największym wygranym przerwy reprezentacyjnej jest Iwan Majewskij, którego kapitalna dyspozycja na początku roku została dostrzeżona przez selekcjonera kadry Białorusi i Majewskij miał szansę zadebiutować w reprezentacji tego kraju.

• I ławka Zawiszy: Kaczmarek, Nawotczyński, Pulhac, Strąk, Kamiński, Smektała, Świerczok

• Po lewej stronie macie już wyjściowe składy obu ekip, czas zatem przedstawić rezerwowych, na początek goście: Kudła, Kun, Danielak, Akahoshi, Kamess, Walski, Zwoliński

• Piłkarze obu ekip właśnie wyszli na rozgrzewkę, do meczu jeszcze niespełna 40 minut, zachęcamy więc do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu

• Witamy i zapraszamy na relację live ze Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy, gdzie Zawisza podejmie Pogoń Szczecin!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - POGOŃ SZCZECIN

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

Fantastyczna passa Zawiszy Bydgoszcz trwa w najlepsze. Wiosną zespół Mariusza Rumaka w niczym nie przypomina tego, który jesienią hurtowo przegrywał wszystkie mecze w Ekstraklasie. Od czasu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej Zawisza nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania i stracił tylko jednego gola w meczu poprzedniej kolejki z Ruchem Chorzów. Mimo bardzo dobrych rezultatów osiąganych w ostatnim czasie, bydgoszczanie wciąż nie mogą spać spokojnie i mają wiele przed sobą, aby osiągnąć upragniony cel – utrzymać się w Ekstraklasie. W ligowej tabeli nadal zajmują bowiem ostatnie miejsce w tabeli mając na koncie 23 punkty.

Rywalem Zawiszy będzie Pogoń Szczecin, która powodów do radości w ostatnim czasie nie ma. Wiosną drużyna Jana Kociana wygrała tylko jedno spotkanie, przed dwoma tygodniami z GKS-em Bełchatów 3:0. Seria porażek i remisów sprawiła, że Pogoń nie tylko zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, ale i posada słowackiego szkoleniowca jest mocno zagrożona. Mówi się, że jeśli szczeciński klub w końcu nie zacznie wygrywać, dojdzie do zmiany szkoleniowca.