Zawisza Bydgoszcz

1

Śląsk Wrocław

0

• PS. Widzę, że spora dyskusja się rozwiązała o frekwencji w komentarzach. Ze wstępnych szacunków wynika, że było ich między 4000 a 4500.

• Koniec meczu! Pierwszy mecz w tym roku, w którym Śląsk nie zdobył bramki. We Wrocławiu bardzo odczują tą stratę punktów, ale wszystko jest przed nimi. O utrzymanie trzeba się będzie po podziale punktów bić. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz

• Alvarinho zastępuje Piotra Petasza na ostatnią minutę.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowych 90.

• Wchodzi też Patejuk za Plaku

• To 150. mecz Mili w ekstraklasie w koszulce Śląska!

• Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Najpierw na boisku melduje się Sebastian Mila za Stevanovicia.

• Drygas zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KAMIL DRYGAS!

• SUPER MARIAN! Zerwał się Wójcicki i przeszedł spory kawał boiska i uderzył po ziemi, ale Kelemen się wyciągnął i dał radę to wybronić!

• Mamy 80 minutę, a trener Pawłowski wykorzystał tylko jedną zmianę. Na co on czeka?

• Zawisza Bydgoszcz - Śląsk WrocławZawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław

• Teraz Zawisza się obudził i wraca do gry! Kolejny groźny atak, ale jak do tej pory Kelemen jest niczym mur.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Petasza, które prawdopodobnie leciało w światło bramki. Znakomicie interweniował zaskoczony Kelemen.

• Luis Carlos zastępuje Masłowskiego, który z urazem opuścił murawę. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i bardzo groźny strzał głową jednego z piłkarzy Zawiszy! Kelemen znów bardzo dobrze broni i ratuje Śląsk przed stratą gola!

• Coś tam się stało Masłowskiemu, nie bardzo wiadomo co i kiedy... Jest już sztab medyczny, więc za moment powinien opuścić murawę, być może na nią wróci.

• Masłowski strzałem z ostrego kąta sprawdza formę Kelemena! Marian dał radę!

• Znów zwolnienie gry w Bydgoszczy... Znając życie po tym jak Śląsk zwolni, przyspieszy Zawisza.

• Tadeusz Socha ogląda żółty kartonik.

• Trzecia okazja stuprocentowa dla Śląska Wrocław! Świetne podanie w pole karne, gdzie czekał... Grodzicki. Przyjął piłkę na klatkę i zauważając wychodzącego Kaczmarka, próbował lobować, ale piłka spadła na górną siatkę.

• FLAVIO! Potężny strzał i prosto w poprzeczkę! Śląsk się rozpędza!

• Kabaret w Bydgoszczy! Paixao dostał podanie na sam na sam i zamiast strzelać to podawał do Plaku, który był kryty przez dwóch piłkarzy. Piłka została oczywiście natychmiast wybita. Skoro Paixao to drugi najlepszy piłkarz w Portugalii to boję się o nich w Mistrzostwach Świata.

• Oba zespoły już z nowymi piłkarzami, ciekawe kto lepiej na tym wyjdzie. Swoją drogą w moim odczuciu bliżej do zmiany miał Flavio czy Plaku, aniżeli Pich.

• No i zaczynamy drugą połowę.

• Zmiana również w Śląsku. Machaj za Picha.

• Wchodzi Vasconcelos na drugą część meczu. Nie wyjdzie już Hermes.

• Piłkarze wracają na boisko, będą chyba zmiany w obu zespołach...

• Statystyki do przerwy Bramki: 0:0 Strzały: 4:6 Strzały celne: 3:1 Strzały niecelne: 0:1 Strzały zablokowane: 1:3 Posiadanie piłki: 32%-68% Słupek/poprzeczka: 0:1 Spalone: 0:2 Faule: 11:4 Rzuty rożne: 2:1 Dośrodkowania: 4:11 Żółte kartki: 2:0 Czerwone kartki: 0:0

• "kibic" napisał: apropo Panie redaktorze typowy mecz na poziomie polskiej ekstraklasy nudy wieją z boiska, puste trybuny, o kondycji polskich klubów już wspominać nie będę :) może lepiej wrócić do starego podziału zamiast ekstraklasy wprowadzić 1 lige?

Dokładnie tak, typowy mecz T-M E. Za każdym razem daję się nabrać, że będą jakieś emocje. Prawdę mówiąc wciąż jestem naiwny i wierzę, że coś ciekawego się dzisiaj wydarzy.

• Koniec pierwszej połowy! Wracamy do Bydgoszczy za kwadrans.

• POPRZECZKA! Socha popędził prawym skrzydłem, bardzo ofiarnym podaniem, przy którym poplątał sobie nogi, zagrał piłkę do Paixao. Portugalczyk podniósł głowę, sprawdził gdzie stoi bramkarz Zawiszy i zauważył, że jest ciut za bardzo wysunięty. Z ok. 17 metrów lekkim podcięciem, próbował zagrać piłkę 'za kołnierz', ale piłka trafiła w poprzeczkę. Było tak blisko!

• Wójcicki podaje do Masłowskiego, a ten zza pola karnego bardzos słabo strzela na bramkę Kelemena. Panowie, dajcie nam jakieś emocje!

• Druga kartka w tym meczu, a ogląda ją Hermes.

• W końcu coś ciekawszego. Strzał Sochy z dosłownie dziesięciu metrów i sytuację uratował Lewczuk blokując strzał. Najlepsza okazja wrocławian w tym meczu.

• Petasz indywidualnie, lewą stroną, ale stanał mu na drodze Socha i na tym się skończyła ta akcja.

• Można przysnąć. Kolejny strzał z dystansu, tym razem autorem jest Stevanović, ale było to uderzenie bardzo niecelne.

• Dudek strzela z dużej odległości, ale nic z tego nie wyszło, potrzeba czegoś więcej, żeby zaskoczyć Mariana Kelemena.

• Dośrodkowanie Hateleya, ale dosyć słabe. Za wysoko, za głęboko i piłkę wyłapuje bramkarz gospodarzy.

• Śląsk coraz śmielej, to rozegranie piłki zaczyna się sprawdzać. Często zapuszcza się pod pole karne Socha, tak było i tym razem, ale Micael przerywa ten atak.

• PETASZ! Groźny strzał, ale Kelemen dosyć łatwo go wyłapuje.

• Chyba jednak będzie strzał bezpośredni, ustawia się Dudek i Petasz.

• Będzie rzut wolny dla Zawiszy, trochę chyba jednak daleko na strzał - ok. 30 metrów do bramki.

• Pozycyjny atak Śląska Wrocław. Goście wolno rozgrywają piłkę, z jednego skrzydła na drugie, wycofują ją. Ewidentnie szukają luk w formacji Zawiszy, ale ten się nie poddaje i kończy się na nieudanym długim podaniu. Zabrakło cierpliwości.

• Bardzo ostre wejście Nawotczyńskiego w Picha i zawodnik Zawiszy ogląda żółty kartonik. Pierwszy w tym spotkaniu.

• Plaku próbował dryblingu w polu karnym, ale wykonał jeden zwód za dużo i defensywa Zawiszy przerywa ten atak. Sebino mógł szybciej oddać tę piłkę, zamiast próbować indywidualnych popisów.

• Dośrodkowuje Ziajka, ale nic z tego nie wyszło i od bramki rozpocznie golkiper Śląska Wrocław - Marian Kelemen.

• Masłowski, próbował się szybko zerwać, ale Zieliński bardzo dobrze go zatrzymał wybijając piłkę na rzut rożny.

• No i grają! Śląsk czy Zawisza? Tarasiewicz czy Pawłowski? Kaczmarek czy Kelemen? Sporo pytań, ale odpowiedzi w ciągu najbliższych dwóch godzin będą się wyłaniać.

• Piłkarze są już na murawie.

• W komentarzach dyskusja na temat widzów, więc przypominam: trwa protest w Bydgoszczy i kibiców na stadionie jest zaledwie garstka.

• Jeżeli Zawisza dzisiaj wygra to będzie już bardzo blisko gry w grupie mistrzowskiej. Śląsk Wrocław natomiast wciąż nie może być spokojny jeżeli chodzi o utrzymanie, po podziale punktów będzie tylko gorzej.

• W drużynie Zawiszy mają ostatnio sporo okazji do świętowania. Wczoraj Wojciech Kaczmarek skończył 31 lat, a dzisiaj 32. urodziny ma Łukasz Nawotczyński. Obaj są w wyjściowej jedenastce.

• Śląsk jest jedyną drużyną w ekstraklasie, która strzela gola w każdym meczu w tym roku. [via slasknet]

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniek. W tym sezonie prowadził 31 meczów, w tym 26 w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Sędziował również mecze w Lidze Europy. Prowadził trzy mecze dzisiejszych gospodarzy (Cracovia, Legia, Widzew) i wszystkie te starcia wygrał Zawisza.

• Ryszard Tarasiewicz to nie jedyna osoba związana w przeszłości ze Śląskiem i okolicami Wrocławia, która osiedliła teraz w Bydgoszczy. W środku pola zagra dzisiaj Sebastian Dudek, który z WKS-em zdobył mistrzostwo Polski. Do Wrocławia ściągał go właśnie trener Tarasiewicz. Jest też Wojciech Kaczmarek, bramkarz, który przez cztery lata grał Śląsku, Sebastian Ziajka, grający w przeszłości w Miedzi Legnica, klubem blisko związanym z WKS-em.

• Garstka widzów obejrzy dzisiejszy mecz na żywo, wszystko z powodu protestu kibiców bydgoskiego Zawiszy, którzy protestują przeciw działaniom właściciela klubu, Radosława Osucha.

• Piłkarze Śląska są już na rozgrzewce

• Rezerwowi Zawisza: Andrzej Witan, Jorge Kadu, Bernardo Vasconcelos, Łukasz Skrzyński, Alvarinho, Luis Carlos, Paweł Wojciechowski

• Rezerwowi Śląsk: Wojciech Pawłowski, Juan Calahorro, Kamil Dankowski, Lukas Droppa, Mateusz Machaj, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk

• Do meczu pozostało już tylko 30 minut, więc zaczynamy naszą relację LIVE. Pojedynek legend, takim hasłem można określić dzisiejsze starcie w Bydgoszczy. Wszystko przez osoby trenerów, czyli Ryszarda Tarasiewicza oraz Tadeusza Pawłowskiego. Obaj w oczach wrocławskich kibiców są traktowani z należytym szacunkiem za ich wkład w rozwój Śląska. Dzisiaj jednak nie ma taryfy ulgowej, obaj walczą o chwałę dla obecnych klubów.